Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
To chyba ich najlepszy kawałek.

Percival jest świetny, ale na dłuższą metę nieprawdopodobnie irytują mnie niedociągnięcia techniczne, szczególnie w rytmie. I nie mówię, że ma być wszystko perfekcyjnie, bo nawet na płycie RHCP można by znaleźć jakieś lekkie rozjazdy, ale Percival brzmi czasem jak zespół sklecony z naprawdę słabych technicznie muzyków.

Dlatego tak czekam na ST z Wieśka, który będzie miał te elementy odpowiednio zmasterowane. Dlatego też uwielbiam dużo kawałków z Równonocy :D


[video=youtube;WWHOPUZ-sP4]https://www.youtube.com/watch?v=WWHOPUZ-sP4[/video]
 
Last edited:
@Toncrete
Mi się podoba, szczególnie Wild Chase. Naprawdę kawał dobrej roboty. Na Twoim miejscu zainteresowałbym się tym wątkiem. Możesz wykorzystać swoje umiejętności i stać się częścią ciekawego projektu.

W sumie sprawa nie wygląda na zupełnie martwą. Odezwę się do nich jutro. Albo raczej dzisiaj...
Dzięki za słowa i za info
 
Zwłaszcza jeśli porównać potencjał artystyczny obu tych tworów. Ja jednak podziękuje za sławo-polo.

Akurat jeśli chodzi o sokoła to pod względem tekstów jest to najwyższa półka. Ale to koniec off topicu z mojej strony.
 
Teraz się obudziłem z tą grą. Child of Light - od wielu lat nie słyszałem piękniejszego soundtracku. Mam nadzieję, że w Wiedźminie 3 pojawi się choć kilka takich właśnie bajkowych, chwytających za serce kawałków. Niby zupełnie nie ten klimat, choć jednak jeśli się dobrze wsłuchać, ta muzyka pasowałaby idealnie do niektórych scen w W1, W2... i na pewno również w W3. Arcydzieło :)
 
Właśnie tak się zacząłem zastanawiać, jaki kierunek przy tworzeniu muzyki obiorą kompozytorzy przy pracy nad OST do "Krwi i Wina".

Na pewno sklecą chociaż ze 2 nowe utwory dla Toussaint.
 
Pierwszy kawałek ok, ale to zupełnie mi się nie podoba. Brzmi jak wyjęte wprost z jakiejś tkliwej sceny z telenoweli brazylijskiej.

btw, pamięta ktoś soudtrack z AoE3? Niektóre kawałki były świetne, ale kompozycje klimatem do wieśka chyba raczej średnio pasują



Fajnie jednak sobie przypomnieć
 
Last edited:
Pierwszy kawałek ok, ale to zupełnie mi się nie podoba. Brzmi jak wyjęte wprost z jakiejś tkliwej sceny z telenoweli brazylijskiej.
Całe szczęście, że nie oglądałem żadnej telenoweli brazylijskiej :p Jak dla mnie kawałek jest super, jak zresztą wszystkie z tej gry (prawie 20). Faktycznie, kojarzą się z taką... bajkowością, wręcz naiwnością, ale mimo to niesamowicie porywają i grają na emocjach. Coś jak "Silver Sword" z W1, dzięki temu utworowi scena z Panią Jeziora wygrała wszystko :p
 
Last edited:
Teraz się obudziłem z tą grą. Child of Light - od wielu lat nie słyszałem piękniejszego soundtracku.
Mam nadzieję, że w Wiedźminie 3 pojawi się choć kilka takich właśnie bajkowych, chwytających za serce kawałków. Niby zupełnie nie ten klimat, choć jednak jeśli się dobrze wsłuchać, ta muzyka pasowałaby idealnie do niektórych scen w W1, W2... i na pewno również w W3. Arcydzieło :)
Moim zdaniem oba zbyt ckliwe, ale to może dlatego, że kontekstu nie znam.
 
Teraz się obudziłem z tą grą. Child of Light - od wielu lat nie słyszałem piękniejszego soundtracku. Mam nadzieję, że w Wiedźminie 3 pojawi się choć kilka takich właśnie bajkowych, chwytających za serce kawałków. Niby zupełnie nie ten klimat, choć jednak jeśli się dobrze wsłuchać, ta muzyka pasowałaby idealnie do niektórych scen w W1, W2... i na pewno również w W3. Arcydzieło :)

Nie miałem styczności z grą, ale faktycznie ładne. Przynajmniej dział muzyczny w Ubi nie śpi. Bardzo to przypomina soundtrack z Valiant Hearts:

 
Moim zdaniem oba zbyt ckliwe, ale to może dlatego, że kontekstu nie znam.
No właśnie o to chodzi :D Osobiście soundtrack z W3 mi się strasznie podoba, ale czekam jeszcze na 2 rodzaje utworów, których jak dotąd nie słyszałem:
1. Takie własnie baaardzo ckliwe
2. Bardzo szybkie i wesołe, jak "evening in the tavern" czy "przybrzeżna tawerna" z poprzednich części. Lub ta muzyczka z karczmy w Odmętach :)

* Co prawda jest ten jeden kawałek Percivala, który grają muzykanci przed karczmą w Novigradzie, ale... ale to nadal nie to.
 
Zwróciliście w YouTuberowych gameplayach na kilka nowych kawałków muzycznych lecących w tle podczas komentarza? U Gophera chyba coś było. Strasznie ciche i trudno było się wsłuchać, ale jedno jest pewne -Piękne to utwory i mocno w stylu W1.
 
Zwróciliście w YouTuberowych gameplayach na kilka nowych kawałków muzycznych lecących w tle podczas komentarza? U Gophera chyba coś było. Strasznie ciche i trudno było się wsłuchać, ale jedno jest pewne -Piękne to utwory i mocno w stylu W1.

Mówi że ma płytke z muzyką i mu się bardzo podoba. ;)
 
Jeśli przy muzyce jesteśmy, to jak na razie znalazłem chyba jak do tej pory jedyny element w Wieśku, który mi się nie podoba, czyli jeden z utworów combatowych na Skellige. Linia melodyczna jest banalna i zaczęła mnie irytować już po którymś tam obejrzeniu 15min gameplaya, te tylko pogorszyły sprawę.
Oczywiście jest to w sumie bzdura, więc bardzo się tym nie przejmuję. Szczególnie, że reszta utworów jak na razie miodna.

Swoją drogą ciekawe czy będzie możliwość podmiany utworów. Połowa forumowiczów pewnie by pozamieniała 3/4 tracków na te z W1 nawet nie przesłuchując oryginałów... ;)
 
Top Bottom