Wiedźmin 3 - Krew i Wino [spekulacje, domysły]

+
Status
Not open for further replies.
@witcherfan100 Nie wiem jak ze schematami. Ja zerwałem zielska w ogrodzie rezydencji, a w ekwipunku miałem barwniki. Nie wiem czy tak z automatu czy coś znalazłem w pracowni w piwnicy.
 
@''-''MOORWEN''-''
a już miałam nadzieję, że zostało mi więcej niż połowa, będzie jakiś olbrzymi zwrot akcji. A tu nic. Właśnie tym się zasugerowałam - kto i co dokładnie mówił o tych 20 godzinach z przeklikiwaniem dialogów? To nie było info ze zlotu czy coś?
 
@''-''MOORWEN''-''
a już miałam nadzieję, że zostało mi więcej niż połowa, będzie jakiś olbrzymi zwrot akcji. A tu nic. Właśnie tym się zasugerowałam - kto i co dokładnie mówił o tych 20 godzinach z przeklikiwaniem dialogów? To nie było info ze zlotu czy coś?

Krew i Wino zadaniami pobocznymi stoi. Chcieli chyba odbić od Serc z Kamienia gdzie do ogrywania był raczej tylko wątek główny. Mi ta wielowątkowość jak najbardziej pasuje, nawet kosztem długości questu głównego. O ile na prawdę jest krótki.
Z jeszcze innej strony nie wiem czy ktoś narzekał na jakość głównej osi fabularnej, ale oczywistym wydaje się porównanie do Serc z Kamienia, a bardziej charakterystycznych postaci i nietuzinkowej fabuły jak w tamtym dodatku już chyba nie da się zrobić.

Btw. ile łącznie zadań liczy główna historia?
 
Może Wam się to przyda. Oto w jaki sposób zdobyć wyjątkowy srebrny miecz:

1. Udajemy się nad Jezioro i rozmawiamy z Pustelnikiem (tak, to dokładnie ten sam z którym walczyliśmy z gonem w jedynce).
2. Potrzebujemy teraz 5 cech, aby dowieść swojej wartości.

a) Współczucie - Oszczędzamy życie szarlejowi podczas turnieju.
b) Hojność - Kiedy otrzymamy list, to nagradzamy chłopca 5 sztukami monet.
c) Honor - Stajemy w szranki z rycerzem i pokonujemy go w czasie walki konnej
d) Męstwo - Decydujemy się na skończenie turnieju i go wygrywamy.
e) Mądrość - Zdejmujemy klątwę z Kolekcjonera Łyżek (wystarczy jeść bez użycia łyżek).

3. Po zdobyciu tych cech wracamy do Pustelnika i z nim walczymy.
4. Po walce Pani Jeziora nagradza nas i daje Aerondight.

To tyle. Mam nadzieję, że Wam to ułatwi grę.
 
@kowan69
Mówiło się, że dodatek jest podobny rozległością do W2, więc nie powinno chodzić o zadania poboczne. Te może i są ciekawe, ale nie zapadają aż tak w pamięć i nie wywołują wielkich emocji. A jeśli chodzi o postacie - dałoby się. W
Dettlaffie
był wielki potencjał, postać od początku niezwykle ciekawa, ale później to wszystko się rozmywa. Większy zawód niż w przypadku Eredina. Mało dialogów.
Regisem
też jestem trochę zawiedziona.
 
a) Współczucie

Ja utluklam w gescie wspolczucia, bo zaowodowo to przeciez robie, co oni maja zrobic z tym szarlejem. Ae jak sie utluklo, to jak 0szczedzimy wichta, tez sie zalicza. Poza tym tym sposobem zyskujemy swietna kucharke.
Swoja droga jest jeszcze jeden wicht - na bagnach na polnocy. Wigniety gatunek hę?

Skonczylam dzisiaj calosc
Calosc lacznie ze wszystkimi znakami zapytania.
Chyba cos nagrymasilam z tym zadaniem z winnicami, ale dobrze wyszlo.
Mega fajne.

Co do poziomu przeciwnikow.. to wiece.. dalam rade klucznikowi, dalam rade wampirom
Ale jak mnie trzy misie napadly, to nagle musialam gre wczytac :D

Za to niespodzianka na koncu.. cudo!
Bo do mojej winnicy wprowadzila sie Yennefer i oswiadczyla ze zostaje :) Wiec ten maly skromny domek na krancu swiata to jest tam.
 
Skonczylam dzisiaj calosc
Calosc lacznie ze wszystkimi znakami zapytania.

Jak Wy to robicie?
Po przeszło 8h obcowania z dodatkiem zrobiłem 2 misje główne, ze 3 całe poboczne (z czego jeden dość dług) i aż 1 znak zapytania.
Reszta to czyste eksplorowanie; poznawanie krainy i zwiedzanie miasta, winnicy, przy okazji odwiedzając kupców czy płatnerzy i czas spędzony w grze leci moment.
Generalnie nie wychyliłem się jeszcze za bardzo poza rejony Bouclair, które stanowi może ze 20% całości mapy, a patrząc na długość niektórych questów pewnie za szybko się to też nie stanie.
Gra przechodząc ją na spokojnie będzie na 40h, jak nie lepiej, także na pewno nie czuję się oszukany.

