Wiedźmin 3 i kultura słowiańska

+
undomiel9 said:
Nie idźcie tą drogą.
Tak mi się skojarzyło
[media]https://www.youtube.com/watch?v=VTBjyhMZj9I[/media]

PS: żeby nie było, że spamię - nie rozumiem właściwie, w jakim celu istnieje ten temat. Dawno już wszyscy się zgodzili, że chcemy zwiedzać miejsca kojarzące się z pierwszą częścią gry, oraz z szeroko pojętą "słowiańskością". Od dawna piszemy właściwie to samo, ale ubieramy w różne słowa. Proponuję przemianować wątek na "Wiedźmin 3 a inspiracje kulturami światowymi". Dużo więcej da się w takowym propozycji napisać, niż przez n stron próbować zdefiniować kulturę, mentalność. Co jest przecież zadaniem niemożliwym, gdyż to są rzeczy, które umykają racjonalnym próbom zrozumienia. Za dużo uogólnień, stereotypów.

Dla przykładu - chcecie słowiańskich wsi. Tyle że "słowiańskość", podobnie jak "germańskość" czy inne podobne, to pojęcie bardzo ogólne. Dużo lepiej napisać IMHO: "w jednych rejonach chcę wsi kaszubskich, w innych naddunajskich, w jeszcze innych inspirowanych kulturą czeską". Te pojęcia już dużo łatwiej zdefiniować, nadać im właściwy kształt.
 
undomiel9 said:
Ja się też pomału zastanawiam, w którym miejscu się kończy dyskusja, a zaczyna przegadywanie nawzajem.
Chyba z chwilą, kiedy przywołujecie na nowo te same argumenty i robi się nieuprzejmie i niemiło, również w stosunku do osób spoza dyskusji na zasadzie "to nie czytaj".
Nie ma tak, że to jest tylko Wasz wątek, a reszta niech spada, jak się ton nie podoba.

Mi się też nie podoba.

Nie idźcie tą drogą.
O kreśl kto jest z poza dyskusji. I to była rada, jak go coś razi to niech nie czyta. Nie tylko ja dyskutowałem.

Co do słowiańskości jeszcze zgadzam się z panem do góry. Ważne żeby był klimat.
 
Undomiel poprosiła, żeby powstrzymywać się od sformułowań w rodzaju "to nie czytaj". Forum jest dla wszystkich. I zupełnie nie brzmiało to jak dobra rada, było zwyczajnie nieuprzejme. Dalsze uwagi nie związane z tematem będą usuwane.
 
zi3lona said:
Undomiel poprosiła, żeby powstrzymywać się od sformułowań w rodzaju "to nie czytaj". Forum jest dla wszystkich. I zupełnie nie brzmiało to jak dobra rada, było zwyczajnie nieuprzejme. Dalsze uwagi nie związane z tematem będą usuwane.
Wiesz że nie poprawiłaś kolegi posta z góry? :p
 
zi3lona said:
Undomiel poprosiła, żeby powstrzymywać się od sformułowań w rodzaju "to nie czytaj". Forum jest dla wszystkich. I zupełnie nie brzmiało to jak dobra rada, było zwyczajnie nieuprzejme. Dalsze uwagi nie związane z tematem będą usuwane.
Czyli standardowo. Forum jest dla wszystkich ale posty będą usuwane. To nie są uwagi. Nie chciałem być nie uprzejmy. I jak mam mu to przekazać inaczej? Sens tego zdania? Ostatnio ktoś mówił, że mnie nie rozumie więc napisałem tak aby zrozumiał każdy.
 
Muzyka jak muzyka, ale kilka innych inspiracji bym znalazł
;całkiem mi z tymi słowiankami po drodze.

Prawdziwie słowiańskie rarytasy

[media]http://www.youtube.com/watch?v=rr1DSgjhRqE[/media]
 
Ziemia Niczyja i wioski pewnie będą bastionem kultury słowiańskiej. Już screeny działają na wyobraźnię, a co gdy grę usłyszymy i zobaczymy w ruchu. Może w polskim dubbingu twórcy pokuszą się o dodanie gwar lub nieco zmienionych akcentów? Wieśniacy ze Skellige mieliby akcenty podobne do naszych górali, ci w pobliżu Novigradu i Ziem Niczyich do ludzi mieszkających na kresach.
Oczywiście wszystko musiałoby być nienachalne i tylko niektórzy mogli by tak mówić, bo na dłuższą metę byłoby to męczące :p
 
Bestiariusz Słowiański świetna rzecz, fajne rysunki autorstwa Pawła Zycha oraz ciekawe opisy. Ostatnio się w nim zaczytuję :p
 
Powitać wszystkich!

Fakt, trochę więcej słowiańskości niż w W2 by się przydało w W3. Ale sądząc po preview twórcy idą chyba w tym kierunku. I dobrze - bo dla Polaków i pokrewnych nacji to będzie "nasze" czyli coś w sumie jeszcze nowego w grach komputerowych. A dla reszty Europy i USA to będzie coś "egzotycznego". Czyli też fajne :)

BTW Ale "góralskie i brzydkie" elfy mają zostać - choćby na zasadzie kontrastu. Zresztą sami twórcy kiedyś przyznali skąd wzięli pomysł na "dizajn" - i podoba mi się ta idea bo moja rodzina pochodzi z gór :) BTW mało kto wie, nawet u naszych, że dawniej (tj co najmniej do końca XIX w.) ciupaska była też bronią... miotaną. Tak jak tomahawk. A u nas rzucali nią z zabójczą celnością... Chcę widzieć taką broń w W3 !! W ostateczności może tez być tomahawk :)
A długie włosy były powszechne u mężczyzn. Taka egzotyka :)
 
Nie do końca rozumiem treść ukrytą za emotkami. W sensie, że Geralt rzucający siekierką wywołuje migrenę? Chyba lepiej siekierką niż mieczem.
 
Top Bottom