Wiedźmin 3 - Krew i Wino [spekulacje, domysły]

+
Status
Not open for further replies.
ja akurat mam mgr do napisania i nie ukrywam przekładam ją na wrzesień bo jednak chce pograć w wiedźmina , a co do premiery redzi mogli by pokazać jakiś filmik który dotyczy owego dodatku a nie robić z tego wielką tajemnice do dnia premiery która i tak do końca nie jest określona .
 
[...] A jeżeli dodatek wyjdzie dużo wcześniej od dnia w którym go pierwszy raz odpalimy, to łatwiej się będzie natknąć na spoilery.

Nie przesadzaj. Ja w Serca do tej pory jeszcze nie grałem (choć zainstalowane czekają na dysku od zeszłego roku), a spoilerów jakoś udaje mi się skutecznie unikać. Tak naprawdę, to tylko od Ciebie zależy, czy chcesz sobie przedwcześnie zepsuć rozgrywkę czytając spoilery, czy będziesz ich unikał. I proszę mi tu nie imputować, że na spoiler można trafić przypadkiem - wystarczy minimum samodyscypliny, by tego uniknąć.
 
Nie przesadzaj. Ja w Serca do tej pory jeszcze nie grałem (choć zainstalowane czekają na dysku od zeszłego roku), a spoilerów jakoś udaje mi się skutecznie unikać. Tak naprawdę, to tylko od Ciebie zależy, czy chcesz sobie przedwcześnie zepsuć rozgrywkę czytając spoilery, czy będziesz ich unikał. I proszę mi tu nie imputować, że na spoiler można trafić przypadkiem - wystarczy minimum samodyscypliny, by tego uniknąć.

Nie masz racji. Może przesadziłem, bo to "tylko" dodatek. Ale wystarczy że znajomy na fejsie polubi zdjęcie, które zdradza coś i już chcąc nie chcąc to widzę ;)
 
Nie przesadzaj. Ja w Serca do tej pory jeszcze nie grałem (choć zainstalowane czekają na dysku od zeszłego roku), a spoilerów jakoś udaje mi się skutecznie unikać. Tak naprawdę, to tylko od Ciebie zależy, czy chcesz sobie przedwcześnie zepsuć rozgrywkę czytając spoilery, czy będziesz ich unikał. I proszę mi tu nie imputować, że na spoiler można trafić przypadkiem - wystarczy minimum samodyscypliny, by tego uniknąć.

Dokładnie, też nie grałem jeszcze w Serce, a jedyny spoiler na jaki trafiłem to był fragment filmu którym kolega się chwalił (jakiś mix różnych gier) ale jak tylko zobaczyłem pewne duże zwierze i Gerlata to się odwróciłem, a kolega się zobligował i ominął ten fragment. :p Jak się chce to spoilery nie istnieją.
 
Nie przesadzaj. Ja w Serca do tej pory jeszcze nie grałem (choć zainstalowane czekają na dysku od zeszłego roku), a spoilerów jakoś udaje mi się skutecznie unikać. Tak naprawdę, to tylko od Ciebie zależy, czy chcesz sobie przedwcześnie zepsuć rozgrywkę czytając spoilery, czy będziesz ich unikał. I proszę mi tu nie imputować, że na spoiler można trafić przypadkiem - wystarczy minimum samodyscypliny, by tego uniknąć.

Niestety to jest nie prawda, na spoiler można trafić przypadkiem, czego niestety doświadczyłem
 
@Napoleon_Pl Żarty sobie robicie? Jak się chce to nie istnieją? Lol.. Jakiś pajac może wrzucić spoiler nawet pod zupełnie innym tematycznie filmem, zdjęciem itp. Może wam się to nie przytrafiło, ale nie bredźcie że jak się chce to się ominie każdy spoiler.
 
Nie przesadzaj. Ja w Serca do tej pory jeszcze nie grałem (choć zainstalowane czekają na dysku od zeszłego roku), a spoilerów jakoś udaje mi się skutecznie unikać. Tak naprawdę, to tylko od Ciebie zależy, czy chcesz sobie przedwcześnie zepsuć rozgrywkę czytając spoilery, czy będziesz ich unikał. I proszę mi tu nie imputować, że na spoiler można trafić przypadkiem - wystarczy minimum samodyscypliny, by tego uniknąć.
Samodyscyplina pomaga - można przecież za wczasu zablokować związane z tematem treści zarówno na FB, jak i YT, można też zwyczajnie unikać stron, na których potencjalny spoiler się znajdzie. Ale nie mów, że nie można na niego trafić PRZYPADKIEM, bo tego z samej definicji kontrolować nie możesz.
 
