Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Zapraszam na krzywuchowe moczary...
25:15 - jeżeli kawałki z ziemi niczyich nie są mroczne i niepokojące to nie wiem jak to sobie wyobrażasz., eksplorując te miejsca nocą i słysząc te ciężkie brzmienia strun skrzypiec to coś niesamowitego.

Przytaczacie kawałki z jedynki które nadawały jej klimat, wiedźmin 3 potrzebował czegoś innego i muzyka która się w nim znajduje idealnie spełnia swoje zadanie.
 
Ja wspomnę też, że motyw muzyczny Białego Sadu jak najbardziej ma dobrze wyczuwalny klimat soundtracku z jedynki.


 
@Hugomocnik akurat ten fragment który przytoczyłeś jest z okolic Novigradu :p Ja nie mówię że są złe. Ale ja tam w nich nie widzę nic równie mrocznego jak w jedynce. Przecież muzyka nocna na Ziemi Niczyjej to w większości zmodyfikowana wersja kawałka który gra za dnia.. Ani trochę mroczna i niepokojąca. Trochę to wygląda jakby nie było pomysłu na nocny kawałek :p Zła na pewno nie, ale nie tak klimatyczna i niepokojąca jak ta z W1. Za to bagna i kasztel mają super podkład.
Utwór z Białego sadu jest bardzo dobry, tylko czemu tak krótko ? Według mnie te kawałki powinny mieć do tych 5 minut, bo za często się powtarzają.
 
Last edited:

Panowie zna ktoś tą scieżkę? Byłbym wdzięczny za nazwę z pełnego "ripowanego" albumu, lub link do wersji w lepszej jakości.
 
Nie wiem czy to bug, czy zamierzone działanie. Nie wiem od kiedy, ale prawdopodobnie od 1.08 z muzyki bitewnej wycięto wszystkie wokale Percivala. Nie ma ani Lazare, ani ogniami pole błyska skakali przez ogniska, ani nawet słynnego lelelelele. Ktoś się orientuje kto i dlaczego wpadł na tak genialny pomysł?
 
Nie wiem czy to bug, czy zamierzone działanie. Nie wiem od kiedy, ale prawdopodobnie od 1.08 z muzyki bitewnej wycięto wszystkie wokale Percivala. Nie ma ani Lazare, ani ogniami pole błyska skakali przez ogniska, ani nawet słynnego lelelelele. Ktoś się orientuje kto i dlaczego wpadł na tak genialny pomysł?

Są:

 
Widzę ogólnie w internecie sporo zachwytu nad pieśnią Priscilli tymczasem na mnie dużo większe wrażenie zrobiła kołysanka którą śpiewają jakieś dzieci albo Janek. Nie udało mi się jednak jej nigdzie w Internecie znaleźć (nie licząc fragmentu jak Janek odzyskuje głos i śpiewa żonie Barona). Nie jestem nawet pewien czy aby nie są dwie w grze, jedną śpiewa bodajże Janek podczas Sabatu. Kojarzy ktoś którąkolwiek i link do takowej?
 
Last edited:
A propo rozszerzonego soundtracku, to nie rozumiem dlaczego dali go dopiero teraz i dlaczego nie jest dostępny na gog'u. Przecież do każdej gry jest dodawany soundtrack, ale żeby mieć te dodatkowe utwory trzeba go kupić na nowo z tych podanych przez nich stron?
 
Last edited:
@eineingarp Jeżeli Twój post był w odpowiedzi na mój to niestety nie o to mi chodziło. Ta "kołysanka/kołysanki" które słyszałem w grze na pewno były po polsku, rzadko się jednak pojawiają, kojarzę tylko dwa takie razy, jeden zapadł mi w pamięć bo bodajże była noc gdzieś na bagnach i nie spodziewałem się tego usłyszeć.

https://www.youtube.com/watch?v=zfYhq4KkdC4 - chodzi mi o coś w tym stylu
 
Last edited by a moderator:
Jeżeli Twój post był w odpowiedzi na mój to niestety nie o to mi chodziło

Nie był :) Ale z dialogów dzieci z tego co pamiętam są "Siedzi wiedźmak na cmentarzu, trzyma nogi w kałamarzu" i "Siedzi diaboł na dachu", choć to raczej nie kołysanki. A Janek na sabacie śpiewa to samo, choć z tego co pamiętam trochę zmodyfikowane.
 
Janek śpiewa Annie wersję "Na Wojtusia z popielnika" (a to prawie każdy słyszał w dzieciństwie), to jest dokładnie ta melodia. (Wiem, że offtop, ale aż mam ochotę zapytać, komu w dzieciństwie śpiewano w tej kołysance, w jednej z dalszych zwrotek, "król wyprawił im wesele" a komu "król ich kazał ściąć oboje". ^^)
Dzieci w sierocińcu mówią wersję wyliczanki "Wlazł pies do kuchni", więc to nie to... ale @Dagorad , mnie teraz też po głowie chodzi, że jest jeszcze jakaś kołysanka. Tylko mam wrażenie, że ona jest w jakimś innym zupełnie momencie fabuły.
 
Top Bottom