Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
@Szincza No wiadomo, sto pięćdziesiąt godzin będziesz grał w jeden akt W1, bądź w kawałek mapki z W3 Hhehe. Rzeczywiście argument mocny oj mocny ! Wiadomo że po stu godzinach będziesz czuł monotonnie, to jest oczywiste. Ale napisałeś że : "tą monotonie odczuł byś tak samo"
A ja Ci mówie Nie, nie odczułbym tak samo, bo jest różnica między niespełna 11 a 26 minutami. I to 11 minut na mapce DUŻO większej. I tak jak napisałeś, ST z 3 szybciej się znudzi a co za tym idzie, monotonnie będę odczuwał DUŻO szybciej, co wyklucza Twoje "tą monotonie odczuł byś tak samo po 150h", ponieważ w trójce trwałaby ona sporo dłużej, z racji tego, że zaczęła by się wczesniej i trwałaby na większym terenie.
Dlatego dajmy na to po tych 100 godzinach obydwa tracki będą oczywiście przejedzone, ale to ten krótszy będzie jednak dużo bardziej, z racji tego że zapętlał się sporo częściej, i zmęczenie nim dopadło mnie sporo wcześniej.
To chyba logiczne prawda ? Ale rozumiem jeżeli obrałeś sobie za zadanie za wszelką cenę bronienie tego.
Pozdrawiam i chyba dalsza dyskusja nie ma sensu.
 
Last edited:
Nie ma sensu, bo ty nie rozumiesz co się do ciebie pisze.

Padł argument na niekorzyść W3, że soundtrack szybko robi się monotonny w opozycji do takiej jedynki, która ma lepszą ścieżkę dźwiękową między innymi dlatego, że tam tej monotonii aż tak się nie odczuwa, o ile w ogóle.

I ja zanegowałem ten argument, bo w warunkach zbliżonych do tych, którymi operuje trzeci wiedźmin soundtrack z jedynki nudził by się tak samo, stąd wyciągnięty przeze mnie wniosek, że nie długość utworów stanowi tu problem. Prościej ci tego nie wytłumaczę, cały ten "beef" wynika z tego, że próbowałeś mi przypisać cechy fanboja ST Dzikiego Gonu, jednocześnie odnosząc się do mnie i argumentując swoje wypowiedzi tak, że nie miały one absolutnie związku z tym co piszę. A ja od początku neguję ten jeden argument, który dotyczy powtarzalności i monotonii muzyki W ODNIESIENIU do ST z W1.

Uff.
 
Last edited:
@Szincza Pomyśl dłużej zanim coś napiszesz. Znowu bredzisz, że niby w warunkach W3, soundtrack z jedynki nudziłby się tak samo? I nie długość stanowi problem? No tak, trójka ma takie specyficzne warunki że 3 minutowy utwór to max co można było tam wrzucić. Prosze cie. Już chyba sam się pogubiłes i nie wypada ci przyznac mi racji, bo nie wiem, byleś u Redów i nie ośmielisz sie skrytykować tego.
Podałem ci przykład z długością utworów , która jest miażdżąco wieksza w w1, na sporo mniejszym obszarze. A ty mi mówisz ze po 150h zmęczenie byłoby to samo w w1 i 3(kto gra 150 godzin w 1 akt?) Co to za argument w ogóle haha.
I piszesz coś o warunkach trójki, w których długość Ost-u z jedynki nie miałaby prawa bytu. No już kompletnie popłynąłeś.
 
Last edited:
I ja zanegowałem ten argument, bo w warunkach zbliżonych do tych, którymi operuje trzeci wiedźmin soundtrack z jedynki nudził by się tak samo
@gialdonar
Masz poważny problem ze zrozumieniem wyrażenia "w warunkach zbliżonych do tych, którymi operuje trzeci wiedźmin". Panie, w Dzikim Gonie nie ma aktów, nie ma małych mapek, więc mówienie
kto gra 150 godzin w 1 akt?
nie ma nic wspólnego z trzecią częścią i z warunkami, w których musi się odnaleźć ścieżka dźwiękowa. Podmień sobie soundtracki, eksploruj kilkadziesiąt godzin Velen, a gwarantuję Ci, że nieważne, czy będzie ci przygrywał The Hunter's Path, czy The Dike, prędzej czy później wystąpi monotonia, bo to przy tak długiej rozgrywce jest to nieuniknione.
 
