Wiedźmin 3: PAX East 2015

+
Status
Not open for further replies.
Dużo osób na forach pisze, że grafika została pogorszona oraz obawia się, że gra nie będzie dobrze zoptymalizowana, gdyż pokazali grę na wysokich detalach a nie na najwyższych..
 
Dużo osób na forach pisze, że grafika została pogorszona oraz obawia się, że gra nie będzie dobrze zoptymalizowana, gdyż pokazali grę na wysokich detalach a nie na najwyższych..

Fakt, trochę na wyrost.
Wciąż jednak nie wiemy, jak gra wygląda na konsolach.
Z kolei Gracze konsolowi nie muszą się martwić o wymagania i optymalizację, ale po niektórych doniesieniach medialnych mogą się obawiać dużo słabszej grafy (oby nie).
 
A my się nie musimy obawiać ? W końcu M* sypnął kasą i gra na PC nie może wyglądać lepiej od tej z konsoli xone, a z tego co widać gra coraz słabiej wygląda i ta grafika cukierkowa, jak z left 4 dead 2...
 
Fakt, trochę na wyrost.
Wciąż jednak nie wiemy, jak gra wygląda na konsolach.
Z kolei Gracze konsolowi nie muszą się martwić o wymagania i optymalizację, ale po niektórych doniesieniach medialnych mogą się obawiać dużo słabszej grafy (oby nie).

Z Xboxa był już gameplay jak gonił Geralt gonił gryfa. Z PS4 mamy screeny. Wczoraj ogólnie pytałem Damiena Monnier na twitterze o to czy przed premierą będzie jakiś gameplay z PS4 udostępniony, bo widziałem tylko screeny. Odpowiedział, że myślał, że już był i dodał żebym się nie martwił o wersję na PS4 bo jest solidna i sam na niej będzie grał. Może w Japonii był jakiś gameplay wypuszczany z lockiem na region?
 
CDP stworzył grę, w którą sami nie chcą grać na PC`tach :D
A pamiętam jak jeszcze powtarzali, że ta platforma to dla nich priorytet, bo sami na niej grają.
Coś mam wrażenie, że bardzo źle Polakom wyszła ta współpraca ze Stanami Zjednoczonymi. Szczególnie jeżeli chodzi o marketing w Wiedźminie. Czasem można się poczuć, że bardziej to już Amerykańskie niż Polskie studio.
 
CDP stworzył grę, w którą sami nie chcą grać na PC`tach :D
A pamiętam jak jeszcze powtarzali, że ta platforma to dla nich priorytet, bo sami na niej grają.
Coś mam wrażenie, że bardzo źle Polakom wyszła ta współpraca ze Stanami Zjednoczonymi. Szczególnie jeżeli chodzi o marketing w Wiedźminie. Czasem można się poczuć, że bardziej to już Amerykańskie niż Polskie studio.

Nie każdy lubi grać na PC, i nie każdy ma gamingowy PC w domu.
 
@Rustine, to że były gameplay`e na PC`tach nie oznacza, że oni będą na nich grać.
@Swooneb tak- nie każdy lubi grać na PC. Dlatego właśnie CDP skupił się na maksowaniu konsol i obniżaniu jakości grafiki na PC`cie; albo jeszcze lepiej- zbliżaniu jakości grafiki na PC`tach do tej z konsol. No bo przecież nie każdy lub grać na PC. Oni właśnie wyszli z tego założenia. Dodatkowo, w Stanach większość ludzi gra właśnie na konsolach. Więc nagle CDP robi grę z naciskiem na konsole, przez cały czas wmawiając nam, że tak naprawdę wszystko z myślą o PC`tach. :)
 
O, właśnie. Dlatego niech lepiej dopracują sterowanie i GUI, bo potem sami będą się denerwować. :p
 
Ok. Nie napisałem, że w CDP nie będzie człowieka, który nie zagra na PC`cie. Po prostu sugeruję, ze bardziej postarali się o wersje konsolowe.
 
Ok. Nie napisałem, że w CDP nie będzie człowieka, który nie zagra na PC`cie. Po prostu sugeruję, ze bardziej postarali się o wersje konsolowe.
Jeżeli najważniejszy człowiek w teamie to zatwardziały PCtowiec, który nie wyobraża sobie podpinania pada do PC to wątpię, by wersja na komputery była skopana :p. Choć oczywiście szanse na to są, przekonamy się po premierze.
 
@Swooneb tak- nie każdy lubi grać na PC. Dlatego właśnie CDP skupił się na maksowaniu konsol i obniżaniu jakości grafiki na PC`cie; albo jeszcze lepiej- zbliżaniu jakości grafiki na PC`tach do tej z konsol. No bo przecież nie każdy lub grać na PC. Oni właśnie wyszli z tego założenia. Dodatkowo, w Stanach większość ludzi gra właśnie na konsolach. Więc nagle CDP robi grę z naciskiem na konsole, przez cały czas wmawiając nam, że tak naprawdę wszystko z myślą o PC`tach. :)
Nie tylko w stanach, na całym świecie, poza Polską i krajami wschodnimi takimi jak np Rosja gra się przeważnie na konsolach. A wersja PCtowa będzie najładniejsza, oczywiście jeśli będziesz miał kompa który tę grafikę uciągnie.
 
Last edited:
Ok jeszcze wracając do tego nowego materiału, nie podoba mi się tło w inwentarzu. Wygląda nijako oraz zlewa się troche z resztą. Design lepszy, ale tło mi nie daje spokoju i uważam że wygląda słabo.
 
Gry multiplatformowe o ile nie są to fps'y, gdzie liczy się precyzja w celowaniu której nie sposób uzyskać kontrolerem, znacznie lepiej sterują się padem, są po prostu do tego zaprojektowane. Nie wspominając o uldze jaką odczują nadgarstki jak odpoczną trochę od myszki i klawiatury. Jestem graczem PCtowym i doceniam wygodę pada. Optymalizacja, optymalizacją a kwestia sterowania to zupełnie inna beczka.
Do takiego DA;I nawet nie próbowałem podchodzić z myszką (gra okazała się kupą i sprzedałem konto po kilka godzinach, ale to już inna sprawa), podobnie Dark Soulsy, Tomb Raider, seria Batman czy Sródziemie: Cień Mordoru. Nie inaczej będzie z W3. Już nawet W2 dawał zupełnie inne odczucia z rozgrywki podczas gry padem, odkryłem że blokowanie ciosów faktycznie się do czegoś przydaje, natomiast na klawiaturze praktycznie nigdy z tego nie korzystałem.
Nie zrozumcie mnie źle nie mam zamiaru wywoływać żadnej głupiej utarczki słownej na temat wyższości myszki i klawiatury nad padem i odwrotnie, po prostu dla kogoś takiego jak ja liczy się również wygoda i intuicyjność, a do tego po dniu ciężkiej pracy ciężko się zmusić do garbienia się nad gryzoniem.
 
Last edited:
Przykro mi, że Wam nie pasuję i dlatego jestem "hejterem".
A więc ten gejmplej mnie przeraził. Zastanawia, skąd te wymagania.

Edit Taka dygresja. Może CDPR jest zbyt szczere. GTA V na ps3 kupiłem w sumie po kilku tekstach w cd-action i chyba 2 trailerach (żadnego gameplaya). Gra już oczywiście nie była taka ciekawa jak na nich (choć tu po prostu klimat mi nie pasuje, bo gra sama w sobie jest bardzo dobra).
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom