Wiedźmin 3 PS4 Patch 1.04

+
Wiedźmin 3 PS4 Patch 1.04

Widzę, że temat jeszcze nie założony, a od środy znów będę miał sposobność popykać w końcu w Wiedźmina. Wie ktoś może, kiedy będzie można pobrać ten patch na konsoli ?
 
Dadzą pewnie do certyfikacji w tym tygodniu, a ona sama zajmuje 5-7 dni. Obstawiam, że wyjdzie pod koniec przyszłego tygodnia albo na początku jeszcze następnego, więc poczekamy :/
 
Panowie,

Ogólnie rzecz ujmując po dzisiejszej wypowiedzi Marcina z Redów szczerze wątpię by jakiś sens miało zaprzestanie grania w wiedzmina zanim wyjdzie pacz.

O dziwo pierwsze zdanie jakie wypowiedział w dniu gdy sprawa się wydała okazuje się trafne - bład z xp nie ma żadnego znaczenia w ogólnym balansie gry.
no chyba że ktoś gra na"droga ku zagladzie"

Ale Wasz wybór
 
@KLINKU

Co masz na myśli pisząc że "no chyba że ktoś gra na"droga ku zagladzie"

No ja gram na takim, są jakieś przeciwskazania do tego ?
 
Chodzi o to że wszelkie (skromne) wypowiedzi Redsów w sprawie pacza mówią jasno :
Istnieje moim bład z XP. Błąd ten dotyczy kilku (dosłownie) zadań gdzie xp jest naliczane wcale lub źle (np zamiast nie wiem 300 dostajemy 25)

I jeżeli nie gramy na najwyższym poziomie trudności gdzie każdy detal ma znaczenie, to moim zdaniem nawet brak 1 czy góra 2 lvl które mogą być w skrajnym przypadku konsekwencją tego buga nie ma znaczenia.
Będziesz miał mniejszy lvl -> zrobisz więcej qestów za które normalnie miałbyś 0 expa bo były by szare.
A poza tym w fabule nadrabiasz lvl ja np za sprawą 1 głównego qesta teraz przeskoczyłem z 25 na 27....

Innymi słowy - jeżeli odczujesz brak expa to będzie góra 1-2 LVL które można nadrobić pobocznymi lub poczekać idąc z fabuła dostaniesz i tak duży LVL up.

A jak masz manie i zamiłowanie do zrobienia max lvl w wiedźminie to od razu mowie że raczej ci sie nie uda. Max lvl przewidziany to 60 (niektórzy mawiają że 70, ja natumiast opieram się na wypowiedzi z recenzji licznych) natomiast najlepsi z najlepszych ledwo co zbliżali się do 40 lvl....
 
Ja nie mogę grać póki nowych patch nie wyjdzie, bo syreny w zadaniu "Władca Undvik" są niezniszczalne i nie mogę pchnąć gry dalej.
 
@krzysiek058 chodzi mi o to że jeżeli ktoś nie gra od x dni i ma wizje nie grania drugie tyle bo boi się utracić exp, lub jakieś doświadczenia z gry - to tak nie jest, zachęcam do grania. I argumentuje dlaczego tak uważam.

Natomiast jak ktoś ma buga uniemożliwiającego gre no to cóż pozostaje współczuć i czekać na łatkę
 
Sprawdzaniu, czy rzeczywiście poprawia, co ma poprawiać. Przy tak ogromnej grze, nie dziwota, że trochę się schodzi przy testowaniu patcha.
 
Eh, mi się właśnie włączył bug z expem.
Co REDzi pisali o patchu na PS4? Nie ma szans żeby się szybko pojawił?
 
@KLINKU o kurde, to straasznie długo. Czy gdzieś jest wytłumaczone jak poważnie wpływa bug na grę? I np których/ilu questów dotyczy?
 
Dotyczy to tych questów które przewyższasz znacznie poziomem, tak naprawdę to mi się wydaje że był to celowy zabieg balansu rozgrywki ale REDzi nie myśleli że ludzie wezą to za bug
 
Sprawdzaniu, czy rzeczywiście poprawia, co ma poprawiać. Przy tak ogromnej grze, nie dziwota, że trochę się schodzi przy testowaniu patcha.

Niezupełnie, Sony/Microsoftu nie specjalnie interesuje jak działa gra. Oni sprawdzają czy kod zawarty w patchu nie wpływa w negatywny sposób na działanie samej konsoli.
 
@MadYarpen

Bug wpływa nie znacznie. Nie wiem ile qestów dotyczy ale ile by ich nie było : wczoraj za 2 qesty fabularne otrzymałem expa z 25 lvl na 29 i pół.
Tak więc ilość expa rekompensuje takie braki. Np teraz nie dostałeś expa za qesta pewnie za 50-100 xp a potem masz 500 za jeden qest.

Ponadto nawet jeżeli utracisz przez buga 1-2 lvl to będziesz mógł nadrobić qestami które za 1- 2 lvl miał byś szare i nie dostałbyś nic.

Dlatego uważam że do 4 poziomu trudności nie ma co przeżywać - ja sam gram na 3cim poziomie i nie odczuwam braku expa jest wręcz łatwo.
A nie granie przez potencjalny brak 1-2 lvl w end gamie który i tak można nadrobić qestami pobocznymi moim zdaniem jest nie potrzebne.

Na początku gdy nie byliśmy pewni czy bug dotyczy jedynie zielonych i myśleliśmy że brak xp za szare i mniejszy za czerwone są bugami to wtedy różnica była by dramatyczna i tu już nie zalecał bym grania/robienia tych qestów.

Wczoraj koło 15 Marcin z Redów napisał jasno że to nie są bugi i nie będą zmieniane.
 
Sprawdzaniu, czy rzeczywiście poprawia, co ma poprawiać. Przy tak ogromnej grze, nie dziwota, że trochę się schodzi przy testowaniu patcha.
Sądze ze to sprawdzają REDzi, a nie Sony czy M$, bardziej wydaje mi sie ze patrzą pod kontem stabilnosci, i czy nie wiem, np patch nie zaszkodzi calej konsoli? :p

a co do balansu gry - nie sadze zeby to cos popsuło, co prawda odkad o tym wiem (brak xp za szare questy) zaczalem nadrabiac zlecenia/zadania najnizsze jakie mam zielone :p ale jak za pare zadan czasami jest łacznie 300xp, a za 1 fabularne dostalem ostatnio ok 2000 (1 poziom) to hmmm, nie ma co przerywac rozgrywki.

Tym bardziej ze jednym z DLC prawdopodobnie bedize tryb New Game Plus - czyli start gry od nowa starą postacią z zachowaniem lvl, wiec będzie można dalej wbijać poziomy :) (nie potwierdzone info, ale szczątki tego znalezione w kodzie gry jako DLC9)
 
Last edited:
moim zdaniem brak informacji o terminie oznacza że nie wiedzą kiedy się uda wypuścić. Poczekamy zobaczymy - dla nas , posiadaczy ps4 i tak będzie o tydzień później :(
 
Top Bottom