Wiedźmin 3: potwory

+
Jak dla mnie wygląda lepiej. W prawdziwym życiu zwierzęta też nie są szarobure, ale mają różne umaszczenia, żeby się kamuflować w otoczeniu. (Przykładem nasza Polska sarna, czy dzikie koty z Afryki).
 
Jak dla mnie wygląda lepiej. W prawdziwym życiu zwierzęta też nie są szarobure, ale mają różne umaszczenia, żeby się kamuflować w otoczeniu. (Przykładem nasza Polska sarna, czy dzikie koty z Afryki).

No tak, ale to miał być potwór słowiański, więc po co mu afrykańskie umaszczenie? Moim zdaniem po prostu gryzie się z otoczeniem. Ciężko mi sobie wyobrazić takiego pasiatego w stylu tygrysa lub zebry stwora w tym klimacie. To mi się po prostu gryzie.
 
No tak, ale to miał być potwór słowiański, więc po co mu afrykańskie umaszczenie? Moim zdaniem po prostu gryzie się z otoczeniem. Ciężko mi sobie wyobrazić takiego pasiatego w stylu tygrysa lub zebry stwora w tym klimacie. To mi się po prostu gryzie.
Przecież on najprawdopodobniej nie wyewoluował w tym klimacie, tylko jest reliktem pokoniunkcyjnym.
 
Przecież on najprawdopodobniej nie wyewoluował w tym klimacie, tylko jest reliktem pokoniunkcyjnym.

Ale to jest potwór z wierzeń słowiańskich. Wzorowali się na tym z bestiariusza. Wiadomo, że teraz można to różnie tłumaczyć bo to w końcu świat fantasy. Ale wtedy było dobrze a teraz się trochę gryzie z otoczeniem :|
 
Ale to jest potwór z wierzeń słowiańskich. Wzorowali się na tym z bestiariusza. Wiadomo, że teraz można to różnie tłumaczyć bo to w końcu świat fantasy. Ale wtedy było dobrze a teraz się trochę gryzie z otoczeniem :|

Ten Bies ze słowiańskim demonem ma raczej niewiele wspólnego, wiem że tak go malują w bestiariuszu, ale w Wiedźminlandzie bliżej mu raczej normalnego przerośniętego zwierza, tyle że z tym hipnotycznym trzecim okiem (coś pewnie na zasadzie tych ryb co świecą głęboko pod wodą i wabią ofiarę, tyle że bardziej fantasy), dlatego to że jest słowiański nie ma tu raczej nic do rzeczy, ten biały pochodzi chyba ze Skellige, przez co ma bardziej zimowe umaszczenie, ot cała tajemnica, choć również liczę na to że gdzieś można będzie spotkać też tego starego.
 
Ten Bies ze słowiańskim demonem ma raczej niewiele wspólnego, wiem że tak go malują w bestiariuszu, ale w Wiedźminlandzie bliżej mu raczej normalnego przerośniętego zwierza, tyle że z tym hipnotycznym trzecim okiem (coś pewnie na zasadzie tych ryb co świecą głęboko pod wodą i wabią ofiarę, tyle że bardziej fantasy), dlatego to że jest słowiański nie ma tu raczej nic do rzeczy, ten biały pochodzi chyba ze Skellige, przez co ma bardziej zimowe umaszczenie, ot cała tajemnica, choć również liczę na to że gdzieś można będzie spotkać też tego starego.
Ten biały jest w dokładnie tym samym miejscu w którym był pokazany ten stary, więc wnioskuje że tego starego już nie ma. Po prostu nie rozumiem tych pasków, jaki był zamysł designerów gdy je robili, bo było dobrze(może poprzednie tekstury były za duże, ale wciąż można było to zrobić bez pasków). Nie wiem czy Bies jest przed czy po koniunkcyjny, ale wcześniej pasował do otoczenia, teraz już moim zdaniem jest z tym gorzej :|
 
Swoją drogą ciekaw jestem do jakiego podgatunku należy wampirzyca z dzisiejszego teasera.