@UPUpup
Myślę że to bardziej chodziło o wielkość gry jako taką, a nie samą długość wątku głównego.
Bo pod tym pierwszym względem, ten dodatek będzie pewnie podobny do W2.
O głównym queście nie chce nic pisać, poza tym że początek jest nurtujący. Także wprowadzenie do niego imho na plus.
A zadania poboczne nie są raczej z cyklu historii krwawego barona, ale nie można też powiedzieć że są sztampowe niczym z jakiegoś MMO.
Wątki są różnorodne i przyjemnie się je ogrywa, także spełniają swój cel.
A czy nie zapadają w pamięć?
Wątek w beauclarskim banku ala 12 prac Asterixa według mnie wychodzi temu naprzeciw, a to też dopiero 1 z całych 3 wątków pobocznych jakie wykonałem
 
Teraz tylko czekać na Enhanced Edition wieśka 3 :p

Byłoby super. O ile DLC pojawią się na płycie a nie jako karta z kodem. Jeśliby wydali podstawkę po wszystkich patchach oraz DLC na płycie, to chętnie bym ponownie kupił trzecią część. Tak zrobiłem z Zabójcami Królów.
 
Ktoś też to zauważył, a raczej usłyszał? W Tusą są dźwięki ptaków z Gothica. Jakoś tak dziwnie się chodzi słysząc te dźwięki. Od razu mam przed oczami inne scenerie.
 
No i przejszłem. Jedną ścieżką na razie, ale jednak.Tak siedzę sobie, patrzę na wolno sunącą listę płac, i ciągle nie wiem, czy Krew i Wino jest niedogotowane, przy przegotowane.

Z jednej strony jest Regis, Syanna, wicht kolekcjonujący łyżki czy wyprawa do trzech świnek i parę innych rzeczy na dokładkę. Palce lizać.

Z drugiej strony albo jest tego wszystkiego za mało jak na te circa 25 godzin rozgrywki, i mam teraz niedosyt; albo za dużo, i zdążyłem się uzależnić. Objawy są w gruncie rzeczy te same.

Niedobrze, zważywszy, że to koniec.
 
Last edited by a moderator:
@eineingarp 10 godzin i już koniec wątku głównego?
Ciekawe gdzie te obiecane 20h na speedrunie z pomijaniem dialogów?:p

@''-''MOORWEN''-''
a już miałam nadzieję, że zostało mi więcej niż połowa, będzie jakiś olbrzymi zwrot akcji. A tu nic. Właśnie tym się zasugerowałam - kto i co dokładnie mówił o tych 20 godzinach z przeklikiwaniem dialogów? To nie było info ze zlotu czy coś?

Tak, było to info ze zlotu. Sam osobiście o to pytałem. Informacja dotyczyła jednak całości dodatku ze wszystkimi zadaniami pobocznymi, a nie głównego wątku. I w tym aspekcie jest to informacja jak najbardziej prawdziwa. Nie przypominam sobie, aby gdziekolwiek na forum padła informacja, że 20 godzin zajmuje speedrun głównej misji.

Teraz tylko czekać na Enhanced Edition wieśka 3 :p

Z tego co się dowiedzieliśmy na zlocie Redzi nie mają w planach wydawania ER Wiedźmina 3. Na pewno nie w najbliższym czasie, a prawdopodobnie nigdy. Nie powiem, żeby ta wiadomość mnie cieszyła, ale tak niestety jest.
 
Jak wy w ten dodatek gracie? Ja siedzę już z 10h. A wątek główny pewnie ledwo ruszony i kręcę się jedynie w obrębie Beauclair. Odkryłem może z 1 znak zapytania i wykonałem 4 misje poboczne.
Nie umiałbym tak grać, że lecę do przodu tylko z głównym wątkiem. Zawsze w grach wyciskam jak najwięcej, a w Wiedźminach to już w ogóle muszę zrobić wszystkie aktywności poboczne.
 
Ja tak samo jak ZdzichsiuPL tyle, że na liczniku GoGa mam 12 godzin i 32 minuty. Gram bez używania szybkiej podróży, w głównym wątku jestem po skończeniu zadania "Pogłos" a misji pobocznych, zleceń itd wykonałem chyba z 8 to co już jestem na końcu gry skoro ludzie cały dodatek przechodzą w 10 godzin? Ile czasu zajęło wam przejście Serc z Kamienia ? ze 2h ?
 
Jak wy w ten dodatek gracie? Ja siedzę już z 10h. A wątek główny pewnie ledwo ruszony i kręcę się jedynie w obrębie Beauclair. Odkryłem może z 1 znak zapytania i wykonałem 4 misje poboczne.
Nie umiałbym tak grać, że lecę do przodu tylko z głównym wątkiem. Zawsze w grach wyciskam jak najwięcej, a w Wiedźminach to już w ogóle muszę zrobić wszystkie aktywności poboczne.

Idziemy jak widzę tym samym zakręconym szlakiem.

Szczerze mówiąc w SzK miałem trochę problem, bo tam aktywności poboczne były raczej ubogie, a klimat rejonu (może poza posiadłością Evereców, ale to główny wątek) był już oklepany.
Touissaunt to świeżynka, pełno w nim nowości, a aktywności pobocznych jest małe stado. Gra sama namawia do zwiedzania i eksploringu.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom