Wiedźmin 3: platformy

+
@Kuboniusz chyba raczej odnosił się do tych, którzy mówili, że na high-end PC gra wygląda tak samo. I że to marnowanie mocy, zła optymalizacja i takie tam.

eeee, że co? Zmęczony po pracy jestem....i teraz myślę, że zrozumiałem go, ale może nie.... hehe :p
Ja właśnie obejrzałem gameplay ultra pc i ps4 w oknach obok siebie i......różnica bardzo mała - nie odróżniłbym gdym miał wybrać (ale to tylko filmiki na YT).
 
Żeby nie było, nie jestem typem, który na swojej konsoli chce dokładnie tego samego co na PC i ma pretensje, że coś nie wygląda tak dobrze jak na kilkukrotnie szybszej maszynie. Nie, gameplay z PS4 pozytywnie mnie zaskoczył pod względem grafiki, zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. W końcu jest to pierwsza tak duża gra REDów, pierwsza gra na PS4 i pierwsza gra tworzona na więcej niż jedną platformę jednocześnie. Wyjść nie mogę z podziwu, że tak, nie oszukujmy się, mało doświadczone studio jest w stanie przy grze z takim rozmachem osiągnąć tak dobrą grafikę i stałe (!) 30FPS.

Mój post miał za zadanie uświadomić ludzi nie widzących żadnych różnic, że one jednak występują i widać je (niektóre na pierwszy rzut oka, by zobaczyć inne trzeba się przyjrzeć) nawet w tak bardzo skompresowanym materiale.
 
Polecam zagrać w Skyrima na PS3. Od razu przestaniecie czepiać się PS4.. Niezależnie czy będziecie grać w Wiedźmina czy jakąkolwiek inną grę.. To już robi się denerwujące, PS4 jest w 100% bardzo dobrą platformą do gier, na równi z PC.

Ej, W skyrim grałem na ultra na pc, a u kumpla na xboxie prawie tak samo gra wyglądała. W ogóle możecie się śmiać, ale Skyrim do dziś robi na mnie wrażenie światem, widokami. To piękna gra - bez modów nawet - pisałem już, że jestem dziś zmęczony? :p
A Ps4 jest świetną platformą do grania - to fakt. Jeśli oceniać pod kątem tylko gier, to konsola jest doskonałym wyborem. Jęli ktoś przykłądowo ma laptopa i do codziennych czynności mu on wystarczy, to kupno konsoli wcale nie jest takie głupie, wręcz przeciwnie myślę.
 
Mój post miał za zadanie uświadomić ludzi nie widzących żadnych różnic, że one jednak występują i widać je (niektóre na pierwszy rzut oka, by zobaczyć inne trzeba się przyjrzeć) nawet w tak bardzo skompresowanym materiale.

Czyli dobrze Cię zrozumiałem. Ja tam takich różnic nie widzę na filmikach. Ale tłumaczyłem już dlaczego mogę ich nie widzieć.
 
@witcherfan100

Całe życie byłem PC-towcem i wiem jaki to ciężki kawałek chleba :teeth:
Teraz tak jakoś mnie natchnęło żeby kupić PS4 i mieć święty spokój.
Były obawy ale wierzyłem w Redów że zrobią to tak że będę zadowolony, zawsze byłem.
Nawet jak moje pierwsze granie w W1 i W2 było 20 fps ;)
 
Szczerze? Zazdroszczę konsolowcom jakości produktu na PS4 ale cóż.. Nikt mi nie zabronił kupić wersji na PS4 i samej konsoli albo PCta zamiast laptopa parę lat temu - mam tylko nadzieję, że na PC optymalizacja na podzespoły mobilne jest co najmniej znośna i pozwoli mi grać na średnich detalach... No ale to i tak nie jest najważniejsze... W sumie w pierwszej chwili chciałem narzekać na małe różnice ale w sumie po co? Mam narzekać na to, że na inne platformy porządnie wykonali robotę? Bez przesady.
 
Owszem, swego dopięli i różnic w grafice nie widać, ale za to różnice w wymogach aby ją osiągnąć są kolosalne.

No właśnie z suchych porównań specyfikacji ps4 vs pc wychodzi na to, że pc wydajnościowo zbliżony do konsoli nie ma szans na taką jakość. Nie znam się, ale może faktycznie sporo prawdy w tym, że nie ma co patrzyć na te 1.8TFLOP w ps4, ponieważ wiele innych procesów odbywa się tam inaczej niż w pc....sam już nie wiem. Albo optymalizacja leży.
Posaidacze ps4 już wiedzą, na czym stoją, a gracze pc czekają do premiery i myślą "czy na mojej konfiguracji będzie ok?"
 
