Wiedźmin 3 po raz pierwszy - pytania

+
Wiedźmin 3 po raz pierwszy - pytania

Witam,

Po zamówieniu kolekcjonerki niestety z paru przyczyn nie było dane mi zagrać w Wiedźmina 3 w 2015 roku. Ostatnio chciałem sobie przypomnieć początek serii i przeszedłem pierwszego Wiedźmina, nie tak dawno temu przeszedłem Wiedźmina 2 po stronie Roche'a i ostatnio przeszedłem Wiedźmina 2 po stronie Iorwetha i teraz biorę się za Wiedźmina 3. Chciałbym się Was zapytać jak najlepiej zabrać się za granie w Wiedźmina 3? Jest to kolosalna gra. Chcę zrobić wszystkie zadania, zatrzymać się na jakiś czas z robieniem misji w wątku głównym i chcę wykonać wszystkie zadania poboczne, te od ludzi w grze, jak i te z tablic ze zleceniami. Widziałem też pytajniki na mapach, może mi ktoś wytłumaczyć, czym dokładnie są te pytajniki? Od razu mam zainstalować dwa dodatki, czy dopiero jak ukończę podstawową grę? Proszę o wszelkie wskazówki.

Na pewno będę posiłkował się tym poradnikiem:

https://enklawanetwork.pl/pc/solucja/wiedzmin3dzikigon/

Z opisu wynika, że poradnik nie jest ukończony w 100%.

Vademecum

https://enklawanetwork.pl/pc/vademec...zmin3dzikigon/

Czy istnieje jakiś pełny poradnik odnośnie wykonania wszystkich misji? Czy w Wiedźminie 3 też można zdobywać umiejętności takie jak w Wiedźminie 2?
 
Last edited:
Przeniosłem wątek do działu ze spoilerami.

weusd;n10405652 said:
Chcę zrobić wszystkie zadania, zatrzymać się na jakiś czas z robieniem misji w wątku głównym i chcę wykonać wszystkie zadania poboczne, te od ludzi w grze, jak i te z tablic ze zleceniami.
Jest to jakaś metoda na granie, ale na pewno nie będziesz w stanie zatrzymać się w wybranym momencie głównego wątku i wykonać wszystkich pobocznych misji. Zadania w grze są przydzielone do progów poziomu postaci, w związku z tym bardzo często (szczególnie przy swobodnej eksploracji) zdarza się trafić na takie, na które postać jest po prostu za słaba. Robienie głównych misji to najszybszy sposób na lvlowanie, więc musisz zachować jakąś równowagę w wykonywaniu tych zadań. To samo tyczy się odkrywania pytajników.

weusd;n10405652 said:
idziałem też pytajniki na mapach, może mi ktoś wytłumaczyć, czym dokładnie są te pytajniki?
Pod pytajnikami kryją się między innymi tak zwane Points of Interests, czyli warte do zwiedzenia miejsca, obozy bandytów, gniazda potworów, kontrabanda czy poukrywane skarby.

weusd;n10405652 said:
Od razu mam zainstalować dwa dodatki, czy dopiero jak ukończę podstawową grę?
Nic się nie stanie, jeżeli zainstalujesz je od razu. Gra cię poinformuje, że masz możliwość rozpoczęcia dodatków i pokaże ci w dzienniku próg poziomowy, z którego powinieneś z nimi wystartować.

Swoją drogą - granie z poradnikami zostawiłbym jednak na drugie podejście. "Ślepe" przejście za pierwszym razem daje o wiele lepsze wrażenia - czytając o konsekwencjach wyborów w konkretnych zadaniach i wybierając sobie takie wyjście, jakie ci odpowiada to po prostu zabijanie przyjemności, jaka może z grania w Wiedźmina 3 płynąć.
 
Last edited:
weusd;n10405652 said:
Chciałbym się Was zapytać jak najlepiej zabrać się za granie w Wiedźmina 3?
Importujesz zapis z W2? Wybór pomiędzy Roche-Iorweth jest zupełnie pominięty, razem z całą polityką. Jedyna ważna decyzja ogranicza się do śmierci Letho.
weusd;n10405652 said:
Chcę zrobić wszystkie zadania, zatrzymać się na jakiś czas z robieniem misji w wątku głównym i chcę wykonać wszystkie zadania poboczne, te od ludzi w grze, jak i te z tablic ze zleceniami.
Najlepszym wyborem będzie zrobienie całego białego sadu, potem Velen i Novigrad. Możesz zatrzymać się fabularnie kończąc misje w Novigradzie (następnym zadaniem fabularnym jest Kierunek Skellige- musisz popłynąć na Skellige).
weusd;n10405652 said:
Widziałem też pytajniki na mapach, może mi ktoś wytłumaczyć, czym dokładnie są te pytajniki?
Pytajniki to obozy bandytów, czasami osoba w opałach (np. kupiec uwięziony przez bandytów) mini zadania ze znalezieniem jakiegoś skarbu, miejsca mocy, obszary zajęte przez potwory i wszelkiej maści czynności które pomogą wzbogacić się Geraltowi.
weusd;n10405652 said:
Od razu mam zainstalować dwa dodatki, czy dopiero jak ukończę podstawową grę? Proszę o wszelkie wskazówki.
Można instalować od razu, z Krwią i Winem nie będzie problemu, ponieważ jest to cała oddzielna lokacja. Trudniej może być z pierwszym dodatkiem, ponieważ dzieje się on na teranie Novigradu, dokładnie północno-wschodnia część i cała góra mapy. Mówię o tym bo przeciwnicy w Sercach z Kamienia są bardzo trudni w porównaniu do podstawki. Także polecam najpierw skończyć całą podstawkę, Serca z Kamienia i na koniec Krew i Wino.
weusd;n10405652 said:
Czy istnieje jakiś pełny poradnik odnośnie wykonania wszystkich misji?
Raczej nie, polecam posiłkować się poradnikami które wymieniłeś + sprawdzać na yt "Wiedźmin 3 ukryte misje"
weusd;n10405652 said:
Czy w Wiedźminie 3 też można zdobywać umiejętności takie jak w Wiedźminie 2?
Nie.
 
Szincza;n10405702 said:
Jest to jakaś metoda na granie, ale na pewno nie będziesz w stanie zatrzymać się w wybranym momencie głównego wątku i wykonać wszystkich pobocznych misji. Zadania w grze są przydzielone do progów poziomu postaci, w związku z tym bardzo często (szczególnie przy swobodnej eksploracji) zdarza się trafić na takie, na które postać jest po prostu za słaba. Robienie głównych misji to najszybszy sposób na lvlowanie, więc musisz zachować jakąś równowagę w wykonywaniu tych zadań. To samo tyczy się odkrywania pytajników.

Rozumiem, jak będę robił główne misje i posuwał się w grze do przodu ku ukończeniu gry to czy te misje poboczne mi nie przepadną?

Szincza;n10405702 said:
Pod pytajnikami kryją się między innymi tak zwane Points of Interests, czyli warte do zwiedzenia miejsca, obozy bandytów, gniazda potworów, kontrabanda czy poukrywane skarby.

Dzięki za informację. O ile dobrze się orientuję to gra jest podzielona na trzy mapy, jak między tymi mapami (światami) się przełączać?

Szincza;n10405702 said:
Nic się nie stanie, jeżeli zainstalujesz je od razu. Gra cię poinformuje, że masz możliwość rozpoczęcia dodatków i pokaże ci w dzienniku próg poziomowy, z którego powinieneś z nimi wystartować.

Dzięki za informację.

Szincza;n10405702 said:
Swoją drogą - granie z poradnikami zostawiłbym jednak na drugie podejście. "Ślepe" przejście za pierwszym razem daje o wiele lepsze wrażenia - czytając o konsekwencjach wyborów w konkretnych zadaniach i wybierając sobie takie wyjście, jakie ci odpowiada to po prostu zabijanie przyjemności, jaka może z grania w Wiedźmina 3 płynąć.

W sumie masz rację, myślę, że tak zrobię.

CannibalisticCorpse;n10405822 said:
Importujesz zapis z W2? Wybór pomiędzy Roche-Iorweth jest zupełnie pominięty, razem z całą polityką. Jedyna ważna decyzja ogranicza się do śmierci Letho.

Nie będę importował zapisu z W2, skoro zapis nie przenosi zebranego ekwipunku.

CannibalisticCorpse;n10405822 said:
Najlepszym wyborem będzie zrobienie całego białego sadu, potem Velen i Novigrad. Możesz zatrzymać się fabularnie kończąc misje w Novigradzie (następnym zadaniem fabularnym jest Kierunek Skellige- musisz popłynąć na Skellige).

Czyli najpierw mam zrobić kolejnością Biały Sad, Velen i Novigrad i dopiero po tym zabrać się za misje poboczne i niektóre pytajniki, które będzie można wykonać zależnie od poziomu postaci?

CannibalisticCorpse;n10405822 said:
Pytajniki to obozy bandytów, czasami osoba w opałach (np. kupiec uwięziony przez bandytów) mini zadania ze znalezieniem jakiegoś skarbu, miejsca mocy, obszary zajęte przez potwory i wszelkiej maści czynności które pomogą wzbogacić się Geraltowi.

Dzięki za informację.

CannibalisticCorpse;n10405822 said:
Można instalować od razu, z Krwią i Winem nie będzie problemu, ponieważ jest to cała oddzielna lokacja. Trudniej może być z pierwszym dodatkiem, ponieważ dzieje się on na teranie Novigradu, dokładnie północno-wschodnia część i cała góra mapy. Mówię o tym bo przeciwnicy w Sercach z Kamienia są bardzo trudni w porównaniu do podstawki. Także polecam najpierw skończyć całą podstawkę, Serca z Kamienia i na koniec Krew i Wino.

A granie w główną grę nie zmiesza się z zainstalowanym od razu dodatkiem Serca z Kamienia? Chodzi mi o to, że jak przejdę główną grę i zacznę grać w dodatek Serca z Kamienia to czy nie będzie tutaj czegoś pomieszanego?

CannibalisticCorpse;n10405822 said:
Raczej nie, polecam posiłkować się poradnikami które wymieniłeś + sprawdzać na yt "Wiedźmin 3 ukryte misje"

Nie lubię czegoś takiego w Wiedźminie, czyli czegoś co jest ukryte i żeby to poznać to trzeba przeczytać informację lub oglądnąć filmiki na yt. :confused: Jest może jakiś jeden konkretny dłuższy filmik, który pokazuje wszystkie ukryte misje? Czy miałeś po prostu na myśli różne filmiki?

Kiedyś znalazłem takie filmiki:

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Ciekawostki - Sekretne miejsca

https://www.youtube.com/watch?v=iZuqkRxhl1c

Wiedźmin 3 : Ciekawostki których nie znasz #1

https://www.youtube.com/watch?v=85AXWh8dP6A

Wiedźmin 3 - Ciekawostki których nie znasz #2

https://www.youtube.com/watch?v=rknojrmSYaA

30 CIEKAWOSTEK | Wiedźmin 3: Dziki Gon

https://www.youtube.com/watch?v=GIYrHJ8-c2E

20 CIEKAWOSTEK | Wiedźmin 3: Dziki Gon

https://www.youtube.com/watch?v=nxbEjSN-z7Q

25 CIEKAWOSTEK | Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

https://www.youtube.com/watch?v=Vkt629qNAN0

20 CIEKAWOSTEK | Wiedźmin 3: Krew i Wino

https://www.youtube.com/watch?v=gxvfLC9y1N0
 
Last edited:
weusd;n10406212 said:
Nie lubię czegoś takiego w Wiedźminie, czyli czegoś co jest ukryte i żeby to poznać to trzeba przeczytać informację lub oglądnąć filmiki na yt. Jest może jakiś jeden konkretny dłuższy filmik, który pokazuje wszystkie ukryte misje? Czy miałeś po prostu na myśli różne filmiki?
Pominąłem tutaj aspekt o którym wspomniał Szincza. Twoja sprawa czy chcesz psuć sobie zabawę poradnikami, tylko odpowiedziałem na pytanie. Za pierwszym razem raczej nie zrobisz 100% gry. Miałem na myśli różne filmiki, są kanały które pokazują tylko te ukryte misje.
weusd;n10406212 said:
A granie w główną grę nie zmiesza się z zainstalowanym od razu dodatkiem Serca z Kamienia? Chodzi mi o to, że jak przejdę główną grę i zacznę grać w dodatek Serca z Kamienia to czy nie będzie tutaj czegoś pomieszanego?
Nie, na spokojnie. Gra nawet wyraźnie oddziela zadania z podstawki i dodatków.
weusd;n10406212 said:
Czyli najpierw mam zrobić kolejnością Biały Sad, Velen i Novigrad i dopiero po tym zabrać się za misje poboczne i niektóre pytajniki, które będzie można wykonać zależnie od poziomu postaci?
Mniej więcej. Biały sad robisz cały, bo jest to jedna lokacja. Potem Velen, ale Velen jest wielkie i niektóre zadania wymagają wysokiego poziomu, zrób te poboczne, które uważasz za słuszne. W dzienniku zadań będziesz miał proponowany poziom tego zadania, żeby dostać doświadczenie musisz się zmieścić w przedziale +/- 5 poziomów. Osobiście polecam zrobić poboczne, które wychodzą od zadań głównych, np z Keirą. Co do pobocznych, które z postępem rozrywki mogą przepaść. Są chyba takie 2 zadania. "Upiór z Eldbergu" warto zrobić przed zadaniem "Królewski Gambit"
 
CannibalisticCorpse;n10406922 said:
Za pierwszym razem raczej nie zrobisz 100% gry. Miałem na myśli różne filmiki, są kanały które pokazują tylko te ukryte misje.

Jest w ogóle możliwe zrobienie wszystkich zadań pobocznych w grze? Nawet tych ukrytych bez oglądania filmików na yt? Czy nie jest czasem tak, że Redzi zrobili kolosalną grę i jej wielkość jest przesadzona?

CannibalisticCorpse;n10406922 said:
Nie, na spokojnie. Gra nawet wyraźnie oddziela zadania z podstawki i dodatków.

CannibalisticCorpse;n10406922 said:
Mniej więcej. Biały sad robisz cały, bo jest to jedna lokacja. Potem Velen, ale Velen jest wielkie i niektóre zadania wymagają wysokiego poziomu, zrób te poboczne, które uważasz za słuszne. W dzienniku zadań będziesz miał proponowany poziom tego zadania, żeby dostać doświadczenie musisz się zmieścić w przedziale +/- 5 poziomów. Osobiście polecam zrobić poboczne, które wychodzą od zadań głównych, np z Keirą. Co do pobocznych, które z postępem rozrywki mogą przepaść. Są chyba takie 2 zadania. "Upiór z Eldbergu" warto zrobić przed zadaniem "Królewski Gambit"

Dzięki za informacje. Jak będę robił główne misje i posuwał się w grze do przodu ku ukończeniu gry to czy te misje poboczne mi przepadną, czy będzie można do nich wrócić np. przełączając się pomiędzy światami?
 
weusd;n10407642 said:
Jest w ogóle możliwe zrobienie wszystkich zadań pobocznych w grze? Nawet tych ukrytych bez oglądania filmików na yt?
Jak się postarasz to zrobisz wszystkie poboczne. Co do ukrytych zadań, to świat jest wielki, raczej wątpię, że odkryjesz je wszystkie, przechodząc grę pierwszy raz. Tych najistotniejszych na bank nie przegapisz. Resztą nie ma co się przejmować.
weusd;n10407642 said:
Jak będę robił główne misje i posuwał się w grze do przodu ku ukończeniu gry to czy te misje poboczne mi przepadną, czy będzie można do nich wrócić np. przełączając się pomiędzy światami?
Podałem Ci przykład jednego zadania ze zlecenia. Zadania poboczne w 95% będziesz mógł zrobić po ukończeniu wątku głównego. Reszta są to zadania poboczne opierające się na wątku głównym. Przełączać się między lokacjami możesz zawsze.
 
CannibalisticCorpse;n10407942 said:
Jak się postarasz to zrobisz wszystkie poboczne. Co do ukrytych zadań, to świat jest wielki, raczej wątpię, że odkryjesz je wszystkie, przechodząc grę pierwszy raz. Tych najistotniejszych na bank nie przegapisz. Resztą nie ma co się przejmować.

CannibalisticCorpse;n10407942 said:
Podałem Ci przykład jednego zadania ze zlecenia. Zadania poboczne w 95% będziesz mógł zrobić po ukończeniu wątku głównego. Reszta są to zadania poboczne opierające się na wątku głównym. Przełączać się między lokacjami możesz zawsze.

Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie. :)
 
Witam,

Te opcje służą do zmiany wyglądu tych trzech postaci? Te opcje zamieniają ich wygląd na lepszy czy? Może ktoś mi to wytłumaczyć? Warto też włączyć dodatkowe karty do Gwinta?

Alternatywny wygląd Yennefer
Alternatywny wygląd Triss
Alternatywny wygląd Ciri

 
Last edited:
Co Ci będę tłumaczył: wpisz w wyszukiwarkę "alternatywny wygląd Triss" lub "alternative look for Triss" i ciesz oczy grafiką. Tak samo w przypadku Janki i Ciri.
Jest to po prostu... alternatywny wygląd :p.
 
Witam,

Odwiedziłem to miejsce, czyli zatopiony statek i zabrałem wszystko ze skrzyni, ale wciąż wskazuje na radarze, że coś tutaj jest niedokończone i nie mam pojęcia co...



Po użyciu wiedźmińskich zmysłów pokazuje się wiedźmiński wilk, ale niestety pomimo tego, że pokazuje się informacja, żeby to zbadać to się pod wodą tego zrobić nie da. Orientuje się ktoś o co chodzi?

 
weusd;n10601982 said:
Po użyciu wiedźmińskich zmysłów pokazuje się wiedźmiński wilk, ale niestety pomimo tego, że pokazuje się informacja, żeby to zbadać to się pod wodą tego zrobić nie da. Orientuje się ktoś o co chodzi?
To znaczy, że gdzieś w pobliżu jest ukryty schemat na część rynsztunku wilka
 
CannibalisticCorpse;n10603162 said:
To znaczy, że gdzieś w pobliżu jest ukryty schemat na część rynsztunku wilka

Racja, na dole pod podkładem był schemat na mistrzowski stalowy miecz wiedźmińskiego cechu wilka.

W ogóle gdzie w ekwipunku znajdują się zebrane schematy, stronice? Nie mogę ich znaleźć. Stronice trzeba czytać?
 
weusd;n10606612 said:
W ogóle gdzie w ekwipunku znajdują się zebrane schematy, stronice? Nie mogę ich znaleźć. Stronice trzeba czytać?
Schematy znajdują się w osobnej karcie "Rzemiosło". Czytać trzeba książki itp. jak podnosisz jakąś książkę to w lewym dolnym rogu możesz ją od razu przeczytać klawiszem V.
 
