Wiedźmin 3: platformy

+
W AC:U nie grałem, jednak na PS4 też podobno działa tragicznie więc nie jest to chyba najlepszy wyznacznik. Inne w miarę nowe gry od Batmanów i Lords of the Fallen, przez Battlefieldy po Total Wary płynnie działają na tym laptopie na Very High/Ultra. Wiadomo jednak, że gry z takimi wymaganiami jak Wiedźmin 3 jeszcze nie było i tu jest problem.
AC:U właśnie ma znacznie wyższe wymagania od Wiedźmina 3. Zarówno minimalne jak i zalecane.
 
AC:U jest bardzo ładny na Ps4 w niektórych miejscach i przy dobrym oświetleniu potrafi nawet zachwycić. W3 powinien to przebić, choćby w kwestii niesamowicie dopracowanych NPC.
Problemem jest jakość w jakiej Ps4 robi screeny i filmiki, nijak nie oddaje prawdziwej jakości gry. Wszystko jest rozmyte i niewyraźne.
Przykłąd z mojej konsoli:




Nawet gdyby REDzi wrzucli screeny z Ps4 to wyglądałyby słabo. Porównania z youtube można sobie włożyć między pośladki.

Ps. Gram bez HUD-a, polecam każdemu.
 
AC:U właśnie ma znacznie wyższe wymagania od Wiedźmina 3. Zarówno minimalne jak i zalecane.

A w praktyce i3-4130 z GTX'em 750Ti zapewnia poziom oprawy porównywalny z tym z konsol przy nieco lepszym framerate'cie. Dlatego oficjalnymi wymaganiami nie ma się co specjalnie sugerować (tym bardziej, że te są niespójne), jeśli już czymś, to faktyczną mocą sprzętu. Co się zaś wersji konsolowej tyczy znacznie ważniejszy od poziomu detali jest framerate. Mam nadzieję, że W3 będzie tak daleki od Unity jak to tylko możliwe, zarówno wymaganiami wersji PC, jak również klatkarzem w przypadku konsol. Stałe 30 na PS4/XOne to mus.
 
No i co, jutro zaczyna się długi weekend, jest 17:30, materiały z konsoli miałby być w tym tygodniu...
Szkoda, wygląda na to, że znowu ich nie zobaczymy. Nawet nie chce mi się komentować.
 
Nie ma w tym, będą w przyszłym, albo jeszcze następny ;) ...

Zresztą za niecałe trzy tygodnie sami zagracie, to zobaczycie jak ta gra (naprawdę) wygląda na tym PS4 oraz XBOX.
 
Ponoć wygląda bardzo ładnie i trzyma betonowe 30FPS (przynajmniej na PS4). Ja tam się nie martwię, ale miło by było zobaczyć wreszcie coś z konsol.
 
Wersja na PS4

Dlaczego nigdzie jeszcze nie pojawiły się screeny czy klipy z wersji na maszynę Sony? To bardzo nie w porządku wobec graczy na tej platformie. Ja rozumiem, że układziki z Microsoftem itp., ale kurde. Wydajecie grę na PS4 to pokażcie jak wygląda na PS4.

Mam złożony pre-order, ale na szczęście w Empiku, więc zapłacę dopiero jak się zdecyduję na odbiór gry. Na chwilę obecną coraz mniej jestem zdecydowany niestety. A szkoda, bo początkowo byłem bardzo nahajpowany. Najwyżej odpuszczę sobie Wieśka, a skupie się na Batmanie, którego twórcy nie wstydzą się pokazywać na PS4.

A tak poza tym, witam wszystkich :)
 
Gameplay z PS4 powinien na dniach pojawić się na kanale PSPolska na YT.
Ponadto, według informacji z PSX Extreme gra na tej platformie wygląda bardzo ładnie (choć nie jest to jakaś nowa jakość na konsoli Sony) i trzyma stałe 30FPS bez żadnych spadków.
 
Xbox-owcy tez nie wiedza jak gra u nich będzie wyglądała. Podobno "niedługo" ekipa Playstation Polska wypuści filmik ze swojej wizyty w CDPR i możliwe ze będzie tez gameplay
 
Jak powszechnie wiadomo na PS4, gra w stosunku do PC będzie wyglądać na poziomie poniżej średnich

Poniżej? Takie GTA V na PS4 w 1080p wygląda tak samo na PC. Dopiero w 4k widać różnicę. No i w fpsach, ale to akurat mi lata koło dupy, póki gra nie spada poniżej 30 za mocno :)
 
Last edited:
Oby na dniach pojawiły się te materiały, choć to i tak za późno trochę. Za dużo tych "ponoć" i "niedługo", że o zapewnieniach o jakości ze strony Redów, ale bez poparcia niczym solidnym nie wspomnę z grzeczności. Nie chcę, żeby się powtórzyła sytuacja z Shadow of Mordor. Napaliłem się na tę grę jeszcze przed kupnem PS4. Odpaliłem port na PS3 i... nie było aż tak źle jak piszą w internetach. Ale dobrze też nie było. Wersja na PS4 już była rewelacyjna, poziom graficzny PC.
 
"poziom graficzny PC" to niezbyt fortunne określenie. Konsole mają stałą konfigurację, a pecety mogą się bardzo różnić między sobą. W końcu i3+gtx660 nie jest równy i7+gtx980 (tak dla przykładu).
 
@ShiJieTian, zanim założysz nowy temat, zorientuj się czy już takiego nie ma. Na ogół jest tak jak w tym przypadku i dlatego tematy zostały scalone.
 
kolejna wojenka konsole vs. PC na kilka stron

Żadna wojenka. To oczywiste, że PC będzie zawsze osiągać lepsze wyniki wydajnościowe i graficzne. Ale są gry, które wyglądają po prostu tak samo na obu sprzętach, jak chociażby ostatnio Mortal Kombat X, czy Injustice przed nim.
 
Last edited:
Ech... I teraz kolejna wojenka konsole vs. PC na kilka stron :/
Z tego co widzę to rozmowa jest na temat wersji ps4 więc teoretycznie gracze PC tu się nie maja po co zapuszczać ;p a gracze ps4 miedzy sobą raczej nie będą się kłócić o pc.
No a teraz wróćmy do tematu , sam magluje na forum zawsze kogoś z redów jak się tylko udziela o wersje ps4 to zawsze mnie ogólnikowo zbywali a teraz przerzucili cały ciężar na PS polska bo niby materiał mają udostępnić. No to ja teraz atakuje PS polska oni dopiero na olewają :D zawsze odpowiedz: "już niedługo lub oczekujcie już wkrótce" . Osobiście mnie już to irytuje i śmierdzi lekką ściemą bo to już nie chodzi o umowę z Xboxem bo tej wersji tez nie ma.
 
Top Bottom