Wiedźmin 3: postacie

+
Bardzo interesujące teorie. Prawda jest niestety o wiele prostsza.

Do Intra gry tworzonego przez Platige Image zdecydowaliśmy się wykorzystać technologię skanowania twarzy, którą pierwszy raz PI zastosowało w trailerze do Cyberpunka. Model Geralta został zapożyczony z gry, jednak dla Yennefer i Vesemira postanowiliśmy znaleźć rzeczywiste osoby. Nie mogliśmy przebierać w aktorach zagranicznych, musieliśmy się ograniczyć do naszego podwórka. Nie było też czasu na organizowanie ogólnopolskiego konkursu na idealnego Vesemira. Mimo to znaleźliśmy pasujące do roli osoby, i produkcja filmu ruszyła. Mając bardzo dobre dane źródłowe od PI postanowiliśmy wykorzystać je także w grze.
Vesemir w grze prezentuje się świetnie i nigdy nie zastanawialiśmy się nad jego zmianą.
 
Dziwne, że Vesemira też nie zapożyczyli z gry, tak jak Geralta. Tym bardziej, że jest go w intrze praktycznie najmniej i w ogóle się nie odzywa, nie gra jakoś specjalnie mimiką. No chyba, że szło im o zaoszczędzenie czasu, nie chciało się robić modelu od podstaw to na szybko zeskanowali komuś głowę :p

Ciekawe kto użyczył twarzy Yennefer.
 
Ano. Jak na tak ważną dla historii postać jak Vesemir, to trochę tak na odwal, z przeproszeniem. Kto jak kto, ale on nie powinien mieć twarzy dobieranej w pośpiechu spośród paru osób które akurat nawinęły się pod ręką.

PS. Ciekawe. W realu na tym zdjęciu prezentuje się bardzo dobrze.
 
Ano. Jak na tak ważną dla historii postać jak Vesemir, to trochę tak na odwal, z przeproszeniem. Kto jak kto, ale on nie powinien mieć twarzy dobieranej w pośpiechu spośród paru osób które akurat nawinęły się pod ręką.

Tego nie napisałem.. szukaliśmy aktorów ponad pół roku. O 'ogólnopolskim konkursie na Vesemira' pisałem nieco z przekąsem. Jakiej by nie miał twarzy i tak budziłby wasz sprzeciw ;)
 
Ale to tak jakby starać się wyrzeźbić realistyczną wersję Mario i oczekiwać 'tego samego klimatu'.

:p :p :p

Jakiej by nie miał twarzy i tak budziłby wasz sprzeciw
To może akurat i prawda, ale sprzeciw może być większy lub mniejszy. Myślę że dobrze by było choć trochę zmienić rysy twarzy, bez potrzeby robienia tego w Intrze. Choćby nieznacznie wydłużyć twarz i lekko poprawić kształt nosa... I kolor ;)
 
Ale to tak jakby starać się wyrzeźbić realistyczną wersję Mario i oczekiwać 'tego samego klimatu'.
Oj tam oj tam :p Wiadomo, że nie oczekiwałbym takiego samego wyglądu 1:1, bo tak się faktycznie nie da by zachować jednocześnie jakiś realizm. Ale gdyby pokazać pracownikom arty, screeny z W1 by mieli się na czym wzorować... Skupić się na rysach twarzy, kształcie szczęki itd. I zrobić z tego nowego Vesemira, ale przypominającego tego z W1 (który IMO był i tak dość realistyczny z twarzy, na pewno bardziej niż Geralt, którego fajnie udało Wam się przenieść. Eskel i Lambert również wyglądają jak wprost z jedynki) ;)

O, na tym Waszym arcie wyglądał w porządku.

 
Last edited:
Nos Vesemira to trochę kartoflisko ale cóż, nie każdy może być piękny. Faktem jest natomiast, że ten Vesemir jest odmienny od Vesemira z jedynki i nie chodzi tu tylko o skok technologiczny.

To ja poproszę, żeby Yen w grze tak wyglądała:

Jak ta konczita po prawej? :D
 
Oj tam oj tam :p Wiadomo, że nie oczekiwałbym takiego samego wyglądu 1:1, bo tak się faktycznie nie da by zachować jednocześnie jakiś realizm. Ale gdyby pokazać pracownikom arty, screeny z W1 by mieli się na czym wzorować... Skupić się na rysach twarzy, kształcie szczęki itd. I zrobić z tego nowego Vesemira, ale przypominającego tego z W1 (który IMO był i tak dość realistyczny z twarzy, na pewno bardziej niż Geralt, którego fajnie udało Wam się przenieść. Eskel i Lambert również wyglądają jak wprost z jedynki) ;)

Po prostu dostaliśmy ten model z PI i zachwycił nas realizm tej głowy :)

Triss, Lambert i wszystkie inne postaci były rzeźbione z ręki. Yennefer przeszła bardzo dużo poprawek i Vesemir pozostał jedyną naprawdę skanowaną twarzą w grze.
 
W sumie to w poradniku wyglądała jak na powyższym zdjęciu. To może jednak dobrze, że przeszła poprawki.
Ale ta z SoD...
 
Pamiętam jak ludzie narzekali na Yen z SoD, dla mnie była idealna, choć dostała tylko sekundy na ekranie.
Vesemir może być, choć gdyby zmodyfikowano nos to bym się prawdopodobnie cieszył. Najbardziej przeszkadza mi piękniś Gerwant.
 
Top Bottom