Zakładam, że kobieta to wampir wyższy. Po przemianie podobna do Alpa (Alpicy?) z W1:

 
W reckach nic nie piszą o liczbie gatunków potworów czy rzeczywiście jest ich koło 70.no i czy można spotkać mantikore naszą ulubioną.
 
W reckach nic nie piszą o liczbie gatunków potworów czy rzeczywiście jest ich koło 70.no i czy można spotkać mantikore naszą ulubioną.
Ostatnio był konkurs na gameinformer.com, w którym na Google Maps trza było znaleźć 100 potworów. Nie wiem czy się powtarzały, czy nie.

Poza tym, w wywiadzie dla gamespotu jeden z REDów zajmujący się potworami powiedział, że jednego dnia (bliżej premiery) kazano zrobić mu kilkanaście nowych gatunków (bądź odmian [np.nekker wojownik], nie pamiętam) bo nie ma czym wypełnić świata.
 
@sebogothic - pomyśl dwa razy, zanim coś napiszesz, bo Twoja ostatnia wypowiedź jest nie na miejscu, wręcz wulgarna.
Post usunęłam.
 
A może to jest Bruxa?

W książkowym opisie bruxa poza pokazaniem kłów nie przechodziła żadnych widocznych zmian w ludzkiej/rusałkowatej postaci, wciąż prezentowała się normalnie. Pani z teasera ewidentnie straciła na urodzie. :D

Co nie zmienia faktu, że może to być bruxa w interpretacji Redów (i tak o niebo lepsza od poprzednich inkarnacji).
 
Ilość potworów to jedno, ale wedle recenzji z cdaction.pl:
Potwory podzielono na kilka rodzajów – niestety znaczy to głównie tyle, że często bijemy to samo, ale w innych wersjach. Upiór, północnica, południca, morowa dziewica, licho ze studni, leśnica opierają się prawie na tym samym schemacie (rzuć Yrden na podłogę, czekaj aż wleci, bij póki jest widoczne). Kuroliszek, skrzekacz, widłogon, wiverna, erynia, gryf, harpia i syrena też się od siebie praktycznie nie różnią – ustrzel z kuszy i bij póki jest na ziemi.
 
@EgonBondy jak ty sobie wyobrażasz aby każdy potwór w grze miał własna unikalną taktykę może do tego jeszcze zupełnie inne ataki i animacje? Tego po prostu jest za dużo.
 
W takim razie ten cały zestaw potworów zapowiada się tragicznie. Wg mnie prawie każdy potwór powinien mieć jakieś swoje zachowania, a jak będą te same animacje, co niestety w przypadku niektórych potworów już widać no to walka szybko się znudzi i rzeczywiście będzie zbyt łatwa.
Np. w Drak Souls mimo wielu potworów nie było problemów ze zbyt małym zestawem animacji i zachowań z tego co wiem.
A jeszcze podobno poziomy trudności nie różnią się inteligencją przeciwników tylko punktami życia i zadawanymi obrażeniami, więc też jest słabo ; /
 
Last edited:
@Qyzu' Dziwne ja tam czytałem że przeciwnicy są o wiele bardziej agresywni
i cooldowny są dłuższe..

@Qyzu' Przestań panikować chłopie :p Przecież było widać na wielu materiałach, że walki z potworami są zróżnicowane
-Wilki, które okrążają ofiarę
-Baby błotne rzucające błotem i chowające się pod ziemią
-Leszy przyzywający nekkery
-mglak ukrywający się we mgle
i dalej nie będę wymieniał, żeby nie zdradzać zbyt wielu potworów
Wiadomo, że pewne grupy potworów mają podobne zachowania, np. różne upiory trzeba potraktować odpowiednim znakiem i dopiero walić mieczem.
Dodatkowo większość potworów ma określone wrażliwości, niektóre są silniejsze nocą, inne podczas opadów deszczu itp.
To mało?!
 
Last edited:
Top Bottom