Wiedźmin 3 - pytania odnośnie wydań gry, wersji językowych itp.

+
@sebogothic w samą niezaktualizowaną grę możesz sobie grać, ale do pobierania DLC i patchów uprawnia cię tylko i wyłącznie kod GOG. Więc jeśli chciałbyś je pobrać robisz to nielegalnie.
Poza tym przykro mi to mówić, ale przepłaciłeś, bo ja samo pudełko bez kodu kupiłam na allegro za 5 zł.
 
GOG. Więc jeśli chciałbyś je pobrać robisz to nielegalnie.

Patche do gry nielegalne? Może nie dajmy się zwariować. Patche są po to, żeby zapewnić grze stabilność. Finalny produkt - stabilna gra. Za to zapłacił @sebogothic. Nigdzie na pudełku nie jest napisane, że nabywasz grę w wersji beta. Gdybym nie posiadał gry na Gogu, a tylko w pudełku bez kodu, nie czułbym, że ściągnięcie patcha inną drogą niż tą zaoferowaną przez producenta robi ze mnie pirata.
 
w samą niezaktualizowaną grę możesz sobie grać, ale do pobierania DLC i patchów uprawnia cię tylko i wyłącznie kod GOG. Więc jeśli chciałbyś je pobrać robisz to nielegalnie.

Przecież patche dostępne są choćby na Gry-OnLine: http://www.gry-online.pl/pliki-do-gry.asp?ID=13689
Co jest w tym nielegalnego? Chyba nie napiszesz zaraz, że to jest torrent? A paczkę DLC pobrałem całkiem legalnie z GOGa, jak opisałem powyżej.
 
A nie jest czasem tak, że w regulaminie użytkowania stoi jednorazowe podpięcie gry do platformy GOG? Bo jeżeli to jest warunek w licencji, który akceptuje się przy instalacji gry, to jakiekolwiek odstępstwa nielegalne.
 
EULA dla gry :
(3) CZEGO NIE MOŻESZ ZROBIĆ Z GRĄ
KOMENTARZ: Poniżej znajduje się kilka przykładów rzeczy, których prosimy abyś nie robił/a. W skład tej listy wchodzi m.in. dekompilacja i naruszanie praw własności intelektualnej. W tym miejscu warto nadmienić, że nie mamy nic przeciwko wykorzystywaniu Wiedźmina 3: Dziki Gon w kanałach na popularnych serwisach hostujących materiały wideo, lub streamowaniu sesji gry na żywo w formie tzw. ”Let’s Play”.
Postępuj odpowiedzialnie i nie rób tego, co poniżej:
a. kopiowanie, dystrybucja, hackowanie , programowanie zwrotne, dekompilacja, rozłożenie na czynniki pierwsze lub modyfikacja Gry lub jakiejkolwiek jej części, poza czynnościami dozwolonymi przez prawo,
b. korzystanie z Gry w celach komercyjnych (np. w celach zarobkowych), przy czym dozwolone jest zarabianie przez Ciebie na udostępnianiu twórczości fanowskiej (takiej jak machinima, Let’s Play) na serwisach hostujących materiały video (takich, jak np. YouTube).
c. naruszanie praw własności intelektualnej CD PROJEKT RED,
d. kopiowanie, wynajmowanie, wypożyczanie, wydzierżawianie, sublicencjonowanie, dystrybucja, publiczne odtwarzanie Gry.

Dobrze by było gdyby @Marcin Momot wypowiedział się w tej sprawie i przedstawił stanowisko CDPR. Jeżeli postępowanie @sebogothic opisane tu jest dopuszczalne, to np ja czuję się nabity w butelkę bo na płytki pudełko nawet mapę to ja mogłem wydać 7.9zł klik a nie w przedsprzedaży za 119zł.
 
Last edited:
To chyba jasne z przepisów że łamie punkt 3.d wyraźnie i co do tego niema żadnych wątpliwości.

Pytanie czy pkt 3.d łamie sprzedający czy kupujący....?

---------- Zaktualizowano 12:34 ----------

Czy jeden i drugi ?
 
Rozkręciliście w recenzjach straszny offtop, ale dyskusja jak najbardziej sensowna więc posty zostały przeniesione do bardziej pasującego wątku ;)
 
Polskie wydanie a wersje językowe.

Witam,

Czy jeśli kupię polskie wydanie, pudełkowe Wiedźmina 3 na Xbox to czy będzie też dostępna angielska wersja językowa i/lub francuska.

Dzięki za pomoc pozdrawiam
 
Edycja kolekcjonerska, a zwykła edycja

Witam serdecznie,

We wrześniu zakupiłem zwykłą edycję Wiedźmina 3. Założyłem konto na GOG'u, zainstalowałem grę, ukończyłem, kupiłem dodatek, ukończyłem i czekałem sobie spokojnie na kolejny dodatek.

Przyszły święta i tutaj niespodzianka, moja narzeczona widząc, jak z wypiekami dzieciaka oglądam filmiki na you tube poświęcone Wiedźminowi 3 postanowiła sprezentować mi pod choinkę edycję kolekcjonerską Wiedźmina 3 (wiedząc, że załuję iż nie nabyłem jej od razu).

Posiadam aktualnie 2 egzemplarze gry i chciałbym jeden sprzedać, pytanie brzmi:

Czy jest jakaś różnica w użytym kluczu z wersji kolekcjonerskiej, a zwykłej? Jeśli tak to jaka? Jeśli tak, to czy po podaniu administracji obu kluczy mogliby mi przepisać edycję do wcześniejszego klucza?

W chwili obecnej planowałbym sprzedać edycję z kolekcjonerskim (samą gre, bez dodatków i giftów) ponieważ jest nienaruszona, jednak obawiam się, że mógłbym coś stracić jeśli nie teraz to być może w przyszłości.

Byłbym wdzięczny za odpowiedź, którą wersję mógłbym z czystym sumieniem odsprzedać, nie martwiąc się, że coś mnie ominie.

PS. Edycja kolekcjonerska jest PRZEPIĘKNA!
Pozdrawiam
 
Last edited:
Nie ma żadnej różnicy pomiędzy kluczem z kolekcjonerki a tym z edycji standardowej, każda edycja gry jest taka sama. :)
 
Nie ma żadnej różnicy pomiędzy kluczem z kolekcjonerki a tym z edycji standardowej, każda edycja gry jest taka sama. :)

Dzięki śliczne za pomoc.

Wybaczcie, że temat w pomocy technicznej. Na tyle na ile sam moderuję kilkanaście forów internetowych i udzielam się na dziesiątkach innych, akurat nie spostrzegłem wątku dotyczącego edycji gry, a dział o pomocy technicznej wydał mi się do tego celu idealny.

Pozdrawiam
 
Wiedżmin 3 na steam

Witam.
Zakładam nowy temat ponieważ nigdzie nie znalazłem odpowiedzi:) Mam pytanie odnośnie wiedźmina na steamie. Czy kupując grę na tej platformie będą dostępne darmowe dodatki? i pytanie odnośnie płatnych dodatków- czy będzie możliwość zainstalowania wersji 'pudełkowych" czy jedynie tych zakupionych na steamie?
 
@Felu83, to nie było pytanie związane z problemami technicznymi, a odpowiedni wątek już istnieje więc przeniosłem. Co do twoich pytań, darmowe dodatki będą jak najbardziej do pobrania na Steamie (całą listę znajdziesz na karcie gry). Dodatki płatne musisz natomiast kupić na Steamie, bo w pudełku dostajesz klucz do GOGa, nie Steama. Co prawda były jakieś plany przerzutu Wiedźmina z GOGa na Steama, ale w sumie nie wiem czy doszło to do skutku, być może ktoś mnie poprawi ;)
 
Hej, czy może ktoś wytłumaczyć, jakim cudem taka cena za wersję pudełkową? Czy to jest w ogóle legalna kopia gry?? Jeśli nie, to CDP powinien coś z tym zrobić...

http://allegro.pl/wiedzmin-3-dziki-gon-pl-pc-wersja-pudelkowa-box-i5485287250.html
http://allegro.pl/wiedzmin-3-dziki-gon-pl-pc-box-nowe-wydanie-i5634288347.html
Bo sprzedają tę samą grę dwa razy - raz z kluczem do gog/steam, i drugi same płyty. Nie potrzebujesz konta GOG/steam, żeby zainstalować i grać. Klucze steam/gog już wykorzystali, więc na tych aukcjach co podałeś sprzedają płyty z samą grą.
 
Tak legalna jednak nie aktywujesz jej na gogu tzn będziesz musiał ja sam aktualizować pyzatym nie będziesz miał dostępu do darmowych dodatków.
 
Chyba nie bardzo...Kod GOG SzK da się "przekonwertować" na kod Steam/Origin (http://thewitcher.com/exchange) o "konwersji" kodu Steam na GOG ja nie słyszałem....

---------- Zaktualizowano 14:42 ----------

Za 60zł idzie kupić" pudełko" z kodem GOG i z kartami do Gwinta
 
Top Bottom