Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Tak, na to czekałem. Poziom prawie wszystkich utworów do tej pory "słyszalnych" wgniata i przeżuwa. Serio, w grę nie zagram, bo nie mogę, ale poważnie myślę, czy nie kupić dla samego soundtracku i by tak nie uhonorować cały CDPR. Jedynkę mam, dwójki nie (ale let's playe na yt 3 razy w całości oglądałem), a z trójką... zobaczymy.
 
Wszystkie utwory które do tej pory poznaliśmy:
1. Commanding the fury (czy jakoś tak) - prawdopodobnie Novigrad
2. Merchants of Novigrad - Novigrad
3. Fields of ard Skellig - Skellige
4. Ice giant - Skellige
5. Skellige Tavern - Skellige
6. Utwór bojowy - Skellige
7. Utwór bojowy II - Skellige
8. Muzyka z bagien - ZN
9. Ladies of the woods - ZN
10. Utwór bojowy z bagien (percival) - ZN
11. Hunt or be hunted - ?
12. Percival session 1 - ?
13. Percival session 2 - ?
Jest tego sporo, a jednocześnie śmiesznie mało w porównaniu z liczbą ponad 200 utworów które zaoferuje nam soudtrack :D chciałbym żeby Redzi udostępnili nam przed premierą jeszcze chociaż jeden utwór który będzie przygrywał nam przy swobodnej eksploracji, oprócz Fields of ard Skellig :p
 
Jest tego sporo, a jednocześnie śmiesznie mało w porównaniu z liczbą ponad 200 utworów które zaoferuje nam soudtrack

Ta liczba pojawia się na forum już któryś raz, dlatego muszę spytać - skąd ta informacja, czy możesz podać źródło?
 
Last edited:
Ta liczba pojawia się na forum już któryś raz, dlatego muszę spytać - skąd ta informacja, czy możesz podać źródło?

Mam nadzieję Marcinie ;), że dwa pierwsze utwory które nam zaprezentowaliście - czyli "Ice gigant" i "Skellige tavern" nadal są w grze, nie zostały usunięte, bo to bardzo dobre utwory :). Będę wdzięczny za odpowiedź.
 
Ta liczba pojawia się na forum już któryś raz, dlatego muszę spytać - skąd ta informacja, czy możesz podać źródło?
Tak to jest jak ktoś sobie wymyśli jakąś absurdalną liczbę a na temat Wieśka 3 wiele takich krąży. ;P Przecież zakładając, że jest 200 utworów i każdy trwa 3 minuty to otrzymamy 10-godzinny OST.... Ja tam liczę na jakieś 50 utworów. A jeśli chodzi o źródło (jeśli można to nazwać źródłem) to była taka informacja w tym wycieku co miał jakiś czas temu miejsce.
 
Last edited:
Tak to jest jak ktoś sobie wymyśli jakąś absurdalną liczbę a na temat Wieśka 3 wiele takich krąży. ;P Przecież zakładając, że jest 200 utworów i każdy trwa 3 minuty to otrzymamy 10-godzinny OST.... Ja tam liczę na jakieś 50 utworów. A jeśli chodzi o źródło to była taka informacja w tym wycieku co miał jakiś czas temu miejsce.
200 utworów tylko po co tyle pragnę przypomnieć że wiedźmin 1 miał zdecydowanie krótszy soundtrack od W2 ale to tym pierwszym ludzie bardziej się zachwycają nie ujmując kunsztu tego drugiego.Bo 200 utworów moim zdaniem nie było by wcale takim ekstra pomysłem (bo niby każdy może sobie posłuchać czegoś innego i dźwięk nie będzie monotonny).Ale istnieje duże ryzyko że obszerny soundtrack zatrze wrażenie dobrych utworów i mocno wyróżniających się.Mnie osobiście starczyło by 30 trzymających poziom pozycji nawet zamiast tych 50.
 
Mam nadzieję Marcinie ;), że dwa pierwsze utwory które nam zaprezentowaliście - czyli "Ice gigant" i "Skellige tavern" nadal są w grze, nie zostały usunięte, bo to bardzo dobre utwory :). Będę wdzięczny za odpowiedź.

Potwierdzam.

Tak to jest jak ktoś sobie wymyśli jakąś absurdalną liczbę a na temat Wieśka 3 wiele takich krąży. ;P Przecież zakładając, że jest 200 utworów i każdy trwa 3 minuty to otrzymamy 10-godzinny OST.... Ja tam liczę na jakieś 50 utworów. A jeśli chodzi o źródło (jeśli można to nazwać źródłem) to była taka informacja w tym wycieku co miał jakiś czas temu miejsce.

Prace nad muzyką nie zostały jeszcze zakończone. Soundtrack zamknie się w kilku godzinach, na pewno będzie dłuższy niż ten z poprzedniego Wiedźmina.
 
@Marcin Przybyłowicz
Liczba 200 utworów przewinęły się podczas dyskusji nt. niedawnego wycieku danych z Waszego studia. Osobiście nie pobrałem plików z obawy o spoilery, ale ktoś pisał że padła tam informacja iż soundtrack W3 składa się z ponad 200 utworów muzycznych
 
@Marcin Przybyłowicz
Liczba 200 utworów przewinęły się podczas dyskusji nt. niedawnego wycieku danych z Waszego studia. Osobiście nie pobrałem plików z obawy o spoilery, ale ktoś pisał że padła tam informacja iż soundtrack W3 składa się z ponad 200 utworów muzycznych
To chyba czas zdementować te informacje - nawet ja nie wiem na ilu utworach skończymy, bo prace dalej trwają ;) Poza tym - określanie długości ścieżki dźwiękowej ilością utworów wydaje mi się nieco dziwaczne, bo utwór utworowi nierówny - jeden może być krótką półminutową interludą a inny może trwać więcej niż 5 minut. Dlatego jeżeli cokolwiek oficjalnie mówimy o długości soundtracku w W3, podajemy to w czasie trwania, który moim zdaniem jest bardziej miarodajny.
 
Last edited:
@Marcin Przybyłowicz, ok, w takim razie dzięki za wyjaśnienie sprawy, i wybaczcie za szerzenie plotek ;) Swoją drogą, nieważne ile jest utworów, ważna jest ich jakość. A to, co do tej pory zaprezentowaliście to arcydzieło najwyższej klasy. Wielkie gratulacje dla Ciebie i całej ekipy za stworzenie tych doskonałych utworów :)
PS: Możemy liczyć na udostępnienie czystej wersji utworu który przygrywa w tle w najnowszym Q&A? Jest bardzo... Zacny ;)
 
@Marcin Przybyłowicz
To ja jeszcze zapytam, czy powtarzalność muzyki na ostatnim gameplayu wynika tylko i wyłącznie z wczesnej wersji gry (głównie chodzi o muzykę podczas walki, bo jest bardziej słyszalna niż zwykłe tło)? Jak dotąd wszystko co było pokazane jest rewelacyjne, ale jak będzie się zbyt często powtarzać to po paru godzinach może zacząć męczyć.

I czy utwór z Q&A jest częścią ścieżki dźwiękowej? Brzmi świetnie, niemal jak wyrwany z Aktu IV z pierwszej części ;)

EDIT:

Kolejny utwór z soundtracku można usłyszeć w trailerze Battle Arena. Skąd wiem, że z soundtracku? A stąd:
Kto słyszał gameplay z E3 2013 ten wie, że muzyka "walkowa" ze Skellige rządzi. Tyle w temacie.
https://www.youtube.com/watch?v=LRsNFKfOh4o
16:33 i 18:52 :D

To ten drugi :)
 
Last edited:
Muzyka w W3 jest po prostu zachwycajaca, zresztą jak wszystko, co do tej pory zdazylam zobaczyć. Jednak już od pierwszej chwili skojarzylam ja sobie z sountrackiem z jednego z moich ulubionych filmow - House of Flying Daggers (mój TOP 10). Moment, gdy wiedzmin biega po okolicy lub gdy wchodzi do chatki staruszki, rozmowa z Trzema Paniami.

https://www.youtube.com/watch?v=cjhAdjiqss0
 
W nowej aktualizacji planszówki pojawiło się parę utworów z trójki.

Ładnie to tak, panowie kompozytorzy? Przez Was @P ATROL niemal zupełnie stracił obliczalność ze szczęścia:
Uwaga, niecenzuralny język:
 
Top Bottom