Jak widzę, że oglądany materiał może być niechcianym przeze mnie spoilerem, to najzwyczajniej w świecie przerywam oglądanie. Jak do tej pory z SzK dowiedziałem się nazwiska jednego z głównych bohaterów - nawet nie wiem, czy jest pozytywny, czy negatywny. Można? Można. Forum Wiedźmina nie unikam, szerokie spektrum tematów czytam na bieżąco, a niespodzianki sobie jeszcze nie popsułem. Jest wiele gier/filmów/książek, które premierę miały już dawno temu, a jakoś spoilery mnie nie napastują - nawet, jeśli jestem mocno zainteresowany tematyką poruszaną przez te dzieła i aktywnie poszukuję źródeł wiedzy z danej dziedziny.

Jedyną formą spoilera, której praktycznie się nie da uniknąć, to przypadek, kiedy ktoś na pierwszej stronie książki z biblioteki wypisze na przykład "zabił lokaj" :p.
 
@Wroobelek

Można i zarazem nie można. Chodząc po sieci mimowolnie nie raz natkniemy się na materiały, których już sam tytuł stanowi poważny spoiler. Ot, chociażby materiały wideo na YT. Wystarczy, że algorytm załapie jakim tematem się interesowaliśmy i już poleci nam materiały z zakończeniem, które to będą zatytułowane, np. śmierć głównego bohatera albo "chędożenie" konkretnych białogłów.

Tak, można odciąć się od sieci i nie wchodzić w YT ale czy powyższe rzeczy nie robi się tylko z myślą o Wiedźminie.

P.S. Ja nie widziałem żadnej recenzji czy trailera do momentu ukończenia "Serc", a z przykładu podstawki wiem jak trudnym było powyższe zadanie (z grubsza "poznałem" wszystkie zakończenia podstawki zanim zdążyłem je sam zobaczyć czy ukończyć grę, tylko dlatego, że interesowałem się tematem W3 na YT).
 
Skoro GOL napisał, że coś się dzieje, to chyba tak z dupy nie wstawiałby tego na fb. Może byli na jakiejś prezentacji, albo cuś...
 
@Wroobelek

Można i zarazem nie można. Chodząc po sieci mimowolnie nie raz natkniemy się na materiały, których już sam tytuł stanowi poważny spoiler. Ot, chociażby materiały wideo na YT. Wystarczy, że algorytm załapie jakim tematem się interesowaliśmy i już poleci nam materiały z zakończeniem, które to będą zatytułowane, np. śmierć głównego bohatera albo "chędożenie" konkretnych białogłów.

Tak, można odciąć się od sieci i nie wchodzić w YT ale czy powyższe rzeczy nie robi się tylko z myślą o Wiedźminie.

P.S. Ja nie widziałem żadnej recenzji czy trailera do momentu ukończenia "Serc", a z przykładu podstawki wiem jak trudnym było powyższe zadanie (z grubsza "poznałem" wszystkie zakończenia podstawki zanim zdążyłem je sam zobaczyć czy ukończyć grę, tylko dlatego, że interesowałem się tematem W3 na YT).

Niestety miałem dokładnie tak samo. Ktoś zmyślnie nazywał zakończenia W3 pisząc w tytule co się w nich wydarzyło. Youtube mi je zaproponował. Innym razem poznałem zakończenie Walking Dead od Telltale, bo ktoś raczył wyrazić z jego powodu żal w komentarzach do artykułu o wilku. Jedyny sprawdzony sposób na spoilery to całkowite wyłączenie neta
 
Skoro GOL napisał, że coś się dzieje, to chyba tak z dupy nie wstawiałby tego na fb. Może byli na jakiejś prezentacji, albo cuś...
Nanieśli logo Wiedźmina i dodatku na screena sprzed paru miesięcy i się chwalą, że coś z tym robią :p A tak na serio to trochę dziwne, że tylko GOL coś zasugerował, także albo tylko przypominają o czymś takim jak drugi dodatek do Wiedźmina albo serio byli na jakimś zamkniętym pokazie może nawet jako jedyny polski serwis o grach.

Przed chwilą wszedłem na GOLa na zakładkę Krwi i Wina i zauważyłem, że w komentarzach jeden z użytkowników dodał ciekawy komentarz odnośnie jakichś plotek dotyczących dodatku ponoć pochodzących z oficjalnego forum. Aż mnie zamurowało jak to przeczytałem :O (Oczywiście są tam prawdopodobne spojlery więc kto nie chce niech lepiej tam nie zagląda)
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom