Wiedźmin 3:Krew i Wino zanik sterowania podczas walki

+
Status
Not open for further replies.
Wiedźmin 3:Krew i Wino zanik sterowania podczas walki

Siemanko Pecetowcy!
Mam okrutny problem, który niestety skutecznie obrzydził mi rozgrywkę w KiW. A właściwie ją uniemożliwił.
Od pierwszej walki z Bestią przestało mi działać sterowanie w trybie walki. Oznacza to, iż ze wszystkich klawiszy reaguje tylko WSAD i lewy myszy. Geralt nie wykonuje uskoków i uników, nie mogę zmienić stylu ataku z silnego na szybki. Przy pierwszym razie byłam tak zdziwiona, że bez parady dałam się zabić na dwa machnięcia. Wiadomo kto mnie uratował swoim wejściem. Myśląc, że to jednorazowy bug, zbyt wiele się nim nie przejęłam. Zrobiło się jednak niefajnie, ponieważ błąd ten występuje u mnie praktycznie przy każdej walce. I nie jest istotne, czy walczę akurat z harpiami na w gaju oliwnym, czy próbuje wykonać wiedźmińskie zlecenie.
Raz pomogła mi opcja wyjścia i ponownego wczytania poprzedniego save'a. Ale tylko jeden raz.. Po wyjściu z trybu walki Geraltem mogę natychmiast sterować normalnie - przewrotki, skoki i uniki działają bez zarzutu. Sprawdziłam kilkanaście różnych walk w podstawce - również działają bez problemu.
Próbowałam opcji zweryfikuj i napraw, ale Galaxy w nieskończoność weryfikuje pliki i nic nie zaciąga. Poza tym, na początku grało mi się sympatycznie i bezproblemowo, a updatów żadnych w międzyczasie nie zrobiłam.

Pomocy, jak grać! :(

Edit: wersja 1.21, klawisze Mad Catz V.7 stery aktualne. Plus klawiatura QWERTZ ( co by nie było tak, jak przy pewnym patchu, iż na qwertzu nie działało np. chowanie HUDa, a nikt nie miał tego problemu, ponieważ cała reszta grała na qwerty :p)
 
Last edited:
Problem rozwiązany, wystarczyło przemapować wszystkie klawisze raz jeszcze z poziomu gry. Prawdopodobnie to instalacja Krwi i Wina miała konflikt z klawiaturą QWERTZ i w efekcie popsuła mapowanie klawiszy.

Gdyby ktoś chciał ręcznie dłubać przy plikach odpowiedzialnych za klawiszologię, odpowiednie pliki to: input.xml oraz input.settings.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom