Wiedźmin 3: PAX East 2015

+
Status
Not open for further replies.
Hm... Zacznę od pozytywów. Grafika. Naprawdę mi się to podoba. Pal licho downgrade skoro to nadal kawał naprawdę ładnej gry. Zmierzch prezentował się bardzo fajno, co do roślinności również nie mam zastrzeżeń, jasne, jeśli się przyjrzeć to widać braki, ale całościowo wygląda to dobrze. Wiwerna królewska, jej, jaka fajna paskuda i fajno się giba. Wiedźmak tyż się nieźle giba, choć jak na książkowego Geralta, to zdecydowanie zbytni zeń gładysz.

Teraz negatywy. Za krótko, zbyt to pocięte i nie pokazano niczego nowego. Marzy mi się jakiś materiał prezentujący w pełnej krasie cykl dobowy z dynamiczną pogodą, niestety dostaliśmy to samo co zwykle. Żadnych mini gier, nic z aktywności pobocznych, nic. Wielka szkoda.
I przede wszystkim co najważniejsze. Framerate. Tragiczny. Toć to wyglądało jakby działało w 15 klatkach, w porywach do dwudziestu paru. Nie wiem na czym odpalono grę, ale działało to bardzo, bardzo źle.
 
Animacje są według mnie bardzo dobre jak na gre z otwartym światem, porównując do innych RPGów chociażby Bethesdy to niebo a ziemia. No oprócz tej wywerny która bardzo sztucznie latała i warto byłoby to poprawić. Gameplay z xboxa, graficznie słabiej niż high PC, mniejsze pole widzenia, słabsze chmiury oraz włosy i otoczenie też słabsze to się rzuca na pierwszy plan. Więc mamy potwierdzenie że żadnego parity nie ma jeżeli chodzi o PC - KONSOLE i bardzo dobrze.

Ogólnie oczekuje czegoś innego od przyszłych materiałów, przede wszystkim Redzi powinni według mnie zaniechać cięcia materiałów na wiele kawałków bo wybija to z klimatu, i psuje odbiór materiału. Osobiście chciałbym od tego momentu dzienniki developerskie których się doprosić nie możemy już od paru miesięcy. Brakuje mi pokazania systemu walki na wyższym poziomie niż easy, jak chcecie zaprezentować system walki z pozytywnej strony skoro przeciwnicy nie zadają w ogóle obrażen, a sami padają na pare ciosów? Nie da się. Brakuje zaprezentowania warunków pogodowych, żyjącego świata, mechanik, mini gierek, alchemii i tak wymieniać można. Mam nadzieje że to co najlepsze zostawiacie na koniec, bo takie materiały nie zachęcają tym bardziej kiedy nie napiszecie wprost jaka to platforma, z tego powstają plotki i narzekania o downgrade. Niestety sami sobie jesteście winni, bo transparentność kuleje bardzo z waszej strony.


Uważam że gra wygląda dobrze, jak na xboxa.


Po oglądnięciu tego gameplaya na oficjalnym kanale w lepszej jakości, mam wątpliwości czy faktycznie to było z xboxa.. Jeżeli PC to lekki zawód z mojej strony.. Ale nie chce mi się w to wierzyć bo pole widzenia bardzo mało jak na PC.
 
Last edited:
I przede wszystkim co najważniejsze. Framerate. Tragiczny. Toć to wyglądało jakby działało w 15 klatkach, w porywach do dwudziestu paru. Nie wiem na czym odpalono grę, ale działało to bardzo, bardzo źle.

Tak jak mówi Rustine na tubie masz w 60 FPS bez dropów, znaczy się ścinki, to kwestia strumienia.
 
Brakuje mi pokazania systemu walki na wyższym poziomie niż easy, jak chcecie zaprezentować system walki z pozytywnej strony skoro przeciwnicy nie zadają w ogóle obrażen, a sami padają na pare ciosów? Nie da się.
Niestety prawda. Strzał w stopę pokazując taką "inteligencję" przeciwników jaka jest teraz.
 
Jaki XBONE? Przecież fur jest włączony i jest dużo elementów fizycznych. Włosy są bardzo ładnie animowane, identycznie jak na styczniowym gameplayu.

Co mogę napisać jeszcze teraz, nie podoba mi się łykanie eliksirów z policzków, wolałbym z butelki.
 
Oglądnij sobie na Youtube grę na PC. Zero przycięć.

Własnie o wersji z tuby pisałem. Wygląda jakby wyciągało to w porywach do dwudziestu paru klatek. Niby można ustawić 60 i wtedy jest cacy, ale przy standardowych 30 wygląda to równie źle, co na twitchu. Jako że przez ostatnie pół roku w każdej grze bez wyjątku zakładam blokadę na stałe 30 fps'ów jestem z tą wartością oswojony. I zarówno na twitchu, jak i na tubie w wersji nie 60 wyglądało to jak Shadow of Mordor, gdy z ciekawości zapuściłem go sobie w 15 klatkach.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest



















No nic, czekajmy na wersję bez kompresji. Bo ta jest tragiczna.
 

Guest 3669645

Guest
Tak jak mówi Rustine na tubie masz w 60 FPS bez dropów, znaczy się ścinki, to kwestia strumienia.
Video jest w 60 FPS, ale sprawdziłem i (przynajmniej w niektórych miejscach) gra tak naprawdę działa w 30.
 
Polski komentarz to jakaś tragedia. Czytanie z kartki na odwal się. I to jeszcze z głosem niczym koleś z wiadomości, albo z trudnych spraw.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom