Wiedźmin 3: PAX East 2015

+
Status
Not open for further replies.
Przypomniało mi się, że REDzi potwierdzali, że jeden przycisk = 1 uderzenie mieczem. A te długie wymachiwania mieczem Geralta wyglądało mi na animację : / Wiem, wygląda to świetnie, tylko czy aby nie będzie poczucia, że nie mamy nad Geraltem kontroli? Pewnie będzie aktywowana taka animacja gdy chcemy użyć jakiegoś ataku specjalnego. Tak sądzę.
 
Przypomniało mi się, że REDzi potwierdzali, że jeden przycisk = 1 uderzenie mieczem. A te długie wymachiwania mieczem Geralta wyglądało mi na animację : / Wiem, wygląda to świetnie, tylko czy aby nie będzie poczucia, że nie mamy nad Geraltem kontroli? Pewnie będzie aktywowana taka animacja gdy chcemy użyć jakiegoś ataku specjalnego. Tak sądzę.

Po prostu ktoś zaspamował potwora szybkimi uderzeniami, kliknął z 15 razy, a do zabicia wystarczyło 5 ;p
 
Przypomniało mi się, że REDzi potwierdzali, że jeden przycisk = 1 uderzenie mieczem. A te długie wymachiwania mieczem Geralta wyglądało mi na animację : /

To dlatego, że REDzi stworzyli tyle animacji Geralta, wygląda to jak jedno combo, no i było nie było tak to się nazywa, ale jednak są to oddzielne ataki "wyklikane" przez gracza
 
Obejrzane ;) Miło tak wrócić z zajęć i dostać przyjemny gameplay już bez kompresji..
Wideło ogólnie na plus. Są latające liście, ładne niebo, olbrzymi świat i spora liczba zwierząt. Drobnym minusikiem może być trawa, ale skoro nie może być lepsza no cóż. W W2 była lepsza, tu nie może bo są inne zasobożerne elementy jak np. wiatr majtający ciuchami Geralta. Wszystko ma swoje konsekwencje, a to tylko albo aż gra.
 
Po prostu ktoś zaspamował potwora szybkimi uderzeniami, kliknął z 15 razy, a do zabicia wystarczyło 5 ;p
No mam nadzieje, że to tak było. Ale te ataki były szybsze niż pojedyncze, czyli albo jest tak jak piszesz + fakt, że ataki się wtedy przyspieszają, albo niestety jest to długa animacja (którą mam nadzieję, że można przerwać, bo tak zapowiadali :p).
 
UI mi osobiście podoba się znacznie lepiej niż poprzedni: wszystko jest minimalistyczne, schludne i na pod ręką. Bardzo fajny design.
 
1 klikniecie = 1 cios dalej nie wyjaśnia 90 animacji walki.
Na którymś z trailerów było widać jak Geralt tnie dwie ( chyba harpie) i tam było widać np animacje której do tej pory niestety nie mieliśmy okazji zobaczyć na gameplay.
W przypadku 90 animacji o których mówili Redzi spodziewałem się bardziej czegoś w stylu: na każdego potwora inny rodzaj animacji. Tymczasem trochę średnio wygląda uderzanie piruetem w wiwerne czy gryfa które są jakieś 3 razy większe od Geralta. Bardziej to pasuje do walki z ludzmi czy utopcami.
Mam nadzieję, ze CDP nie zastosowało też downgrade`u w przypadku animacji ;]
Bo było by głupio jakby z 90 obiecanych zejść na 10 :)
 
Powiem wam, że dzisiaj dobrze się przygotowałem i podłączyłem lapka pod tv. Oglądając materiał puszczany na żywo wszystko było zbyt rozmyte, a dodatkowo kolorystyka na telewizorze sprawiała, że kolory były wyjątkowo mocno nasycone, przez co wolałem się w ogóle nie wypowiadać. Po namieszaniu w ustawieniach i załączeniu filmiku w odpowiedniej jakości spojrzałem na te lokacje, na to jak się prezentują całościowo... stwierdzam, że jest mega. Jest klimat, są te kocie ruchy, sorry, wilcze ruchy :p Geralta... Jest na tyle dobrze, że mogę przymknąć oko na drobne minusy.
 
Narzekacie aż zęby bolą. I w dodatku zupełnie nie rozumiem po co i na co, gro tych narzekań robi wrażenie wymyślanych mocno na siłę...
Moim zdaniem gameplay wyglądał co najmniej bardzo dobrze!
Wygląd postaci (tradycyjnie już zwłaszcza Geralta) animacja (może poza zsuwającą się z górki Płotką), wreszcie taniec Geralta z mieczem - wszystko to wyglądało co najmniej zadowalająco! Zwłaszcza te młyńce mieczem przy dobijaniu wywerny - miód na moje oczy :)
I wiece co jeszcze mi się podobało? Roślinność. Według mnie krzaczory były odpowiednio bujne, trawy ładnie kołysały się na wietrze a liście ładnie polatywały w powietrzu.
Żeby nie być posądzonym o jakże szkodliwy i naiwny hurraoptymizm dodam, że nie podobała mi się fryzura Geralta, tzn kucyk z podgoloną potylicą - wiedźmin nosił długie włosy i basta, wygolony tył głowy to absurdalny pomysł. Poza tym wiedźmin z pochodnią to czysta herezja - ktoś w końcu musiał to powiedzieć :listen:

Niestety nie oglądałem na żywo pokazu, a sam gameplay na jutubie więc nie wypowiadam się co do przycięć. Na YT wszystko wyglądało płynnie.

Generalnie gameplay zrobił na mnie jak najlepsze wrażenie - szkoda, że mój komputer prędzej popełni rytualne seppuku niż pociągnie takie detale.
 
Mam nadzieję, ze CDP nie zastosowało też downgrade`u w przypadku animacji ;]
Bo było by głupio jakby z 90 obiecanych zejść na 10 :)
REDzi podając liczbę animacji równą 90, tak naprawdę mogą zrobić co chcą. Wszystko kwestia tego jak sobie te animacje policzą. Równie dobrze taką animacją może być każde przejście między jednym atakiem a drugim. Co w przypadku 10 animacji tworzy o wiele większą ich liczbę. Niestety dla nas aż taka ilość nie będzie zauważalna. Do animacji dochodzą także wszystkie uniki, ataki kuszą i 10 animacji znaków. Jeszcze są animacje ciosów pięściami... Cóż. Nie wiem jak to REDzi liczą, ale równie dobrze może się okazać, że tych animacji uderzeń mieczem nie będzie wcale dużo.
 
Co się stało dodatkowo z muzyką z 35 min gameplay`u na bagnach. Nie, żeby ta dzisiejsza mi się nie podobała, ale uważam, że wokalizy tamtej babki też były niczego sobie. Co się z tym stało ? Od kilku gameplay`ow w ogóle tego nie słychać...:(
 
Jak dla mnie nowe wygrywa pod każdym aspektem.

Poza jednym. Gdzie są do cholery zbroje :p

[ @Ant15tarrr , @Swooneb zapomniałem dodać trolla ;) ]:troll:

----

Na dole jest ekwipunek dla konia, trofeum będzie przy siodle a nie przy pasku u Geralta. :) Z drugiej strony jak się tak zastanowić to nowy inwentarz nie wygląda źle, choć wolałbym by Geralt był w centrum. Taka złoto czarna kolorystyka może być ok.
Nie jeżeli to jest tylko wizualizacja, a nie jak np. w diablo postać i nakładane na niej poszczególne elementy, to dobrze, że jest z boku. Ekwipunek po lewej w środku (obok) miejsca na elementy z ekwipunku - po prawej statystyki + postać Geralta w całej okazałości, a nie przycięta o połowę. Nie jestem tylko pewien, czy statystyki nie powinny być na górze, a nie tak jak teraz na dole...
 
Last edited:
1 klikniecie = 1 cios dalej nie wyjaśnia 90 animacji walki.
Na którymś z trailerów było widać jak Geralt tnie dwie ( chyba harpie) i tam było widać np animacje której do tej pory niestety nie mieliśmy okazji zobaczyć na gameplay.
W przypadku 90 animacji o których mówili Redzi spodziewałem się bardziej czegoś w stylu: na każdego potwora inny rodzaj animacji. Tymczasem trochę średnio wygląda uderzanie piruetem w wiwerne czy gryfa które są jakieś 3 razy większe od Geralta. Bardziej to pasuje do walki z ludzmi czy utopcami.
Mam nadzieję, ze CDP nie zastosowało też downgrade`u w przypadku animacji ;]
Bo było by głupio jakby z 90 obiecanych zejść na 10 :)

Bo w zależności od tego jakie skille ma Geralt, będzie walczył inaczej. W sumie w Gameplayach REDów walki jest dość mało, i to jest bardziej prezentacja potworów niż walki(stąd taki poziom trudności). Podczas 2 sekundowych walk, ciężko jest zaprezentować wachlarz machnięć mieczem :p Animacje nie są zasobożerne z tego co mi wiadomo(jednej postaci ofc) więc na pewno tyle ile miało być animacji to tyle właśnie będzie. Co do harpii to to był wtedy chyba silny cios, i on chyba został nawet zaprezentowany w którymś z gameplayów, też na harpiach. Ciosy silne ogólnie wyglądają ładniej, bo są trochę wolniejsze.

---------- Zaktualizowano 19:40 ----------

Poza jednym. Gdzie są do cholery zbroje :p

Teraz całość ekwipunku bojowego będzie w jednej zakładce co mi się podoba bo im więcej zakładek, tym ciężej coś będzie znaleźć, i dłużej to będzie trwało, a przecież nie będziemy ze sobą nosić 5 zbrój i 5 mieczów ;p

@RockPL wiedziałem, że napisałeś to w ramach żartu ;P Ale po prostu jak już zaczęliśmy ten temat to postanowiłem go całkiem objaśnić, bo mi się ta mniejsza ilość zakładek podoba :p
 
Last edited:
Co się stało dodatkowo z muzyką z 35 min gameplay`u na bagnach. Nie, żeby ta dzisiejsza mi się nie podobała, ale uważam, że wokalizy tamtej babki też były niczego sobie. Co się z tym stało ? Od kilku gameplay`ow w ogóle tego nie słychać...:(
Ja się cieszę, że w innym miejscu świata gry jest inna muzyka, bo inaczej zanudziłbym się na śmierć, albo wręcz zaczynałaby mnie wkurzać. Mi się na przykład przejadła już ta muzyka, którą słyszymy podczas eksploracji. Chętnie posłuchałbym czegoś innego. Zbyt monotonna i szybko się znudzi ; /
 
Nie, żeby ta dzisiejsza mi się nie podobała, ale uważam, że wokalizy tamtej babki też były niczego sobie. Co się z tym stało ? Od kilku gameplay`ow w ogóle tego nie słychać...
Daj spokój. Niczego nie brakuje. Im mniej kobiecych wokaliz (zwłaszcza tych w wyższych rejestrach lub ochrypniętych albo, boże uchowaj, jednych i drugich w tym samym momencie) tym lepiej.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom