Wiedźmin 3 - Krew i Wino [spekulacje, domysły]

+
Status
Not open for further replies.
Nawet jeśli ktoś przeszedł krew i wino w 10 godzin to całego wiedźmina 2 robiąc tylko questy główne da się przejść w jakieś 8 godzin. W marcu przechodziłem ponownie w2 i wykonałem absolutnie wszystko co dało się wykonać i zajęło mi to 18 godzin na mrocznym poziomie trudności. Moim zdaniek Krew i wino jest dużo większe od Wiedźmina 2, ale co najlepsze zadania poboczne są naprawdę ciekawie zrobione,raz c ciekawym twistem,innym razem zabawne,innym po prostu odmienne i ciekawe, w porównaniu co było w podstawce. Ja poza bugami nie wiem do czego się przyczepić naprawdę. Gra się niesamowicie szkoda tylko że natrafiłem na błąd który uniemożliwia mi lockowanie kamery na przeciwnikach, ale gdy tylko wyjdzie fix, wracam do gry, bo jest zbyt dobra by ja sobie psuć grając na chama, by przejść by poznać koniec, to nie w moim stylu.
 
Last edited:
A ja mam pytanie jak miec szczęśliwe zakończenie dodatku.Bo jak pierwszy raz grałem to miałem smutne a teraz chciałbym miec wesołe jak to zrobić?
 
A ja mam pytanie jak miec szczęśliwe zakończenie dodatku.Bo jak pierwszy raz grałem to miałem smutne a teraz chciałbym miec wesołe jak to zrobić?

Szukasz Syanny zamiast Uśpionego. W baśniowej iluzji zdobywasz dla niej amulet od dziewczynki z krzesiwami. Po zabiciu wąpierza idziesz z Regisem na krótkie śledztwo do dzielnicy portowej. Idziesz do Syanny i rozmawiasz z nią na temat stosunków z siostrą i wybaczenia. Łatwo się połapać których opcji dialogowych użyć.

Pewnie jest więcej metod, ale ta zadziałała u mnie.
 
Tak robiłem ale cos poszło nie tak i miałem słabe zakonczenie.Jak bys mógł to podeslij mi te opcje które mam wybrać
 
Tak robiłem ale cos poszło nie tak i miałem słabe zakonczenie.Jak bys mógł to podeslij mi te opcje które mam wybrać

Trzeba także pogadać z kapitanem i powiedzieć, że Anna miała być 5 ofiarą. Jeszcze musisz w trakcie rozmowy sióstr powiedzieć, że jest winna i przyznać, że obydwie były wtedy dziećmi i by się pogodziły.
 
Kurczę.. Chodziły takie ploty że miało się gdzieś dać usunąć tatuaż Geralta a tu dupa ;<
 
Tak robiłem ale cos poszło nie tak i miałem słabe zakonczenie.Jak bys mógł to podeslij mi te opcje które mam wybrać

Z pamięci, ale ostatni segment wygląda mniej więcej tak

- Bo odwróciła się od ciebie

- A nie myślałaś, żeby jej wybaczyć

- A może byś ją zapytała (druga opcja mnie daje ten sam efekt, więc może zwyczajnie nie mieć znaczenia)

- Księżna poprosiła mnie

- Wiem, że Syanna miała swoje powody

Nikomu nie mówiłem, że Syanna próbowała usunąć Anariettę, ale jak widać z postu powyżej, Damienowi można powiedzieć.

Jeśli to nie podziała, to może gdzieś wcześniej jest jakaś flaga którą trzeba odhaczyć.

@hismastersvoice @IlidanDA
Co się stanie, gdy nie zdobędzie się amuletu? Można uniknąć śmierci Dettlaffa?

Zakładam, że Syanna ginie z jego ręki, ale czy to sprawia, że nie kołkujesz Dettlaffa, to już nie wiem.
 
Last edited:
Strach klikać w te spoilery. :D

To może ja zmienię temat; skoro już kilka osób ograło cały ten dodatek, to może podzielcie się o jakie easter eggi, czy po prostu smaczki żeście po drodze zawadzili.
Sam spotkałem się w jednej z misji z linką owiniętą wokół filaru i pociągniętą nad przepaścią. Gerwant nawet wyraża zdanie że sam chciałby mieć coś takiego.
Zdaje się to nawiązaniem do ostatnich Tomb Riderów. Czytałem gdzieś coś o scenie z ogniskiem na zasadzie Dark Souls.
Coś jeszcze na szlaku ciekawego? Poza nawiązaniami do bajek braci Grimm czy Andersena.
 
Z pamięci, ale ostatni segment wygląda mniej więcej tak

- Bo odwróciła się od ciebie

- A nie myślałaś, żeby jej wybaczyć

- A może byś ją zapytała (druga opcja mnie daje ten sam efekt, więc może zwyczajnie nie mieć znaczenia)

- Księżna poprosiła mnie

- Wiem, że Syanna miała swoje powody

Nikomu nie mówiłem, że Syanna próbowała usunąć Anariettę, ale jak widać z postu powyżej, Damienowi można powiedzieć.

Jeśli to nie podziała, to może gdzieś wcześniej jest jakaś flaga którą trzeba odhaczyć.



Zakładam, że Syanna ginie z jego ręki, ale czy to sprawia, że nie kołkujesz Dettlaffa, to już nie wiem.

Wtedy jest całkiem inna końcowa sekwencja. Aż byłem w szoku min. 30 minut innych animacji.
Syenna ginie, Geralt trafia do więzienia na dłuższy czas. Pojawia się Jaskier i ratuje przed szafotem. Księżną można spotkać nie na uroczystości (bo tej nie będzie) tylko w kryptach przy grobie Syenny.
P.S. Jaskier mimo że pociesza Księżną (duchowo tylko) nadal jest z Priscillą

---------- Zaktualizowano 13:20 ----------

Zaspojleruje ktoś jak wygląda fabuła gdy
szykamy uśpionego zamiast Syenny
Jestem ciekaw czy też jest tyle contentu
 
Około 12-13 godzin za mną. Wykonałem może 3 zadania głównego wątku, do tego kilka(naście) pobocznych i parę znaków zapytania.

Zabawy jest tutaj sporo - nie potrafiłbym przebiec szybko przez fabułę, a nawet bym nie chciał. Skoro to ostatnia gra z serii, a przynajmniej ostatnia z Geraltem w roli głównej, to trzeba wycisnąć z niej wszystko co się da. Podejrzewam, że zajmie mi to około 40 godzin. Niczego więcej nie mogłem oczekiwać od Krwi i Wina - już spełniło moje oczekiwania. ; )
 

Guest 3872667

Guest
Panowie,czy tylko ja nie mogę użyć Eliksiru Oczyszczenia?
 
Last edited by a moderator:

Guest 3872667

Guest
Ne jestem panem, ale ja uzywalam i dzialalo (nawet kilkukrotnie)
Wiec to chyba tylko bug u Ciebie jakis.
Nvm,coś się pozmieniało teraz wystarczy kliknąć E zamiast przypisać do paska i wypić.
 
Last edited by a moderator:
Jak Wy to robicie?
Też nie rozumiem. Ja mam 18 h w dodatku, zadania robię z grubsza wg kolejności - teraz jestem na tych z 67, czyli wciąż wczesne. Pytajniki conieco liźnięte, może z 8. Główny wątek zawiesiłem na momencie, gdy wiadomokto zleca nam zdobycie pewnego składnika do eliksiru.
Szacunkowo - 40 h mi pewnie zejdzie spokojnie, a może i więcej. Dam znać.
 
@IlidanDA Niestety, właśnie złapałem dość paskudnego wirusa, przez którego straciłem zapisy.

Wtedy jest całkiem inna końcowa sekwencja. Aż byłem w szoku min. 30 minut innych animacji.
Syenna ginie, Geralt trafia do więzienia na dłuższy czas. Pojawia się Jaskier i ratuje przed szafotem. Księżną można spotkać nie na uroczystości (bo tej nie będzie) tylko w kryptach przy grobie Syenny.
P.S. Jaskier mimo że pociesza Księżną (duchowo tylko) nadal jest z Priscillą

---------- Zaktualizowano 13:20 ----------

Zaspojleruje ktoś jak wygląda fabuła gdy
szykamy uśpionego zamiast Syenny
Jestem ciekaw czy też jest tyle contentu

W wielkim skrócie
trafiamy do sierocińca w którym możemy usłyszeć "Pamiętną Noc", następnie do jaskini Uśpionego, a potem tylko walka z Dettlaffem. Całość zajęła mi około 40 minut (wliczając trzy śmierci).
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom