Wiedźmin 3 - Krew i Wino [spekulacje, domysły]

+
Status
Not open for further replies.
Z takim nastawieniem, równie bolesnym spojlerem jest fakt, że fabuła dodatku będzie rozgrywała się w księstwie Toussaint i będą tam błędni rycerze, czy księżna Anna.
W jaki sposób została dodana, czy też przywrócona do historii jakaś postać, fabularnie ma niewielkie znaczenie, a przynajmniej na chwile obecną mamy takie wyobrażenie, a wszytko inne zostaje wciąż w sferze domysłów.

Swoją drogą poważnie; jeśli ktoś chce zagrać w dodatek na ślepo i być absolutnie wszystkim zaskoczony, powinien omijać szerokim łukiem tematy związane z tym dodatkiem. Chyba nie wierzycie, że dyskusja tu będzie się toczyła przez najbliższe 3 tygodnie tylko o tym który kolor dominuje na ekranie monitora, a który powinien.

Mimo wszystko użycie tagu SPOILER nie boli, o co was zresztą proszę ;) Sam na spoilery jestem trochę wyczulony, ale nie chciałbym rezygnować z czytania i dyskutowania na tematy "bezpieczne".
 
Nie wiem, czy ktoś to już wrzucał (przejrzałem ostatnie 11 stron i nie widziałem), ale tak na ostateczne potwierdzenie tego, co i tak już wszyscy wiedzą

No tak, to on. W formie "potworzej" wygląda jeszcze gorzej :p To już nie wampir ani nietoperz, tylko zmutowany goblin. Przeca Regis się transformował w wielkiego nietopyrza, no dajcież pokój.
 
Mimo wszystko użycie tagu SPOILER nie boli, o co was zresztą proszę ;) Sam na spoilery jestem trochę wyczulony, ale nie chciałbym rezygnować z czytania i dyskutowania na tematy "bezpieczne".

Sęk w tym, że temat bezpieczny to jest indywidualna interpretacja każdego użytkownika. Zdjęcie zbroi to też może być dla kogoś spoiler, dlatego praktycznie wszystko powinno być brane w chmurki.
Swoją drogą stawiam diamenty przeciw orzechom, ze praktycznie każdy kto tu wchodzi, czyta te chmurki.
Z innej strony przy bardzo delikatnym podejściu do tematu spoilerowania, chcąc wziąć udział w dyskusji, człowiek i tak będzie zmuszony je czytać.
A z jeszcze innej chęć brania udziału w dyskusji, czy nawet zaglądania do wątku o dodatku, stoi w sprzeczności z chęcią gry bez żadnej wiedzy o nim.
 
Ja tam wiąże nadzieję, iż Jan Frycz poradził sobie z "rolą" Regisa. Ciekawe tylko ile "minut ekranowych" REDzi mu poświęcili. Niemniej wybór aktora do tej postaci jak najbardziej trafiony.

@Marcin Momot czy Jan Frycz na pewno będzie podkładał głos Regisowi?
 
Last edited by a moderator:
Aha. Ten art z przekształconym Regisem dowodzi też temu, że Emiel nie będzie grał małej rólki epizodycznej, a dużą drugoplanową -Będzie naszym głównym sojusznikiem jak Roche / Iorweth w W2. Cóż, niczego innego po takim comebacku nie można się było spodziewać.

Ten Frycz jest pewny? Ale... Ale... Jego głos kompletnie nie pasuje ani do tej postaci, ani do modelu, jaki REDzi stworzyli. Da hell? Error za errorem z tym Regisem, nie ogarniam. Już teraz wiem, że będę w scenach z nim doświadczał niemałego dysonansu. Byleby tylko nie schrzanili jego dialogów, a te będą z pewnością niemałym wyzwaniem.
 
The title screen song is a reworked version of the Bruxa song from the CGI trailer.
Can get blue, hooded armour from Witcher 2, armour from Witcher 1, Ursine Witcher armour with furry pauldron that was in the artbook but cut from the main game.
New sword sheathing option. With this new option Geralt no longer automatically unsheathes his sword at the start of combat. Also, he no longer switches weapons to match the opponent. The player has to do it on their own.
 
Last edited:
Aha. Ten art z przekształconym Regisem dowodzi też temu, że Emiel nie będzie grał małej rólki epizodycznej, a dużą drugoplanową -Będzie naszym głównym sojusznikiem jak Roche / Iorweth w W2. Cóż, niczego innego po takim comebacku nie można się było spodziewać.

Ten Frycz jest pewny? Ale... Ale... Jego głos kompletnie nie pasuje ani do tej postaci, ani do modelu, jaki REDzi stworzyli. Da hell? Error za errorem z tym Regisem, nie ogarniam. Już teraz wiem, że będę w scenach z nim doświadczał niemałego dysonansu. Byleby tylko nie schrzanili jego dialogów, a te będą z pewnością niemałym wyzwaniem.

Oj tam oj tam, nie jest najgorszy, fajna barwa głosu lekko starta, będzie pasował, zobaczysz



[video=youtube;-AhglyfG9YI]http://www.youtube.com/watch?v=-AhglyfG9YI[/video]
 
Nie rozumiem jak po jednym screenie można ocenić całą postać? Frycz, o ile jako aktora go nie lubię, myślę, że się sprawdzi w roli. Co do tego "powrotu" to powiem, że się spodziewałem, ale wolałbym inną postać. Ta jest już tak "legendarna", że choćby sie usrali to legendzie w oczach wielu nie sprostają. Co do wyglądu to trzeba zobaczyc go w ruchu, po jednym ujęciu to ocenić nie można niczego. Jakoś nigdy nie potrafiłem sobie wykreować w głowie odpowiedniego wizerunku tej postaci, a i żaden artwork mnie na tyle nigdy nie urzekł. Może więc ten redański wizerunek przyjmę za kanon, zresztą już jak kilka innych.
 
Nie rozumiem jak po jednym screenie można ocenić całą postać?
Wygląd postaci*

A głos Frycza jak z zupełnie innej bajki. W świecie wiedźmina tego Pana to widziałbym chyba tylko dubbingującego jakiegoś twardego, cynicznego dowódcy wojskowego. Nie wiem, na razie nie wyobrażam sobie kompletnie tego połączenia, zobaczymy jak będzie w samej grze.
 
Oj tam oj tam, nie jest najgorszy, fajna barwa głosu lekko starta, będzie pasował, zobaczysz
Głos jak głos. Ja się tam bardziej obawiam tego, że przecież Frycz nie ma zbytniego doświadczenia w dubbingu. Co może zaowocować zbytnim skrzywieniem teatralnym w podkładzie, tym bardziej jeśli RED-zi nie odważyli się w takiej sytuacji odpowiednio nakierować (co z racji rangi, nazwiska jest niestety możliwe).

Ogólnie mój stosunek do pojawienia się tej postaci jest... no, z grubsza taki:

Aczkolwiek akurat wygląd mi zbytnio nie przeszkadza.

Za to fajnie, że wraca Bycza Głowa. Zresztą właściwie wszystko inne się super zapowiada.
 
Głos jak głos.
Jeżeli z warowni są zadowoleni z Frycza to ja jestem uspokojony.
Zresztą ekipa wybrańców z forum zapewne napisze odpowiednie spostrzeżenia odnośnie tego aspektu, a już na pewno po tej całej zawierusze ktoś przywiąże do tego szczególną uwagę, chociażby @Szincza
 
Sporo ciekawych informacji na subreddicie: https://www.reddit.com/r/witcher/comments/4ipna1/blood_and_wine_expansion_megathread_spoilers/ Wrzucam poniżej wybrane:

- sugerowany poziom do rozpoczęcia KiW to 34/64;
- będzie można wyłączyć efekt "rozmycia/przygłuszenia" podczas widoku "detektywistycznego";
- książki, listy itd. przechodzą z ekwipunku do oddzielnej zakładki w glosariuszu; po otrzymaniu nowego tekstu będzie można z poziomu gry jednym klawiszem przejść do jego lektury;
- będzie można wyłączyć domyślne wyciąganie miecza - gracz musi wtedy wiedzieć, jaki jest potrzebny (miejmy nadzieję, że to obejmuje także wyłączenie auto-chowania);
- pojawia się opcja farbowania poszczególnych części zbroi; poszczególne farby będzie można kupić albo zlootować, zarówno w formie gotowej, jak i do wytworzenia (czyli być może z koniecznością zdobycia jakichś składników); zgaduję że będą "wielokrotnego użytku", tak jak oleje itd.;
- można dodawać własne notatki (do 3 naraz) na mapie;
- ponoć przy decydowaniu o dacie premiery uwzględniono... harmonogram matur w Polsce :D;

- wg jednych informacji rozpoczęcie KiW ma się dokonać poprzez zerwanie ogłoszenia-zaproszenia, ponoć w Jaworniku (w pobliżu Diabli Dół - czyżby jednak?);
- winnica, którą otrzyma Geralt (na początku KiW) to Corvo Bianco (wspomniana w książkach); będzie można w niej "zbudować" m.in. pokój gościnny, do którego mają wpadać znajomi (czyżby szansa na imprezę la Citadel w ME3 ?);
- nie jest jasne, czy Pani Jeziora i Aerondight pojawią się w dodatku - może to być pomyłka wynikająca z pomieszania z tym, że w Sadze Geralt odwiedza Toussaint w tomie pod takim właśnie tytułem;
- z książkowych lokacji poza Beauclair odwiedzimy Gorgonę i strażnicę Vedette; brak informacji o gaju Caed Myrkvid;
- pojawią się (przynajmniej na początku) baronowie de Peyrac-Peyran oraz Palmerin de Launfal;
 
Last edited:
Wczoraj było takie obciążenie na cdp.pl i gog.com że dopiero po 30 minutach udało mi się kupić dodatek -,-

Redzi, jest szansa, że dostaniemy jeszcze jakiś krótki filmiczek z gry przed premierą? Jakiś taki tyci tyci? :)

Ok, nie wpadłem na to że będa gameplaye z różnych stron -,-
 
Last edited:
Jakoś nigdy nie potrafiłem sobie wykreować w głowie odpowiedniego wizerunku tej postaci

Muszę powiedzieć, że też tak miałam, niemniej nigdy w mojej wyobraźni nie wyglądał nawet blisko tego osobnika ze screenów. Najbardziej mnie chyba bolą te włosy i ich kolor, i ta skóra, jakby koniecznie miał wyglądać na nie-człowieka. Z wyobrażeń artworkowych całkiem podobały mi się te:


oraz


Nawiasem mówiąc prace obydwóch tych osób, szczególnie te JustAnoR związane z Wiedźminem, są prześwietne.
 
W książkach był opisywany jako ktoś wyglądający na poborcę podatków. Moim zdaniem projekt postaci z udostępnionej grafiki wpasowuje się w to ;) A co do aktora to barwę głosu ma niezłą.


---------- Zaktualizowano 09:21 ----------

Zresztą przypomnijcie sobie Tomka Dedeka, który w Dzikim Gonie zagrał Barona. Kiedy ogłoszono nazwisko i zaprezentowano kilka wyrwanych z kontekstu urywków to był płacz, że nie pasuje, że Jędrula z Rodziny Zastępczej, porażka na całej linii. I co się okazało? Wyszła jedna z najlepszych postaci w całej grze także w kontekście kreacji aktorskiej. Nie ma co z góry zakładać najgorszego ;)

Przyczepić to się można do samego powrotu tej postaci, który nie ma sensu :p Choć może w samej grze się okaże, że jednak ten sens jest, a nie tylko fanservice, chciałbym wierzyć.
 
W książkach był opisywany jako ktoś wyglądający na poborcę podatków. Moim zdaniem projekt postaci z udostępnionej grafiki wpasowuje się w to A co do aktora to barwę głosu ma niezłą.

Jakby mi do domu taki poborca przyszedł to bym miała mu jeszcze mniejszą ochotę oddać forsę, niż normalnie :D Nie wiem, po prostu nie przemawia do mnie zupełnie ten design i tyle. Natomiast aktor głosowy moim zdaniem bardzo fajnie dobrany.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom