Wiedźmin 3 po raz pierwszy - pytania

+
weusd;n10614292 said:
To z tego wynika, że Letho przeżył, pomimo tego, że wyglądało na to, że został zabity przez Geralta, podczas podjęcia walki z nim, skoro można ściemnić podczas przesłuchania, że został zabity, a tak naprawdę żyje pół roku później w Wiedźminie 3.
Dla zupełnej jasności - symulacja wyborów (scenka z przesłuchaniem) zastępuje import zapisu. Odpowiadając na pytania ustanawiasz stan świata. Więc to nie jest tak, że ściemniasz i Letho magicznie ożywa. Po prostu określasz pewne decyzje z poprzedniej gry za pomocą tego dialogu.
 
weusd;n10611262 said:
2. W jakim języku w świecie wiedźmina są te napisy na mapie?

Trudno tu mówić o języku, ponieważ nazwy geograficzne na mapie powinny brzmieć tak samo w każdej mowie. Natomiast użyty w Wiedźminie alfabet to Głagolica.
Jest masa zabawy z rozszyfrowywaniem napisów pisanych tym alfabetem: ma mapach, rozwieszonych na ścianach w Novigradzie plakatach, drogowskazach oraz w Wiedźminie 2 na tasiemkach zdobiących niektóre pancerze :).
 
Last edited:
Myniek;n10614652 said:
Jeśli się nie mylę, to polskim, ale "alfabetem" gruzińskim To powinno wiele wyjaśnić: https://youtu.be/g18GgD-SNzM?t=3698

Widziałem kiedyś ten materiał, ale o tym zapomniałem, dzięki za przypomnienie. :)

Wroobelek;n10616012 said:
Trudno tu mówić o języku, ponieważ nazwy geograficzne na mapie powinny brzmieć tak samo w każdej mowie. Natomiast użyty w Wiedźminie alfabet to Głagolica. Jest masa zabawy z rozszyfrowywaniem napisów pisanych tym alfabetem: ma mapach, rozwieszonych na ścianach w Novigradzie plakatach, drogowskazach oraz w Wiedźminie 2 na tasiemkach zdobiących niektóre pancerze .

Dzięki za informację. Według mojej opinii lepiej byłoby, gdyby te napisy były normalnie po polsku napisane i w innych językach, na które została gra przetłumaczona.

CannibalisticCorpse;n10614722 said:
Radowid zaatakował Kaedwen, Henselt bił się bodajże w pierwszym szeregu i zabili go.

Dziękuję za informację. Skąd o tym dokładnie wiadomo? W grze to nie było przedstawione.

CannibalisticCorpse;n10614722 said:
Wszystko zależy od tego importu zapisów. Jak importujesz swój zapis w którym oszczędziłeś Letho- wiedźmin szkoły żmii będzie żył. Jeśli zgodziłeś się na stymulację wyborów z W2 to przed audiencją u Emhyra odpala Ci się przesłuchanie. Nie można w nim ściemniać, ponieważ odpowiedzi tak jakby tworzą świat. Swoją drogą, z tych wszystkich pytań, pytanie o los Letho jest najważniejsze, ponieważ ta decyzja jest widoczna w świecie W3. Reszta jest praktycznie pomijana.

Rozumiem to, ale jeśli nie zaimportuję zapisu z W2 to podczas rozpoczęcia nowej gry, mogę wybrać opcję symulacji wyborów z W2 i podczas przesłuchania, gdy padnie pytanie o Letho co mogę wybrać, żeby jednak Letho spotkać w grze podczas tej misji?

Szincza;n10614812 said:
Dla zupełnej jasności - symulacja wyborów (scenka z przesłuchaniem) zastępuje import zapisu. Odpowiadając na pytania ustanawiasz stan świata. Więc to nie jest tak, że ściemniasz i Letho magicznie ożywa. Po prostu określasz pewne decyzje z poprzedniej gry za pomocą tego dialogu.

Więc jaki dialog muszę wybrać, żeby wyszło tak, że Letho żyje w W3?

Spójrzcie na to, jak ja to rozumiem, grałem w W2 ostatnio przed W3, zabiłem Letho dwa razy, podczas grania po stronie Roche'a i Iorwetha i nie zamierzałem i nie zamierzam w przyszłości importować zapisu do W3, ale z tego wynika, że podczas symulacji wyborów stanu świata w W3 mogę zrobić tak, że jednak Letho pojawi się w W3, więc jak to się ma do prawdziwości opowieści przez twórców gry, skoro zabijam wroga, a on jednak może pojawić się w opowiadanej historii pół roku później w W3...

Czy orientuje się ktoś z Was, co to jest za ikona obok ikony konia na radarze? Na mapie jej nie widać. Coś tam jest pod ziemią, ale nie wiem jak tam dojść.



 
Last edited:
weusd;n10627201 said:
Dziękuję za informację. Skąd o tym dokładnie wiadomo? W grze to nie było przedstawione.

Nie pamiętam zbyt dobrze, ale mówi o tym w grze Roche albo Djikstra.

weusd;n10627201 said:
Więc jaki dialog muszę wybrać, żeby wyszło tak, że Letho żyje w W3?

