Wiedźmin 3 po raz pierwszy - pytania

+
Siema. Zastanawiam się co jest lepsze. Eksplozja, zaklęcie na zbroje od zaklinacza słów z "Serca z Kamienia" które powoduje wybuch przeciwnika który umiera na podpalenie, czy +15% do Ingi. Ktoś coś wie?
 
Witam
Mam pytanie, gdzie znajduje się przerywnik który przechodzi w interakcje do gry. Jedzie tam Gerald na koniu I pojawia się napis wiedźmin 3? Nie wiemy czy dobrze wyjaśniłem ale obejrzałem wszystkie filmiki na YouTube i nie mogę tego znaleźć.. Cały prolog etc. Bardzo chciałbym to obejrzeć
 
Witam
Mam pytanie, gdzie znajduje się przerywnik który przechodzi w interakcje do gry. Jedzie tam Gerald na koniu I pojawia się napis wiedźmin 3? Nie wiemy czy dobrze wyjaśniłem ale obejrzałem wszystkie filmiki na YouTube i nie mogę tego znaleźć.. Cały prolog etc. Bardzo chciałbym to obejrzeć

Nie wiem, czy masz to na myśli, ale jedyne co kojarzę z jazdą na koniu i pojawiającym się logo, to pierwszy wjazd do Toussaint w dodatku Krew i Wino.
 
Które zadania najpierw opłaca się robić by stracić jak najmniejszą ilość expa ? Główne, poboczne czy zlecenia ?
 
Last edited:
Nie ma znaczenia. Gra jest tak skonstruowana, że z powodu zbyt wysokiego poziomu i tak prędzej obijesz się o problem "szarych zadań" za które będziesz kosił cały 1 punkt doświadczenia. Gra pilnuje, żebyś na każdym jej etapie miał poziom adekwatny do zaplanowanego przez REDów - chyba, że skorygujesz to modami. Na niezmodowanej grze nie ma znaczenia, czy zrobisz połowę z dostępnych zadań, czy będziesz "masterował acziwki" próbując zrobić ich jak najwięcej (bo wszystkich się nie da, niektóre się wykluczają) - w efekcie ilość zdobytych punktów, a więc i poziom Geralta będą porównywalne.
 
Nie ma znaczenia. Gra jest tak skonstruowana, że z powodu zbyt wysokiego poziomu i tak prędzej obijesz się o problem "szarych zadań" za które będziesz kosił cały 1 punkt doświadczenia. Gra pilnuje, żebyś na każdym jej etapie miał poziom adekwatny do zaplanowanego przez REDów - chyba, że skorygujesz to modami. Na niezmodowanej grze nie ma znaczenia, czy zrobisz połowę z dostępnych zadań, czy będziesz "masterował acziwki" próbując zrobić ich jak najwięcej (bo wszystkich się nie da, niektóre się wykluczają) - w efekcie ilość zdobytych punktów, a więc i poziom Geralta będą porównywalne.


ok. czyli tylko mam pilnować by robić zadania od najnizszego wymaganego lvl ? Tzn jesli np. mam dostępne zadanie główne,poboczne i zlecenie na tym samym wymaganym poziomie to mogę obojętnie które robić ?
 
Ja patrzę, które na liście mam już "przeterminowane" (więcej niż 5 poziomów) i te robię w pierwszej kolejności, choć równie dobrze można je zrobić później - i tak doświadczenia z niego praktycznie nie ma. Niektóre przeterminowane zadania pozostawione "na później" potrafią jednak zakończyć się niepowodzeniem (na przykład wtedy, gdy nie przyniesiemy we w miarę rozsądnym czasie eliksiru do zielarki w Białym Sadzie, to dziewczyna umiera).
W miarę możliwości staram się unikać zarówno pozostawiania zadań na "dużo później", jak i robienia zadań przewidzianych na sporo wyższe poziomy, w ten sposób wykorzystuję najbardziej efektywnie dostępne punkty doświadczenia.
Zakres zadań przewidzianych do uzyskania pełnych punktów doświadczenia to +-5 poziomów.
 
Na początek przepraszam, że piszę w tym temacie, ale nie mogłem znaleźć lepszego wśród tych nowszych, a nie chciałem odkopywać jakichś starszych.

Otóż przechodzę sobie Wiedźmina 3 kolejny raz i będąc na Skellige chciałem sobie skrócić drogę do Lugosa i postanowiłem przejść przez góry. Po dotarciu na szczyt zobaczyłem coś takiego.
20200408234440_1.jpg

Nie ukrywam, że zaintrygował mnie ten widok(chociaż może niepotrzebnie i to tylko jakieś graty) i moje pytanie jest takie czy to może być jakieś nawiązanie czy po prostu ktoś np. eksperymentował i zapomniał usunąć tego czegoś. Skrzynka to raczej nagroda dla dociekliwych graczy, ale to drugie to nie mam pojęcia co to może być.
 
Na początek przepraszam, że piszę w tym temacie, ale nie mogłem znaleźć lepszego wśród tych nowszych, a nie chciałem odkopywać jakichś starszych.

Otóż przechodzę sobie Wiedźmina 3 kolejny raz i będąc na Skellige chciałem sobie skrócić drogę do Lugosa i postanowiłem przejść przez góry. Po dotarciu na szczyt zobaczyłem coś takiego.
View attachment 11035985
Nie ukrywam, że zaintrygował mnie ten widok(chociaż może niepotrzebnie i to tylko jakieś graty) i moje pytanie jest takie czy to może być jakieś nawiązanie czy po prostu ktoś np. eksperymentował i zapomniał usunąć tego czegoś. Skrzynka to raczej nagroda dla dociekliwych graczy, ale to drugie to nie mam pojęcia co to może być.
Skąd szedłeś, i jak tam wszedłeś :D?
 
Skąd szedłeś, i jak tam wszedłeś :D?
Nie pamiętam już dokładnie, w którym to było miejscu, ale idąc w stronę gór od wsi Fyresdal postanowiłem przejść przez góry i jakoś tam po kilku próbach dostałem się na szczyt, tam eksplorując znalazłem wyżej pokazane rzeczy.
 
Nie pamiętam już dokładnie, w którym to było miejscu, ale idąc w stronę gór od wsi Fyresdal postanowiłem przejść przez góry i jakoś tam po kilku próbach dostałem się na szczyt, tam eksplorując znalazłem wyżej pokazane rzeczy.

Tak przypuszczałem że z południowego wschodu, skoro pisałeś o skracaniu drogi. No i widać Undvik w pewien konkretny sposób. Było coś ciekawego w tej skrzyni, czy tylko złom?
 
Było coś ciekawego w tej skrzyni, czy tylko złom?
Podobnie jak przy poprzednim pytaniu tak i tutaj już nie pamiętam co tam było, ale raczej jakiś losowy loot, nic specjalnie przygotowanego do zdobycia. Równie dobrze mógł być tam unikat jak i jakieś siodło dla Płotki itp.
 
Podobnie jak przy poprzednim pytaniu tak i tutaj już nie pamiętam co tam było, ale raczej jakiś losowy loot, nic specjalnie przygotowanego do zdobycia. Równie dobrze mógł być tam unikat jak i jakieś siodło dla Płotki itp.
Skończyłem właśnie główny wątek fabularny, i teraz będę skakał po górach żeby znaleźć to miejsce :)
Przydałby się Pukacz :D

A propo skrzynek. Znalazłeś tą między dolnym a środkowym dziedzińcem w Kaer Morhen. Jest na części gdzie nie ma murów, jest ziemia i trawa,. Zaraz nad takim daszkiem gdzie można spotkać Vigiego, Folana i Hjalmara w czasie przygotowań do bitwy.
 
Skończyłem właśnie główny wątek fabularny, i teraz będę skakał po górach żeby znaleźć to miejsce :)
Ja jak grałem ostatnio to dokładnie przeszukałem całą mapę, w tym wszystkie góry i niestety nie ma tam zbyt dużo skrzynek, bo chyba znalazłem ich ok. 5-7.
A propo skrzynek. Znalazłeś tą między dolnym a środkowym dziedzińcem w Kaer Morhen. Jest na części gdzie nie ma murów, jest ziemia i trawa,. Zaraz nad takim daszkiem gdzie można spotkać Vigiego, Folana i Hjalmara w czasie przygotowań do bitwy.
Tak, znalazłem tę skrzynkę jak grałem. Niestety z tego co pamiętam nie było tam nic ciekawego.
 
Ja jak grałem ostatnio to dokładnie przeszukałem całą mapę, w tym wszystkie góry i niestety nie ma tam zbyt dużo skrzynek, bo chyba znalazłem ich ok. 5-7.
Cóż każda skrzynka jednak coś tam zawiera. Nawet jeśli znajdziesz jedną dodatkową sztabę meteorytową, albo coś podobnego, to już jest coś. Nie mówiąc już o takich rzeczach jak zbroje czy miecze. Wszystko można z korzyścią dla siebie spieniężyć i rozebrać.
 
Cóż każda skrzynka jednak coś tam zawiera. Nawet jeśli znajdziesz jedną dodatkową sztabę meteorytową, albo coś podobnego, to już jest coś.
Chodziło mi o sam fakt, że tych skrzynek nie za dużo i szkoda, że nie przygotowali ich trochę więcej. Ja już się cieszyłem, gdy odnalazłem skrzynkę, zawartość nie miała aż tak dużego znaczenia.
 
Chodziło mi o sam fakt, że tych skrzynek nie za dużo i szkoda, że nie przygotowali ich trochę więcej. Ja już się cieszyłem, gdy odnalazłem skrzynkę, zawartość nie miała aż tak dużego znaczenia.
Faktycznie. Czasami samo odkrycie skrzyni której nie ma zaznaczonej na różnych pomocniczych mapach, albo nie widziałeś ich na YT, daje więcej frajdy niż zawartość.

Wiesz, myślę, że większa ilość skrzyń zamieniłaby grę w bieganinę po mapie w celu ich wyszukania. A z Geralta zamiast wiedźmina dostalibyśmy poszukiwacza skarbów. Już trochę tak jest z orenami poukrywanymi w pniakach :)

Tak swoją drogą ostatnio też znalazłem jaskinię. trochę na północny zachód obok obozowiska bandytów które jest przy trasie wyścigów konnych. Organizowanych przez Vegelbudów.
 
Last edited:
Top Bottom