Wiedźmin 3 i wspinaczka wysokogórska na Skellige :)

+
Wiedźmin 3 i wspinaczka wysokogórska na Skellige :)

Po zrobieniu questu na Spikeroog uznałem, że góry są tam tak ładne, że muszę po nich trochę pochodzić :) Chciałem zdobyć ten najwyższy szczyt, ale tuż przed samym wierzchołkiem natknąłem się na miejsce nie do przejścia (co widać pod koniec poniższego filmiku) - jak mogliście, drodzy twórcy, mi to zrobić?

http://www.youtube.com/watch?v=4P4yxpaVq8U

Na pocieszenie Geralt wlazł na drugi najwyższy szczyt i pozjeżdżał sobie po zboczach (tylko nart mu zabrakło). Może trzeba zadbać o taką opcję przy okazji dodatków ;)

Ktoś wie jaka jest najwyższa góra w grze? A może komuś jednak udało się zdobyć szczyty Spikeroog? :)

---------- Zaktualizowano 20:59 ----------

No, spróbujcie to przeskoczyć :)

http://www.youtube.com/watch?v=y3kiDnMBZkc
 
Last edited:
Masz na myśli ogólnie, czy to co widać na filmiku? Bo jeśli chodzi o te wyższe partie, to pomijając, że sam gra na ultra-low na kompie, któremu do oficjalnych minimalnych sporo brakuje, to nie sądzę by zakładano, że ktoś je w ogóle będzie oglądał z tak bliska. Przynajmniej tak mi się zdaje, zważywszy na to, jak się musiałem nakombinować. No i oczywiście nic na górze nie znalazłem, ale epic slide ze szczytu do samego morza wszystko wynagrodził ;)
 
Również bawię się w zdobywanie szczytów na Skellige, i podziwiam piękne widoki... szkoda że nie pomyślano o jakimś zadaniu mającym na celu zdobycie najwyższych szczytów tego archipelagu, uprzednio testując oczywiście możliwość ich zdobycia. Osobiście irytuje mnie bardzo niezrozumiałe dla mnie zamiłowanie Geralta do snowboardingu, ale mimo wszystko miła to odmiana od bicia potworów.
 
W niektóre miejsca prościej wjechać na koniu :) Nie ślizga się tak.
 
Last edited:
Jakież było moje zdziwienie, gdy po wspięciu się na jeden ze szczytów... Geralt zginął. Pomyślałem, że może wpadłem w jakąś pułapkę, czy coś. Wczytałem save'a i znowu dead, w tym samym miejscu. Jak na łonabi-sandboxa trochę nieprzyjemne zagranie. W ogóle w grze jest sporo niewidzialnych ścian, które każą zawrócić. Szkoda.
 
Gdzie tak było? W sumie jak dotąd jedyna góra na jaką nie udało mi się wspiąć (pomijając ten Spikeroog, ale tam jeszcze spróbuję) to ta na której stoi zamek Kaer Trolde - próbowałem z kilku stron, ale ściany są chyba za strome, od strony zamku wyglądało, że powinno się spokojnie udać, ale... niewidzialne bariery powstrzymują :/
 
Gdzie tak było? W sumie jak dotąd jedyna góra na jaką nie udało mi się wspiąć (pomijając ten Spikeroog, ale tam jeszcze spróbuję) to ta na której stoi zamek Kaer Trolde - próbowałem z kilku stron, ale ściany są chyba za strome, od strony zamku wyglądało, że powinno się spokojnie udać, ale... niewidzialne bariery powstrzymują :/

Góra w Velen na południe od Krzywuchowych Moczarów, pomiędzy Zniszczonym Bastionem, a Łysą Górą. Jest tam znak zapytania, kryjący miejsce mocy, które jest prawodopodobnie za zamkniętą bramą (być może prowadzi tam jakieś zadanie, którego jeszcze nie robiłem). To ostatni "?" jaki mi został w Velen, więc próbowałem go odkryć i napotkałem taką blokadę.

 
Góra w Velen na południe od Krzywuchowych Moczarów, pomiędzy Zniszczonym Bastionem, a Łysą Górą. Jest tam znak zapytania, kryjący miejsce mocy, które jest prawodopodobnie za zamkniętą bramą (być może prowadzi tam jakieś zadanie, którego jeszcze nie robiłem). To ostatni "?" jaki mi został w Velen, więc próbowałem go odkryć i napotkałem taką blokadę.


Teraz tam nie wejdziesz, potem będziesz musiał tam wrócić.
 
Zdałem sobie z tego sprawę, chociaż po pijaku nie mogłem się z tym pogodzić i straciłem dobrą godzinę na próby obejścia tego z każdej strony. Brama jest zamknięta? Ok. Ale dlaczego, do cholery, nie mogę wejść na szczyt góry, bo ginę? Także ten "otwarty świat" nie jest taki do końca otwarty. Zwłaszcza, ze koniec mapy napotyka się w róznych dziwnych miejsach, nie tylko na jej rzeczywistych krańcach.
 
