Wiedzmin 3 - minigry

+
A jak trafiam 2 takie same karty braterstwo w moim ręku (10 kart) to co się wtedy dzieje? Automatycznie je mogę wymienić? Czy wystawiając wtedy 1 kartę braterstwo pozostałe z ręki też wychodzą na pole bitwy?

No i czy wymieniając (do 2 kart) na początku rozgrywki wymienione karty odkładam z powrotem do talii, czy tam, gdzie zabite/zużyte/z poprzedniej tury?
 
Zdolność braterstwo wyciąga karty z talii i ręki. Jeśli więc masz na ręce dwóch gości X z taką zdolnością i jednego gościa X w talii to zagrywając jednego z ręki wykładasz od razu trzech (dwóch z ręki i jednego z talii). Oczywiście mówimy o kartach z taką samą nazwą. Wampir wyciągnie inne wampiry, ale już nie krabopająki.

Karty wracają do talii, która powinna być potem przetasowana i dopiero wtedy losujesz karty na ich miejsce (jedną lub dwie).
 
To ja jeszcze dodam, że pomiędzy turami absolutnie nie wymienia się żadnych kart. Robi się to tylko na początku rozgrywki. Twoje ostatmie pytanie zabrzmiało, jakbyś tego nie wiedział.
 
Karty wracają do talii, która powinna być potem przetasowana i dopiero wtedy losujesz karty na ich miejsce (jedną lub dwie).

W wersji komputerowej jest chyba tak, że najpierw podmienia się pierwsza karta i można ją wymienić jako drugą, jeśli się słabo wylosowała.
 
Nie, wymieniasz jedną lub dwie karty (albo żadnej, twoja wola). Odrzucone karty wracają do talii i można je ponownie wyciągnąć np. braterstwem szpiegiem itd.
 
@HuntMocy - mcbobek ma rację, w wersji komputerowej (w W3) można najpierw wymienić jedną kartę, a potem tą, którą dostaliśmy, znów wymienić. Często tak robię.
 
No tak, można ją wymienić dwa razy, ale można też wymienić inną, o to mi chodziło. W sensie, jeśli pierwsza wylosowana nam pasuje to możemy wymienić inną.
 
Szkoda, że przy okazji dodatków, twórcy jednak nie zdecydowali się na zaimplementowanie kościanego pokera. Bądź co bądź był to dobry przerywnik fabularny i byłby miłym urozmaiceniem. Mógłby nawet nie być związany z żadnym questem, a np. w ramach ciekawostki w postaci spotkania którejś postaci z części 1 czy 2 z którą kiedyś w niego graliśmy w jakiejś karczmie.
 
Daj spokój z kościanym pokerem- gra o dużym stopniu losowości, niewielka ilość kombinacji, taktyka prosta jak budowa cepa :)
 
Top Bottom