Wiedźmin 3: Pytania dotyczące zamawiania i kupowania gry

+
Wiedźmin 3: Pytania dotyczące zamawiania i kupowania gry

Więc tak, mam sprawę, może się od kogoś dowiem, czy coś. Zapłaciłem za grę bankowo i mam status zamówienia wstrzymane, ale jak klikne to jest "zapłacone". Też tak macie? Możecie sprawdzić? Martwi mnie to "wstrzymane".
 
Okay. Nie, żebym nie lubił Ciebie, ale dział klienta naprawdę nie gryzie, rozmowa z nimi to chwila. Poza tym pracuje tam Pani z całkiem seksownym głosem :) Aż lubię dzwonić.

EDIT: By nie było - Pan z CDP.pl operujący tutaj na forum prosił by właśnie tak robić w tej sytuacji - dać im znać telefonicznie.
 
Last edited:
napisałem im już maila, odpisali wczoraj, żebym podał numer zamówienia i w pon pewnie napiszą, ale jak ktoś ma to wyjaśnione to mógłby napisać, byłbym spokojniejszy.

Tak to wygląda.


Ogólnie, to raz nie chciało przyjąć.. potem wybraliśmy inną opcję i udało się, przyszedł mail, że się nie powiodło (to wcześniejsze), więc sam nie wiem :(
 
Sprawdź, czy dzisiaj pracuje DOK. Jak nie - to poczekasz do pn. Jak nie - to zadzwoń, będzie znacznie szybciej. :) Tak czy owak nie sądzę, by dali ciała po tym jak już wysłałeś zgłoszenie. W ich interesie jest, byś dostał te paczke.
 
okej, jak ktoś zamawiał, albo wie o co chodzi w wstrzymane to niech pisze, przyszedł mi jeszcze mail, że mam opłacone. Jest napisane - "Twoje zamówienie zostanie przekazane do przygotowania, jak tylko będzie to możliwe."
 
Po zmianie statusu na gold i jeszcze uruchomieniu płatności za EK CDP.PL ma po prostu dużo pracy. Chyba po prostu trzeba być cierpliwym przez kilka dni następnych. Jeśli zapłaciłeś to nie masz się o co martwić, może po prostu w systemie jeszcze Ci nie zmienili statusu. Ale jak nic się nie zmieni do pon, to zadzwoń na ich infolinię.
 

Tares

Forum veteran
U mnie w zamówieniu jest status "Czeka na premierę" ;) Wychodzi na to, że rzeczywiście może coś jest nie tak w Twoim zamówieniu, albo po prostu system jeszcze nie zdążył przetworzyć Twojego zamówienia, więc lepiej się dowiedzieć o co chodzi. Zadzwoń w poniedziałek i tyle..
 
U mnie "Czeka na premierę" - chyba to normalne.

Masz (dzisiaj) jeszcze ponad godzinę (do 15:00) aby zadzwonić do ich infolinii: 801 801 815.
 
Przerabiam temat na wątek zbiorczy dla wszelakich pytań związanych z zamawianiem i kupowanie W3. Takie pytania na pewno jeszcze się będą powtarzać.
 
Witam. Na dniach zamawiam Wiedźmina 3 i mam pytanie bo nie wiem czy zamawiać na cdp.pl czy gdzieś indziej. Ten steelbook to jest po prostu dodatek czy też będzie w nim płyta z grą i zwykłego pudełka nie będzie?
 
Witam. Na dniach zamawiam Wiedźmina 3 i mam pytanie bo nie wiem czy zamawiać na cdp.pl czy gdzieś indziej. Ten steelbook to jest po prostu dodatek czy też będzie w nim płyta z grą i zwykłego pudełka nie będzie?
Steelbook to dodatek. Oczywiście pudełko z grą również będzie.
 
@puredeusz po pojawieniu się w Saturnie i MM zestawów przedsprzedażowych masz dwie opcje jeżeli chcesz steelbook. Albo płacisz 140 zł za grę i steelbook Novigrad, albo 60zł za koszulkę i steelbook Skellige w Saturnie, co daje Ci paragon ze zniżką 35zł na grę w Saturnie i MM, gdzie jak na razie kosztuje 130zł, całość więc wyniesie Cię 155zł. 15zł na koszulkę to według mnie dobra cena, ale Twój wybór ;) No i zależy który steelbook Ci się bardziej podoba.

Oczywiście ja mówię o wersji PC, jeżeli chcesz konsolową, to wygląda to inaczej.
 
Witam, a więc tak, co do kurierów, dostarczenia gry etc. Wybrałem kuriera, gdzie cdp.pl powiedziało, że trzymajmy się tego, iż kurier przybędzie 19 maja - nie widzą tutaj obsuwy, mam taką nadzieję, bo nigdzie nie napisali odnośnie 3 dni oczekiwania (tak pracują kurierzy, w 3 dni od otrzymania przesyłki muszą ją doręczyć), nie wiedziałem wcześniej, że istnieje możliwość inpostów etc. a tym całym kioskom to nigdy nie wiara... Jak myślicie koledzy, gra dojdzie normalnie tego 19 maja? I czy istnieje możliwość zmiany sposobu dostawy - grę opłaciłem już dawno, pakiet dodatków, również opłacony ;)
 
I czy istnieje możliwość zmiany sposobu dostawy - grę opłaciłem już dawno, pakiet dodatków, również opłacony ;)
Przeczytaj te informacje, tutaj jest wszystko opisane, łącznie z tym jak zmienić formę dostawy.
http://blog.cdp.pl/2015/04/14/przed...ziki-gon-realizacja-zamowienia-krok-po-kroku/

Jak zmienić adres do wysyłki lub formę dostawy w opłaconym zamówieniu?

Nie możesz zrobić tego samodzielnie – skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta: drogą mailową pomoc@cdp.pl lub przez Formularz Kontaktowy, podając adres e-mail, nr zamówienia oraz precyzyjny opis problemu.

Zmiany danych w Twoim zamówieniu dokonamy w ciągu 3 dni roboczych od otrzymania Twojego zgłoszenia.
 
Jak kolekcjonerka nie będzie 19 maja to będę zły. Jakie wybraliście opcje dostawy, bo zastanawiam się nad zmianą z kuriera na paczkomat Inpost?
 
Last edited:
Wybrałem kuriera, bo będę w domu i nigdy nie zamawiałem dużych paczek przez Paczkomat, no i nie mam jak natychmiastowo oddać, gdyby była kompletnie zniszczona.
 
Top Bottom