Cóż, w takim razie pójdę tam "harmonogramowo" :) . Łysa Góra też otoczona polem siłowym :/

Powie mi ktoś, czy na górę, na której zboczu stoi zamek Cracha, na którą nie udało mi się wspiąć też da się później wleźć "fabularnie", czy jest tylko dla ozdoby?
 
Last edited:
Ostatnio wróciłem do wspinaczki po szczytach Skellige, tym razem udało mi się w końcu wleźć na najwyższy szczyt Spikeroog, choć nie było łatwo, a także dotrzeć pieszo do statku z questu Ostatnie życzenie, który nie jest zaznaczony na mapie. Myslę gdzie by tu jeszcze się wybrać :)

Naprawdę szkoda, że na tych wszystkich szczytach nie można nic znaleźć, a mogłyby z tego być takie fajne questy...
 
Tak wlazłem na statek, wyniosłem co się dało (ale nie można było znaleźc ciała czarodzieja). Bodaj jakoś od strony południowo wschodniej jeśli dobrze pamiętam.

Zaliczyłem też szczyt nad Kaer Trolde (tam gdzie jest tor wyścigu z Cerys), na który bardzo długo nie mogłem wleźć, a ostatnio udało mi się też wejść na górę nad Kaer Morhen. Ale z niej można się dostać do jeszcze większej góry (północno-wschodnia część mapy) - tylko tam już niestety trzeba mieć moda, który sprawi, że gra nas nie cofa po komunikacie o tym,że "dotarłeś tak gdzie diabeł mówi dobranoc" - no i na tę górę wspiąć się nie mogę, bo na tym obszarze nie działa zapis stanu gry, po każdym upadku muszę zaczynać od nowa, wypróbowałem różne podejścia i zawsze spadam, gdzieś przed szczytem (a bywałem już naprawdę blisko).

Próbowął ktoś tam wejść? (ale bez żadnych cheatów do przenoszenia się po mapie, nie korzystam)
 
Last edited:
Mi się udało (na najwyższy szczyt) z odwarem z wilkołaka (+goły musisz być - zawsze mi się wydawało, że bez zbroi i mieczy jakoś lepiej mi idzie wspinanie się :) ) i musisz bardzo szybko przejść/przeskoczyć przez "Dotarłeś tam gdzie diabeł mówi dobranoc", pod szczytem tego nie ma. Natomiast na szczycie spędzisz max 5 sekund bo Cię przeniesie na inne miejsce :/
Z której strony i jak to zrobiłem ? Niestety nie pamiętam.
 
Na Skellige jest jeden taki posąg, o którym ludzie mówią, że jak się na niego wejdzie to się dostąpi szczęśliwości (czy coś). Musicie kojarzyć. Da się na niego wejść? Ja kilka razy próbowałem i raz byłem naprawdę blisko.
 
Jakoś nie kojarzę.

Mi się udało (na najwyższy szczyt)

Ciekawe czy mówimy o tym samym, bo na ten o którym mówiłem bez modów wejść się nie da.
 
Last edited:
Ostatnio wróciłem do wspinaczki po szczytach Skellige, tym razem udało mi się w końcu wleźć na najwyższy szczyt Spikeroog, choć nie było łatwo, a także dotrzeć pieszo do statku z questu Ostatnie życzenie, który nie jest zaznaczony na mapie. Myslę gdzie by tu jeszcze się wybrać :)

Naprawdę szkoda, że na tych wszystkich szczytach nie można nic znaleźć, a mogłyby z tego być takie fajne questy...

Ja na jednej z wysp znalazłem to :)

 

Attachments

  • wieczny wojownik dzikiego gonu.jpg
    wieczny wojownik dzikiego gonu.jpg
    161.1 KB · Views: 166
Last edited:
Na Spikeroog wchodzisz od południowego zachodu, najpierw musisz się dostać aż na grzbiet i potem nim podążać w stronę szczytu stosując gdzie się da metodę ciągłego skakania (trzymasz spację). Przed samym szczytem będzie bardzo strome podejście, więc dobrze tam sobie walnąć Save'a. Musisz idealnie wymierzyć kierunek przed pierwszym skokiem bo inaczej polecisz / ześlizgniesz się.

Co do Kaer Morhen - zaczynasz od tej strony góry po której stoi zamek. Stojąc przed nim, obchodzisz go od prawej, szukasz drogi pod górę idąc to w jedną, to w drugą stronę, w pewnym momencie, gdy jest się już wysoko, trzeba przejść na prawo, aż do krańca góry i tam próbować skokami piąć się w górę. Za którymś razem udało mi się pokonać ostatnią stromiznę, a dalej to już jest pestka i spokojnie dojdziesz do szczytu, z którego można się dostać (po zainstalowaniu moda) do (tak przypuszczam) najwyższej góry w grze. Na nią nie udało mi się jak dotąd wleźć.

Save'y z tych miejsc:
http://www7.zippyshare.com/v/bkbSksgQ/file.html
http://www7.zippyshare.com/v/ELRJawOu/file.html


A poniżej zjazd z najwyższej góry - nie wiem jak tam wleźć:

https://www.youtube.com/watch?v=cJj9H2fBNK0
 
Last edited:
Top Bottom