Wiedźmin 3: platformy

+
30h to już troszkę. Jak wygląda sytuacja z ilością npc i fps'ami w miastach?

Ja mogę coś już napisać odnośnie wersji PS 4 bo pograłem 50 godzin.
Najpierw muszę odnieść się do samej gry i jej wielkości bo dla mnie to jest jakiś pogrom, gram 50 godzin, 22 poziom, przeszedlem 8-9 procent gry... Gratulacje Redzi jesteście mocarni, gra mnie tak porwała, że tydzień wolnego które wziąłem spędziłem głównie przed telewizorem nie wychodząc z pokoju, świat gry jest piękny, detale niesamowite, polowanie na potwory bajka, miodność, dialogi... No nie będę się już rozwodził, póki co gra jest obłędna, ale...
No właśnie i tu pojawia się pare kwestii które cholera są straszne. To o co pytasz raf, kwestia fps w mieście jest ok, dużo bardziej klatkuje na moczarach - tam jest tragedia i to naprawdę potrafi psuć rozgrywkę. Wielka zgroza to jest pojawianie się npców. Kiedy przejedziesz przez miasto na koniu, na szybko z jednego konca na drugi spotkasz ich 10-15 maks na całe miasto, nikt Ci się wcześniej nie wczyta, pojawiają się nawet po paru minutach!!! Jedynym rozwiązaniem na to jest medytacja w miejscu i wtedy nagle wyskakuje tłum (dla mnie w kwestii technicznej to jest porażka, naprawdę przerażająca sprawa).
Ostatni z aspektów, który jeszcze rzucił mi się bardzo w oczy są animacje w niektórych cutscenach, jakieś takie sztuczne, śmieszne, wygląda to jak z poprzedniej dekady i zrobione na odczep się (nie chce spoilować więc nie będę się zagłębiał w temat).

Ogólnie jednak trzeba jeszcze poczekać na parę łatek które gra musi przejść. Na ten moment wystawiłbym ocenę 8.0 za całokształt, na szczęście jeszcze wiele godzin gry przede mną :)
 
Last edited:
Skoro pozytywnie wyrażasz się o PC, to mogę Ci przyznać Redpointa ;)

Dlaczego miałbym się nie pozytywnie wyrażać o PC ?
PeCet to zajefajna sprawa ;)
Przejdę wiecha na PS4, odłożę na PC jakiegoś i zagram.
Zapewne gra będzie już popatchowana fajnie i można będzie się pobawić modami.
Żyć nie umierać :victory:
 
Ja mogę coś już napisać odnośnie wersji PS 4 bo pograłem 50 godzin.
Najpierw muszę odnieść się do samej gry i jej wielkości bo dla mnie to jest jakiś pogrom, gram 50 godzin, 22 poziom, przeszedlem 8-9 procent gry... Gratulacje Redzi jesteście mocarni, gra mnie tak porwała, że tydzień wolnego które wziąłem spędziłem głównie przed telewizorem nie wychodząc z pokoju, świat gry jest piękny, detale niesamowite, polowanie na potwory bajka, miodność, dialogi... No nie będę się już rozwodził, póki co gra jest obłędna, ale...
No właśnie i tu pojawia się pare kwestii które cholera są straszne. To o co pytasz raf, kwestia fps w mieście jest ok, dużo bardziej klatkuje na moczarach - tam jest tragedia i to naprawdę potrafi psuć rozgrywkę. Wielka zgroza to jest pojawianie się npców. Kiedy przejedziesz przez miasto na koniu, na szybko z jednego konca na drugi spotkasz ich 10-15 maks na całe miasto, nikt Ci się wcześniej nie wczyta, pojawiają się nawet po paru minutach!!! Jedynym rozwiązaniem na to jest medytacja w miejscu i wtedy nagle wyskakuje tłum (dla mnie w kwestii technicznej to jest porażka, naprawdę przerażająca sprawa).

Na PC też widać wiele doczytujacych się elementów, a gram na 970. Do Novigradu mi daleko, ponieważ tylko początek prologu widziałem i póki co nie gram. Zmartwiles mnie tymi npc w miastach....oby to naprawili na każdej z platform.
 
Pytanko do osób grających na PS4, patch 1.03 poprawił według was znacząco płynność ? Głownie mi chodzi o bagna na Velen i cutscenki ? pytam bo ja nie miałem przyjemności jeszcze grać po patchu
 
w cutscenkach to może, u mnie w novigradzie trzyma stabilne 29-30, ale na bagnach jednak trochę spada, nie bardzo ale widać że mniej fpsów koło 25-24 może więcej ale na pewno nie koło 20
 
Wam też po tym nowym patchu na ps4 częściej doczytywanie postaci, tekstur budynków i ich wnętrz płata figle? Dość często(w sumie w ciągu 2 dni miałem tak 3-4 razy) teraz mam tak, że biegnę przez Novigrad do jakiegoś budynku, dobiegam do niego, tekstura jest tak bardzo rozmazana że drzwi to rozmyta brązowa plama na białej większej rozmytej plamie za nią. Gdy wchodzę do tych drzwi, to niektóre postacie już tam są(niektóre niekompletne, np brakuje im tułowia czy głowy), ścian nie ma, podłogi z desek też nie, tylko normalna kostka brukowa. Oczywiście po kilku sekundach wszystko wraca do normy. Ale bardziej upierdliwe jest to jak biegnę do kogoś przyjąć zlecenie/odebrać nagrodę. Dobiegam do niego, nie ma nad nim imienia, czekam chwilę i imię się pojawia ale nie mogę z nim nawiązać żadnej interakcji, i dopiero jak poczekam kilka-kilkanaście sekund to mogę do niego zagadać. Wcześniej tego nie zauważyłem a teraz mam tak dość często.
 
