Wiedźmin 3: recenzje [SPOILERY]

+
I tak zapewne nie wszystkie recenzje zostaną uwzględnione przez metacritic. Skyrim w wersji na PS3 ma na tym portalu tylko 16 recenzji ;) Oczywiście mówię o recenzjach pochodzących z portali branżowych. Recenzje użytkowników to osobna kategoria.
 
Przekonwertowałem. W każdym razie tak mi się wydaje.
To trzydzieści siedem recenzji, mogłem się gdzieś pomylić.
Poza tym Metacritic w nie do końca jasny sposób oblicza sobie średnią, są dla nich recenzje równe i równiejsze, Nie pamiętam dokładnie ale część recenzji jest liczona jako pojedyńczo, a niektóre już nie, IGN ma chyba potrójną siłę przebica w średniej na Metascore
 
Zapewne jest to spowodowane tym, że być może Metacritic opiera się głownie na największych magazynach/parolach growych. Nie można porównywać wagi ocen/recenzji małych i dużych (wręcz gigantycznych) portali branżowych. Imho byłoby to nieprofesjonalnie.
 
Last edited:
Podsumowanie recenzji Olafa Szewczyka w najnowszej Polityce:
Opowieść, świetnie rozpisani protagoniści i łączące ich relacje to tradycyjne atuty gier studia CD Projekt RED, ale „Wiedźmin 3” zawiesza poprzeczkę wyraźnie wyżej niż poprzednicy. A przecież to niejedyne zalety tego tytułu. Grałem na konsoli PlayStation 4 i mimo obaw, czy twórcom starczy sił i inwencji na dopieszczenie ze szczegółami tak wielkiego świata, byłem pod wrażeniem spójności wizji i troski o detale – każdy miecz czy zbroja wyglądają wręcz imponująco wiarygodnie. Owszem, gra nie jest wolna od technicznych błędów, na przykład podczas szybkiej jazdy konnej zbyt wolno wczytują się niektóre obiekty, ale za całokształt należy się nota celująca. „Wiedźmin 3” znakomicie wygląda i znakomicie brzmi (świetna muzyka, zwłaszcza elektryzujące nawiązania do tradycji białego śpiewu!). To jak dotąd najlepsza gra wideo wydana w tym roku.
 
Właśnie przeczytałem recenzję Berlina na cdaction.pl. Jest to ostatnia osoba na świecie której opinią na temat dowolnej gry bym się przejmował, ale zastanowił mnie fragment o braku skrzyni do składowania zebranego lootu, zamiast niej mamy jedynie ograniczone do pewnej wagi juki dla Płotki. Może ktoś to potwierdzić? Jak dla mnie byłaby to spora niedogodność...
 
Właśnie przeczytałem recenzję Berlina na cdaction.pl. Jest to ostatnia osoba na świecie której opinią na temat dowolnej gry bym się przejmował, ale zastanowił mnie fragment o braku skrzyni do składowania zebranego lootu, zamiast niej mamy jedynie ograniczone do pewnej wagi juki dla Płotki. Może ktoś to potwierdzić? Jak dla mnie byłaby to spora niedogodność...
Potwierdzam.
 
No to "nieźle" :( Jak można było skopać jeden z podstawowych elementów w grze tego typu? Ba, element obecny w poprzednich częściach. Po prostu nie mam pytań...
 
No to "nieźle" :( Jak można było skopać jeden z podstawowych elementów w grze tego typu? Ba, element obecny w poprzednich częściach. Po prostu nie mam pytań...

Dla mnie akurat to zwykła pierdoła. W poprzednich częściach nie korzystałem ze skrzyń ;) No, ale wiadomo, że są różne style grania i komuś może to przeszkadzać. Z tego co wiem te juki przy koniu będzie można ulepszać, więc może nie będzie tak źle.
 
No to "nieźle" :( Jak można było skopać jeden z podstawowych elementów w grze tego typu? Ba, element obecny w poprzednich częściach.
O ile kojarzę, to w W2 skrzynie dodano dopiero w jakimś patchu (a może nawet dopiero w EE?). Inna sprawa, że też z nich nie korzystałem (w W1 już czasem tak). Brak miejsca (tzn. wagowego) bolał właściwie tylko w miejscach, gdy przez dłuższy czas fabularnie blokowano dostęp do skrzyń i kupców, np. koniec aktu II + początek aktu III (z grubsza pomiędzy wyjściem do Bitwy Upiorów a dotarciem na główny plac Loc Muinne).

Z drugiej strony, dużo zależeć będzie tutaj od balansu wagowego, szczególnie składników do craftingu. Aczkolwiek ja byłbym nawet za całkowitą likwidacją limitu obciążenia - choć jest dość realistyczny, to jego brak (np. ostatnio w Pillarsach) przeważnie wychodzi na plus miodności - walka z obciążeniem to najczęściej zwykłe "pompowanie" długości gry (powroty do miasta tylko do sklepu, przetrząsanie ekwipunku w poszukiwaniu zbędnych/ciężkich przedmiotów itp.).

A co do recenzji: jak nie będzie gnomów (na co wygląda), to u mnie oczko w dół :p
 
Last edited:
Top Bottom