Wiedźmin 3: Krew i wino - recenzje, wrażenia [SPOILERY]

+
Jesteś przewrażliwiony. Dialogi i szczegółowość w grach RPG są pozytywną cechą, które w Wiedźminie 3, w moim odczuciu były bardzo ciekawe. To nie gra akcji, gdzie podczas nawalania kolejnej fali zombiaków, czy kosmitów ktoś przez radio wypowiada do ciebie jedno, bezcelowe i bezsensowne zdanie.

Tu akurat się zgodzę. Anarietta zbyt bardzo ufała siostrze, która planowała na nią zamach. Można to tłumaczyć w różny sposób: rodzinne więzy, długa rozłąka, ale nie przesadzajmy.

Spartaczona robota? Przecież to oczywiste, że nie każdemu się spodoba. Tym bardziej tym, którzy czytali książki (ja akurat nie czytałem). To niemożliwe, żeby odwzorować bohatera z książki, który spodoba się każdemu.

Wybacz, ale czy to nie jest czepianie się na siłę? Mieć pretensje do twórców, dlatego, że dodali więcej urozmaiceń do gry? Szczególnie, gdy niektóre zbroje w oryginale mają naprawdę brzydko dobraną kolorystykę, a teraz jest możliwość by to zmienić.

Przedmiotów było tak dużo, że większości nie używałem. Po zdobyciu Aerondighta i setu Mantikory nie używałem niczego innego do końca gry.

To nie minus gry, to tylko osobiste odczucie. Znam ludzi, którzy w Wiedźminie 3 grali GŁÓWNIE w gwinta.

Gdybyś poćwiczył wtedy, kiedy mówił ci o tym rycerz, to wiedziałbyś że mieczem trafić bardzo łatwo, wystarczy być odpowiednio blisko i wyczuć moment.

Ech..

Może nie tyle ciekawych, co trudnych. Jedyny trudny boss w grze to Dettlaff. Głównie z powodu nietoperzy w drugiej fazie walki.

A mogłeś. Przykro mi. ;)

Naprawdę, odnoszę wrażenie, że większości minusów szukałeś na siłę.

Dziękuję za rzeczowe komentarze. Czy szukałem na siłę, tego już sam nie wiem. Poczytałem trochę ten wątek i na myśl przyszły mi właśnie te plusy i minusy. Z kukłą się nie zgodzę, ale w pewnym momencie to już zaczynało się stawać zabawne z tym moim ,,zezem".

Wracam porobić resztę pobocznych questów, skoro napisałeś, że przegapiłem małe chędożenie ;-)
 
Z kukłą się nie zgodzę, ale w pewnym momencie to już zaczynało się stawać zabawne z tym moim ,,zezem".

Trzeba po prostu znać odpowiedni moment, żeby puścić przycisk - kiedy kukła znajdzie się na wysokości siodła.. Sporo ćwiczyłam na bandytach wcześniej, ale odkrycie tego faktycznie zajęło mi dużo czasu.
 
Last edited:
Dla mnie walka na koniu to absolutna masakra, fajnie by było gdyby gra przewidywała również pchnięcia. Przy jakiejkolwiek walce z bandytami na koniach, z Płotki schodziłem i za pomocą Igni powalałem. Tak czy siak, nawet nie próbowałem walić mieczem - strzelanie do tarcz mi wystarczyło, zdążyłem prawie na styk.
 
Przecież na koniu jest spowolnienie czasu przy wyprowadzaniu ciosu, jak się przytrzyma przycisk. Zawsze trafiam bez problemu :D
 
Jest, jest, tylko puść przycisk w odpowiednim momencie. Wiesz, kwestia taka, że tego trzeba się już nauczyć, a, przynajmniej dla mnie, o wiele praktyczniejsze jest zejście z tego konia i walić znakiem niż siłować się i mieć nadzieję, że trafię, bo nie mam zbytnio pojęcia kiedy puszczać LPM.
 

Dzięki Tobie mam cytat dnia, tygodnia, miesiąca, roku, czasów odkąd poznałam historię Geralta:
Cirilla: Obligations, duties. I'm only here because papa, I mean, Emhyr...
Milijon serduszek, jednorożce, tęcza, amorki, trąby archanielskie i co tam jeszcze! :D
 
Aha, czyli wychodzi na to, że jeśli za Krew wzięliśmy się po zakończeniu głównego wątku, przyjdzie do nas (rosnąco priorytetem): Jaskier, Ciri (jeśli zakończenie cesarzowej bądź wiedźminki) lub Yennefer/Triss (jeśli był romans). Dobre info. Aktualnie przechodzę podstawkę, to zobaczę czy to zadanie z gościem w winnicy odpali się po zakończeniu gry.
 
Czyli jak związałem się z Triss, albo Yennefer to nie ma żadnych szans, że odwiedzi mnie Ciri lub Jaskier? Szkoda.
 
@Isharoth według tego, co zostało tutaj wymienione, nie. Ale zobaczę jeszcze, bo jeśli po fabule faktycznie mi zadanie wyskoczy, to będzie super. Wtedy przekonam się jak z tym priorytetem, bo jestem w związku z Yennefer a robię zakończenie wiedźminki.
 
@kubolmem U mnie Ciri była cesarzową, a związany byłem z Yen. Pod koniec KiW pojawiła się Yen. Chciałbym zobaczyć jeszcze zakończenie z Ciri, więc jeśli ktoś już doszedł do tego jak to zrobić i czy jest to w ogóle możliwe, jeśli jestem z kimś w związku, to proszę niech napisze w tym wątku. :)
 
Top Bottom