Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Właśnie wróciłem z koncertu. To było... coś niesamowitego. Kiedy koncert się rozpoczynał i zabrzmiały bębny i werble aż ciary szły po plecach. Przy kawałkach z walki Arena aż drżała. Cała oprawa muzyczna i wizualna świetna. Muzyka przepiękna, w połączeniu z obrazem po prostu wzruszająca. Na końcu długa owacja na stojąco dla twórców i muzyków.
Bilety kupiłem pod koniec lutego, czas oczekiwania trochę mi się dłużył ale dzisiaj wiem, że naprawdę warto było czekać.

Żal tylko, że to już koniec wiedźmińskiej muzyki.

Raz jeszcze ogromne gratulacje dla Redów i Kompozytorów.
 
Koncert bardzo udany. Fajnie bylo uslyszec utwory grane na zywo przez orkiestre. Efekty swietlne na duzy plus. I sporo ludzi przyszlo.
Mala uwaga, szkoda ze nie zostali wspomnieni Blaszczak i Skorupa, ktorzy sa autorami glownego motywu, ktory to pojawia sie bardzo czesto w trojce :)
 
Last edited:
Gdyby ktoś chciał posłuchać -Zripowałem z gry dwa kawałki muzyczne z początku dodatku.

Walka:

Eksploracja (muzyka znana z materiałów promocyjnych):
 
Eksploracyjny bardzo ładny i nastrojowy,(w końcu więcej niż 2,5 minuty, chociaż i tak nie specjalnie długo :p) ale ten pierwszy... Za często Marcin sobie używa tego głównego motywu(nie swojego) moim zdaniem. A tak to, niezły combatowy kawałek.
 
Eksploracyjny bardzo ładny i nastrojowy,(w końcu więcej niż 2,5 minuty, chociaż i tak nie specjalnie długo :p) ale ten pierwszy... Za często Marcin sobie używa tego głównego motywu(nie swojego) moim zdaniem. A tak to, niezły combatowy kawałek.

Przecież tutaj właśnie spoko jest takie wykorzystanie. W paru utworach w podstawce było go za dużo, a tutaj lekko jest tylko wpleciony.
A co ma do tego to, że nie jest to motyw przez niego skomponowany? Przecież to normalne, że w kolejnych częściach wykorzystuje się te same motywy, nawet jeśli zmieniają się kompozytorzy.
 
Przecież tutaj właśnie spoko jest takie wykorzystanie. W paru utworach w podstawce było go za dużo, a tutaj lekko jest tylko wpleciony.
A co ma do tego to, że nie jest to motyw przez niego skomponowany? Przecież to normalne, że w kolejnych częściach wykorzystuje się te same motywy, nawet jeśli zmieniają się kompozytorzy.

Więc tak. Dobrze że motyw jest wykorzystywany, bo jest świetny. W dwójce go z tego co pamiętam zabrakło, i fajnie że w ostatniej odsłonie można znowu usłyszeć. Jednak wydaję mi się, że Marcin trochę go nadużywa. A to że nie jest jego twórcą dodatkowo sprawia że nie jest konieczne aż tak częste jego użycie... Jako fajne nawiązanie i pokazanie, że to główny motyw jak najbardziej, w kilku utworach, ale jak słychać go w rożnych aranżacjach w co którejś kompozycji, to jest to już lekką przesadą i może się przejeść. Tutaj owszem, jest lekko wpleciony, ale nie lepiej jakbyśmy dostali coś nowego? W jedynce nawet przecież nie było go aż tyle :)
 
Wszystko fajnie, muzyka spoko, tylko dlaczego, do ciężkiej cholery, nowy patch po raz kolejny kiepści muzyke w podstawce? Wybrałem się do Velen - głucha cisza w miejscach gdzie powinno grać "Hunter's Path" (część mapy otaczająca Wrońce). Po raz kolejny też nie mam wokalów przy takim np. Silver for Monsters (chodzi oczywiście o lelelelelelele:p). Ktoś jeszcze ma taki problem? Jeśli to tylko u mnie to przeinstaluje całość, ale jakoś mi się to nie uśmiecha.
 
Więc tak. Dobrze że motyw jest wykorzystywany, bo jest świetny. W dwójce go z tego co pamiętam zabrakło, i fajnie że w ostatniej odsłonie można znowu usłyszeć. Jednak wydaję mi się, że Marcin trochę go nadużywa. A to że nie jest jego twórcą dodatkowo sprawia że nie jest konieczne aż tak częste jego użycie... Jako fajne nawiązanie i pokazanie, że to główny motyw jak najbardziej, w kilku utworach, ale jak słychać go w rożnych aranżacjach w co którejś kompozycji, to jest to już lekką przesadą i może się przejeść. Tutaj owszem, jest lekko wpleciony, ale nie lepiej jakbyśmy dostali coś nowego? W jedynce nawet przecież nie było go aż tyle :)

Na płycie było go dość mało, ale w grze już grał dość często z tego co pamiętam. W drugiej części przewijał się w paru utworach.

A w Dzikim Gonie, poza kilkoma utworami, gdzie rzeczywiście było go za dużo ("Kaer Morhen" i "After the Storm" były spoko, ale już "Cloak and Dagger" i "The Vagabond" był męczące na dłużą metę) jest moim zdaniem w porządku. Szczególnie, że cały soundtrack jest naprawdę długi i bogaty w inne brzmienia. A i sam motyw jest w różnych aranżacjach - moja ulubiona to chyba "Breaking In" w Sercach z Kamienia
 
Na płycie było go dość mało, ale w grze już grał dość często z tego co pamiętam. W drugiej części przewijał się w paru utworach.

A w Dzikim Gonie, poza kilkoma utworami, gdzie rzeczywiście było go za dużo ("Kaer Morhen" i "After the Storm" były spoko, ale już "Cloak and Dagger" i "The Vagabond" był męczące na dłużą metę) jest moim zdaniem w porządku. Szczególnie, że cały soundtrack jest naprawdę długi i bogaty w inne brzmienia. A i sam motyw jest w różnych aranżacjach - moja ulubiona to chyba "Breaking In" w Sercach z Kamienia

Po mojemu to jednak zbyt często został on użyty, oczywiście w różnych aranżacjach(chociaż moim zdaniem nic nie pobije tych z Wiedźmina 1) ale za często. Co się trochę przejada. Nawet do kawałka eksploracyjnego i combatowego z Białego sadu został dodany, albo do tego nocnego z okolic Novigradu. Oczywiście w każdym głównym motywie, podstawki, Serc, Wina..
 
Jeśli to tylko u mnie to przeinstaluje całość, ale jakoś mi się to nie uśmiecha.
Nie tylko, mam ten sam problem, "The Hunter's Path" się nie odtwarza. Napisałem do supportu, odpowiedzieli, że przyjrzą się sprawie bliżej i na razie tyle. Na interze z kolei ktoś zgłosił, że podczas cutscenek z wiedźmami z Krzywuchowych Moczarów w tle nie gra "Ladies of the Woods", więc wygląda na to, że gra po patchu ma jakieś problemy z muzyką.
 
Top Bottom