@jonusiescu Eh. To że nie ma aktów nie ma tu żadnego znaczenia tak naprawdę. A wielka mapka odrazu sugeruję utwory dłuższe niż w w poprzednikach, a nie sporo krótsze. Dla mnie to jest bardzo logiczne.. Monotonia by wystąpiła po spędzeniu wielu godzin w grze, ale wyobraź sobie o ile mniejsza,, gdyby ten dajmy na to hunters path trwał chociaż te 2 minuty dłużej. Sama ta przerwa między zapętlaniem się utworu mnie denerwuje. Dlatego nie rozumiem postawienia na niespełna 3 minutowe utwory przy tak wielkiej mapce, kiedy w poprzednikach grały dłużej na malutkich mapkach. I tyle.

Chyba nawet Redzi to zobaczyli i w KiW mamy to dość dobrze rozwiązane. Bo cały obszar (nie liczac miasta) ma połączone 2 utwory, następujące po sobie. Te drugie są w dwóch wariantach. A po zapętleniu się tego drugiego po raz drugi, mamy dłuższą przerwę od muzyki, która wznawia się po czasie, już od początku (od pierwszego utworu). Więc coś było na rzeczy, ale i tak wiem że będziesz bronił swojego zdania do upadłego :p
 
Last edited:
Headbang do akordeonu? A proszzz..... Mój nowy budzik. Poważnie, nawet chce mi się po ciemnicy wstawać :)
Uwielbiam, szczególnie tę solówkę akordeonową <3
Mi za to cały czas siedzi w głowie The Mandragora no i oczywiście The Beast of Beauclair, chyba najlepszy battle theme z całej gry <3 Te bębny, ta... (sama nie jestem pewna co, grzechotka?) i ta wokaliza pasują do Detlaffa perfekycjnie. Od razu czuć, że przeciwnik jest groźny, niebezpieczny (to grzechotanie w 22 sekundzie bardzo kojarzy mi się z grzechotnikiem) i że to nie będzie lekka walka, a jednocześnie utwór jest na swój sposób smutny- czyli cała historia postaci w jednym utworze. To lubię <3
 
Tak patrzę kto stworzył jaki kawałek. I po mojemy to Marcin Przybyłowicz w dodatku ma tylko jeden wyróżniający się i świetny kawałek " On the Champs-Désolés" chyba najlepszy kawałek bitewny w historii gier :D Ale to Piotr Musiał skomponował najlepsze moim zdaniem "The Banks of the Sansretour" i The Slopes of the Blessure". No i Mikołaj Stroinski "Fanfares and flowers" , "Wine Wars" "Beyond Hill and Dale "Tesham Mutna" czy "Vivienne".
Nie wiem kto jest autorem tych 3 utworów w karczmach i podczas przyjęc, bo są bardzo fajne.

A dodanie do Fragmentu utworu z jedynki krociutkiego podkladu i podpisanie sie pod tym, jak przy swojej kompozycji, uwazam za lekkie nieporozumienie. Mowa o "Lady of Lake" ktore nie powinno sie znalezc na soundtracku do 3...
 
Last edited:
Czy ktoś ma namiary na trzy utwory Main Theme z podstawowej wersji gry i dodatków ale w wersji jaką odgrywa nam gra kiedy wchodzimy do menu "autorzy, twórcy" ? Te wersje różnią się od oficjalnych, są bardziej dynamiczne...
 
Last edited:
Przecież muzyka z menu serc to główny motyw Hearts of Stone. A krwi to ta kołysanka

Mam na myśli muzykę którą słychać kiedy wchodzimy w głównym menu do Opcje-Twórcy. Muzyka jest tam lekko zmieniona pod względem aranżacji, zwłaszcza ta dotycząca podstawki. Słychać tam wstawki, których nie ma nawet w tzw. wersjach "extended" na YouTube. Bardzo inteligentnie i płynnie przechodzą tam różne utwory z dodanymi motywami nigdzie wcześniej nie występującymi. No, może oprócz koncertu w Krakowie, bo właśnie tam coś podobnego można było usłyszeć.

---------- Zaktualizowano 10:31 ----------

A dodanie do Fragmentu utworu z jedynki krociutkiego podkladu i podpisanie sie pod tym, jak przy swojej kompozycji...

