Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Takie pytanie mam, nie tworzę nowego wątku gdyż administracja tutaj ma tendencję do kasowania ich i podpinania pod już istniejące.
A więc, czy jest możliwe gdzieś dostać utwory w wersji granej przez zespoły uliczne (w Nowigradzie)? Jestem niemal pewien, że jeden z nich to Nightingale i jest to fantastyczna wersja, którą chętnie miałbym jako mp3. Dodam, że przeszukałem wszelkie google i youtube i nigdzie nie znalazłem tychże wersji. Może ktoś mógłby z tym pomóc. :)
 
Bardzo krótki utwór, ale nie można mu odmówić uroku.
Moment pożegnania z Triss i wyruszenia statku z magami do Koviru.

[video=youtube;eYKJTpK88-g]https://www.youtube.com/watch?v=eYKJTpK88-g[/video]
 
@Debeet
Dobrze, że Schowałeś w spoiler z jakiego momentu bo po tytule i obrazku bym nie rozgryzł :p
I tak ciekawe bo nie przypominam sobie żebym słyszał to wtedy. Jedynie co tam było to "Yes I do"
 
Last edited:
Dobrze, że Schowałeś w spoiler z jakiego momentu bo po tytule i obrazku bym nie rozgryzł :p
Ci, którzy grali w chwilę rozgryzą dokładny moment po samym obrazku. Pozostali będą wiedzieli jedynie o jakimś pożegnaniu ;)

Sam utwór gra dokładnie wtedy, gdy
statek już odpływa
 
Last edited:
Po zabawie z konsolą i przyzywaniu przeciwników gdzie popadnie dochodzę do wniosku, że sporo jest tu całkiem dobrych utworów, których generalnie nie ma się szansy usłyszeć. Ciekawe motywy walki mają zamurze Novigradu, korytarze Kaer Trodle (filmik wyżej) czy samo Kaer Morhen.
 
Ja nadal się dziwie, czemu ludzie od udźwiękowienia tak zepsuli sprawę. Ciągle słychać tylko ten wiatr. Ptaki to słychać w kilku miejscach na mapce..A w lasach to powinno być głosno od ich śpiewu. Przecież na 35 minutowym gameplayu przy Novigradzie ładnie słychać było świerszcze itp. to co się stało w ostatecznej wersji gry? Czemu to wszystko wycięto i zostawiono jedynie wiatr, który non stop wieje ? ;/ Czemu nocą nie słychać żadnych dzwieków? Żadnej sowy, niczego? (ile to by dalo do klimatu) ;// No i tak jak pisałem. Muzyka w cutscenkach i podczas walki świetna. Ale podczas eksploracji już średniawo, w porównaniu do niedoścignionego soudtracku z Wiedźmina 1 który jest niepowtarzalny i kapitalny. W trójce ani jednego dobrego kawałka nocnego nie ma.(ten z podgrodzia i pól z w1 miażdży te z trójki) Mega zawód. A i samej muzyki miało być więcej niż w 1 i 2, a niezbyt to słychać. No i utwory są za krótkie.. Tak jak myślałem. W tak dużej grze, utwór eksploracyjny trwający 2 minuty to zdecydowanie za mało. Co innego, gdyby się zmieniały w zależności od pory dnia itp. bo tak miało być, ale tak nie jest ;)
 
Ja nadal się dziwie, czemu ludzie od udźwiękowienia tak zepsuli sprawę. Ciągle słychać tylko ten wiatr. Ptaki to słychać w kilku miejscach na mapce..A w lasach to powinno być głosno od ich śpiewu. Przecież na 35 minutowym gameplayu przy Novigradzie ładnie słychać było świerszcze itp. to co się stało w ostatecznej wersji gry? Czemu to wszystko wycięto i zostawiono jedynie wiatr, który non stop wieje ? ;/ Czemu nocą nie słychać żadnych dzwieków? Żadnej sowy, niczego? (ile to by dalo do klimatu) ;// No i tak jak pisałem. Muzyka w cutscenkach i podczas walki świetna. Ale podczas eksploracji już średniawo, w porównaniu do niedoścignionego soudtracku z Wiedźmina 1 który jest niepowtarzalny i kapitalny. W trójce ani jednego dobrego kawałka nocnego nie ma.(ten z podgrodzia i pól z w1 miażdży te z trójki) Mega zawód. A i samej muzyki miało być więcej niż w 1 i 2, a niezbyt to słychać. No i utwory są za krótkie.. Tak jak myślałem. W tak dużej grze, utwór eksploracyjny trwający 2 minuty to zdecydowanie za mało. Co innego, gdyby się zmieniały w zależności od pory dnia itp. bo tak miało być, ale tak nie jest

Może masz jakiegoś buga, albo muzyka ci zagłusza dźwięki otoczenia ?
Świerszcze, ptaki itd. słychać na całej mapie (Novigrad+Velen i Archipelag na pewno, KM nie sprawdzałem) tylko wiatr jest od nich głośniejszy.
Polecam wyciszenie muzyki i słuchawki, wtedy na pewno wszystko usłyszysz
 
Może masz jakiegoś buga, albo muzyka ci zagłusza dźwięki otoczenia ?
Świerszcze, ptaki itd. słychać na całej mapie (Novigrad+Velen i Archipelag na pewno, KM nie sprawdzałem) tylko wiatr jest od nich głośniejszy.
Polecam wyciszenie muzyki i słuchawki, wtedy na pewno wszystko usłyszysz

No właśnie zacząłem się zastanawiać czy nie mam jakiegoś błędu. Muzykę wyciszałem i jedyne co słychać to wiatr. Świerszcze słyszałem tylko w jednym miejscu, przy kasztelu Barona. Ptaki czasami w jakimiś lasku, i jeszcze w kilku miejscach. Nocą tylko wiatr. A gram na słuchawkach prawie cały czas.
 
No właśnie zacząłem się zastanawiać czy nie mam jakiegoś błędu. Muzykę wyciszałem i jedyne co słychać to wiatr. Świerszcze słyszałem tylko w jednym miejscu, przy kasztelu Barona. Ptaki czasami w jakimiś lasku, i jeszcze w kilku miejscach. Nocą tylko wiatr. A gram na słuchawkach prawie cały czas.

Wybierz losowy las w grze i spróbuj konsolą komend zmienić pogodę na inną, niż wietrzna.
Komenda to: changeweather(WT_Clear)

Zobacz, czy wtedy wszystko słychać jak należy. Jeśli nie, to prawdopodobnie wina twoich słuchawek, ewentualnie miksera dźwięków w komputerze.
 
Wybierz losowy las w grze i spróbuj konsolą komend zmienić pogodę na inną, niż wietrzna.
Komenda to: changeweather(WT_Clear)

Zobacz, czy wtedy wszystko słychać jak należy. Jeśli nie, to prawdopodobnie wina twoich słuchawek, ewentualnie miksera dźwięków w komputerze.

Dzięki za radę. jak tylko będę u siebie to spróbuje. Hm, Wina miksera? Nic tam nie kombinowałem więc chyba powinno być okej, dziwne. A u Ciebie też w grze non stop wieje, czy masz jakieś dłuższe chwile bez wiatru? U mnie nie wiało tak tylko podczas chyba dwóch zadań pobocznych.
 
Dzięki za radę. jak tylko będę u siebie to spróbuje. Hm, Wina miksera? Nic tam nie kombinowałem więc chyba powinno być okej, dziwne. A u Ciebie też w grze non stop wieje, czy masz jakieś dłuższe chwile bez wiatru? U mnie nie wiało tak tylko podczas chyba dwóch zadań pobocznych.
Ciężko stwierdzić. Ten wiatr zdecydowanie przeważa, ale miewałem dość długie fragmenty w rozgrywce, gdzie go nie było.
On też wieje z różną intensywnością i wtedy otoczenie brzmi bardzo naturalnie, bo słyszysz powiewy na przemian z innymi odgłosami natury, ale to też - z tego co mi się udało zauważyć - jest w sporej mierze zależne od lokacji. Pobaw się konsolą, pobiegaj trochę po mapie i nasłuchuj. Myślę, że wiatr zagłuszający otoczenie to zamysł twórców, ale inne dźwięki wchodzące w skład tegoż w grze na pewno występują.
 
Ciężko stwierdzić. Ten wiatr zdecydowanie przeważa, ale miewałem dość długie fragmenty w rozgrywce, gdzie go nie było.
On też wieje z różną intensywnością i wtedy otoczenie brzmi bardzo naturalnie, bo słyszysz powiewy na przemian z innymi odgłosami natury, ale to też - z tego co mi się udało zauważyć - jest w sporej mierze zależne od lokacji. Pobaw się konsolą, pobiegaj trochę po mapie i nasłuchuj. Myślę, że wiatr zagłuszający otoczenie to zamysł twórców, ale inne dźwięki wchodzące w skład tegoż w grze na pewno występują.

