Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Zgadzam się że większość muzyki trzyma wysoki poziom. Jednak dla mnie kawałki są za krótkie jak na tak wielka mapkę. Tak jak pisałem, w Wiedzminie 1 (który ma według mnie ma genialny soundtrack) utwory trwają po 5 min, a lokacje malutkie. W trójce zdarzyło mi się wyłączyć raz muzykę, kiedy zapętlał się po raz 20 ten sam utwór. Bo żaden nie trwa chyba dłuzej niż 2,5 minuty :p No i muzyka nocna, to zawód totalny. Za to kawalki podczas walki, czy cutscenek - nie ma się czego przyczepić
 
Fajnie, że W3 w końcu zaczął zbierać nagrody za najlepszą muzykę. Jeszcze trochę i bym się przeraził, że z ludźmi (i ich uszami) w tych wszystkich redakcjach jest coś nie tak.
 
Może ktoś jeszcze nie słyszał (informacja pojawiła się w linkowni, ale w tym temacie chyba nie) - w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie 30 maja odbywa się koncert w całości poświęcony muzyce z Wiedźmina 3 :) Myślę, że warto się wybrać, bo coś takiego się raczej nie powtórzy, a usłyszenie tej muzyki na żywo z orkiestrą, chórem i Percivalem na pewno będzie niezapomniane :) A do końca stycznia jest 20% zniżka na bilety, do tego są też bilety ulgowe.

http://fmf.fm/program/video-game-show-wiedzmin-3

Niestety nie widziałam na razie żadnej promocji tego wydarzenia na oficjalnych stronach Wieśka (nawet na FB chyba nic nie było, choć może przeoczyłam).
 
Pamiętacie projekt z intera z Adamem Skorupą i muzyką inspirowaną Wiedźminem? Wcale nie umarł i ma się zdecydowanie dobrze, choć szczegółów nadal brak. Ach, zapomniałabym wspomnieć ...

Paweł Błaszczak, Krzysztof Wierzynkiewicz i Aleksander Grochocki dołączyli do teamu kompozytorów.
Aktualizacja
Fantastyczna nowina. I jakże radosna!

@adventus.991 - wyskakuj z kasy :D

Jeżeli faktycznie dojdzie do realizacji, nie wolno będzie użyć nazwy The Witcher jako iż jest zastrzeżona, i jak zdradził @Rafal_Jaki firma ma własne plany dotyczące muzyki ze świata wiedźmińskiego klik.

@adamscore - panie Adamie, zapraszamy na polskie forum!

Odnośnie mojego uwielbienia dla soundtracku z W3, to ogromne gratulacje @Marcin Przybyłowicz za samą nominację do D.I.C.E 2016. Na dobre i całkowicie zasłużenie wygodnie rozsiedliście się w światowej czołówce. Trzymam mocno kciuki, aby nagroda za muzykę trafiła wponiedziałek właśnie do Was.
 
Jeżeli faktycznie dojdzie do realizacji, nie wolno będzie użyć nazwy The Witcher jako iż jest zastrzeżona, i jak zdradził @Rafal_Jaki firma ma własne plany dotyczące muzyki ze świata wiedźmińskiego klik.
Trochę szkoda.
Mam nadzieję, że ktoś zatytułuje projekt w taki sposób, by i tak bezpośrednio kojarzył się z marką, choć przyznam że sam nie bardzo mam konkretny pomysł na tak, zdawało by się, błahą rzecz.

Odpalenie muzyki z pierwszego Wiedźmina nawet po 9 latach równa się z morzem nostalgii i wspomnień, więc z ogromnym zainteresowaniem będę śledził, jak rozwija się projekt.
Zastanawia mnie, czy to będzie bezpośrednia interpretacja Dzikiego Gonu (jako trzeciej części gry) i odniesienie się do jego treści, czy być może kompozycje zainspirowane sagą i grami i ogólnie się z nimi kojarzące.

@adamscore
Oczywiście dołączam się do zaproszenia Lotherien, myślę że nie tylko my chętnie widzielibyśmy pana na polskiej części forum.
 
Last edited:
czy być może kompozycje zainspirowane sagą i grami i ogólnie się z nimi kojarzące.
Stawiam na drugą opcję, choć stwierdzić muszę, iż nawiązania do Dzikiego Gonu byłyby szalenie interesujące. Oficjalny soundtrack trójki jest tak specificzny i oryginalny, że kompozycje napewno znacznie by się od niego różniły. Pomysł bardzo intrygujący.
Co do nazwy i używania The Witcher to sprawa jest znana. Jest ona zastrzeżona przez REDów i pole popisu jest raczej niewielkie. Ciekawa jestem, jak Tomasz Bagiński poradzi sobie z tym tematem. Rozpoznawalnych alternatyw jest bardzo mało lub wcale.
Osobiście mam zamiar wspierać ten projekt, ponieważ idea jest nieprzeciętnie dobra. Oby nie poległa w fazie realizacji.
 
Paweł Błaszczak, Krzysztof Wierzynkiewicz i Aleksander Grochocki dołączyli do teamu kompozytorów.
Aktualizacja
Fantastyczna nowina. I jakże radosna!
Dzięki za przypomnienie. Pomysłodawcą był mój znajomy - słowak. Właśnie muszę się dowiedzieć jakie są, o ile w ogóle, postępy. Fajnie by było usłyszeć jakiś ,,kawałek''.
Co do praw autorskich - FB usunął moją stronę o wiedźminie ( ok.12 tyś. polubień) wytłumaczenie, acz nieprecyzyjne, prawami autorskimi ( ,,dostaliśmy zgłoszenie od osób trzecich... '' bla bla bla) Nie było żadnego uprzedzenia - szkoda. Czy się komuś stronka podobała czy nie, włożyłem masę czasu na te wszystkie posty, newsy, screeny, ogłoszenia wyników z róznych gal itp.
Aha, co dziwne jest dobre kilka innych stron, o nazwie Wiedźmin oraz pochodne i one jakoś nie zostały usunięte.
 
Mam nadzieję, że ktoś zatytułuje projekt w taki sposób, by i tak bezpośrednio kojarzył się z marką, choć przyznam że sam nie bardzo mam konkretny pomysł na tak, zdawało by się, błahą rzecz.
Pół wieku muzyki xD

Coś z białym wilkiem i będzie zawsze pasowało.

Fajnie, że Błaszczak dołączył. Ciekawe tylko ile będzie miał "do powiedzenia" już w tak licznym teamie. Liczę na coś najbardziej zbliżonego do OST z W1.
 
Last edited:
Ciekaw jestem co wyjdzie z tego muzycznego projektu.
Co by nie mówić, według mnie przykładowo te 3 kawałki biją na głowę cały soundtrack z 2 i 3 :p
https://youtu.be/OHBwS1frPak
https://youtu.be/sKv0rtgI7mw
https://youtu.be/SIuh8F_RROg
W trójce za to, według mnie, są najlepsze utwory combatowe i podczas cutscenek. Eksploracyjne dzienne rownież trzymają bardzo wysoki poziom, tylko szkoda że takie króciutkieee ;[ ;)
 
Last edited:
Może jak bardziej ciepłe klimaty i winnice to coś nawiązującego do greckiej* muzyki?


*albo jakiejś innej z europejskich okolic Morza Śródziemnego
 
Ja bym się w sumie zastanowił, czy można w aż takim stopniu (tzn pewnie można, bo to gra i adaptacja, ale poteoretyzujmy) przenosić i dopasowywać realia naszego świata do tego z sagi. Konkretnie mam na myśli szeroko pojętą kulturę.
Sapkowski, jak się mi wydaje, nie wnikał za bardzo w ten temat i ciężko powiedzieć, w czym i czy w ogóle różniły się zwyczaje północy i południa. Niby Nilfgaardczycy uważali mieszkańców innych krajów za barbarzyńców, którym z wielką łaską nieść należy kaganek oświaty i pochodnię kultury, więc jakieś różnice być musiały, ale z drugiej strony jest wspólny język, są intensywne kontakty handlowe, każdy może przenieść się gdzie mu pasuje. W miarę możliwości oczywiście.
Sagę sytuować można w okolicach naszego późnego średniowiecza i wczesnego renesansu i wówczas regiony europejskie miały już swoją specyfikę, swoją kulturę i swoje języki. Ale to dlatego, że wszystko to kształtowało się przez setki lat w bardzo głębokiej izolacji i nawet teraz można zauważać poważne różnice w kulturze czy języku, nawet na obszarach oddalonych od siebie o sto kilometrów. Bo te sto kilometrów to był kiedyś dystans "za górami za lasami".
A w sadze Geralt może przejechać pół kontynentu i dalej bez problemu porozumieć się z każdym napotkanym tubylcem, bez lęku, że nieopatrzne słowo narazi go na złamanie tabu albo że gest potakiwania zostanie zinterpretowany jako obraza.
Zakładam, że w czasie koniunkcji przybyło jednak całkiem sporo ludzi i że pochodzili oni z dość jednolitego kulturowo i językowo miejsca i poźniej nie przeszli etapu rozdrobnienia i długotrwałej izolacji od innych grup, co mogłoby skutkować wytworzeniem się odrębnych i bardzo różnych zwyczajów, w tym muzycznych. Wyjątkiem może są mieszkańcy Skellige, którzy jak się wydaje, swą mitologię przywieźli ze sobą i postanowili ją kultywować nawet w nowych warunkach.
Taka teoria.
 
Po przypomnieniu sobie kilku utworów z W2, z którego soundtrack podobał mi się najmniej, uważam że jednak stoi na prawie równym poziomie co trójka, i wcale nie jest tak daleko w tyle. (Na pierwszym miejscu oczywiście jedynka) Vergen by night, Dwarven Stone upon Dwarven Stone, A Nearly Peaceful Place, Blue Mountains.. No i utwory ekploracyjne trwaja po 4-7 minut (kiedy mapka jest mała !) a w trójce 2,5, co uważam za największą wadę tego soundtracku (nie rozumiem kompletnie tej decyzji), zaraz obok słabych utworów nocnych . Ale sam soundtrack bardzo mi się podoba. Ciekawe jak wypadnie muzyke w drugim dodatku.
 

coś pięknego.

Może mi ktoś powiedzieć czy się mylę? Wersja wyżej leci sobie a ta..


leci osobno? Często słyszę tą drugą wersję ale jednak zdarza się, że leci pierwsza. Chociaż mogę się mylić i pewnie leci tylko ta druga z melodią a ja słysząc brak rytmu myślę, że leci pierwsza wersja, która w grze kompletnie nie gra.
 
Last edited:
@Vortaluuu pierwsza leci na głownej wyspie we wioskach nocą, a ta niżej we wioskach, ale za dnia. Taka tam różnorodność soundtracku, w końcu jest dłuższy niż w poprzednich dwóch częściach razem wziętych hehe :p
 
właśnie ta pierwsza kojarzyła mi się z nocnym klimatem, słuchając tą melodię dosłownie widzę przed oczyma księżyc i wioski pogrążone we śnie, tak mi się to wszystko widzi.
 
Top Bottom