Wiedźmin 3: platformy

+
Wiedźmin 3: platformy

http://wiedzmin3.net.pl/wiedzmin-3-na-playstation-4/2013/02/17/

Jeżeli okaże się, że W3 trafi na nowe playstation to jestem ciekaw czy CD Projekt spróbuje zapoznać jakoś graczy, którzy grają tylko na tej konsoli z serią, np. wydając jakąś trylogię HD (lub chociaż dylogię) jak to było bodajże w przypadku Mass Effecta.

Zdecydowaliśmy się zmienić temat na bardziej ogólny.
zi3lona
 
Nie dam sobie głowy uciąć, ale REDzi mówili chyba, że nie mają zamiaru w najbliższym czasie udostępniać poprzednich części na konsole od Sony. I dobrze, bo i tak za dużo dobrych gier jest tam.

Ps. To oczywiście żart żeby nie było, znaczy, że za dużo dobrych gier jest. :p
 
mycota said:
http://wiedzmin3.net...n-4/2013/02/17/

Jeżeli okaże się, że W3 trafi na nowe playstation to jestem ciekaw czy CD Projekt spróbuje zapoznać jakoś graczy, którzy grają tylko na tej konsoli z serią, np. wydając jakąś trylogię HD (lub chociaż dylogię) jak to było bodajże w przypadku Mass Effecta.

Nie ma szans, jeśli mieliby wydawać to już teraz by wydali na 3.
 
Pamiętam, że w którymś z wywiadów na TVNCNBC prezes sugerował, że na PS3 nie planują wydawać żadnego Wiedźmina ale 2 może trafić na nową konsolę. Wywiad z października bodajże.

Trzeba pamiętać, że dla deweloperów ps3 to totalna zagadka i jeżeli nie muszą, to się za nią nie zabierają. PS4 według plotek ma być bardziej przyjazne dla twórców gier co może skłonić cdp do wydania poprzednich części (albo tylko 2) na nowe playstation.
 
mycota said:
Jeżeli okaże się, że W3 trafi na nowe playstation to [...]
Może nie twórzmy do każdego newsa osobnego wątku, co? Bo wkrótce będzie tu taki sam burdel jak na interze.
 
W sumie bardziej by się opłacało kupić ps4 zamiast kompa , ale :
minusy konsol :
- brak możliwości wprowadzania modyfikacji do gier przez fanów
- gry na nową platformę będą pewnie hardkorowo drogie (już teraz sony jeszcze na starą generacje wywindowało ceny aż o 40 zł to aż strach pomyśleć co będzie nowej konsoli) .
- brak darmowych dlc co jest solą i pieprzem w przypadku cd projekt red .
plusy :
- optymalizacja gry zawsze na stać na jakimś poziomie inaczej Sony nie da certyfikatu
-piękna grafika nowej generacji , która na początku może być lepsza niż na pc

i tu jest pewna dygresja bo o ile wiem na ps3 można było grać na klawiaturze - np . w fpsy ale nie we wszystkie gry i tu mam pytanie cz ywe większość gier np cod killzone można było grać na klawie ?
 
Dokładnie mam takie samo zdanie, ostatnio powstało tyle nowych topiców że nie wiadomo w co ręce włożyć...
 
Jeżeli chodzi o PS4... I tak będę je kupował, w ciemno. Ufam Sony, bo mam do czynienia z ich konsolami od PS One, poprzez PS2 i PSP, PS3 i od niedawna Vitę (świetna konsolka!).
Jedyne co mnie tylko nurtuje, jeżeli chodzi o Wiedźmina 3... Wszystkie poprzednie części pięknie stoją sobie na półce w oryginalnych rzecz jasna pudełeczkach i ciekawi mnie jak estetycznie będzie wyglądać układ W1-PC, W2 EK-PC, W3-PS4... Chyba, że Redzi wydadzą grę na PS4 w podobnych pudełkach co poprzednie gry na PC (bo chyba tak było z X360, prawda?). Poza tym myślę, że z PS4 pójdą podobną drogą co z PS3 i gry będą w troszkę mniejszych niż standardowe boxach. A co do ceny gry to za bardzo bym się nie przejmował, bo Redzi W2 w momencie premiery na 360 wydali w cenie coś ok. 140zł, a nie jak inni dweloperzy - 200, 220 zł. Na szczęście oni liczą się z tym, że Polski gracz jest trochę uboższy niż ten z USA czy Niemiec. W każdym razie za PS4 przemawiałoby to, że mogę w Wiedźmina pograć na plazmie, wygodnie siedząc na kanapie i delektując się historią... No zobaczymy jak to będzie.
PS. Ciekawi mnie czy Sony na konferencji 20 lutego powie coś (wymieni choćby jako in-work-title) Wiedźmina. ;)
 
Może i tak, ale to już jest dla mnie kombinowanie. ;)Komp powinien działać z ekranem, a to konsolka powinna być podpięta na stałe do plazmy, zresztą tak jak mówiłem, i tak PS4 kupię. :)
Poza tym nie wiem jak bardzo trzeba będzie rozbudowywać nasze piece żeby udźwignęły Dziki Gon. ;)
 
Podobno PS4 oraz nowy Xbox nie mają mieć nie wiadomo jakich mocy. Konsole teraz skupiać się raczej będą na casualach, sraniu, pierdzeniu i klaskaniu przed sensorami oraz grach społecznościowych (czyli tam gdzie są pieniądze i masy) a nie na niesamowitej grafice, która kręci "hardkorowych" graczy.

Poza tym nie wiem jak bardzo trzeba będzie rozbudowywać nasze piece żeby udźwignęły Dziki Gon.

No na pewno nie trzeba będzie wydać więcej na takiego pcta niż na konsole nowej generacji. I podłączenie pcta do tv jest tak banalne jak podłączenie konsoli :p.
 
Jest jeszcze Gaikai, który wykupiło Sony, a na którym był przecież W2. Może pokuszą się o udostępnienie graczom PS4 za darmo stream w ramach promocji(patrz Bioshock dodawany do Bioshok Infinite w USA). Nigdy nie wiadomo co wymyślą.
No, ale najpierw w ogóle muszą zapowiedzieć PS4, a później CDP musi zapowiedzieć, że W3 zostanie na tą konsolę wydane :p
 
Aha, to rozumiem, że trzymasz peceta w salonie obok telewizora? To super, ja nie mam na to miejsca. :)
Podobno PS4 oraz nowy Xbox nie mają mieć nie wiadomo jakich mocy. Konsole teraz skupiać się raczej będą na casualach, sraniu, pierdzeniu i klaskaniu przed sensorami oraz grach społecznościowych (czyli tam gdzie są pieniądze i masy) a nie na niesamowitej grafice, która kręci "hardkorowych" graczy.
Podobno to konsole dyktują warunki na rynku, a to, że będą miały rozwinięte bardziej niż poprzedniczki sensory ruchu i inne tego typu technologie to dla mnie niekoniecznie pójście w stronę casuala. Zależy jak się tego będzie używać i czy w ogóle. Wii U też poszło zdawałoby się w stronę casuali, a jednak wychodzą nań gry, które ciekawie wykorzystują nietypowy kontroler. Nie wiem jak bardzo siedzisz w temacie, ale specyfikacja PS4, która wyciekła na dniach (i zdjecia kontrolerów zdają się potwierdzać jej słuszność) wcale nie wydaje mi sie być mała. Tym bardziej, że specyfikacja konsolowa =/= specyfikacja PC. NIGDY. Tyle, że pecetowcom ciężko to zrozumieć, że te 16GB Ram nie obsługuje TYLKO gier, ale cały system, natomiast 4-8 GB Ram PS4/X720 idzie w 90% na gry, więc po co niewiadomo jakie bebechy? Proszę mi tu nie hejtować konsol. ;)

PS. Cena przewidywana nowej konsoli to max 1600 zł (w przeliczeniu z jenów i euro)... Bebechy, które będę musiał dokupić do peceta będą kosztować podobnie, bo koszty Ramu, zasilacza i dodatkowej karty są bliźniaczo podobne.
 
Victorius55 said:
Aha, to rozumiem, że trzymasz peceta w salonie obok telewizora? To super, ja nie mam na to miejsca. :)/>/>

Podobno to konsole dyktują warunki na rynku, a to, że będą miały rozwinięte bardziej niż poprzedniczki sensory ruchu i inne tego typu technologie to dla mnie niekoniecznie pójście w stronę casuala. Zależy jak się tego będzie używać i czy w ogóle. Wii U też poszło zdawałoby się w stronę casuali, a jednak wychodzą nań gry, które ciekawie wykorzystują nietypowy kontroler. Nie wiem jak bardzo siedzisz w temacie, ale specyfikacja PS4, która wyciekła na dniach (i zdjecia kontrolerów zdają się potwierdzać jej słuszność) wcale nie wydaje mi sie być mała. Tym bardziej, że specyfikacja konsolowa =/= specyfikacja PC. NIGDY. Tyle, że pecetowcom ciężko to zrozumieć, że te 16GB Ram nie obsługuje TYLKO gier, ale cały system, natomiast 4-8 GB Ram PS4/X720 idzie w 90% na gry, więc po co niewiadomo jakie bebechy? Proszę mi tu nie hejtować konsol. ;)/>/>

PS. Cena przewidywana nowej konsoli to max 1600 zł (w przeliczeniu z jenów i euro)... Bebechy, które będę musiał dokupić do peceta będą kosztować podobnie, bo koszty Ramu, zasilacza i dodatkowej karty są bliźniaczo podobne.