No właśnie te inne dźwięki otoczenia, to u mnie tylko od czasu jakiś pojedynczy ptak, w kilku fragmentach mapki i gałęzie łamane przez wiatr :p Zdarzyło się w lasku obok Novigradu że słyszałem jakieś ptaki trochę, w sporych odstępach czasowych, ale wchodząc do dużego lasu ,spodziewać by się można było śpiewu wielu ptaków. (jak w Flotsam np.) A na polach przy Novigradzie świerszczy, jak na 35 minutowym materiale, który Redzi wypuścili przed premierą. A w nocy liczyłem na jakieś sowy, albo inne tajemnicze dźwięki, jak w pierwszym Wiedźminie, a słyszę tylko ten wiatr ;p Spróbuje wpisać tą komendę którą podałeś i zobaczę co wtedy. Ale to dopiero w przyszłym tygodniu, jak będę na komputerze ;p Prawie całkowity brak wiatru miałem tylko podczas kilku zadań pobocznych i po załatwieniu ducha w drzewie na wzgórzu. Dziwne. I dlatego zacząłem się zastanawiać czy rzeczywiście udźwiękowienie takie średnie czy to u mnie coś nie tak ;P
 
@gialdonar
Ogólnie to dźwięki otoczenia były w W1 i W2 były trochę przesadzone dla wzmocnienia efektu (coś jak dźwięk wyciągania miecza z pochwy itd). W W3 natomiast mamy bardziej naturalne dźwięki, które różnią się intensywnością i składem. O wiele większą rolę grają też odgłosy potworów, które dopełniają dźwięki otoczenia, np. wilki w nocy.
 
@Rivenhedi no niby tak, ale u mnie np. nocą to żadnych dźwięków nie ma. Tylko wiatr. Przecież świerszcze powinno być słychać (slychac je tylko w Novigradzie nocą) A potwory słyszę tylko jak jestem niedaleko jakiegoś. W W1 słychać było jakąś sowę, szczura albo psa, i dawało to dosc sporo do klimatu.
 
@gialdonar
Tak jak mówiłem, u mnie wszystko jest w porządku więc albo to jest bug albo wina sprzętu. Możesz też poczekać do redkita i wtedy spróbować bardziej podkreślić lub zwiększyć ich głośność, ale nie wiem jak bardzo będzie to skomplikowane w tym systemie.
 
@Rivenhedi To oprócz wiatru i potworów co jeszcze słychać u Ciebie w nocy ? ;p Szincza napisał mi jak wyłączyć wiatr, to spróbuje tego.
 
Last edited:
Czasami słucham tego, żeby przypomnieć sobie dawne czasy :,(
Co to za smutna mina? Ja mam SoD ustawiony na budzik, z rana jak śmietana ( czy jakoś tak :p).
Jako, iż zakończyłam niedawno grę, wypowiem się na temat muzyki w sensie ogólnym. Dawnymi czasami pisałam, iż OST będzie epicki i w moim mniemaniu taki jest. Muzyka doskonale uzupełnia grę i tworzy niesamowity klimat. I bez znaczenia jest to, czy jestem w trybie eksploracji czy walki. Wszystko pasuje jak ulał. Swego czasu przebywając w Velen usłyszałam od osoby postronnej, że muzyka doprowadza ją do łez i jest przeznaczona najprawdopodobniej dla samobójców ( chodziło o Hunter's Path). Zapewniam was - noga tego heretyka nigdy więcej w mojej jaskini do grania nie postanie. Ja ten utwór uwielbiam, jest w nim wielka tęsknota i smutek trudny do zdefiniowania. Mimo to, pasuje mi do zwiedzania idealnie. Podobnie jak Spikeroog, Kaer Mohren, The Vagabond, Fields of Ard Skellig, Aen Seidhe. Oraz znacznie więcej utworów, które na OST się nie zmieściły :p
Współpraca z Percivalem była zdecydowanie bardzo dobrym posunięciem,dodała muzyce do gry ciężkiej do zdefiniowania słowiańskości i rodzimego brzmienia. Tak mocno krytykowane żeńskie wokale określane mianem mocno irytujących ja uważam za nieodzowny element trzeciej odsłony Wiedźminlanu. Ladies of the Woods, Widowmaker, Silver for Monsters..., The Song of Sword Dancer to tylko niektóre przykłady.
Publicznie przyznaję, iż należę do grupy przekonanej o wyższości OST Wiedźmina 1 nad wszystkim. @Marcin Przybyłowicz - po spędzeniu długich godzin w grze stwierdzam, iż beton bardzo zmiękł. Z OST wiedźmina 3 nie umiem jeszcze wskazać swego faworyta. Mimo, iż wiele wody w rzece już upłynęło. Gratuluję wspaniałe wykonanej pracy. Panu Mikołajowi również. I pięknie ze swojej strony dziękuję!
 
Top Bottom