Wiedźmin 3: platformy

+
Naughty dog słynie chyba z najlepszej optymalizacji gier, i wykorzystania konsoli w 100%. Spójrzcie na grafikę w the last of us - miód malina
 
@post80 Ale ty bzdury piszesz. Co ma CPU do renderowania, jaka "wielka pikseloza"? Cały twój post to plucie jadem na konsole i wylewane żale. A co do tego CPU to Xbox ma lepszy bo 175mhz wyżej taktowany. Nie będę się rozpisywał, bo siedzę na smartfonie. Ale poczytaj sobie o specyfikacji konsol, bo płaczesz jak małe dziecko. I poczytaj fora gdzie wypowiadają się posiadacze ps4.
 
Tak właśnie chciałem użyć przykładu tego ale się powstrzymałem, bo Naugty Dog powiedziało że po tym jakie doświadczenie uzyskali przy zrobieniu The Last of Us na PS4 to przy Uncharted postarają się zrobić super grę. Akurat przeszedłem przedwczoraj The last of Us bo nie miałem okazji grać na PS3 ponieważ posiadałem Xboxa 360 więc nie kupowałem już PS'a ale gra jest na prawdę świetna zagrywam właśnie w dodatek. Na prawdę chciałbym aby Redzi z przyszłym tytułem zrobiło też pod konsole dobrze grę z wykorzystaniem zalet konsol i Mantle DX12 itd. nie jestem żadnym konsol fan boyem bo mam też mocnego PC ale gra mi się lepiej na konsoli po prostu rozkładam się na kanapie i gram. Wkładam płytkę i nie przejuję się wymaganiami to są zalety i dużo leży po stronie optymalizacji gry przez devów taka prawda.

UP: wiesz CPU też ma do powiedzenia przy renderowaniu bo jakby nie było karta graficzna też czeka na takt procesora, poza tym gra to nie tylko grafika a też przeróżne inne obliczenia.

XD post 80 - ty wiesz kiedy to było :D ? ze 3 miesiące temu.

Naughty dog słynie chyba z najlepszej optymalizacji gier, i wykorzystania konsoli w 100%. Spójrzcie na grafikę w the last of us - miód malina

Tylko nigdy nie robią gry Open World, ani Sandbox zawsze jest zamknięta struktura to też inaczej. mniej elementów do wczytania, dużo niezmiennych, brak potrzeby doczytywania dynamicznego przez cały czas itd. inaczej też jest wiesz władujesz wszystkie elementy grafa przemieli i może se gra działać 60 fps cały czas a co innego taki Wiedźmin
 
Last edited:
To mogli by chociaż udawać, że robią wszystko co w ich mocy, żeby zoptymalizować tą grę pod kątem full hd na konsolach, tym czasem słyszymy wypowiedź typu: ja na prawdę nie wiem, ale bardzo prawdopodobne jest to, że nie uzyskamy takiej rozdzielczości na konsolach
 
No dobrze by było usłyszeć co i jak. Mogą powiedzieć dobra panowie jesteśmy w czarnej du... nie ma szans na 1080p nawet na PS4 na obu konsolach będzie działać na 720p. Albo mogą ogłosić - osiągnęliśmy pułap 900p na Xbox Onie i 1080p na Ps4 i dążymy do poprawy jakości na obu platformach itd. Jakieś oświadczenie się przyda ludzie przynajmniej się uspokoją a nie bedą żyć w stresie a co jeśli to, tamto, siamto. Trzeba poczekać
 
Tydzień mnie nie ma i już takie pierdoły wypisujecie, że głowa mała.

DX12 gónwo daje na X1. Macie odpowiednie wypowiedzi od RED-ów. Jeśli chodzi zaś o te słynne już 10% dodatkowej mocy na X1 to najlepszym przykładem niech będzie Metro Redux, którego producenci byli podnieśli rozdzielczość na konsoli MS z 900p do 912p.
Mantle na PS4 jest niepotrzebne. Tak stwierdziło kilku producentów oraz AMD wypowiadając się, że SDK na konsoli Sony jest tak dobre, że Mantle jest zbędny.
 
DX 12 jeszcze nie wyszło a już mówisz że gówno daje. Pozdro, nikt pod mantle gry nie robił i stwierdzono że jest nie potrzebne kolejne pozdro, śmiechu warte :) Zobaczymy co będzie co Redzi powiedzą
 
DX 12 jeszcze nie wyszło a już mówisz że gówno daje. Pozdro, nikt pod mantle gry nie robił i stwierdzono że jest nie potrzebne kolejne pozdro, śmiechu warte :) Zobaczymy co będzie co Redzi powiedzą
Jak już wcześniej pisałem, zarówno mantle jak i DX12 mogą coś dać tylko w sytuacji w której wąskim gardłem jest procesor, jeśli wąskim gardłem jest karta graficzna, to zysk będzie praktycznie żaden (jeśli procesor nadąża z podawaniem danych, to korzystając z obecnych API da się wykorzystać możliwości karty w 100%). W wypadku PS4 standardowe API jest zapewne na tyle niskopoziomowe, że wymiana go na mantle nie da absolutnie nic, w tym wypadku jedyny zysk mógłby być w sytuacji kiedy jedno API byłoby dostępne na wszystkie platformy, wtedy nie trzeba by było kodować gier pod różne API.
 
Co do tego to racja :) Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie na rynku gier pod konsole :) Co wniesie DX 12 pewnie jeszcze dużo rzeczy ludzie powymyślają
 
Sugeruję jednak wszystkim, żeby nieco złagodzili formę wypowiedzi, bo posypią się warny.
Ja jestem chętny nawet na kolejnego bana, bo w końcu pewnie coś zaspoilowałem w swojej wypowiedzi. Ciekawi mnie czy zrobiliście coś tym którzy opublikowali mapę Skellige w wycieku.

DX 12 jeszcze nie wyszło a już mówisz że gówno daje. Pozdro, nikt pod mantle gry nie robił i stwierdzono że jest nie potrzebne kolejne pozdro, śmiechu warte :) Zobaczymy co będzie co Redzi powiedzą
Czytasz ty w ogóle jakieś wypowiedzi producentów gier, którzy programują na konsolach czy tylko informacje na kolorowych pudełkach kart graficznych?
 
Wiedźmin 3: Konsole

Witam mam pytanie co do konsol czy XBOX One będzie miał 900p czy 1080p tak jak ps4 ?
 
Witam mam pytanie co do konsol czy XBOX One będzie miał 900p czy 1080p tak jak ps4 ?

Na tą chwilę nie ma żadnych oficjalnych informacji odnośnie rozdzielczości na konsolach.

Czerwoni są na etapie optymalizacji gry, więc sami do końca nie wiedzą, jaką rozdzielczość uda się im uzyskać:

Jose Teixeira said:
“Ideally, we’re pushing for 30 frames per second. The resolution, honestly, it depends; we’re working on it, we’re trying to get it as high as possible. If we can make it at 1080P, sure, but I don’t know if it’s going to make it. To be honest, I really don’t know. Probably not. But for sure, we need it to run at a smooth frame rate, so at least 30 FPS.”
“We’re doing optimization right now and I have to say, it’s actually running quite well. To be honest, we were expecting a lot worse. When we first started playing on PS4 and XB1, we expected the game not to work at all, because it was so heavy, so we were expeciting it to crash, but it’s actually running. It’s not quite there yet, but it’s running. So I think that with a little more optimization, I think we’ll get it running really well.”

I doprecyzowanie studia do powyższej wypowiedzi:

As [The Witcher 3 visual effects artist Jose Teixeira] said, we are working hard on optimizing the game and nothing is set in stone. Our engine team remains optimistic and we will surely squeeze the most we can out of each console. I know you might be expecting concrete info like the final frame rate and resolution, but it’s simply impossible to give you that sort of thing before the optimization process is complete

Przed założeniem nowego tematu rozejrzyj się po forum, lub/i skorzystaj z wyszukiwarki. Odpowiedni wątek już istnieje, więc scalam.
 
Nie mogłem nigdzie tego znaleźć.... To, że Wiedźmin 3 będzie dostępny na platformie Steam jest powszechnie wiadome. Ale czy po zakupieniu go w polskiej dystrybucji, gra po zainstalowaniu będzie należała do tych "steamowskich"? Czy podobnie jak było z Wiedźminem 2 - aby zagrać na Steam'ie trzeba było kupić ją przez Steam?
 
Mam ogromną nadzieję, że edycja pudełkowa ze Steamem będzie miała mało wspólnego, CDPR przecież chwali się DRM-free. Zapewne tylko Ci, którzy na Steamie kupią, na Steamie ją dostaną.
 
Nie mogłem nigdzie tego znaleźć.... To, że Wiedźmin 3 będzie dostępny na platformie Steam jest powszechnie wiadome. Ale czy po zakupieniu go w polskiej dystrybucji, gra po zainstalowaniu będzie należała do tych "steamowskich"? Czy podobnie jak było z Wiedźminem 2 - aby zagrać na Steam'ie trzeba było kupić ją przez Steam?

Nie. Wersja PC sprzedawana w pudełkach będzie wolna od DRMu. Żeby mieć wersję Steamową, trzeba będzie kupić grę na Steamie:)
 
Top Bottom