Wiedźmin 3: potwory

+
Aż skojarzyło mi się z Bezkostem z Bestiariusza Słowiańskiego :D Dla niekumatych: Wampir który nie posiada szkieletu, a jego ciało jest swego rodzaju workiem na krew. Potrafi przeciskać się przez nawet najwęższe szczeliny i nie ma przed nim żadnej kryjówki.
Fajnie by było zobaczyć go w W3... Skoro Redzi współpracują z Vargasem i Zychem to kto wie :)
 
Czyli jednak się nie myliłem, że jeden z potworów rzuca w Geralta. W "Downwarren" doskonale widać jak wodna baba obrzuca wiedźmina błotem ;D
 
WOW o_O Teraz dopiero obejrzałem tą prezentację i zobaczyłem tego potwora.... Wersja przed przemianą wygląda jak z rasowego horroru. Uciekałbym :p Ciekawe, czy to jakaś odmiana ghula.
 
Sory za post pod postem ;)
Spróbowałem zrobić spis wszystkich potworów które do tej pory zostały ujawnione. Jest ich 22 :)
1. Lodowy Gigant
2. Syrena
3. Wilk
4. Wilkołak
5. Bies
6. Utopiec
7. Baba Cmentarna
8. Baba Wodna
9. Wiedźma (?)
10. Gryf
11. Leszy
12. Nekker
13. Drakonid (Vywerna?)
14. Nidhogg
15. Upiór
16. Krabopająk (Endraiga?)
17. Zmiennokształtny ghul
18. Grubas (to, co atakuje Vesemira a potem Geralta na bagnach)
19. Harpia
20. Niedźwiedź
21. Południca
22. Północnica
Niby tego dużo, a jednak teoretycznie poznaliśmy dopiero 1/4 wiedźmińskiej fauny :D
 
solan7 said:
Wersja przed przemianą wygląda jak z rasowego horroru. Uciekałbym :p Ciekawe, czy to jakaś odmiana ghula.
Ja bym powiedział, że przed przemianą wygląda dość "słodko" i żal byłoby mi go zabić... A tu taki ch... :D

@solan7
"Nidhogg" - co to jest, bo nie przypominam sobie tego, żeby było w W3 potwierdzone. Btw. wymieniłeś potwory w temacie o muzyce :p
 
Last edited:
Ja bym powiedział, że przed przemianą wygląda dość "słodko" i żal byłoby mi go zabić... A tu taki ch... :D

@solan7
"Nidhogg" - co to jest, bo nie przypominam sobie tego, żeby było w W3 potwierdzone. Btw. wymieniłeś potwory w temacie o muzyce :p

Na razie znajduje się w planszówce
 
Sory za post pod postem ;)
Spróbowałem zrobić spis wszystkich potworów które do tej pory zostały ujawnione. Jest ich 22 :)
Niby tego dużo, a jednak teoretycznie poznaliśmy dopiero 1/4 wiedźmińskiej fauny :D
Mamy jeszcze latającą syrenę.
Było potwierdzenie, że potwór z długim jęzorem to północnica?
 
A ja, durny, nie spostrzegłem tam nazwy tematu, i zadałem pytanie o potwory :/
Mam nadzieję, że jeden aspekt tych potworów będzie wykonany dobrze - że nie będą całkowicie należeć do świata. Potwory przybyły do wiedźminlandu w wyniku koniunkcji sfer, większość z nich nie miała i nie ma swoich nisz w łańcuchu pokarmowym - to oznacza, że nie do końca są częścią świata i ekosystemu. Innymi słowy - tylko kilka potworów powinno być "pospolitych", jak np. południce, utopce czy nekkery. Inne powinny być wyjątkowo rzadkie. Taki krabopająk, występując w lesie praktycznie non stop przestaje być "potworem", na którego trza nadludzkiego fachowca, tylko "zwierzęciem" do obecności którego można się przyzwyczaić.
Innymi słowy - niech stwory będą rzadkie! Przybywamy do wioski, w której dostajemy questa - na starym trakcie, na nieodległym wzgórzu, kilometr na południe, znikają dzieci i starzy ludzie. Ruszamy tam, badamy sprawę, koniec końców zabijamy potwora, dajmy na to kikimorę. Jest w świecie gry ta jedna, konkretna kikimora, która wchodzi w interakcje z ludźmi; Poza nią inne osobniki są rzadkie i na całkowitym odludziu.
Mam nadzieję, że nie piszę zbyt pokrętnie. Zmęczenie zaćmiewa mój umysł, i mogę stosować skróty myślowe, ale... chyba da się to zrozumieć.
 
Nidhogg był ujawniony jakoś bardziej oficjalnie, czy lecimy na samej karciance?
Tak jak już było wspomniane, Nighogg jest tylko i wyłącznie potwierdzony w planszówce.

Zastanawiam się, czy podwodny potwór oraz latająca syrena to jeden i ten sam gatunek.
 
Last edited:
Na samej karciance ;) tak wgl sory że wstawiłem to w złym temacie.. Drodzy moderatorzy, moglibyście przenieść dyskusję do "potworów"? :)
 
Sory za post pod postem ;)
Spróbowałem zrobić spis wszystkich potworów które do tej pory zostały ujawnione. Jest ich 22 :)
1. Lodowy Gigant
2. Syrena
3. Wilk
4. Wilkołak
5. Bies
6. Utopiec
7. Baba Cmentarna
8. Baba Wodna
9. Wiedźma (?)
10. Gryf
11. Leszy
12. Nekker
13. Drakonid (Vywerna?)
14. Nidhogg
15. Upiór
16. Krabopająk (Endraiga?)
17. Zmiennokształtny ghul
18. Grubas (to, co atakuje Vesemira a potem Geralta na bagnach)
19. Harpia
20. Niedźwiedź
21. Południca
22. Północnica
Niby tego dużo, a jednak teoretycznie poznaliśmy dopiero 1/4 wiedźmińskiej fauny :D

+
1. troll 2. diaboł 3. trupojad 4. aghul
 

Attachments

  • Tw3_artwork_Diabel.jpg
    Tw3_artwork_Diabel.jpg
    78.6 KB · Views: 507
  • Tw3_artwork_Troll.jpg
    Tw3_artwork_Troll.jpg
    55.9 KB · Views: 135
  • Tw3_artwork_Trupojad.jpg
    Tw3_artwork_Trupojad.jpg
    98.2 KB · Views: 95
  • Tw3_artwork_Ghul-Algul.jpg
    Tw3_artwork_Ghul-Algul.jpg
    80.1 KB · Views: 317
Pozwoliłem sobie umieścić wasze ciekawe spostrzeżenia - wypunktowania we właściwym do tego temacie :)
Można cholera się pogubić jak zaczyna się tak mieszać materiały ;)

Sory za post pod postem ;)
Spróbowałem zrobić spis wszystkich potworów które do tej pory zostały ujawnione. Jest ich 22 :)
1. Lodowy Gigant
2. Syrena
3. Wilk
4. Wilkołak
5. Bies
6. Utopiec
7. Baba Cmentarna
8. Baba Wodna
9. Wiedźma (?)
10. Gryf
11. Leszy
12. Nekker
13. Drakonid (Vywerna?)
14. Nidhogg
15. Upiór
16. Krabopająk (Endraiga?)
17. Zmiennokształtny ghul
18. Grubas (to, co atakuje Vesemira a potem Geralta na bagnach)
19. Harpia
20. Niedźwiedź
21. Południca
22. Północnica
Niby tego dużo, a jednak teoretycznie poznaliśmy dopiero 1/4 wiedźmińskiej fauny :D

+
1. troll 2. diaboł 3. trupojad 4. aghul
 
Nie wiem czy to dać tu czy pod system walki, ale w nowym 35 minutowym gameplayu (https://www.youtube.com/watch?v=xx8kQ4s5hCY&list=UUzybXLxv08IApdjdN0mJhEg) potwory są perfidnie za słabe. Wiem, że to dlatego żeby grający nie zginął podczas prezentacji i żeby ta się nie przedłużała, no ale bez przesady... Wilkołak podczas pełni ginie szybciej niż Ghul w Wiedźminie1 i to bez modów. Ta jego śmieszna regeneracja nic mu nie daje bo jesteśmy w stanie go znuke'ować na 4 strzały :F. Na hardzie to powinna być walka na bite 5 minut.
 
Nie wiem czy to dać tu czy pod system walki, ale w nowym 35 minutowym gameplayu (https://www.youtube.com/watch?v=xx8kQ4s5hCY&list=UUzybXLxv08IApdjdN0mJhEg) potwory są perfidnie za słabe. Wiem, że to dlatego żeby grający nie zginął podczas prezentacji i żeby ta się nie przedłużała, no ale bez przesady... Wilkołak podczas pełni ginie szybciej niż Ghul w Wiedźminie1 i to bez modów. Ta jego śmieszna regeneracja nic mu nie daje bo jesteśmy w stanie go znuke'ować na 4 strzały :F. Na hardzie to powinna być walka na bite 5 minut.

Marcin już się do sprawy odnosił, na eventach gra jest odpalana na najłatwiejszym poziomie trudności.
 
Top Bottom