Jeśli prawa autorskie przechodzą na CDPR, a muzykę tworzą kolejni kompozytorzy, to zapewne mogą do woli korzystać ze wcześniejszego dorobku w ramach umowy. To dlatego motyw przewodni z jedynki często wszędzie się pojawia w różnych formach. Normalna rzecz, inaczej być nie może. W wielu sequelach filmowych mamy z tym do czynienia pomimo tego, że zmieniają się kompozytorzy. Prawa autorskie do motywów przewodnich i nie tylko ma wytwórnia. Kompozytor swoje zrobił i podpisując umową wiedział co robi, jakie są tego konsekwencje.

---------- Zaktualizowano 10:52 ----------

Tak patrzę kto stworzył jaki kawałek. I po mojemy to Marcin Przybyłowicz w dodatku ma tylko jeden wyróżniający się i świetny kawałek " On the Champs-Désolés" ...

Zauważ jaki ten "kawałek" jest złożony i trudny technicznie, nie mówiąc już o wymyśleniu czegoś takiego. Niestandardowe użycie akordeonu, do tego jeszcze w pewnym momencie z efektem grania "od tyłu, zasysania". To nie jest kolejny utwór z kolejną ładną melodią - to oprócz nowej melodii technicznie poprzeczka wyżej :)
 
Last edited:
@Vistula77 Wiedziałem że i tak będziecie tego bronić ::p Wiem o tym że mogą używać głównego motywu ile chcą, i to robili baardzo często(nawet nazbyt). Ale skopiowanie fragmentu utworu z jedynki, dodanie do niego króciutkiego podkładu i podpisanie się pod tym uważam za coś średnio na miejscu. Oczywiście w grze wypadło bardzo dobrze, ale moim zdaniem mogli już tego nie wrzucać na oficjalny OST.. ;)

Co do "On the Champs-Désolés", dlatego napisałem że to najlepszy kawałek "bitewny" w historii gier. ;) Ale jeden utwór to za mało trochę, patrzącchociażby ile genialnych kompozycji zostało stworzonych w jedynce ;) Ale nie czepiam się, bo to "tylko" dodatek ;) I potwierdza się, że Marcin komponuje świetne szybsze, mocniejsze kawałki. Ale ekploracyjne mu wychodzą średnio, (z całym szacunkiem oczywiście.)
 
Absolutnie nie pojmuję tego, że organizuje się koncert muzyki filmowej w Krakowie ( na którym zresztą byłem ), gdzie ostatni dzień Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie poświęcony jest muzyce z gry Wiedźmin 3 i obarcza się go cenzurą. Pozostałe koncerty zresztą także. Tymczasem w takiej Szwecji publiczne udostępnianie tego typu koncertów jest normą - https://www.youtube.com/watch?v=hnXD6FRZtn0&list=PLp1pOM2BpI_fhH6NDYSdUESx1f1rbEJ7w&index=6

Dziwny kraj, dziwny obyczaj, że nikt z nikim nie może się dogadać w sprawie praw i pieniędzy do upublicznienia cyfrowego zapisu z koncertu który już się odbył. Polska jak zwykle przoduje.

To także nagrane przez orkiestrę, co prawda po latach ale jednak dostępne w internecie - https://www.youtube.com/watch?v=UsnRQJxanVM&index=7&list=PLp1pOM2BpI_fhH6NDYSdUESx1f1rbEJ7w
 
Last edited:
Myslalem, ze w ost z w3 nic nie pobije hearts of stone, a tu prosze, on the champs desoles. Mam nadzieje, ze to czesto grany utwor bitewny.

Hearts of stone, 1:54(wg spotify) minuta, to dla mnie najlepszy moment tego utworu, zawsze powoduje taki cringe. Szkoda, ze nie dali tego do zadań, tylko wariacje na jego temat. A tak to zostaje słuchanie tego w menu(fajnie by było, gdyby można było sluchac piosenek podczas ładowania, mi to pasuje, bo mapka sie z minute ładuje)
 
Last edited:
Mam takie głupie pytanie (mam nadziej, że się nie powtarzam bo utworek już znam z YT od dawna) czy gdzieś w W3 jest poniższa kompozycja, bo jakoś sobie jej nie przypominam :thinking: ...


Niby z opisu wynika, że utwór został "zripowany" z gry (a z nazwy ma coś wspólnego z Ciri), ale... no właśnie - gdzie to jest i czy ostatecznie jest?

P.S. Przy okazji co oni tam śpiewają bo potrafię wyłapać jedynie pojedyncze słowa (części się domyślić) ale jakoś nie układa się to w logiczną całość.
 
Top Bottom