Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Muzykę polecam wyłączyć przy eksploracji i ogólnie na większość rozgrywki, bo po prostu zagłusza ten całkiem żyjący świat. Szczególnie w Velen, w którym się spędza mnóstwo czasu, a muzyka wiecznie ta sama. Ogólnie muzyka może bardzo wpłynąć na uczucie monotonii i znudzenia, więc nawet na terenach gdzie jest bardzo dobra muzyka polecam wyłączyć ją po jakimś czasie i wsłuchiwać się w świat.
Czy mi się wydaje, czy 3 raz, w 3 różnym temacie napisałeś dokładnie to samo?
 
Słyszał ktoś już utwór który gra podczas wykonywania jednej z misji dla Guślarza? Konkretnie chodzi o
Dziady
Nigdzie nie mogę go znaleźć...
 
Jak to właściwie jest z tym trackiem:


Czy dotyczy on Oxenfurtu? Bo nazwy takiej samej jak ta nadana przeze mnie "Steets of Oxenfurt" to raczej nie ma (chyba).
 
Nie przypominam sobie bym usłyszał go w grze. Jest też opcja, że go w ogóle nie ma -Jak wspominał Marcin, nie wszystkie tamtejsze RIPy znajdą się w grze.

BTW. Ktoś już skompletował caluśki soundtrack z gry? Da się ściągnąć gdzieś paczkę ze wszystkimi możliwymi kawałkami?
 
Bardzo fajnie że przy spotkaniach ze znajomymi z poprzedniej części wraca też motyw muzyczny z W2 :3 Bałem się, że wraz powrotem do korzeni ten zniknie, a mam do niego prawie taki sam sentyment jak do jedynkowego.
 
A czy ktoś wie. jak się nazywa kawałek, który leci w Velen (jeden to The Vagabond, ale drugiego nie mogę na OST namierzyć). Chyba, że go w ogóle na OST nie ma? To taka spokojna muzyka z cichym śpiewem w tle, może ktoś skojarzy. bo leci dość często :)
 
Last edited:
BTW. Ktoś już skompletował caluśki soundtrack z gry? Da się ściągnąć gdzieś paczkę ze wszystkimi możliwymi kawałkami?

Mam poskładany prawie cały (tzn. wszystkie eksploracyjne, wszystkie combatowe, wszystkie z tawern i sporo z cut-scen oraz questów). Teraz mam sesję, więc może pod koniec czerwca potnę to na pojedyncze MP3 i wrzucę gdzieś.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLsLIlQQwcQJFq_eHXvSUvzjDuedSMwHo9

Może w międzyczasie jeszcze jakieś pojedyncze powrzucam.
 
@Marcin-Przybyłowicz, w wywiadzie dla Game Reactora Mikołaj mówił, że niedługo po premierze gry planujecie wypuścić na Spotify i iTunes soundtrack z gry, w wersji składającej się z ok. 50 utworów. Mógłbyś potwierdzić czy dalej macie taki plan i kiedy mogłoby to mieć miejsce? Bo co tu dużo mówić, muzyka w Wiedźmine 3 jest obłędnie dobra, ale słuchanie z YouTube to jednak męczarnia.

Z innych pytań: czy komuś udało się zlokalizować na YouTube "czystą" wersję utworu, jaki gra w trakcie questu
Słoneczny kamień, w komnacie z lustrami
? Do usłyszenia np. tutaj w 14 minucie. Uwaga, w filmie oczywiście spoilery.
 
@rad92 Wiem, widziałem. Ale jak pisałem szukam czegoś w porządnej jakości mp3 i do ściągnięcia w jednej paczce. Bez kompilacji, każdy kawałek osobno.

Nie da się "wypakować" jakoś muzykę całą z plików gry? :p

---------- Zaktualizowano 18:12 ----------

Z innych pytań: czy komuś udało się zlokalizować na YouTube "czystą" wersję utworu, jaki gra w trakcie questu
Przeca to "Aen Seidhe" które jest nawet na płytce z oficjalnym OST.

 
Last edited:
Ciągle zachwycam się soundtrackiem z gry. Jest niesamowity. Brakuje mi jednak nieco takich kawałków jak "Dusk of a Northern Kingdom" z W1.


Chodzi mi o ten kobiecy wokal, który śpiewa główny motyw serii.
 
Teraz kobiecy wokal sprowadza się do wrzasków pań z Percevala. Ma to oczywiście swój klimat ale jednak jedynkowe wykonanie elegantsze i moim zdaniem bardziej "ciarowe".

Swoją drogą, właśnie bawię w Novigradzie i tamtejsze tematy muzyczne strasznie przywodzą mi na myśl soundtrack z Sherlocka Holmesa (tego z Robertem Downey Jr.). Kiedy oglądałem jakiś przedpremierowy materiał z tą muzyką w tle to aż się dziwiłem po co eksploatują kawałki Zimmera jak mają własne świetne utwory. A tu nagle okazuje się że to właśnie są ich własne świetne utwory :p

Edycja:
@NarsJak wspomniałem, zgadzam się, że robi to klimat, dzięki temu uważam muzykę przy starciach za najlepszą dotąd w całej serii. Podobnie przy motywie z wiedźmami zespół wykonał świetną robotę. Ale brakuje mi takich delikatnych elementów wokalu jak w wymienionym "Dusk...". Co nie zmienia faktu że uwielbiam soundtrack W3.
 
Last edited:
Teraz kobiecy wokal sprowadza się do wrzasków pań z Percevala. Ma to oczywiście swój klimat ale jednak jedynkowe wykonanie elegantsze i moim zdaniem bardziej "ciarowe".

No patrz, dla mnie te "wrzaski" pań z Percivala, robią strasznie klimat. Jest to coś oryginalnego, z pazurem, niespotykanego w innych fantasy ost. Cały ost W3 szalenie mi się podoba. Cieszę się, że wyciągnięto wnioski z W2 i jednocześnie nie zrobiono kopy pasty z W1 (który to soundtrack również mam za świetny).

W sumie żałuję jedynie, że Ciri Luned Me nie znalazło się na ścieżce, bo też jest świetne.

 
Teraz kobiecy wokal sprowadza się do wrzasków pań z Percevala. Ma to oczywiście swój klimat ale jednak jedynkowe wykonanie elegantsze i moim zdaniem bardziej "ciarowe".

Swoją drogą, właśnie bawię w Novigradzie i tamtejsze tematy muzyczne strasznie przywodzą mi na myśl soundtrack z Sherlocka Holmesa (tego z Robertem Downey Jr.). Kiedy oglądałem jakiś przedpremierowy materiał z tą muzyką w tle to aż się dziwiłem po co eksploatują kawałki Zimmera jak mają własne świetne utwory. A tu nagle okazuje się że to właśnie są ich własne świetne utwory :p

Muzyka w Novigradzie jest świetna, jak w W1 czekałem zawsze by dojść do Wyzimy Handlowej albo Odmętów, to tak tutaj się nie mogę zawsze Novigradu doczekać. Bo klimat tam jest świetny. Muzyka i ciekawe zadania robią robotę. Ogólnie to ja bym mógł grać w samym Novigradzie gdyby tam wątek wielkiej czwórki był dłuższy i ogółem cała gra byłaby na nim skupiona. Świetnie Redom to miasto wyszło.

[video=youtube;C5Z-AbOveAU]https://www.youtube.com/watch?v=C5Z-AbOveAU[/video]Pierwsze dwie melodie skradły mi serce :p Kawałek z 18 minuty też kozacki. Ogólnie cały soundtrack z Novigradu jest świetny, i się pewnie mocno przyczynił do tego że tak polubiłem to miasto.
 
Last edited:
Ale brakuje mi takich delikatnych elementów wokalu jak w wymienionym "Dusk...". Co nie zmienia faktu że uwielbiam soundtrack W3.
Są utwory z bardziej hmm, melodyjnym żeńskim wokalem, chociażby sztandarowy "The Fields of Ard Skellig". Bardzo dobry, delikatny wokal pojawia się też w moim ulubionym utworze w grze, który niestety nie trafił na płytę (ciągle liczę na publikację rozszerzonego OST na Spotify), który gra w trakcie sceny z
przebudzeniem Ciri
. Do usłyszenia np. tutaj.
 
Last edited:
Top Bottom