@Psyhe
Też pamiętam swoje początki z W1, zwłaszcza jak wchodziłem na pola przy najniższych ustawieniach i byłem witany widokiem pustej szarej ziemi bez rosnącego wszędzie zboża. :D Ogólnie to też zastanawiałem się nad kupnem PS4, ale sentyment wziął górę i wolałem zainwestować w komputer i choć przyda mi się on nie tylko do W3 to jednak jakiś lekki niesmak czuję bo mimo wszystko coś z tymi wymaganiami REDzi mogli jeszcze pokombinować i postarać się zrównać je z mocą konsol. No ale trudno na to już za późno, mam nadzieję, że jak 19 odpalę tą grę u siebie to wszelkie wątpliwości znikną jak ręką odjął i z taką samą radością zanurzę się w świat gry jak przy jedynce i dwójce. :)

@raf230885
No właśnie, póki co wiemy tylko jaki sprzęt potrzebny będzie na ustawienia ultra, ale nic poza tym, nie wiadomo jak będą działały inne słabsze konfiguracje, jak będzie z dostępnymi opcjami graficznymi, kompletnie nic co mogłoby nas uspokoić i pozwolić w spokoju czekać na premierę.
 
Last edited:
Jeśli to naprawdę jest z PS4 to jestem pod mega wrażeniem bo chciałem już zacząć flejm pod filmikiem na kanale sony na YouTube, że ludzi oszukują.
 
Jeśli to naprawdę jest z PS4 to jestem pod mega wrażeniem bo chciałem już zacząć flejm pod filmikiem na kanale sony na YouTube, że ludzi oszukują.

To na 100% PS4 ;).
No chyba, że specjalnie obniżyli kilka ustawień na PC, ograniczyli framerate do 30FPS i nagrali film w 720p (i, zaznaczam, nie dotyczy to rozdzielczości gry na PS4) ;).
 
Choć nie będę grał na PS4 to poziom oprawy jest nad wyraz dobry. Pomimo większego pop-inu niż na PC, poziom zbliżony do pieców został osiągnięty. Jestem pod wrażeniem.
 
Dokładnie, jako przyszły nabywa gry na tę platformę jestem zadowolony i trzeba przyznać że ładnie to wszystko wygląda [oczywiście nie tak ładnie jak na VGX/SoD :E ]. Mam właśnie tylko zastrzeżenia dystansu pojawiania się NPC'ów, kurde, cienie, obiekty ruchome czy trawa gdzieś w oddali mi tak nie przeszkadzają. Ale jak patrzę w lewo na drogę po czym zza tajemniczej niewidzialnej mgły wyłania się pięciu delikwentów to słabo to wygląda, obawiam się że już nic się z tym nie da zrobić na tych sztywniackich grostacjach cztery.
 
Mam właśnie tylko zastrzeżenia dystansu pojawiania się NPC'ów, kurde

Na gameplay z pc ultra też się tak doczytują - wcześniej nie zwracałem na to uwagi.

np tutaj. PRzy tej drewnianej bramie pokazuje się nagle jakaś postać. Problem ogólnie gry, a nie wersji konsolowej - tak to wychodzi.

https://youtu.be/1cgCNtO78IQ?t=165

2:46

Później na 5:46 też się ostro doczytują npc.
 
Last edited:
No tak, faktycznie, w takim wypadku będą to musieli jakoś poprawić. Też nie zwróciłem na to uwagi przy gameplayach PC, ale wiadomo jak się patrzy na zapis z konsol, to człowiek dogłębnie analizuje żeby zobaczyć czy czegoś nie zepsuli :p
 
To ze na PS4 gra wyglada niemalze identycznie jak na PC wcale dobrze nie świadczy o grze porównując możliwości obu platform. Oczywiście i tu i tu jest gid ale to PC zostało oskalpowane a nie PS4 doboostowane.
 
@tommiyacht - podejrzewam że jak ustawisz blokade na 30 kaltek wyłączysz MSAA i Hairworks dasz na Ultra to nawet GTX 770 nie będzie trzeba :D a i tak będzie lepiej wyglądać. Tak podejrzewam, zapominasz że konsola ciągnie tylko w 30 klatkach
 
To ze na PS4 gra wyglada niemalze identycznie jak na PC wcale dobrze nie świadczy o grze porównując możliwości obu platform. Oczywiście i tu i tu jest gid ale to PC zostało oskalpowane a nie PS4 doboostowane.

Mylisz się. Po prostu warto zrozumieć, że targetem nie była 980, 970, tylko słabsze konfiguracje.
Pillars of eternity wygląda tak samo na moim starym laptopie, jakoś 12 razy słabszym od stacjonarki, a mimo to, gra wygląda tak sam. I co, źle to świadczy o Pillarsach. Rozumiesz o co mi chodzi?

Po premierze się okaże, bo jeżeli trzeba 770 do odpalenia gry na poziomie konsol, to faktycznie optymalizacja mogłaby być lepsza.
A grafika - myślę, że redzi właśnie taką grafe chcieli osiągnąć. Mogliby przecież robić grę w nieskończoność, bo ciągle wychodzi lepszy sprzęt....
 
Top Bottom