Jak pytają się o Letho odpowiadasz pytaniem "wy mi powiedzcie" lub "myślałem że się od was dowiem" czy coś w tym stylu.

weusd;n10627201 said:
Czy orientuje się ktoś z Was, co to jest za ikona obok ikony konia na radarze? Na mapie jej nie widać. Coś tam jest pod ziemią, ale nie wiem jak tam dojść.

To ikona teleportu. Dostaniesz się tam w trakcie zadania głównego.
 
weusd;n10627201 said:
Spójrzcie na to, jak ja to rozumiem, grałem w W2 ostatnio przed W3, zabiłem Letho dwa razy, podczas grania po stronie Roche'a i Iorwetha i nie zamierzałem i nie zamierzam w przyszłości importować zapisu do W3, ale z tego wynika, że podczas symulacji wyborów stanu świata w W3 mogę zrobić tak, że jednak Letho pojawi się w W3, więc jak to się ma do prawdziwości opowieści przez twórców gry, skoro zabijam wroga, a on jednak może pojawić się w opowiadanej historii pół roku później w W3...
Naprawdę nie widzę, co tu jest takiego trudnego do zrozumienia.

Twórcy gry po prostu dali graczom alternatywę dla importu zapisu. Gra nie była konstruowana tylko dla ciebie. Tak samo jak ty zabiłeś Letho, tak samo inni pozwalali mu żyć. Nie masz zapisu - więc włączasz symulacje wyborów z W2 i wybierasz taką opcję dialogową, która określa go jako martwego, lub żywego w zależności od tego jaki wybór podjąłeś w poprzedniej grze. Tak to się ma do "prawdziwości opowieści", że CD Projekt dał ci możliwość uwzględnienia swoich decyzji bez konieczności posiadania zapisu.

 
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, co muszę zrobić, by trzeci punkt był aktywny... W znakach trzeba rozdać punkty dla sugestii i dla mocy aksji? Jakiś konkretny poziom postaci trzeba mieć, żeby ten trzeci punkt był aktywny?

 
Last edited:
weusd;n10648401 said:
Chciałbym się dowiedzieć, co muszę zrobić, by trzeci punkt był aktywny... W znakach trzeba rozdać punkty dla sugestii i dla mocy aksji? Jakiś konkretny poziom postaci trzeba mieć, żeby ten trzeci punkt był aktywny?
Trzeba odblokować sugestię i przerzucić tą umiejętność do aktywnych. Poziom nie jest wymagany, tylko punkty, które możesz też zdobyć w miejscach mocy.
 
Myniek;n10648711 said:
Trzeba odblokować sugestię i przerzucić tą umiejętność do aktywnych. Poziom nie jest wymagany, tylko punkty, które możesz też zdobyć w miejscach mocy.

Dzięki za informację.

Chciałbym się posunąć do przodu z głównymi zadaniami, obecnie mam 17 poziom, a potrzebuję zdobywać coraz większe poziomy dla innych zadań, np. pobocznych i mam pytanie, czy jak posunę się do przodu z paroma misjami z głównego wątku to misje w zakładce zadania poboczne, zlecenia wiedźminskie i poszukiwania nie przepadną mi?
 
weusd;n10653871 said:
(...) czy jak posunę się do przodu z paroma misjami z głównego wątku to misje w zakładce zadania poboczne, zlecenia wiedźminskie i poszukiwania nie przepadną mi?
Nie. Poszukiwania na 99% nie przepadną nawet po zakończeniu gry, tak jak większość zadań pobocznych. W decydującym momencie gra zakomunikuje, że w przypadku kontynuacji niektóre z zadań pobocznych mogą być niedostępne.
 
weusd;n10653871 said:
Chciałbym się posunąć do przodu z głównymi zadaniami, obecnie mam 17 poziom, a potrzebuję zdobywać coraz większe poziomy dla innych zadań, np. pobocznych i mam pytanie, czy jak posunę się do przodu z paroma misjami z głównego wątku to misje w zakładce zadania poboczne, zlecenia wiedźminskie i poszukiwania nie przepadną mi?
Nie licząc zadań fabularnych związanych z gwintem i wygrywaniem unikatów od ważniejszych NPC, praktycznie wszystko zostaje. Polecam zrobić zlecenie "Upiór z Eldbergu" przed zadaniem "Królewski Gambit"
 
Myniek;n10654311 said:
Nie. Poszukiwania na 99% nie przepadną nawet po zakończeniu gry, tak jak większość zadań pobocznych. W decydującym momencie gra zakomunikuje, że w przypadku kontynuacji niektóre z zadań pobocznych mogą być niedostępne.

CannibalisticCorpse;n10654671 said:
Nie licząc zadań fabularnych związanych z gwintem i wygrywaniem unikatów od ważniejszych NPC, praktycznie wszystko zostaje. Polecam zrobić zlecenie "Upiór z Eldbergu" przed zadaniem "Królewski Gambit"

Dzięki za informację.

A jak będę normalnie grał to znaczy robił wszystko to co sam zauważę, zadania z tablic, z wykrzykników i z pytajników i przejdę główny wątek gry to będę mógł później zrobić wszystkie zadania poboczne, zlecenia i poszukiwania, których nie wykonałem z tej solucji?

Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja
Opis przejścia gry, misje i zadania, mapy, wszystkie sekrety.


http://www.eurogamer.pl/articles/201...radnik-solucja

CannibalisticCorpse zlecenie "Upiór z Eldbergu" będzie w Novigradzie? Skąd wziąć to zlecenie?
 
Last edited:
weusd;n10656151 said:
A jak będę normalnie grał to znaczy robił wszystko to co sam zauważę, zadania z tablic, z wykrzykników i z pytajników i przejdę główny wątek gry to będę mógł później zrobić wszystkie zadania poboczne, zlecenia i poszukiwania, których nie wykonałem z tej solucji?
Raczej tak.
weusd;n10656151 said:
CannibalisticCorpse zlecenie "Upiór z Eldbergu" będzie w Novigradzie? Skąd wziąć to zlecenie?
Na Skellige. Robiąc to zadanie po królewskim gambicie przegapisz jedno ciekawe zadanie, więc polecam zrobić przed
 
Z ciekawości spytam, że gdy nie robimy symulacji wyborów z W2 to jakie są tymi domyślnymi? Bo w sumie, nigdy tak nie odpalałem. :D
 
PTa4;n10657261 said:
Z ciekawości spytam, że gdy nie robimy symulacji wyborów z W2 to jakie są tymi domyślnymi? Bo w sumie, nigdy tak nie odpalałem. :D
Aryan żyje, Geralt opuścił Flotsam z Vernonem, Letho i Sheala nie żyją.
To są rzeczy, które są adresowane.
 
CannibalisticCorpse;n10656221 said:
Raczej tak.

Oby tak było. :) Gra jest tak duża, że aż męczy. :rolleyes:

CannibalisticCorpse;n10656221 said:
Na Skellige. Robiąc to zadanie po królewskim gambicie przegapisz jedno ciekawe zadanie, więc polecam zrobić przed

Akurat mam teraz kierunek Skellige, więc dobrze to wiedzieć.

Gdzie można załatwić sobie "pióra potwora" do wytworzenia ulepszonej zbroi wiedźmińskiego cechu gryfa?
 
weusd;n10662111 said:
Gdzie można załatwić sobie "pióra potwora" do wytworzenia ulepszonej zbroi wiedźmińskiego cechu gryfa?
Sprawdź, czy nie uzyskasz ich rozkładając innych piór na składniki.

 
Myniek;n10669151 said:
Sprawdź, czy nie uzyskasz ich rozkładając innych piór na składniki.

Mam 4 pióra gryfa, a potrzeba ich 5 i nie wiem, gdzie dokładnie w Velen mogę spotkać gryfa. Orientuje się ktoś, w którym miejscu można spotkać gryfa?
 
weusd;n10675531 said:
Mam 4 pióra gryfa, a potrzeba ich 5 i nie wiem, gdzie dokładnie w Velen mogę spotkać gryfa. Orientuje się ktoś, w którym miejscu można spotkać gryfa?
Na wschód od wsi Wrzosowa, północ od Kasztelu Wrońce na pewno jest jeden, ale wątpię żebyś na tym etapie gry zdołał go pokonać. W Białym Sadzie na pewno były dwa i jeden, chyba najmocniejszy w grze jest na małej wysepce na Skellige.

Więcej gryfów nie pamiętam.
 
Szincza;n10675681 said:
W Białym Sadzie na pewno były dwa
Mówiąc dwa gryfy masz na myśli tę parkę? Z samicy niestety nie da się pozyskać piór.
weusd;n10675531 said:
Mam 4 pióra gryfa, a potrzeba ich 5 i nie wiem, gdzie dokładnie w Velen mogę spotkać gryfa. Orientuje się ktoś, w którym miejscu można spotkać gryfa?
Zadanie z mistrzowskim kowalem, tam trzeba zabić gryfa, zlecenie bierzesz z tablicy po oddaniu narzędzi płatnerzowi. Kolejny- zlecenie "Bestia z Oxenfurckiej puszczy".
Jestem przekonany, że jakieś 2 gryfy można spotkać na danym obszarze w Velen, być może nawet one się respawnują. Pamiętam, że na pewno jeden występował na takich wzgórzach, ciężko było go zaciukać bo to był początek Velen, nie mam pewności, ale jechałem wtedy chyba w dół mapy. Obszar bardzo podobny co w zadaniu gryf na wzgórzach, być może to nawet ten sam gryf, ale poza zadaniem.
 
CannibalisticCorpse mówisz chyba o tym gryfie na drodze do wsi Stegny (tam, gdzie jest zadanie z ghulami i wampirem). Faktycznie, trzeba przejechać ścieżką wzdłuż wzgórza.
Wydaje mi się, że to jest ten sam, na którego zapolować musimy właśnie przy zadaniu z mistrzowskim pancerzem, ale stuprocentowej pewności nie mam.
 
Top Bottom