Wiedźmin 3: postacie

+
@Koreon:
Wikipedia said:
Avalon – celtycki raj lub kraina zmarłych (wyspa na mitycznym Oceanie Zachodnim), zwana inaczej Ziemią Kobiet, Wyspą Jabłek lub Wyspą Jabłoni.
@zi3lona: No nie przesadzajmy, dość karkołomnie przedstawiony powrót Geralta był konieczny, by zrobić z niego bohatera gier. W przypadku postaci drugo i trzecioplanowych, taki deus ex machina to trochę nadużycie. ;)
 
Last edited:
Jakoś nie zauważyłem zbyt wielu głosów przeciwnych wprowadzaniu postaci z sagi czy poprzednich części. Wydaje mi się, że możesz być odosobnionym przypadkiem. ;)


Jasne że jestem odosobnionym przypadkiem.

[PISANKA]
Burzliwe dyskusje na temat Kowala, Schuttenbacha, Regisa i innych postaci, które to dyskusje odbyły się na tym forum dotyczyły jedynie kwestii tego czy Kowal ma być z Pod czy z Nadgrodzia albo czy Schuttenbach ma mieć kciuki "od sie" czy "do sie". Te kilka postów postponujących Shani mi się zapewne przywidziało a Regisa wszyscy pragną - no może za wyjątkiem Ciebie :).
[KONIEC PISANKI]

Z drugiej strony, mając daną postać, scenarzyści mają od razu jakiś punkt zaczepienia, nie muszą tworzyć z niczego.

Nie wiem dlaczego łatwiej byłoby stosować "punkt zaczepienia" do znanych postaci (saga lub wcześniejsze części gry) a trudniej do całkiem nowej postaci - na której możesz zaczepić co chcesz, bo tworzysz ją dokładnie pod quest.
Szczególnie, że i tak będziesz musiał wytłumaczyć kto zacz w stosunku do każdej z postaci bo 90% populacji grających w W3 to będą ludzie, którzy ani sagi nie czytali ani w W1 i W2 nie grali.
 
Last edited:
To ja trochę porantuję.

Co jest z tymi modelami postaci ja się pytam? - spoilery odnośnie powracających postaci z najnowszego trailera.

Chryste, najpierw naćpany Radowid, siksa Triss, teraz Vernon-chłopek z kluskami w buzi, Talar młodszy o 20 lat (ale wyprzystojniał trzeba powiedzieć, więc może to i zmiana na dobre będzie ), to co siedzi na tronie mam nadzieję, że nie jest Eredinem, bo załamka - łysol koksu, i najgorsze - FILIPPA. Filippa w wersji szczyl-Pocahontas, nieeeeeeee! Tego nie wybaczę, bo jej lekko dojrzały model w W2 był idealny i idealnie, perfekcyjnie oddawał tą postać i pasował do głosu. A idźcie mi stąd z tą gówniarą no. Jedynie Letho i Ves wyglądają tak, jak powinni i najbardziej przypominają swoje wersje z W2.

Zoltan też świetnie wygląda, ale rozumiem, że jego pominęłaś ze względu, że już był pokazany wcześniej.
Nie powiedziałbym, że wyprzystojnienie Talara wyjdzie mu na plus. Jego cały urok polegał właśnie na garbatym nosie, plamach wątrobowych na głowie i zapadniętych kościach policzkowych ;]
 
@Swiatek: Punkt zaczepienia w sensie właśnie już zdefiniowanej poataci, osadzonej w świecie. Mając taką postać gotową, można od razu wyobrazić sobie, jakie perypetie mogły ją spotkać, w jaką kabałę mogła się wpakować, słowem - jak Geralt mógłby jej pomóc, lub w inny sposób wejść z nią w interakcję.
 
Zoltan też świetnie wygląda, ale rozumiem, że jego pominęłaś ze względu, że już był pokazany wcześniej.
Nie powiedziałbym, że wyprzystojnienie Talara wyjdzie mu na plus. Jego cały urok polegał właśnie na garbatym nosie, plamach wątrobowych na głowie i zapadniętych kościach policzkowych ;]

Właśnie dlatego o Zoltanie nie wspomniałam. A jeśli chodzi o Talara to trochę się podśmiechiwuję akurat, też lubiłam jego wygląd z W1, natomiast obecny też jest do zniesienia, teraz bardziej wygląda na typa, z którym umówiłaby się Shani :D
 
Mhm, ile lat ma Ciri podczas fabuły trzeciej części gry?

Spójrz do dziennika, jest jej data urodzenia. Jak dobrze pamiętam 1251, więc ma 21 lat.

Ale oczywiście daty są kontrowersyjne :p Bo Zoltan w pewnym momencie mówi, że minęło 6-7 lat jak ją ostatni raz widział(tj. w Rivii) :p Miałaby wtedy o 3 lata więcej. No i chyba się nie zgadza to z bardzo dobrą teorią Torpedy, że Ciri urodziła się w 1253 roku. Choć gdyby trzymali się konsekwentnie tego 7 lat od Rivii, a nie wpierniczali dat, to z rokiem urodzenia 1253 Ciri też miałaby 21 lat, albo 22. Mindfuck.

Ale do tematu wpadłem w innej sprawie. Goniaki bijemy srebrem, co jest dla mnie niezrozumiałe. Przecież to fizyczne osoby. Mają magiczne pancerze, na które działa tylko srebro?
 
Last edited:
Spójrz do dziennika, jest jej data urodzenia.
A jest data kiedy trwa Dziki Gon? I na ile można jej wierzyć? :p

Zedytowałeś, ojć, dzięki bardzo za informacje.

No dla mnie też jest to niezrozumiałe, może właśnie o to chodzi, bo gdy tylko Eredin zdejmuje maskę ma normalny głos, zakłada i z automatu mhroczny, to chyba to.
 
Last edited:
Skoro już byłeś w tym momencie, kiedy Eredin pierwszy raz zdejmuje maskę(jeśli nie, to nie otwieraj spoilera), to co sądzisz o tym, co zrobili z
Eskelem? Bo te podteksty o kozach mnie zaniepokoiły. Po co to? :D A no i Farewell old friend też słabo, najsłabszy moment w grze, bardzo przewidywalny, szkoda. Ale cała akcja w KM boska, i ta muzyka. Miałeś Letho na pokładzie? I Roche'a?
 
Mhm, ile lat ma Ciri podczas fabuły trzeciej części gry?

To zależy jak na to patrzeć. Po pierwsze data urodzenia w grze jest zła. Po drugie chronologia w grach leży. Teoretycznie minęło od "śmierci" Geralta (pogrom w Rivi, 1268 ) jakieś 6 lub 7 lat. Wychodziło by że data w grze to 74/75. Ale z innych "źródeł" w grze wychodzi że jest jakieś 3 lata wcześniej.

Spójrz do dziennika, jest jej data urodzenia. Jak dobrze pamiętam 1251, więc ma 21 lat.
Skąd wiesz że w grze jest data 72? Jest to gdzieś jakoś na 100% potwierdzone?

Ale oczywiście daty są kontrowersyjne :p Bo Zoltan w pewnym momencie mówi, że minęło 6-7 lat jak ją ostatni raz widział(tj. w Rivii) :p Miałaby wtedy o 3 lata więcej. No i chyba się nie zgadza to z bardzo dobrą teorią Torpedy, że Ciri urodziła się w 1253 roku. Choć gdyby trzymali się konsekwentnie tego 7 lat od Rivii, a nie wpierniczali dat, to z rokiem urodzenia 1253 Ciri też miałaby 21 lat, albo 22. Mindfuck.
No właśnie chronologia w grze leży, a Cirilla musiała urodzić się w 53, bo ma 15 lat na końcu sagi, a jest w tedy 1268.

Tak czy siak, wychodzi trochę ponad 20 lat. Od 21 do 24.
 
Last edited:
Skąd wiesz że w grze jest data 72? Jest to gdzieś jakoś na 100% potwierdzone?
Jest potwierdzone kilkukrotnie. Gry konsekwentnie trzymają następującą chronologię:
Bitwa pod Brenną - 1265
"Zmartwychwstanie" Geralta i początek W1 - 1270
Traktaty z Loc Muinne i początek drugiej inwazji Nilfgaardu - 1271
Poczatek W3 - 1272
 
Top Bottom