Wiedźmin 3: potwory

+
Obejrzałem jeszcze raz mapkę w wersji zoomowanej i wyłapałem kolejne nowe potwory. Pod mieściną "the mire" na południu są jakieś zielone, żabowate monstra bawiące się szczątkami ludzi. A na jednej z gór ard skellig spaceruje sobie jakiś biały dinozaur :p
Interesująca jest wystająca z jaskini pod Oxenfurtem łapa.

Powiększyłem i faktycznie, jest to łapa. Będę wiedzieć, żeby nie wchodzić do tej simby... Tfu, simpy.

Z kolei na prawo od niej też jest chyba twój dinozaur.
 
Last edited:
Właśnie zastanawia mnie, czy te wielkie potwory, to tylko ozdoby na mapie czy faktycznie będą w grze. Np. taki co trzyma całego człowieka w dłoni.
 
Obejrzałem jeszcze raz mapkę w wersji zoomowanej i wyłapałem kolejne nowe potwory. Pod mieściną "the mire" na południu są jakieś zielone, żabowate monstra bawiące się szczątkami ludzi. A na jednej z gór ard skellig spaceruje sobie jakiś biały dinozaur :p


Powiększyłem i faktycznie, jest to łapa. Będę wiedzieć, żeby nie wchodzić do tej simby... Tfu, simpy.

Te goblinopodobne stwory już widziałem wcześniej(może to nowy design trolli?), ale to coś w górach skellige ciężko mi określić, ale to chyba nie jest żaden gadopodobny stwór ;p

Wychodzi na to, że najfajniejsze stwory REDzi pozostawili nam do odkrycia w grze :p Chociaż ja się bardzo jaram lodowym olbrzymem, biesem, południcą, północnicą i mglakiem z tych co na szybko pamiętam ;p O i Wilkołak jeszcze fajny.
 
Last edited:
No i te morskie potwory też są niezłe, choć wg mnie nie pasujące do świata Wiedźmina, bo wyglądają jak zwykłe rekiny. To wielkie wężopodobne coś na północy robi dobre wrażenie. Początkowo myślałem, że to jakiś kraken, ale chyba nie... Zjawa na północy w okolicach Novigradu też jest intrygująca.
 
Za to północnicę już jak najbardziej, przypomnij sobie maszkarę z, bodajże, SoD, tą z wywieszonym jęzorem.
Na mapce ma zasłoniętą głowę, ale falujące szaty i postawa pasuje.
Tamta była chudsza i nie miała aż tak dużej szaty.
 
Czarna zjawa na północy to na 90% Banshee, czy jak kto woli, Bean Seidhe. Przynajmniej odpowiada wszelkim jej opisom.
To coś niedaleko Białego Sadu to zwykły upiór z kagankiem.
A "dinozaur" na Skellige przypomina do złudzenia te kryształowe pieski Dzikiego Gonu.
Z kolei "dinozaur" w górach na kontynencie to nie dinozaur, tylko prawdopodobnie ten nowy ghul.
 
Właśnie natrafiłem na tą ilustrację ze "Słowiańskiej mitologi". Przedstawia ona postać bardzo przypominającą jedną z wiedźm Pań Lasu z W3:
 
@Alcatraz1024, wow, skąd masz tę stronę? Jest gdzieś w Internecie takich więcej? Od dość dawna kolekcjonuję obrazy, szkice i ryciny związane z mitologią słowiańską, a jak dotąd nie natrafiłem na to cudo :)

EDIT: dobra, już znalazłem, obrazek narysował niejaki Lucas Staniec, ma fajną stronkę na ArtStation, oprócz Mamuny jest tam też Baba Jaga. A także jeden świetny obrazek wiedźmiński :D
https://www.artstation.com/artwork/witcher-monster-hunt
 
Last edited:
Mamuna była dość popularnym mitem nie tylko w mitologia słowiańskiej, ale nawet wśród ludności chrześcijańskiej Polski. O kobiecie porywającej noworodki można przeczytać choćby w fabularnych książkach o piastach Pani Elżbiety Cherezińskiej. Swoją droga bardzo polecam, świetna lektura!
 
Swoją drogą, na głównej od dawna nie było żadnego nowego potwora... Może dostalibyśmy wreszcie tego porońca?
Postaci właściwie też nie. Na jakiejś japońskiej stronie Eredin i Emhyr są już od pół roku, a tutaj?
 
Swoją drogą, na głównej od dawna nie było żadnego nowego potwora... Może dostalibyśmy wreszcie tego porońca?
Postaci właściwie też nie. Na jakiejś japońskiej stronie Eredin i Emhyr są już od pół roku, a tutaj?
Czekamy na nową wersję głównej. Według Marcina będzie na niej dużo, dużo więcej rzeczy niż na obecnej.
 
Racja, zapomniałem o tym. Może będzie taka interaktywna mapa, jak w DA:I :D Ktoś już podsuwał ten pomysł.
 
Top Bottom