Wiedźmin 3: postacie

+
Czy - gdyby nam nie zależało - dyskusje na forum byłyby tak zażarte, a stron przybywało w równie wysokim tempie?
Na dodatek robimy to za darmo, ba - sami wam płacimy za gry! To już się ociera o syndrom sztokholmski. Albo przynależność do sekty :D
 
Inaczej wyglądał, inaczej się zachowywał. Iorweth był rasistą, o Isengrimie bym tego nie powiedział.

Dla mnie to był klasyczny zabieg jak z Yen/Triss z W1, wiadomo różnice były ale ewidentnie się kojarzył. Pamiętam jak pokazali go w trailerze do W2, to 100% obeznanych z Cyklem Wiedźmińskim stwierdziło, że to musi być Isengrim, także coś w tym jest.
 
Iorweth to leszcz w porównaniu z Faoiltiarną :p
Aktualnie jedyna wiki z jako-takim wsparciem i blokowaniem zrzycifaktolejstwa to oficjalna anglojęzyczna. Są jeszcze niby oficjalne innojęzyczne, ale zostały po prostu przeniesione w całości z Wikii, więc błędy są najczęściej te same. Choć jako że są raczej nie bardzo popularne, są tam tylko kretynizmy sprzed przeniesienia, potem już trolle nic nie dopisywały.
 

Guest 3669645

Guest
Ale porównania. Przecież wszystkie elfy z kategorii "bojownicy o wolność" są takie same i gadają tak samo :p Więc nie wiem skąd teorie o inspiracji Isengrimami.

Tworząc elfa-wiewiórkę nie trzeba się zbytnio wysilać, bo każdy zawsze i bez przerwy rzuca tymi samymi wyuczonymi formułkami w stylu "Ludzie się nie zmienią bla bla jesteście jak wszy bla bla zobaczysz uda nam się bla bla to w was jest więcej nienawiści bla bla to my mamy rację [tu wstaw piękną elfią legendę lub porzekadło] bla bla lubię placki bla bla"
 
Ale porównania. Przecież wszystkie elfy z kategorii "bojownicy o wolność" są takie same i gadają tak samo :p Więc nie wiem skąd teorie o inspiracji Isengrimami.

Blizna na ryju, gadka o mrówkach...
Nie no, nie inspirowali się. Podobieństwo to przypadek.
 
Oczywiście, że się inspirowali, ale nie można powiedzieć, że to odzwierciedlenie, bo wygląd i charaktery mają inne. Wilk miał bliznę na czole, nosie i policzku i miał dwoje oczu.
Co nie zmienia faktu, że gdyby wprowadzić Isengrima do gry, to laikom nieuchronnie kojarzył by się z Iorvethem.
Choć... Może i nie. Ja bym go chciał zobaczyć mimo wszystko.
 
Tworząc elfa-wiewiórkę nie trzeba się zbytnio wysilać, bo każdy zawsze i bez przerwy rzuca tymi samymi wyuczonymi formułkami w stylu "Ludzie się nie zmienią bla bla jesteście jak wszy bla bla zobaczysz uda nam się bla bla to w was jest więcej nienawiści bla bla to my mamy rację [tu wstaw piękną elfią legendę lub porzekadło] bla bla lubię placki bla bla"
No właśnie że Isengrim taki nie jest. Isengrim to Isengrim, Iorweth czy Yaevinn mu do pięt nie dorastają.

Co nie zmienia faktu, że gdyby wprowadzić Isengrima do gry, to laikom nieuchronnie kojarzył by się z Iorvethem.
Jak niby? Gdyby wprowadzili Isengrima do gry, to żaden laik by nawet nie pomyślał o Iorwecie - jak mógłby skojarzyć jednego z dwóch najbliższych współpracowników Dijkstry z biegającym po lasach elfim naziolem?

To właściwie miałoby pewien potencjał fabularny. Geralt nie rozpoznałby w Wolfie legendarnego dowódcy Wiewiórek, dopiero po jakimś queście czy zwrocie fabularnym odkryłby jego tożsamość.
@theta77 @Marcin Momot
Proszę, nie ujawniajcie w grze szczegółów pobytu Dijkstry, Boreasa i Isengrima w Zerrikanii, Haklandzie i innych krajach wschodu, wyjawcie jedynie, dlaczego superszpieg powrócił. Ale nie ujawniajcie nawet sposobu powrotu. Tajemnice są fajne, a przygody drużyny w Oriencie niech nią pozostaną.
Dopóki AS ich nie opisze :>
 
Jak niby? Gdyby wprowadzili Isengrima do gry, to żaden laik by nawet nie pomyślał o Iorwecie - jak mógłby skojarzyć jednego z dwóch najbliższych współpracowników Dijkstry z biegającym po lasach elfim naziolem?
Właśnie przez znaki charakterystyczne. Choć dodałem, że może i nie.
Pamiętam, że oglądając pierwszy raz materiały promocyjne z W2 po pierwszym ujrzeniu Iorvetha pomyślałem właśnie o Żelaznym Wilku. Później ujawniono jego tożsamość, czym byłem lekko zawiedziony. Zawód pogłębił się, kiedy okazało się, że elf jest "rip-offem" z o wiele bardziej charakternego Faoiltiarny.
Blizna, mrówki i opis w dzienniku zerżnięty z Chrztu Ognia.
Jak się pojawi - będzie super, pytałem już o niego w tym temacie.


.
 
@theta77 @Marcin Momot
Proszę, nie ujawniajcie w grze szczegółów pobytu Dijkstry, Boreasa i Isengrima w Zerrikanii, Haklandzie i innych krajach wschodu, wyjawcie jedynie, dlaczego superszpieg powrócił. Ale nie ujawniajcie nawet sposobu powrotu. Tajemnice są fajne, a przygody drużyny w Oriencie niech nią pozostaną.
Dopóki AS ich nie opisze :>
Fabuła już dawno napisana i chyba nie myślisz, że zmienią coś na twoją prośbę? Ja tam bym chciał np. wiedzieć co się działo z Dijkstrą przez te kilka lat.
 
[...]
@theta77 @Marcin Momot
Proszę, nie ujawniajcie w grze szczegółów pobytu Dijkstry, Boreasa i Isengrima w Zerrikanii, Haklandzie i innych krajach wschodu, wyjawcie jedynie, dlaczego superszpieg powrócił. Ale nie ujawniajcie nawet sposobu powrotu. Tajemnice są fajne, a przygody drużyny w Oriencie niech nią pozostaną.
Dopóki AS ich nie opisze :>

A, ty skubańcu! Masz pomysł na przygodę do W3 i boisz się, że Ci REDzi pomysł spalą?
;)
 
Ja tam bym chciał np. wiedzieć co się działo z Dijkstrą przez te kilka lat.

Też bym chciał wiedzieć. Dlatego mocno bardzo mam nadzieję, że AS to opisze :p

A, ty skubańcu! Masz pomysł na przygodę do W3 i boisz się, że Ci REDzi pomysł spalą?
;)
Nie, nie mam.
Chociaż...
To nawet ciekawy pomysł byłby.
Ale znając siebie, to ukazałaby się koło premiery Wiedźmina 7, więc nope :p
 
Ukradzione od Kyńka, który ukradł z intera.

Emhyr wygląda kapitalnie.

A cóż to? :)

 
Top Bottom