Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
@gialdonar
Głównie ptaki i owady (w Velen głównie kruki, na Skellige są chyba mewy zamiast kruków, a w Novigradzie i okolicach nie zwróciłem uwagi), ale jak wcześniej wspomniałem są one ciche w porównaniu do wiatru.
Btw. zauważył ktoś czy sarny wydają dźwięki, bo ostatnio przebiegło koło mnie stado i niczego nie usłyszałem.
 
Sarny są nieme, biegałem trochę za nimi z mieczem jak zwykły zwyrodnialec (szczególnie jak dziewczyna przyszła popatrzeć:p) i zero odgłosu. Za to koziołki na Skellige już ładnie beczą. W sumie też mi trochę brakuje dźwięków zwierząt, w jedynce pod tym względem było trochę lepiej chyba. A może to tylko siła wspomnień. Z drugiej strony te trzeszczące gałęzie mnie urzekły, godzinami chodziłem po lasach i nasłuchiwałem. Pamiętam jeszcze dzięcioła co jakiś czas.

Co do muzyki to jeśli nie przewyższa jedynki to przynajmniej jest na tym samym poziomie. Rewelacyjny jest track Geralt of Rivia albo Kear Morhen. Przywołuje wspomnienia. Ilekroć wchodzę do menu to nie wczytuje gry tylko jakiś czas słucham. Ogólnie muzyka buduje klimat, czyli jak w jedynce, jest bardzo ważnym elementem składowym. Fajne jest to, że w Velen mamy cały czas smutek i melancholie, za Pontarem już bardziej klimaty miejskie, a na Skellige to Fields of Ard Skellig i reszty by mogło nie być:p W dwójce mieliśmy niestety generyczny soundtrack do gry fantasy, bodajże jeden utwór kojarzę, ten z menu. Na wokale to nie wiem kto narzeka, chyba na forach zagranicznych, bo nie wiem jak może się nie podobać lelelelelelele:D Nie przypominam sobie gry, która by w taki sposób eksponowała wokale w soundtracku i to jest chyba zaleta, a nie wada.

Nie podoba mi się za to, że soundtrack jest tak pocięty. Nie wiem czy to jakiś bug, ale jadę sobie np. Velen i po jakichś dwóch minutach muzyka cichnie i odpala się dopiero przy szybkiej podróży, walce albo po wejściu do menu gwinta.
 
Głównie ptaki i owady (w Velen głównie kruki, na Skellige są chyba mewy zamiast kruków, a w Novigradzie i okolicach nie zwróciłem uwagi), ale jak wcześniej wspomniałem są one ciche w porównaniu do wiatru.

Tak jest i nic z tym niestety nie zrobisz. Wiatr dominuje, a nawet gdy go nie ma dźwięki otoczenia są zaskakująco ubogie, bez porównania do 35-minutowego gameplaya. W trakcie godzinnego spaceru po lesie doświadczam zdecydowanie bogatszych doznań jeśli o ten element idzie. Nie uważam zatem by dźwięki otoczenia wypadały naturalnie, przeciwnie. Zresztą w grze powinny one współtworzyć, potęgować klimat (a z tym najlepiej nie jest), a nie wypadać naturalnie.
W ogóle zaskakująco dużo elementów W3 jakościowo wypada tak sobie. Co gorsza gra potyka się tam, gdzie poprzednie części sprawowały sie co najmniej dobrze, na polu fabuły (m. in. motyw białego zimna, Emhyr jako bufon arogant i tak dalej, oj Redzi, Redzi...). Nie brakuje oczywiście ciekawych wątków pobocznych, niezłych zadań czy postaci, ale rdzeń historii, główny jej nurt zdrowo mnie rozczarował (m. in. z tego względu uważam finał trylogii za, co najwyżej za niezły i zdecydowanie najsłabszy z cyklu). To jednak temat na inny wątek.
 
Bo w poprzednich częściach świat był mały ale dopracowany a w W3 polecieli w wielkość kosztem generowanych połaci terenu w większości przypadków pustych albo powtarzanych do porzygu elementów.

Dźwięki otoczenia słyszałem tylko w białym sadzie bo to pewnie było robione na początku jeszcze chyba w starym dobrym stylu :p
A tu odnośnie wiatru :D
https://youtu.be/0aOp1p7e0d4?t=6m28s
 
Była tu wrzucana taka wersja muzyki z "A night to remember"? Szaleństwo :)

[video=youtube;MvZp-odG1aY]https://www.youtube.com/watch?v=MvZp-odG1aY[/video]
 
@Qantum , widocznie jest tak jak mówisz. Kiepskie, niekiepskie - kwestia gustu. Tak z ciekawości podaj mi proszę tytuł gry podobnej wielkości, która jest pod wspomnianymi wyżej względami lepsza?
 
@lukszwed
To jest akurat wada gier z "wielkim" otwartym światem. Idzie się w wielkość a niekoniecznie jakość. Tak jak też Wspomniałeś jest to kwestia gustu ale mi zdecydowanie przyjemniej chociażby w Just Case 2 i czasami w Skyrimie. I skończmy w tym momencie dyskusję bo to nie temat do tego.
 
Niestety ale wychodzi na to że warstwa dźwiękowa również zaliczyła downgrade ;p o ile grafika jest bardzo ładna teraz, to porównując odgłosy otoczenia aktualnej gry z 35 minutowym gameplayem jest słabo.. Tylko czemu taką różnica ? Za dużo gra ważyła czy co ? :p
@Szincza czy jak zmienie tą pogodę by tak nie wialo, to będzie to trwało do czasu ponownego uruchomienia gry ? Czy już na stałe będzie to wklepane ?
 
Last edited:
@Szincza czy jak zmienie tą pogodę by tak nie wialo, to będzie to trwało do czasu ponownego uruchomienia gry ? Czy już na stałe będzie to wklepane ?
Zmiana pogody dalej będzie obowiązywać w grze w stosunkowo normalny sposób. Często konkretne cutscenki, czy zadania odbywają się przy określonych warunkach pogodowych, więc prędzej czy później ona ulegnie zmianie i jeśli nie będzie ci odpowiadać - dalej trzeba będzie nią manipulować.

TL'DR - na stałe pogody nie zmienisz.
 
Wiedźmin 3 - rozszerzony sountrack

Cześć,
kiedyś natknąłem się na informację, że będzie możliwość kupna na itunes pełnej ścieżki dźwiękowej z 50+ kawałkami czy ile ich tam dokładnie jest. Wie ktoś może jak sprawa wygląda na tą chwilę ? Nie wiem jak dla was, ale ja się zakochałem w ścieżce dźwiękowej z W3, zwłaszcza że ta z W2 średnio przypadła mi do gustu i teraz chciałbym mieć wszystkie kawałki a nie tylko te 35 co mamy na gog.com ;)
 
Top Bottom