Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
@Rivenhedi Tak, ale według mnie jednak 2 minutowe utwory na tak duże lokacje to trochę za mało, bo zbyt często się zapętlają, i po jakimś czasie mogą trochę nużyć. Oczywiście pewnie większosci to nie przeszkadza, ale ja zwracam dużą uwagę na warstwę audio i słuchając po raz 15 zapętlającego się Fields of Ard Skellig (bardzo udany kawałek) Albo tego głównego na ziemiach niczyich, to miałem ochotę wyłączyć muzykę (1 się zdarzyło :p )
No i nie powiesz mi że nie zawiódł Cię nocny kawałek, na chyba większej części Velen, który brzmi prawie tak samo jak ten dzienny " The Hunters Path" Albo w Novigradzie nocą.
Dzięki, mnie też się miło dyskutowało i również dobrej nocy życzę ;)
 
Last edited:
Tak, ale według mnie jednak 2 minutowe utwory na tak duże lokacje to trochę za mało, bo zbyt często się zapętlają, i po jakimś czasie mogą trochę nużyć. Oczywiście pewnie większosci to nie przeszkadza, ale ja zwracam dużą uwagę na warstwę audio i słuchając po raz 15 zapętlającego się Fields of Ard Skellig (bardzo udany kawałek) Albo tego głównego na ziemiach niczyich, to miałem ochotę wyłączyć muzykę (1 się zdarzyło )
No i nie powiesz mi że nie zawiódł Cię nocny kawałek, na chyba większej części Velen, który brzmi prawie tak samo jak ten dzienny " The Hunters Path" Albo w Novigradzie nocą.

Tak bardzo spodobały mi się te utwory że nie przeszkadzają mi wymienione przez ciebie rzeczy :D Ale polecam granie bez muzyki i huda, z dobrymi słuchawkami i modem na bliską kamerę eksploracja jest świetna i na prawdę można się wczuć w ten świat.
 
@Rivenhedi rozumiem :p :p
Aa do tego jeszcze dobrze jest wpisać komendę na "czystą" pogodę. Bo nie wiedzieć czemu, normalnie w grze słyszę non stop wiatr, i w niektórych miejscach ptaki jakieś. ( no i potwory) Po wpisaniu tej komendy, słychać świerszcze pod Novigradem, i sporo ptaków w lasach. Normalnie u mnie w grze, tylko na Skellige występuje często bezwietrzna pogoda, dziwne. A tak, w Valen to tylko podczas chyba dwóch zadań podobcznych :p
 
rozumiem
Aa do tego jeszcze dobrze jest wpisać komendę na "czystą" pogodę. Bo nie wiedzieć czemu, normalnie w grze słyszę non stop wiatr, i w niektórych miejscach ptaki jakieś. ( no i potwory) Po wpisaniu tej komendy, słychać świerszcze pod Novigradem, i sporo ptaków w lasach. Normalnie u mnie w grze, tylko na Skellige występuje często bezwietrzna pogoda, dziwne. A tak, w Valen to tylko podczas chyba dwóch zadań podobcznych

Ja mieszkam w bardzo wietrznej okolicy więc dla mnie jest to kompletnie naturalne :) A dźwięk szumiących drzew w wiedźminie i sam wiatr uważam za jedną z najważniejszych cech gry XD (taki mały ze mnie wiatrofil)
 
Ja mieszkam w bardzo wietrznej okolicy więc dla mnie jest to kompletnie naturalne :) A dźwięk szumiących drzew w wiedźminie i sam wiatr uważam za jedną z najważniejszych cech gry XD (taki mały ze mnie wiatrofil)

Ja już zaczałem myśleć, że warstwa audio przeszła downgrade, bo na 35 minutowym gameplay byly swierszcze, a w grze nie :p Ale po wpisaniu komendy dopiero je słyszę, co dziwne :p Dźwięk drzew i sam wiatr jest bardzo dobrze zrobiony w wiedźminie, ale uważam że powinny być chwile, kiedy jest bezwietrznie i słychać dokladnie przyrodę.(mam tak na Skellige tylko) A tak nie ma już takiego super efektu, kiedy ma padać i zaczyna wiać, bo wieje ciągle :p
 
Ja już zaczałem myśleć, że warstwa audio przeszła downgrade, bo na 35 minutowym gameplay byly swierszcze, a w grze nie Ale po wpisaniu komendy dopiero je słyszę, co dziwne Dźwięk drzew i sam wiatr jest bardzo dobrze zrobiony w wiedźminie, ale uważam że powinny być chwile, kiedy jest bezwietrznie i słychać dokladnie przyrodę.(mam tak na Skellige tylko) A tak nie ma już takiego super efektu, kiedy ma padać i zaczyna wiać, bo wieje ciągle

U mnie były okresy gdzie w ogóle nie wiało przez parę dni w grze ;_; , ale nawet z wiatrem słyszałem robaczki i ptaki bez większych problemów. Polecam EWC (extreme weather condtions), z tym modem wieje jeszcze mocniej i ciągle pada, ale doznania audiowizualne są wyjątkowe.
 