CannibalisticCorpse;n10608342 said:
Schematy znajdują się w osobnej karcie "Rzemiosło". Czytać trzeba książki itp. jak podnosisz jakąś książkę to w lewym dolnym rogu możesz ją od razu przeczytać klawiszem V.

Dzięki za informację.

Mam takie pytania, może ktoś wie o co chodzi?

1. Podczas rozmowy z Ambasadorem var Attre, ambasador wspomniał o tym, że król Henselt nie żyje... nie wiem, czy to dobrze zrozumiałem, z rozmowy wynika, że Kaedwen nie istnieje, to prawda?



2. W jakim języku w świecie wiedźmina są te napisy na mapie?





3. Nie mogę dostać się do tego pytajnika, ponieważ jest on na wysokiej górze i nie da się tam wejść. Czy ten pytajnik jest związany z jakąś misją? Gdy chcę obejść z innej strony to pojawia się informacja, że za daleko dotarłem i włącza mi się mapa.





4. Z tablicy wziąłem zlecenie na misję "Zagłada domu Reardonów" i na razie nie robiłem tej misji, ale podczas swobodnego podróżowania dotarłem do tej posiadłości i wybiłem te duchy, nawet nie wiedziałem, że to miejsce należy do tej misji, później włączyłem tę misję i dotarłem do Dolores i przekazałem jej wiadomość, że sprawa załatwiona, otrzymałem od niej klucz do skrzyneczki, odwiedziłem to miejsce ponownie, zebrałem to co miałem zebrać, odkryłem, że w piwnicy za ścianą jest trup i o tym jej powiedziałem, ale też postanowiłem poczytać o tej misji i na tej stronie jest napisane, że na terenie tej posiadłości ukrywać może się Letho i z nim związana będzie kolejna misja.

Jeżeli w Wiedźminie 2 oszczędziłeś Letho i użyłeś tego zapisu gry (save musiał jednak być zapisany po finałowej scenie, a nie przed nią!) lub w trakcie przesłuchania na zamku Wyzimie powiedziałeś, że to zrobiłeś, w folwarku nie napotkasz żadnych potworów. Natkniesz się za to na mnóstwo pułapek, co wzbudzi podejrzenia Geralta i zainicjuje inne zadanie poboczne - Duchy przeszłości.

W przeciwnym wypadku w folwarku zaatakuje cię kilka upiorów (poz. 7). Wystarczy się z nimi rozprawić w tradycyjny sposób.

I jeśli dobrze to rozumiem to misja z Letho jest tylko dostępna podczas wykonywania tej misji, jak zaimportowało się save z Wiedźmina 2 do Wiedźmina 3 przy oszczędzeniu Letho na końcu gry, tak?

...lub w trakcie przesłuchania na zamku Wyzimie powiedziałeś, że to zrobiłeś, w folwarku nie napotkasz żadnych potworów. Natkniesz się za to na mnóstwo pułapek, co wzbudzi podejrzenia Geralta i zainicjuje inne zadanie poboczne - Duchy przeszłości.

Duchy przeszłości

Zadanie to otrzymasz po dotarciu do folwarku Reardonów, jednakże tylko w przypadku, gdy Letho przeżył spotkanie z Geraltem w Wiedźminie 2. Oznacza to, że albo musisz grać na stanie gry wyeksportowanym po finale Zabójców Królów, albo w czasie przesłuchania w wyzimskim zamku oświadczyłeś kdt. Voorhisowi, że oszczędziłeś swego rywala.

Tutaj nie bardzo rozumiem, o co chodzi w tym fragmencie: "albo w czasie przesłuchania w wyzimskim zamku oświadczyłeś kdt. Voorhisowi, że oszczędziłeś swego rywala". - O jakim przesłuchaniu tutaj jest mowa? Jest to jakaś główna misja w Wiedźminie 3? Jeśli tak, to po tej misji podczas wykonywania zadania pobocznego Zagłada domu Reardonów bez importu save z Wiedźmina 2 będzie dostępny Letho?
 
Last edited:
weusd;n10611262 said:
1. Podczas rozmowy z Ambasadorem var Attre, ambasador wspomniał o tym, że król Henselt nie żyje... nie wiem, czy to dobrze zrozumiałem, z rozmowy wynika, że Kaedwen nie istnieje, to prawda?
Prawda.
weusd;n10611262 said:
3. Nie mogę dostać się do tego pytajnika, ponieważ jest on na wysokiej górze i nie da się tam wejść. Czy ten pytajnik jest związany z jakąś misją? Gdy chcę obejść z innej strony to pojawia się informacja, że za daleko dotarłem i włącza mi się mapa.
Dostaniesz się tam w swoim czasie, wykonując główne zadanie.
weusd;n10611262 said:
I jeśli dobrze to rozumiem to misja z Letho jest tylko dostępna podczas wykonywania tej misji, jak zaimportowało się save z Wiedźmina 2 do Wiedźmina 3 przy oszczędzeniu Letho na końcu gry, tak?
weusd;n10611262 said:
Tutaj nie bardzo rozumiem, o co chodzi w tym fragmencie: "albo w czasie przesłuchania w wyzimskim zamku oświadczyłeś kdt. Voorhisowi, że oszczędziłeś swego rywala". - O jakim przesłuchaniu tutaj jest mowa? Jest to jakaś główna misja w Wiedźminie 3? Jeśli tak, to po tej misji podczas wykonywania zadania pobocznego Zagłada domu Reardonów bez importu save z Wiedźmina 2 będzie dostępny Letho?
Przesłuchanie z Voorhisem odpala się w momencie, kiedy przy rozpoczynaniu nowej gry zaznaczyłeś opcję symulacji wyborów z W2. Jeżeli importowałeś sejw, albo nie oznaczyłeś tej opcji, Voorhis cię nie przesłucha. Sama symulacja polega na tym, że postać po prostu zadaje ci pytania, które wiążą się z kluczowymi wyborami w drugim Wiedźminie i odpowiadając określasz w pewnym sensie stan świata tak samo, jakbyś to zrobił importując save.

Jeżeli wykonując misję z folwarkiem nie trafiłeś na Letho od razu, to znaczy że twój stan świata uwzględnia go jako martwego, ergo - nie możesz go już spotkać w W3.
 
Last edited:
Szincza;n10611452 said:

A wiadomo dlaczego król Henselt nie żyje? Kto go zabił?

Dziękuję za informacje. :)

To z tego wynika, że Letho przeżył, pomimo tego, że wyglądało na to, że został zabity przez Geralta, podczas podjęcia walki z nim, skoro można ściemnić podczas przesłuchania, że został zabity, a tak naprawdę żyje pół roku później w Wiedźminie 3.
 
Last edited:
weusd;n10614292 said:
A wiadomo dlaczego król Henselt nie żyje? Kto go zabił?
Radowid zaatakował Kaedwen, Henselt bił się bodajże w pierwszym szeregu i zabili go.
weusd;n10614292 said:
To z tego wynika, że Letho przeżył, pomimo tego, że wyglądało na to, że został zabity przez Geralta, podczas podjęcia walki z nim, skoro można ściemnić podczas przesłuchania, że został zabity, a tak naprawdę żyje pół roku później w Wiedźminie 3.
Wszystko zależy od tego importu zapisów. Jak importujesz swój zapis w którym oszczędziłeś Letho- wiedźmin szkoły żmii będzie żył. Jeśli zgodziłeś się na stymulację wyborów z W2 to przed audiencją u Emhyra odpala Ci się przesłuchanie. Nie można w nim ściemniać, ponieważ odpowiedzi tak jakby tworzą świat. Swoją drogą, z tych wszystkich pytań, pytanie o los Letho jest najważniejsze, ponieważ ta decyzja jest widoczna w świecie W3. Reszta jest praktycznie pomijana.
 
Top Bottom