Zaraz po szybkiej podróży do Novigradu doczytuje nawet 10-15 sekund.
Nie ma muzyki nie ma NPC-y, trwa do dość chwilę.
Ale żeby budynków nie wczytywało to nie widziałem ;)
 
Najnowszy patch do Xboxa " zablokował " na stałe 30 klatek na sekundę, czyli w tym momencie gra na xboxie jak i PC jest stabilna a PS4 które teoretycznie jest mocniejsze ma uciążliwe fram dropy.. I tu moje pytanie, uważacie że Redzi też sprawią że na PS4 w końcu będzie gra w 100% płynna ?
 
Nie mam pojęcia, ale lepiej żeby tak było. Im dłużej gram, tym mam większe wrażenie że PS4 nie daje rady...
Jak ludzie tu pisali to nie chciało mi się wierzyć, ale byłem wtedy w Białym Sadzie, teraz widzę co się dzieje. Przy otwieraniu ekwipunku zwiecha, przy otwieraniu mapy zwiecha, po pojawieniu się w środku miasta przez kilka sekund widać doczytujących się NPC'ów i budynki, tekstury, albo ich nie ma albo są przeźroczyste i zanim się wczytają mija kilka sekund, jak nie ma npca to najlepiej odrazu medytować bo mija nawet kilka MINUT zanim się pojawią.
Na bagnach i w pobliżu wody sadzi niemiłosiernie, klatki to chyba są w okolicach 15-20, jestem już zahartowany do gry w takich warunkach i aż tak mi to nie przeszkadza, ale kupując konsole myślałem że te 30 FPS to mam jak w banku.

Okazuje się że po włączeniu gry na moim siedmioletnim chrupku ta gra chodzi lepiej niż na konsoli, która technicznie jest od niego dużo lepsza. Mój komputerek w nieco niższej rozdzielczości 1600x900 potrafi trzymać stałe 30-35 klatek na wysokich, ładowanie po śmierci jest znacznie szybsze, a o doczytywaniu tekstur to nawet tam nie słyszałem. Po łatce 1.03 na konsoli mam wrażenie że jest jeszcze gorzej, tnie już nawet podczas galopu po gołym polu. Bez jakiejś łaty się chyba nie obejdzie :/
 
No jest masakra z tym naprawdę.. Powinni na PS4 też zrobić 900p, nie przeszkadzało by mi to że grafika jest o 10,20 czy 30% gorsza, chciałbym mieć płynną rozgrywkę i to naprawde psuję ocene tej gry..
Skoro widzieli że 1080p nie daje rady to nie wiem po jakiego grzyba na siłe było wciskana taka rozdzielczość.. Przypomne słowa Redów ze stycznia " Gra już chodzi płynnie w 30 klatkach na sekundę " " Najważniejsza jest płynnośc, potem grafika " Chyba coś nie pykło
 
@MikeNetro Nie jestem za tym rozwiązaniem, zanim kupię jakieś pudło to jeszcze trochę czasu minie a na razie gram na monitorze 1080p, gdyby zrobili grę z niższą rozdziałką to bym miał mega ciapaję, to już wolę grać z takimi lagami, albo się przerzucę na chrupka :D
 
Cześć! Czy po łatce 1.03 na PS4 także macie problem z brakiem przybywania punktów doświadczenia? Ukończyłem Verden, jestem w połowie Novigradu i nadal posiadam 14 poziom postaci. Nie mogę zabrać się za zadania, które wymagają wyższego poziomu, a który już dawno powinienem mieć gdyż wykonałem sporo zleceń na różne potwory i inne. Ma ktoś podobny problem?
 
Cześć! Czy po łatce 1.03 na PS4 także macie problem z brakiem przybywania punktów doświadczenia? Ukończyłem Verden, jestem w połowie Novigradu i nadal posiadam 14 poziom postaci. Nie mogę zabrać się za zadania, które wymagają wyższego poziomu, a który już dawno powinienem mieć gdyż wykonałem sporo zleceń na różne potwory i inne. Ma ktoś podobny problem?
Szczerze Ci powiem, że mam miszmasz. Raz dostane exp a raz nie.. Jest to naprawdę irytujące.
 
Coś tam słyszałem że na PC jest jakieś Galaxy (cokolwiek to jest) i to liczy czas gry.
A jest mi ktoś w stanie powiedzieć jak naliczany jest czas gry w "grze"
Bo myślałem że to liczy czas rzeczywisty czyli, 1 dzień =24 h grania
Niestety tak nie jest bo szwagier gra więcej jak ja i ma 2 dni 16 h.
Ja natomiast przedwczoraj patrzyłem miałem 5 dni dziś mam już 9.
Wie ktoś może o co chodzi i raczej nie jest to czas ze świata Wiedzmina bo też nie pasuje.
Coś mi się wydaję że ten zegar też jest skopany, ale chciałbym się mylić.


P.s

Szczerze Ci powiem, że mam miszmasz. Raz dostane exp a raz nie.. Jest to naprawdę irytujące.

Mam dokładnie tak samo, raz mi nalicza za zielone questy raz nie :/
 
wiadomo w ogóle kiedy będzie ten patch naprawiający to ? I mam takie pytanie jeszcze, za poszukiwania ( np. Zbroi kota ) nie dostaje się expa normalnie ? Bo chciałem wiedzieć czy to warto zrobić na czas póki nie ma nowego patcha.

BTW I czy za zadania z gwinta, np " pokonaj Stjepana " Normalnie powinienem dostać questa ?

Ogólnie co proponujecie robić póki nie dostaniemy patcha 1.04 żeby nie tracić expa z zielonych zadań ?
 
Top Bottom