Wiedźmin 3: platformy

+
wiadomo w ogóle kiedy będzie ten patch naprawiający to ? I mam takie pytanie jeszcze, za poszukiwania ( np. Zbroi kota ) nie dostaje się expa normalnie ? Bo chciałem wiedzieć czy to warto zrobić na czas póki nie ma nowego patcha.

Dostaje się unikalne schematy, to mało? ;)
 
dużo, tylko chodziło mi o to czy warto robić teraz czy czekać na patcha żeby był exp :) ale skoro ni ma expa normalnie to jest to dobry sposób na zabicie czasu w grze
 
No cóż 133 godziny w grze. Przeszedłem fabułę od deski do deski i chyba muszę grubo odczekać z wystawianiem oceny i wnioskami, bo teraz nie byłyby tak bardzo przychylne jak w pierwszych 40-60 godzinach gry. Klatkowanie na moczarach jest okropne, zobaczcie sobie filmik digital foundry 18-20 klatek na sekunde w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych. Novigrad... W pewnym momencie zrezygnowałem z jazdy na koniu, ponieważ oglądanie samych czapek npcy, ciapa z tekstur, brak muzyki, zaczęły mnie powoli doprowadzać do szału, z Novigradu nie płyną zbyt dobre doświadczenia. Bugi aż tak nie zalazły mi za skórę, nie miałem nigdy problemu z ukończeniem zadania, czy kompletną niemożliwością grania. Mam nadzieję głęboką, że coś Redzi jeszcze na to zaradzą, bo jeżeli chodzi o same aspekty techniczne na konsoli, dałbym ocenę 6.5/10 maks, nie wiem czy opcja zastosowana na xone, nie była rozsądniejszą niż to co się stało na ps4.
 
Novigrad... W pewnym momencie zrezygnowałem z jazdy na koniu, ponieważ oglądanie samych czapek npcy, ciapa z tekstur, brak muzyki, zaczęły mnie powoli doprowadzać do szału, z Novigradu nie płyną zbyt dobre doświadczenia
Ale tak się dzieje chyba dopiero od ostatniego patcha, przynajmniej ja to zauważyłem dopiero po tym patchu i kilka osób na innym forum o tym pisało, że po patchu ma problemy z doczytywaniem się tekstur. Oby najnowszy to poprawił. Ja tak miałem w sumie tylko kilka razy ale po Novigradzie przeważnie chodziłem/biegałem pieszo. Lagów też nie miałem, jeśli mi spadały klatki to na oko do 25~ ale to tylko podczas niektórych cutscen i na krótko.
 
Ciekawe jest to co piszecie.
Dokładnie przeczesywałem wczoraj Novigrad i płynność jest na stałym poziomie.
Ciekawe dlaczego u jednych takie cuda na kiju u innych nie.
 
Ciekawe jest to co piszecie.
Dokładnie przeczesywałem wczoraj Novigrad i płynność jest na stałym poziomie.
Ciekawe dlaczego u jednych takie cuda na kiju u innych nie.

U mnie jest płynnie, ale czasami trzeba poczekać aż się postać jakaś wczyta, albo się wchodzi do budynku a w środku nie ma ścian i np zamiast całych NPC tylko głowy i mija kilka minut sekund jak się pojawiają ściany, podłoga i sufit a potem reszta części ciał ludzi z budynku. Czasem się tak działo jak wbiegałem do budynku jakiegoś.

@Kuboniusz ale fail :D sekund oczywiście
 
Last edited:
U mnie jest płynnie, ale czasami trzeba poczekać aż się postać jakaś wczyta, albo się wchodzi do budynku a w środku nie ma ścian i np zamiast całych NPC tylko głowy i mija kilka minut jak się pojawiają ściany, podłoga i sufit a potem reszta części ciał ludzi z budynku. Czasem się tak działo jak wbiegałem do budynku jakiegoś.
Naprawdę aż kilka minut? U mnie opóźnione wczytywanie tekstur występuje tylko w Novigradzie i Oxenfurcie, zaraz po szybkiej podróży i trwa dosłownie kilka sekund.
 
Jeśli kiedyś Apple stworzy "jabłuszko" będące w stanie uciągnąć Wiedźmina 3, wówczas pewnie będzie można podjąć dyskusję ;) ...
 
Widzę, że wersje konsolowe jakieś tam problemy mają.. spadki na moczarach rzeczywiście nie na miejscu, ale finalnie gra się w to dobrze i dają radę.

https://www.youtube.com/watch?v=LOmTNRu_kqw

Xbox One trzyma teraz ładnie framerate.. nawet w walce. PS 4 niby wypada gorzej, powinni to poprawić.
 
Last edited:
Można trochę odświeżyć wątek, macie jakieś przemyślenia dot. wyglądu gry na obu konsolach w patcha na patcha? Który według Was zapewniał najlepszy wygląd?
 
Wygląd imo nie uległ większej poprawie z tego co mi wiadomo, najważniejsze że poprawili stabilność i już częściej można zaobserwować 30 klatek, bo wcześniej gracze mięli bardzo kinowe doświadczenie i fps oscylujący w granicach 24 fps :)
 
Można trochę odświeżyć wątek, macie jakieś przemyślenia dot. wyglądu gry na obu konsolach w patcha na patcha? Który według Was zapewniał najlepszy wygląd?
Co to za różnica skoro i tak można na konsolach zainstalować tylko najnowszy. Ja tam żadnych różnic nie widziałem między poprawkami.
 
Top Bottom