Bardziej mnie martwi fakt że to będzie pierwsza gra na konsole Sony od CDProject Red. Bebechy bebechami ale dostają konsole na start i muszą nauczyć się ogarnąć architekture. Już sama grafika jak na PC z ultra i ubersamplingiem by mi zupełnie odpowiadała... Pan Kiciński(prezes CdProject Red) w wywiadzie dla TVN CNBC powiedział że Wiedźmin 3 trafi na wszystkie "mocne" konsole. Kto ma wiedzieć lepiej jak nie prezes? Wiedźmin 3 na PC i nowe konse od Sony (czekamy na 20 lutego) i Xbox ileśtam (czy cośtam).
 
feever said:
Bardziej mnie martwi fakt że to będzie pierwsza gra na konsole Sony od CDProject Red. Bebechy bebechami ale dostają konsole na start i muszą nauczyć się ogarnąć architekture. Już sama grafika jak na PC z ultra i ubersamplingiem by mi zupełnie odpowiadała... Pan Kiciński(prezes CdProject Red) w wywiadzie dla TVN CNBC powiedział że Wiedźmin 3 trafi na wszystkie "mocne" konsole. Kto ma wiedzieć lepiej jak nie prezes? Wiedźmin 3 na PC i nowe konse od Sony (czekamy na 20 lutego) i Xbox ileśtam (czy cośtam).
No jest to troszkę ryzykowne, ale z drugiej strony deweloperzy mają do czynienia z nową generację od kilku dobrych miesięcy, a że obie będę już oparte nie na "Bóg wie jakich procesorach" (patrz PS3 i Cell) tylko rozwiązaniach AMD to nie powinny być o wiele trudniejsze do ogarnięcia niż PC.
Ciekawe czy gra zadebiutuje na każdej konsoli na raz czy znowu na każdej konsoli w odstępach kilku miesięcznych. ;)
 
feever said:
Bardziej mnie martwi fakt że to będzie pierwsza gra na konsole Sony od CDProject Red. Bebechy bebechami ale dostają konsole na start i muszą nauczyć się ogarnąć architekture. Już sama grafika jak na PC z ultra i ubersamplingiem by mi zupełnie odpowiadała... Pan Kiciński(prezes CdProject Red) w wywiadzie dla TVN CNBC powiedział że Wiedźmin 3 trafi na wszystkie "mocne" konsole. Kto ma wiedzieć lepiej jak nie prezes? Wiedźmin 3 na PC i nowe konse od Sony (czekamy na 20 lutego) i Xbox ileśtam (czy cośtam).
Czym ty się martwisz powiedz mi? Jeżeli wierzyć plotkom to specyfikacje obu konsol będą podobne(AMD CPU i GPU) i nie będzie już takiej różnicy w programowaniu jak między XO i PS3. REDzi będą musieli nauczyć się programować i na PS4 i na X3, ale to prawdopodobnie robią już od pół roku lub nawet roku kiedy to producenci rozsyłali pierwsze wersje dev-kit-ów.
 
Jeśli chodzi o platformy, to jedyną rzeczą na którą w związku z nimi liczę jest fakt, że nie narzucą mi żadnych zlamionych konsolowych ekwipunków, menu do wybierania czarów, oraz dali opcje normalnego podbindowania wszystkiego jak się chcę (w W2 do niektórych menusów postaci trzeba było wejść innymi menusami itd). Peesy i Iksklocki mnie nie interesują, jestem myszkofanbojem :p
 
mi akurat kołowe menu pod ctrl bardziej odpowiadało niż las ikonek po lewej stronie ekranu w W1.

A co do platform: mam cichą nadzieję że RED'zi pokuszą się o zlecenie stworzenia jakieś gry na Androida, coś jak Krwawy Szlak przy premierze W1. W ogóle wtedy to była mega akcja marketingowa: gadżety, karcianka, gra java, nawet kostki k6 z logiem z Wiedźmina gdzieś widziałem. A przy W2 żadnych ciekawych fantów nie wyłapałem.
 
piotrek18tw said:
Mi akurat kołowe menu pod ctrl bardziej odpowiadało niż las ikonek po lewej stronie ekranu w W1.
A mi menus spod ctrl'a wydawał mi się strasznie zamulony, a skróty klawiszowe głupie. W W1 wszystko miałeś w skrótach pod łapą, a w ostateczności zawsze miałeś aktywną pauzę. W W2 momentami specjalnie uciekałem od przeciwników żeby móc przebrnąć przez to obrzydliwe menu z bullet timem i nie dostać podczas przeglądania niego w plecy :p
 
Top Bottom