U mnie były okresy gdzie w ogóle nie wiało przez parę dni w grze ;_; , ale nawet z wiatrem słyszałem robaczki i ptaki bez większych problemów. Polecam EWC (extreme weather condtions), z tym modem wieje jeszcze mocniej i ciągle pada, ale doznania audiowizualne są wyjątkowe.

Miałeś okresu dłuższe kiedy nie wiało w Valen? U mnie tylko podczas 2 zadań pobocznych, dziwne. dopiero po wpisaniu komendy słyszę świerszcze i wiele ptaków w lasach, tak to wiatr i czasami ptaki :p Tylko na Skellige mam okresy bezwietrzne.
Niee chce moda na mocniejszy wiatr i ciągły deszcz :p Bo mnie uszy już od niego bolą( gram tylko na słuchawkach :p ) Chociaż teraz to już tylko przygrywam i chodzę w kółko bo grę skończyłem i cała mapkę odkryłem ;)
 
Miałeś okresu dłuższe kiedy nie wiało w Valen? U mnie tylko podczas 2 zadań pobocznych, dziwne. dopiero po wpisaniu komendy słyszę świerszcze i wiele ptaków w lasach, tak to wiatr i czasami ptaki Tylko na Skellige mam okresy bezwietrzne.

Tak, w Velen, Novigradzie i Skellige, najwidocznej zależy to od szczęścia/pecha. Pomódl się do RNGesus i może los sie do ciebie uśmiechnie XD

Niee chce moda na mocniejszy wiatr i ciągły deszcz Bo mnie uszy już od niego bolą( gram tylko na słuchawkach ) Chociaż teraz to już tylko przygrywam i chodzę w kółko bo grę skończyłem i cała mapkę odkryłem
Burze z tym modem są niezapomniane, szum drzew i liście latające wokół ciebie a w oddali słychać grzmot, coś pięknego :)
Mi zostało tylko parę znaków zapytania na Skellige i ciągle nie mogę znaleźć mojego ulubionego miecza. Sam nie wiem czy zaczynać NG+ czy grać od nowa, problemy pierwszego świata są we mnie silne XD
 
@Rivenhedi To dziwne :p No to może wypróbuje tego moda. Mnie zostały te pytajniki na wodzie na Skellige, bo tam nawet się nie opłaca płynąć, a jest ich masa ;P
Grę przejdę drugi raz pewnie dopiero jak trochę pozapominam już, ale to i tak nie będzie to samo co za 1 razem, jak już znasz fabułę i całą mapkę :(
 
To dziwne No to może wypróbuje tego moda. Mnie zostały te pytajniki na wodzie na Skellige, bo tam nawet się nie opłaca płynąć, a jest ich masa ;P
Opłaca sie jeżeli w jednej z nich jest twój wymarzony miecz, ale zostało mi już ok. 20 więc nie jest tak źle

Grę przejdę drugi raz pewnie dopiero jak trochę pozapominam już, ale to i tak nie będzie to samo co za 1 razem, jak już znasz fabułę i całą mapkę
Niestety, dałbym wiele by znów móc przejść niektóre gry po raz pierwszy, podczas ostatniego przejścia W1&2 zdażało mi się robić niektóre questy mechanicznie, bez przysłuchiwania się dialogom bo pamiętałem całą fabułę zadania.
 
@Rivenhedi No właśnie. Nawet wybierając inne opcje dialogowe to nie to samo, bo nie wybieramy tego czego chcemy, bo to wskazywaliśmy za pierwszym podejściem. Nie mówiąc o jakimś zaskoczeniu fabułą..
 
Cóż... Gdyby porównać muzykę W3 i W1, to tak jakby zestawić ze sobą najlepsze kawałki Hansa Zimmera (W3) i najlepsze kawałki Ennio Morricone (W1). W3 ma genialny OST, W1 całościowo może nie lepszy, ale ma parę takich utworów, że aż łzy ciekną (czytając komenty pod "River of Live" czy "Brzeg" to nie jest to przesadzone stwierdzenie) ;)
 
Ot, siła nostalgii.

Nie do końca. Te utwory poprostu są genialne.Np. Nic nie pobije klimatem oryginalnego motywu Kaer Morhen z jedynki. Chociaż ten z trojki bardzo fajnie zrobiony.
@adventus.991 przyznasz że motyw z menu w W1 miażdży 2 i 3 klimatem ;) Tak samo jak nocny utwór z podgrodzia, oraz te z wyzimy handlowej no i River of Life ;)
Trójka za to ma świetną muzykę combatową. A muzyka ekploracyjna ( nie licząc nocnych kawałkow - dość duży zawód) trzyma wysoki poziom. (Biały sad, Skellige, okolice Novigradu, merchants of Novigrad)
 
Last edited:
Ot, siła nostalgii.
Czy ja wiem. OST z W1 słucham od czasów przejścia gry, jeszcze mi się nie znudził, a i wtedy gdy pierwszy raz go słuchałem robił na mnie takie samo wrażenie jak teraz. OST z trójki słucham od znacznie krótszego czasu i już w sumie mi się powoli przejada :p
 
Top Bottom