Wiedźmin 3 nagłe spadki fps

+
Status
Not open for further replies.
Wiedźmin 3 nagłe spadki fps

Witam, mam nieciekawy problem, do tej pory nie udało mi się go rozwiązać więc piszę tutaj. Wiedźmin 3 jest na najnowszym patchu czyli 1.08 i nie gwarantuje mi płynnej rozgrywki (60fps). Otóż grałem sobie na takim sprzęcie: gtx 960, i3-4170 3,7 GHz, 8 gb ram i wszystko śmigało w stałych 60 fps na ustawieniach graficznych takich jakie zaproponowała mi nvidia w rozdzielczości 1600x900 (najwyższa dla mojego monitora). Nagle po włączeniu gry po raz n-ty zaczęły się straszne spadki z 60 do 50 a nawet 40,30 i tak prawie co sekundę, a w mieście wolę nie mówić, dziwne bo wcześniej np. w Oksenfurcie nie miałem żadnych spadków, a teraz mam tam około 40fps spadają do 35 fps. Zrobiłem formata, bo tuż przed tym jak wiedźmin zaczął źle działać ściągnąłem coś i miałem mnóstwo wirusów (oczywiście legalnie,ale jakiś nie powiem jaki menadżer do ściągania mi to wszystko zainstalował). Ciekawe jest to,że nawet po zmianie na minimalne ustawienie spadki nadal występują,a ja gram na ustawieniach można by powiedzieć wysokich. Po tym formacie zainstalowałem sterowniki z nvidia geforce experience,nie instalując sterowników fabrycznych ale chyba to nic nie ma do rzeczy, boje się też,że coś mogło się spalić bo miałem w listwie małe zwarcie. Komputer jest nowy mam go od 1,5 miesiąca. Proszę o pomoc.
 
Witam, mam nieciekawy problem, do tej pory nie udało mi się go rozwiązać więc piszę tutaj. Wiedźmin 3 jest na najnowszym patchu czyli 1.08 i nie gwarantuje mi płynnej rozgrywki (60fps). Otóż grałem sobie na takim sprzęcie: gtx 960, i3-4170 3,7 GHz, 8 gb ram i wszystko śmigało w stałych 60 fps na ustawieniach graficznych takich jakie zaproponowała mi nvidia w rozdzielczości 1600x900 (najwyższa dla mojego monitora). Nagle po włączeniu gry po raz n-ty zaczęły się straszne spadki z 60 do 50 a nawet 40,30 i tak prawie co sekundę, a w mieście wolę nie mówić, dziwne bo wcześniej np. w Oksenfurcie nie miałem żadnych spadków, a teraz mam tam około 40fps spadają do 35 fps. Zrobiłem formata, bo tuż przed tym jak wiedźmin zaczął źle działać ściągnąłem coś i miałem mnóstwo wirusów (oczywiście legalnie,ale jakiś nie powiem jaki menadżer do ściągania mi to wszystko zainstalował). Ciekawe jest to,że nawet po zmianie na minimalne ustawienie spadki nadal występują,a ja gram na ustawieniach można by powiedzieć wysokich. Po tym formacie zainstalowałem sterowniki z nvidia geforce experience,nie instalując sterowników fabrycznych ale chyba to nic nie ma do rzeczy, boje się też,że coś mogło się spalić bo miałem w listwie małe zwarcie. Komputer jest nowy mam go od 1,5 miesiąca. Proszę o pomoc.
Nie używasz, aby czasem Win10?
Zauważyłem właśnie takie spadki po zainstalowaniu najnowszego patcha do Win10.
Jeszcze trochę po testuję, a potem wyłączę poprawkę i zobaczę jak gra działa.
 
Procesor jest poniżej wymagań minimalnych, może nie wyrabiać. 2 fizyczne rdzenie + HT to nie to samo co 4 fizyczne rdzenie.
 
@piechrozek

Mogę Ci jedynie doradzić ograniczenie na 40fps w pliku konfiguracyjnym, albo 30fps w grze. Jeśli Cię to nie satysfakcjonuje to będziesz zmuszony wrócić na wersję gry 1.06 - gra do tej wersji nie potrzebowała tak wydajnego procesora (w teorii)

Proszę, zapoznaj się z TYM
 
No cóż grę zacząłem od 1.07 i było płynnie potem wyszedł patch 1.08, nie grałem na 1.06. Z czystej ciekawości zacząłem teraz nową grę na 1.08 i na początku było to stałe 60 klatek, no ale pewnie tylko dlatego, że dużego obciążenia gra na tych terenach nie generowała, cóż to była za płynność... Oczywiście po 10 minutach, gra miała niezłe spadki. W samouczku było nawet przez jakiś okres stałe 32 fps. Co do graniczenia gry do 40 czy 30 fps, no raczej nie nie widzi mi się to. Poza tym ja już tak próbowałem zainstalowałem na wersji 1.07 i było to samo, nie wiem co się dzieje, poczekam może ktoś inny jeszcze miał taki problem. Nawet nie ma mowy żebym zaczynał grę od początku, bo w grze spędzilem już sporo, poza tym nieraz przechodziłem od początku bo to bugi w misji itp. a ja muszę mieć wszystko na 100 %. Cóż w najgorszym wypadku będę czekał na patch 1.09 może coś zmieni cały czas śledzę czy już aby nie wyszedł. Wiedźmina 2 kupiłem pomimo niiespełnianych wymagań, ale się doczekałem i przeszedłem grę 2 razy. Na nowy sprzęt dla wiedźmina 3 już się raczej nie doczekam...
 
Po zastosowaniu tego programu fps poszły w górę, a spadki zmalały jednak nadal występują, wypróbuje jeszcze ten AMD Gaiming Evolved (Raptr), ale to w wolnej chwili, bo teraz nie mam czasu no i zobaczymy jak wyjdzie patch nowy zapewne w ciągu 6 dni i odpisze jeszcze póki co dziękuje.
 
Temat tego programu został poruszony po raz pierwszy na anglojęzycznym forum Wiedźmina 3 przez kolegę @KeeperOfTheLag w tym wątku, a potem przekazałem informację tutaj. Osoba z nexusmods dodała go tylko na w/w stronę i opisała wyłącznie jeden przypadek, zmniejszania o 1%. Z testów Keepera i innych osób, w tym mnie, wynika, że najlepiej ustawić -3%. Spróbuj.
 
Zmiana z 1 % na 3 % nic szczególnego nie wniosła a program AMD Gaiming Evolved (Raptr) dla kart Nvidia jest bezużyteczny (nie wykrywa mojej karty, a odpalenie przez niego grę nic nie pomogło) jest to to samo co Nvidia Geforce Experience. Mimo to polecam tą aplikację, którą polecił Pablo Sempos

 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom