Wiedźmin 3: postacie

+
A ja się już uspokoiłem, dużo ludzi wierzy w Yennefer, to i ja uwierzę. I tak zagram z trzema orgazmami, więc się już nie biczuję o jej wygląd, choć to najważniejsza dla mnie postać z Sagi. I wierzę Marcinowi ;) Białych włosów dotrzymał, białej brody pewnie też dotrzyma choć nie obiecywał :p
 
Na forum międzynarodowym jest odwrotnie. Tamtejsi moderatorzy marudzą.

Kolor czarny, to właściwie brak koloru. Światło nie może wpływać na czerń, skoro czerń to tak naprawdę brak odbitego światła. Jeśli wpływa, to dlatego, że praktycznie chyba nie można spotkać w przyrodzie idealnej czerni, poza czarnymi dziurami, ale one to pochłaniają światło samą grawitacją.

Pomimo braku idealnej czerni w przyrodzie, trzeba przyznać, że włosom Yennefer daleko nawet do typowo czarnych włosów, skoro tak bardzo brązowieją w świetle...

Jednak mi to nie specjalnie przeszkadza. Podoba mi się Yennefer z przyczepy, a jej włosy mają chyba najbardziej naturalny wygląd ze wszystkich, co zresztą sprawia dziwne wrażenie, jakby z innej bajki była. To chyba największa wada w moim mniemaniu jaką zauważyłem; jedna postać wygląda bardziej sztucznie, a inna bardzo realistycznie i powstaje jakiś dziwny dysonans.
 
Last edited:
Ech, poprawność moralna i społeczna nakazuje mi powstrzymać się od nieodpowiednich komentarzy co czynię. :D

Yen jest fajna, ok, przynaję :D Ale broda Geralta ma być biała i brwi :p
 
Kłopot w tym, że nie wiadomo, czy włosy Yen były naturalnie czarne (wówczas mogą być delikatnie brązowe), czy też kolor jest efektem magii (prawdopodobnie pod wpływem oświetlenia zachowywałyby się jak włosy malowane).

I tak obstawiam, że zmniejszenie nasycenia tekstury powinno nieco poprawić wrażenia.
 
I tak obstawiam, że zmniejszenie nasycenia tekstury powinno nieco poprawić wrażenia.
Chyba wszyscy nie zdajecie sobie sprawy, że oświetlenie w grze nie jest prawdziwym i naturalnym światłem słonecznym i nigdy nie będzie działać identycznie.
Porównujecie zdjęcia, obrazki, a to wszystko nie ma sensu, bo te oświetlenie jest sztuczne i nieprawdziwe. I to oświetlenie nie będzie się różnić padając na włosy naturalne i farbowane, bo czegoś takiego w grze nie ma.
 
Chyba wszyscy nie zdajecie sobie sprawy, że oświetlenie w grze nie jest prawdziwym i naturalnym światłem słonecznym i nigdy nie będzie działać identycznie.
Porównujecie zdjęcia, obrazki, a to wszystko nie ma sensu, bo te oświetlenie jest sztuczne i nieprawdziwe. I to oświetlenie nie będzie się różnić padając na włosy naturalne i farbowane, bo czegoś takiego w grze nie ma.
Teoretyzując- nawet najbardziej schędożone oświetlenie nie zabrązowi tekstury, jeśli będzie ona monochromatyczna.

Oczywiście usunięcie jakichkolwiek kolorów z włosów Janeczki to krok radykalny, którego można się podjąć dopiero, gdy inne poprawki nie zadziałają.
 
@nocny Czarne dziury nie są czarne. W ogóle nie da się ich "zobaczyć", skoro światło nie jest w stanie uciec. Tylko materię na dysku akrecyjnym.
 
Teoretyzując- nawet najbardziej schędożone oświetlenie nie zabrązowi tekstury, jeśli będzie ona monochromatyczna.

Pani z przodu ma kruczoczarne włosy, a pan z tyłu jest blondynem.
Zatem to wszystko działa nieco inaczej od Twoich teorii i wyobrażeń.
 
Nie zapominajcie o jeszcze jednej rzeczy: ta gra nadal powstaje, mogą zostać dorzucone jakieś nowe filtry itd. Na pierwszych materiałach z trójki Geralt miał szare włosy, a teraz ma już białe. Nie wynika to z tego że twórcy postanowili nagle zrobić szarowłosego wiedźmina, ale cofnęli się kiedy ludzie zaczęli psioczyć, po prostu nie był to jeszcze w pełni gotowy model postaci. Z Yennefer może być dokładnie tak samo ;)
 
Nie zapominajcie o jeszcze jednej rzeczy: ta gra nadal powstaje, mogą zostać dorzucone jakieś nowe filtry itd. Na pierwszych materiałach z trójki Geralt miał szare włosy, a teraz ma już białe. Nie wynika to z tego że twórcy postanowili nagle zrobić szarowłosego wiedźmina, ale cofnęli się kiedy ludzie zaczęli psioczyć, po prostu nie był to jeszcze w pełni gotowy model postaci. Z Yennefer może być dokładnie tak samo ;)

Z tym, że w przypadku Geralta Marcin wspomniał wcześniej, że będzie miał białe włosy, a o włosach Yen wspomniał, że są one czarne, a barwa z trailera jest wynikiem oświetlenia. Redzi niczego nie muszą u niej zmieniać, wystarczy, że pokażą ją w mniej intensywnym świetle.
 
REDzi mimo że robią dobre gry to też popełniają błędy. Poza tym póki co zarówno Wiedźmin 3 jak i Dragon Age 3 wciąż powstają, o tym czy coś zostało zepsute będzie można mówić po premierze kiedy dostaniemy finalne wersje produktów.
 
Miki, zawsze możesz przestawić ponownie monitor tak, jak miałeś poprzednio. Pamiętasz, nowy Graveir wyglądał u ciebie jak zmora nieczysta :D

Choć w sumie, on i u mnie wygląda jak zło wcielone.
:rly?:
 
REDzi mimo że robią dobre gry to też popełniają błędy. Poza tym póki co zarówno Wiedźmin 3 jak i Dragon Age 3 wciąż powstają, o tym czy coś zostało zepsute będzie można mówić po premierze kiedy dostaniemy finalne wersje produktów.

Ale nie do końca czarne włosy to nie jest żaden błąd., tylko wizja artystyczna twórców. Może ona odbiegać od książkowego wyobrażenia. To, że coś jest niezgodne z książką nie znaczy, że jest to błąd. Czasami mam wrażenie, że ludzie myślą, iż Redzi stworzyli trailer podczas przerwy na kawę. Bez przesady, jestem przekonany, że są świadomi wszystkich mankamentów technicznych które pojawiają się w trailerze. Jeśli zaś chodzi o włosy, to jest to wizja artystyczna i tyle. Może się nie podobać, można sugerować zmianę ale nie jest to błąd..
 
@Yngh - No cóż, fizykiem nie jestem, ale kombinuję, że czarny jest obszarem, którego właściwie też nie widać, skoro polega to na tym, że światło nie odbija się od niego, tylko zostaje pochłonięte. Widać te obszary, bo kontrastują z kolorowymi obszarami, ale przede wszystkim dlatego, że nie ma idealnej czerni, dlatego zawsze jakaś część światła odbija się od niby czarnych powierzchni. Pewnie gdyby istniał idealnie czarny przedmiot, to nie bylibyśmy w stanie zauważyć jego całej bryły z detalami, a jedynie czarną plamę, zarys na tle obiektów, które widać... A o czarnych dziurach przecież napisałem, że "łykają" światło siłą przyciągania grawitacyjnego.

W każdym razie to dość dziwne rozważania w temacie o włosach postaci z gry... :)
 
Top Bottom