Wiedźmin 3: platformy

+
RED'zi pewnie zrobili to na wzór panów z Bioware i ich Inkwizycji:


Kiedyś sobie tutaj na forum z tego żartowałem, ale teraz nie jest mi do śmiechu.
 
Chodzi o to, że prawie różnic nie widać?

Dokładnie o to.

Tyle, że różnice ponoć są, ale trzeba być bardzo spostrzegawczym aby je wyłapać. Generalnie rozchodzi się o jakieś ciut lepsze efekty oraz "kilka krzaczków więcej".
RED'zi poszli chyba tą samą drogą (nie wykorzystując przewagi mocy drzemiącej w PC), tyle Inkwizycja w zalecanych miała GTX 660 oraz czterordzeniowego Intela (3GHz) :harhar: ...
 
Dokładnie o to.

Tyle, że różnice ponoć są, ale trzeba być bardzo spostrzegawczym aby je wyłapać. Generalnie rozchodzi się o jakieś ciut lepsze efekty oraz "kilka krzaczków więcej".
RED'zi poszli chyba tą samą drogą (nie wykorzystując przewagi mocy drzemiącej w PC), tyle Inkwizycja w zalecanych miała GTX 660 oraz czterordzeniowego Intela (3GHz) :harhar: ...

Ale masz dwukrotnie większą liczbę klatek. To robi dużą różnicę.
 
Ale masz dwukrotnie większą liczbę klatek. To robi dużą różnicę.

Jak sprzęt Ci na to pozwoli.

Tak samo w GTA V chwalili, że na PC będziemy cieszyć się 60 fps nawet w 4K. Co z tego skoro nie mam monitora 4K i u mnie nawet w FullHD sporadycznie doświadczam te 60 klatek.
 
Jak sprzęt Ci na to pozwoli.

Tak samo w GTA V chwalili, że na PC będziemy cieszyć się 60 fps nawet w 4K. Co z tego skoro nie mam monitora 4K i u mnie nawet w FullHD sporadycznie doświadczam te 60 klatek.

No ale przecież to jest logiczne jak najbardziej. Będziesz miał sprzęt dwa razy mocniejszy niż konsola, będziesz miał 60 FPS w podobnych ustawieniach do konsolowych.
 
Tak...

Układ graficzny SP4 (GPU od AMD "Jaguar") dysponuje mocą rzędu 1.84 teraflops, a GTX 980 5.0 teraflops.
Chcesz mi teraz powiedzieć, że te 1,32 teraflops (czyli niemal 72% mocy kolejnej konsoli od Sony) idzie na efekty od nVidia, które podobno mocno tną?

Coś tutaj nie halo.
 
Ja się wypowiem również ;)
Będę grał na PS4, zastanawiałem się na co kupić czy na ps4 czy na pc, dobrze wiem, że poszło mi by na kompie na ultra ale wybrałem konsolę, na kompa kupię w przyszłości ;)
Jak mam się do grafiki i wszystkiego, bałem się cholernie, ze nie jest pokazywane bo albo tak gra źle zrobiona albo zakaz albo coś innego, ale ten pokaz rozwiał moje emocje, nie mam takich jazd jak czytam tutaj, że skała źle leży albo woda nie płynie w tą stronę i chlapać nie umie... jestem pozytywnie zaskoczony trzymanym fpsem a także grafiką, pięknie to wszystko wygląda, tak jak ktoś wspomniał trzeba będzie pokazać dwa screeny obok siebie by doszukać się różnicy (przynajmniej z podanych materiałów), dla mnie jak największy plus dla Redów za to, że tak świetnie podołali czemuś z czym nigdy wcześniej nie pracowali na takim etapie (a mianowicie wypuszczenie wieśka na wszystkie platformy). Wygląda dla mnie obłędnie i na pewno nie żałuję już zakupu ;) W prawdzie możemy doszukiwać się, że ta trawa jest powiedzmy z Obi a druga z Lidla ale po co to komu?? jeżeli gra ma za zadanie opowiedzieć świetną historię Geralta, to jest RPG a nie wyścigówka czy też call jakiś... liczą się doznania z bohaterami, postaciami emocjami a to jak dobrze wiemy Redzi potrafią, mogłaby dla mnie mieć również grafikę z wieśka 2 ;) jest naprawdę zacnie w końcu pierwsza gra z tak otwartym światem, że przez większość czasu będę stał i oglądał zachodzące słońce albo patrzył na skaczące zające ;)
 
@I_w_a_N
No właśnie też się zastanawiam jakim cudem, na PS4 gra wygląda praktycznie tak samo jak na PC przy ustawieniach ultra. Odpowiedzi mogą być tylko dwie, albo wersja PC jest zrobiona w imię zasady "wszystkich graczy traktujemy równo" przez co grafikę mamy dopasowaną do tych z konsol, albo build z nagrań youtuberów na tyle się jeszcze zmienił, że w finalnej wersji te różnice przy najwyższych ustawieniach będą bardziej widoczne. Bo z tego co widzę nawet przy włączonym hairworks wielkiej różnicy w animacji włosów być nie powinno więc teoretycznie PCtowcy zostali potraktowani jako ci gorsi, wymagania nie ma co ukrywać są bardzo wysokie, w końcu gra potrzebuje sprzętu kilkakrotnie mocniejszego niż PS4 czy X1 żeby osiągnąć taki sam poziom graficzny jak te właśnie konsole.
 
Last edited:
@witcherfan100 Nie, nie jest taka sama. Ludzie, czy wy naprawdę nie widzicie o wiele, wiele mniejszej gęstości roślinności, słabszej wody, słabszych efektów cząsteczkowych, mniejszego draw-distance, mniejszej odległości pojawiania się cieni i gorszych tekstur ziemi (specjalnie, na potrzeby tego posta porównałem dwa filmy, jeden z PC, drugi z PS4, i to właśnie konsola Słony ma tektury ziemi gorszej jakości [choć materiał zgrywany był najprawdopodobnie za pomocą share'a, który gaarantuje dużą kompresję i bodaj 720p na filmie, więc porównanie może nie być do końca wiarygodne]])? :p
To widać na filmiku z YT, normalnie pewnie dojdzie gorsza roślinność, ogólne tekstury, modele postaci i parę innych rzeczy.
Niemniej, zgadzam się, że stosunek wymagania-jakość grafiki nie jest do końca uczciwy. Biorąc poprawkę na wszystko, co dzieje się "pod maską".
 
Ale dalej kogoś boli że wersja na PS4 jest dobra ? gorsza ?
Jak na moje oko wersja na PS4 stoi bardzo blisko PC-towej i nie jest ona na tyle gorsza żeby konsolowcy wpadli w płacz.
Materiał z PS4 pokazał że w zupełności nie ma się czego obawiać.
Te wszystkie różnice to tak jakby kosmetyka.
 
Dokładnie o to.

Tyle, że różnice ponoć są, ale trzeba być bardzo spostrzegawczym aby je wyłapać. Generalnie rozchodzi się o jakieś ciut lepsze efekty oraz "kilka krzaczków więcej".
RED'zi poszli chyba tą samą drogą (nie wykorzystując przewagi mocy drzemiącej w PC), tyle Inkwizycja w zalecanych miała GTX 660 oraz czterordzeniowego Intela (3GHz) ...

Taki jest stan rzeczy - moc najmocniejszych pc idzie na 60fps, rozdzielczość i inne opcje, które już nie zmieniają w większym stopniu wyglądu gry, a żrą moc - MSAA np.
Do tego trzeba pamiętać, że nie wszyscy deweloperzy chcą tworzyć gry najpiękniejsze graficznie. To jest bardzo istotne. Ustalają swój pułap, to, co chcą osiągnąć i na jaki sprzęt i robią. Czy Pillars of Eternity ma piękną grafikę - no ma, ale wiecie sami, technicznie nie jest zaawansowana. Do tego przy zbliżeniach jakość tekstur jednak razi. Mogli to przecież zmienić, ale trzymali się swoich założeń.
Z tego samego powodu do większości gier wystarczy konfiguracja, jaką mają konsole, a najlepszym konfiguracjom pc dają takie opcje jak 4k itd.

Fakt jest jednak taki, że na mojej starej 560ti gry wyglądały cudnie. Na 970 wyglądają - hmmm....podobnie, tylko tekstury już tak chamsko się nie doczytują. To co natomiast widzę u kumpla na ps4 jest nie do odróżnienia. Niektórzy dają tu sławny przykład dalekiego widoku dying light - ale powiem szczerze, że ja bym tego w grze nigdy chyba nie wyłapał.
Konsole są świetne do gier i dlatego obecna generacja sprzedaje się tak dobrze. Trzeba pamiętać, że wielu graczy pc nie zagra na ustawieniach lepszych aniżeli to, co widzimy na ps4. Myślę, że przy okazji premiery ps5, przerzucę się już na konsole, bo komp, który mam obecnie starczy mi naprawdę na długo do wszystkiego czym się zajmuję poza graniem.
 
Tak, tak chłopaki, teren gorszy, rośliny gorsze, czasteczkowe gorsze, modele nawet gorsze, a tekstury to dramat... Jak żyć? :D
Pc zostało ukarane mówicie? A może w końcu dojdzie do głów, że 1,8 teraflopa w konsoli =\= 1,8; teraflopa w blaszaku? Nie będę się rozdrabniał, ale dwa słowo kluczowe do wygoglowania: alokacja i zarządzanie pamięcią. Amen :)
A gra wygląda naprawdę niesamowicie na każdej platformie, Redzi odwalili kawał wielkiej roboty i mam nadzieję, że zostaną za to docenieni. :) oglądam już 7 raz i jaram się jak dziecko. Sesja zapowiada się ciężko...
 
