Wiedźmin 3 - Krew i Wino [spekulacje, domysły]

+
Status
Not open for further replies.
Bez spoilerów to by musieli zrobić reckę tylko z oceną i okładką w tle.
Na motyw bez spoilerów to się trzeba było odłączyć od internetu od 10 V.
^_^
 
Ja tam recenzji nie czytam ewentualnie tylko patrze na ocene i plusy/minusy tytułu, w recenzjach najwięcej jest spoilerów i największe ryzyko popsucia sobie gry.
 
Każda recenzja coś zdradza. Trudno byłoby opisać grę bez wtajemniczania w przynajmniej początek fabuły, nowych przeciwników etc.
Recenzja w 100% bez spoilerów wyglądałaby mniej więcej tak:
Wiedźmin 3 Krew i wino to dobra gra z racji ciekawej fabuły, wprowadzonych nowości i rozwinięcia mechanik z podstawowej wersji gry...
Okej, ale chyba każdy chce wiedzieć coś więcej.
 
A wrzuce kilka fotek z Neogafa (EatChildren)













Najbardziej chyba ucieszy Shoot #1 kilka osób będzie bardzo, bardzo zadowolonych.
 
Last edited:
Szlaczek mnie trafi malinowy - odnośnie pojawień się starych znajomych

No cholera, nawet Tailles znowu się załapał, a Iorwetha ani widu, ani słychu

http://www.grynieznane.pl/2015/07/w-grze-wiedzmin-3-mia-pojawic-sie.html

Nie wiem, czy to już widziałaś, więc wstawiam. O ile na Jorwecie mi nie zależy, o tyle i tak trochę smuteczek, bo miały być prowadzone fajne dyskusje z Letho i Roszem. Plus same zadania wydawały się całkiem w niezłe. No ale cóż, szkoda.
 
@kowan69

Niekoniecznie, bo tu nie chodzi tylko o samego Vilgefortza, a też i może przede wszystkim o postać wampira. Będzie ona miała raczej na pewno ścisły związek z główną fabułą dodatku i przybliżenie okoliczności jej wcześniejszego pożegnania, czy może nawet poznania z Gerwantem byłyby jak najbardziej na miejscu.
Nic takiego nie jest konieczne by wprowadzić postać Regisa. Pokazując scenę z Vilgefortzem nic o Regisie nie powiesz -No chyba tylko to, ze potrafi się w nietopyrza zmieniać i oddał "życie" za przyjaciół. A kto przedstawi postać Vilgefortza? Kim jest i czemu z nami walczy? W jaki sposób i w jakim czasie to wyjaśnisz? I w jaki sposób przeprosisz graczy którzy jeszcze książek nie czytali za okrutny spoiler z Pani Jeziora ? :p Tak, wiem, "śmierć" Geralta na końcu to też spoiler, ale już poza głównym wątkiem walki z Vilgefortzem czy Bonhartem który w sumie najbardziej interesuje czytelników jak się wciągną w lekturę.

By wprowadzić postać np. Avallac'ha nie trzeba było pokazywać scenek z fioletowym bizonem. Wyjaśnić kim jest Regis? Wystarczy nowym wiedzieć, że jest wiernym przyjacielem Geralta i tyle. Tak samo w W1 wyjaśniano przy Jaskrze i Zoltanie. Wszyscy zadowoleni i bez spoilowania fabuły książek. Wystarczy dodać parę dialogów o kompanii Geralta, o Ciri i styknie.

Cdp już decydował się na interaktywną przeszłość. Za taką po części można nawet przyjąć sen Geralta o małej Ciri na początku gry.
Gdzie nie było żadnych postaci niezwiązanych z fabułą gry a całość była zrobiona tak, by zrobić fundamenty pod resztę historii (przedstawienie Yen na początku, potem więzi między Geraltem i Ciri i w końcu ukazanie obawy przed Dzikim Gonem).

Scenka z zamku Stygga to już w 100% byłby tylko niepotrzebny, przesadzony fanservice.
 
Last edited:
Ze screenu z NeoGafa widać, że w końcu dopieszczono noc. Teraz jest optymalnie pomiędzy atramentową czernią, a nocą gdy jest pełnia. I te gwiazdy, cudo. Na pewno martwi troszkę opinia paru recenzentów na temat questów, że trochę powtarzają pewien schemat z podstawki i SzK. Zobaczymy jak będzie. Aby do wtorku :victory:
 
Niepokoi "Weak antagonist" po zapowiedziach Redów o najlepszym przeciwniku jaki pojawił się w serii. Ale oceny dobre, no i noc wydaje się ciemniejsza ;)
 
Tak jak zostało nadmienione wyżej - każdy inaczej będzie odbierał głównego złego. Dla jednych będzie na poziomie Eredina, dla innych równie przemyślany jak Gaunter, jeszcze ktoś uzna, że najlepszy jaki do tej pory był.

Nie widzę powodu do jakiegokolwiek niepokoju.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom