Wiedźmin 3: potwory

+
Tylko aż tak mocne zróżnicowanie w obrębie gatunku przywodzi na myśl rasy psów. Jamnik, spaniel, owczarek. Niby wszystko psy, ale każdy inny. Oczywiście bywa i tak, że poszczególne osobniki w zależności od funkcji bardzo się między sobą różnią budową ciała, czyli występuje polimorfizm. Przykładowo pszczoły. Więc taką wywernę królewską można potraktować jako królową roju czy coś podobnego. Ma składać jaja i tyle.
Tylko niech to nie lata, bo się ośmiesza.
 
Ma składać jaja i tyle.
Tylko niech to nie lata, bo się ośmiesza.

Nie wiem czy wśród wyvern jest jakaś królowa. A ta wyverna królewska miała nie latać ale pomysł nie przeszedł, bo trzeba by było tworzyć nowe animacje, "inteligencję" potwora - za dużo pracy, więc pomysł odrzucono. Za to REDzi pracują nad powiększeniem skrzydeł (ciekawe czy ogona też).

To Wiverna królewska, która jest wersją specjalną stwora, nie ma ogona i posiada futro na brzuchu. W oryginalnym zamyśle ta wersja nie miała latać a jedynie biegać po ziemi jak nielot, niestety nie udało sie przepchnąć tej koncepcji przez gameplay bo wymagałaby dodatkowego setu animacji i zmian w AI. Pracujemy nad powiększeniem powierzchni skrzydeł, natomiast trajektoria i 'mało realistyczne' zachowanie w powietrzu niestety nie ulegną już zmianie.

W grze mamy jeszcze kilka wersji wiverny, ta najprostsza, podstawowa wyglada prawie identycznie jak w W1, jest jedynie większa.


Po za tym jedno co mnie ciekawi - jeśli ten sam gatunek potwora może tak drastycznie (jak dla mnie) się różnić w różnych odmianach to czy zachowani9e tych odmian będzie się różnić czymś więcej oprócz modelu (tj. wyglądu). Czy jeśli ta słabsza wyverna, która podobna jest do tej z W1 tylko większa, która ma normalny trójzębny ogon będzie tego ogona używać? Czy będzie to tylko ozdoba, bo dla wyvern jest tylko jeden zestaw animacji i ataków, jeśli jeden typ wyverny nie ma ogona to też nie ma animacji ataku ogonem. Tak samo w druga stronę - czy zwykła wyverna która podoba jest do tej z W1 potrafi pluć kwasem?

Bazowa wiverna ma długi ogon i inny pysk, nie ma rogów i futra. Różni się także kolorem.

To znaczy, że bazowa wyverna potrafi atakować ogonem? Czyli są co najmniej dwa rożne zestawy animacji dla dwóch różnych wyvern? Wiem, że odpowiedzi pewnie nie otrzymam ale to tanie pytanie retoryczne :).
 
Nie wiem czy wśród wyvern jest jakaś królowa.
Też nie wiem. Dlatego próbuję to jakoś umiejscowić w obszarach, co do których można powiedzieć, że ma to jakiś sens. Ale zapewne redzi dołożyli pełno takich "królewskich" potworów z futrem, rogami i większą paszczą. Możliwe, że nawet natkniemy się na królewskiego bandytę przydrożnego albo królewską prostytutkę tawernianą. Do tej ostatniej można wykorzystać model succuba. Rogi i futro już w zestawie.
 
Pingwiny cesarskie też są władcami innych pingwinów? -_-
Jest nazywana królewską, bo jest większa od reszty swojej rodziny.
 
No i wystarczyłoby, gdyby poprzestali na jej powiększeniu i dodaniu ewentualnych rogów. Futro to przesada :p
 
Futro musi być. To coś jak aplikacje z futra gronostaja diamentowego, dodają szyku. No i nvidii coś się należy za wysiłek włożony w ulepszanie gry.
 
Futro musi być. To coś jak aplikacje z futra gronostaja diamentowego, dodają szyku. No i nvidii coś się należy za wysiłek włożony w ulepszanie gry.

To chyba na plus. Nie wiem dlaczego od normalnej wyverny z W1 która ma się rzekomo pojawić (tylko większa) ta królewska się tak różni (ogon, kolor, mniej podłużna budowa ciała, rogi, inny pysk, futro) ale to dobrze, że potwory się zauważalnie różnią wewnątrz gatunku.
 
Wiwerna to typowy gad. Futro jest nieco nie na miejscu w tym przypadku po prostu.

No, chyba, że bez niego stworzenie już zupełnie kurczaka przypomina :p
 
Po za tym jedno co mnie ciekawi - jeśli ten sam gatunek potwora może tak drastycznie (jak dla mnie) się różnić w różnych odmianach to czy zachowani9e tych odmian będzie się różnić czymś więcej oprócz modelu (tj. wyglądu). Czy jeśli ta słabsza wyverna, która podobna jest do tej z W1 tylko większa, która ma normalny trójzębny ogon będzie tego ogona używać? Czy będzie to tylko ozdoba, bo dla wyvern jest tylko jeden zestaw animacji i ataków, jeśli jeden typ wyverny nie ma ogona to też nie ma animacji ataku ogonem. Tak samo w druga stronę - czy zwykła wyverna która podoba jest do tej z W1 potrafi pluć kwasem?

To znaczy, że bazowa wyverna potrafi atakować ogonem? Czyli są co najmniej dwa rożne zestawy animacji dla dwóch różnych wyvern? Wiem, że odpowiedzi pewnie nie otrzymam ale to tanie pytanie retoryczne :).

Jak tanie retoryczne to musze odpowiedzieć :] Wersje mocno zmienione mają na przykład dodatkowe lub inne specjalne ataki. Jedną z odmian modelu wiwerny jest widłogon, który atakuje kolcami na końcu ogona.
 
Wiwerna to typowy gad.

Jakieś opracowania naukowe czytałeś, jak rozumiem? :D W świecie Wiedźmina typowe gady mogą: pluć kwasem, dorównywać człowiekowi inteligencją, latać, używać telepatii, morfować w inne stworzenia (w tym w ludzi) z pominięciem wszelkich zasad fizyki, czy np. tak jak ludzie czy elfy tworzyć kulturę i społeczeństwa.

Zmierzam do tego, że to co typowe "u nas", niekoniecznie typowe jest w Wiedźminlandzie.
 
Co do ciosów ogonem to w W1 ich nie było więc tu też raczej nie będzie ale nie ma co przesadzać że wiwerna, która nie bije ogonem to nie wiwerna, nikt tak jeszcze nie pisal ale to tak zapobiegawczo. ;p oho, a jednak
 
Last edited:
Jak tanie retoryczne to musze odpowiedzieć :] Wersje mocno zmienione mają na przykład dodatkowe lub inne specjalne ataki. Jedną z odmian modelu wiwerny jest widłogon, który atakuje kolcami na końcu ogona.

Dobrze wiedzieć, teraz każde moje pytanie będzie retorycznym :D. Czyli niejako potwierdziłeś, że jedna wyverna pluje kwasem, a druga (która ma ogon) bije ogonem (czyli ma dodatkowe animacje). Tak to rozumiem.
Ale wyverna i widłogon to dwa różne potwory? Tutaj nie ma raczej mowy o różnicach wewnątrz gatunku. Rozumiem, że model widłogona bazuje na modelu wyverny ale tym podstawowym (czyli tym z W1 tylko większym). Wychodzi, że potworów to chyba jest już więcej niż 80 :D.
 
W świecie Wiedźmina typowe gady mogą: pluć kwasem

dorównywać człowiekowi inteligencją
https://en.wikipedia.org/wiki/Dinosaur_intelligence
 
Koniecznie w tym temacie, co?
Skąd takie założenie? Czy aby nie dostrzegam objawów przepracowania?

Nie przeginaj, bo REDańczyka spłoszysz!
Rzeczywiście zachodzi taka możliwość. Czerwony odpowiadający na pytania to gatunek zagrożony wyginięciem niczym biały legwan. Wywerna w sumie też należy do tej kategorii. Pamiętajcie więc, że szlachtując niewinne gady przykładać będziecie rękę do zbrodni ekologicznej.
 
Last edited:
Dzień dobroci dla forumowiczów, rad jestem i wdzięcznym bardzo i nie, to żadna drwina z mojej strony, serio gadam. I choć akurat o potwory, ichni design się nie bałem, a i królewska wiwerna w odświeżonej wersji przypadła mi do gustu, zawsze to fajnie dowiedzieć się czegoś więcej, zwłaszcza jeśli to dobre wieści.
 
Top Bottom