@Kuboniusz
Mimo wszystko te różnice są znikome i na pierwszy rzut oka nie są w ogóle widoczne. Przez co na prawdę nie wierzę, że wymienione przez Ciebie szczegóły mogą aż tak wpłynąć na pobór mocy żeby w rekomendowanych dawać jednego z najmocniejszych intel core I7 :p Ale akurat widzę, że pod tym względem się zgadzamy.

Jak na moje oko wersja na PS4 stoi bardzo blisko PC-towej
Jak dla mnie grafika na PS4 może wyglądać równie dobrze co ultra na PC ze wszystkimi wodotryskami, jednak trochę frustrujący jest fakt, że PC-towiec żeby osiągnąć podobny poziom musi doinwestować w podzespoły z górnej półki, które w rzeczywistości są dużo mocniejsze od tego co oferuje konsola a mimo to osiągną nie wiele lepszy efekt o ile nie taki sam (DA Inkwizycja).
 
Nie, nie jest taka sama. Ludzie, czy wy naprawdę nie widzicie o wiele, wiele mniejszej gęstości roślinności, słabszej wody, słabszych efektów cząsteczkowych, mniejszego draw-distance, mniejszej odległości pojawiania się cieni i gorszych tekstur ziemi

Ja naprawdę tego nie widzę. Wiesz, to może wynikać z tego, że nie wiem, na co spoglądać, gdzie tych różnic szukać. Po prostu oglądam i patrzę na gierkę. W ten sposób nie widzę większej różnicy. Jeśli mam być szczery, to nawet nie chcę wiedzieć na co patrzyć. Teraz by mnie to nie bolało, ale kiedy 970 się zestarzeje, a ja będę widział te wszystkie opcje, które tracę, szukał ich z lupą i obgryzał paznokcie w nerwach....nie, wolę swoje łopatologiczne podejście, w którym różnic nie widzę dużych i wiedźmin jest wiedźminem również na ps4.
 
Ja naprawdę tego nie widzę. Wiesz, to może wynikać z tego, że nie wiem, na co spoglądać, gdzie tych różnic szukać. Po prostu oglądam i patrzę na gierkę. W ten sposób nie widzę większej różnicy. Jeśli mam być szczery, to nawet nie chcę wiedzieć na co patrzyć. Teraz by mnie to nie bolało, ale kiedy 970 się zestarzeje, a ja będę widział te wszystkie opcje, które tracę, szukał ich z lupą i obgryzał paznokcie w nerwach....nie, wolę swoje łopatologiczne podejście, w którym różnic nie widzę dużych i wiedźmin jest wiedźminem również na ps4.

@Kuboniusz chyba raczej odnosił się do tych, którzy mówili, że na high-end PC gra wygląda tak samo. :p I że to marnowanie mocy, zła optymalizacja i takie tam.
 
Polecam zagrać w Skyrima na PS3. Od razu przestaniecie czepiać się PS4.. Niezależnie czy będziecie grać w Wiedźmina czy jakąkolwiek inną grę.. To już robi się denerwujące, PS4 jest w 100% bardzo dobrą platformą do gier, na równi z PC. Pomijając cena/wydajność trzeba też brać pod uwagę że jest to platforma z myślą o gry.. Fifa 15 odpaliła mi się 40s po włożeniu płyty.. Gdzie na PC bawicie się instalką.. (waga fify 16gb+, na PS4 oczywiście, PC pewnie potrzebuje więcej)
 
@Kuboniusz
Jak dla mnie grafika na PS4 może wyglądać równie dobrze co ultra na PC ze wszystkimi wodotryskami, jednak trochę frustrujący jest fakt, że PC-towiec żeby osiągnąć podobny poziom musi doinwestować w podzespoły z górnej półki, które w rzeczywistości są dużo mocniejsze od tego co oferuje konsola a mimo to osiągną nie wiele lepszy efekt o ile nie taki sam (DA Inkwizycja).

Ale czy to nie sami Redzi mówili już bardzooo. dawno temu, że W3 na każdej platformie będzie wyglądał tak samo ;)
To było jeszcze zanim ludzie się pokapowali że jest downgrade.
 
Nie chce mi się czytać tego co wyżej, bo skończyłem po czerwonym komunikacie, że tu krzyczycie na siebie i jest niefajnie. Oglądnąłem trochę tej wersji z PS4, szkoda, że kompresja jest dość wyraźna ale co by nie było gratulacje REDom i posiadaczom PS4, którzy wreszcie dostali swój wymarzony gejmplej, gra wydaje się być ładną i pewnie przy szczegółowym porównaniu z PCtem po premierze nie będzie miała na tyle zauważalnych różnic by była brzydszą siostrą.
 
Top Bottom