Wiedźmin 3: recenzje [SPOILERY]

+
Gdzieś czytałem, że kiepski polski dubbing, a PCLAB pisze że genialna jakość :p Grali w różne gry? :p
W recenzji gram.pl Myszasty powiedział, że reżyserom i aktorom dałby medal (nie jest to dokładny cytat, ale sens zachowałem). Tymczasem na GOL-u piszą, że słaby. Komu tu wierzyć? :p
 
Last edited:
Metacritic 92 na PS4. Na PC spokojnie powinno być 96 co najmniej. Musimy jeszcze poczekać na opinię portali, które postanowiły się wstrzymać z oceną do dnia premiery.

EDIT: Jednak niektóre portale zdają się nie rozumieć, że dostali grę PRZED premierą.
 
Patrzę na te komentarze i oczom nie wierzę. Same świetne oceny, a tu takie coś. Oburzonym szczerze polecam duże ilości…

Już pomijając fakt, że odwoływanie się do popularnej maści jest tanim zabiegiem populistycznym, który z urzędu ma stawiać osobę, która z niego korzysta w świetle jaki-on-to-nie-jest-życiowy-i-w-ogóle, to wydaje mi się, że tych oburzonych wcale tak dużo nie było jak to przedstawiasz.

Część z nas miała w sobie po prostu coś z chłopięcych marzeń o grze, czy filmie, która powali wszystkich na kolana i wytyczy nowe standardy - stąd to ździebełko rozczarowania. To nie jest racjonalne, niemniej każdy ma prawo do takiej reakcji. Zwłaszcza, że niezupełnie do mnie trafiają argumenty o tym, że każdy recenzent ma prawo do subiektywnej opinii - to banialuki, oczywistości. Jakoś ta subiektywność nie przeszkadza niektórym tytułom, jak choćby GTA 5, czy Bloodborne niemal nie schodzić poniżej 9. Wiedźmin nie jest jeszcze świętą krową tak jak produkt Rockstara, zgoda, ale że akurat niektórzy sobie marzą o tym, że kiedyś tak będzie? Kto im broni.

Czy to ma jakieś znaczenie? Dla jednych nie, dla innych tak - ale tak jak recenzenci mają prawo do subiektywnych opinii, tak odbiorcy mają prawo do subiektywnych oczekiwań co do ogólnego odbioru gry. Nie trzeba im powtarzać tych komunałów, że oceny nie mają znaczenia, bo w ich świecie akurat mają.
 
Postów mam mało to mogę - dzięki Niebiescy za uwzględnienie prośby z ocenami. :)

Ed: Ja bym jeszcze link do metacritic wrzucił gdyby ktoś chciał średnią wyliczoną i później oceny graczy mieć. :)
 
Last edited:
Ja wiem, że różni autorzy itp, ale na GOL-u coraz częściej takie akcje odwalają typu Rome 2, który dostał 9, a od strony technicznej i zachowania ai był niegrywalny w dniu premiery mnie najbardziej ucieszyła informacja o wysokim poziomie fabularnym co jest dla mnie najważniejsze po grach typu DA:I i Skyrim, których nie miałem nawet ochoty skończyć.
 
To tak jakby narzekać, że dobry aktor występuje w wielu filmach.
 

Attachments

  • nicolas_cage.jpg
    nicolas_cage.jpg
    29.2 KB · Views: 42
Swoją drogą po przeczytaniu niektórych recenzji mam wrażenie że jest przynajmniej z 2-3 wersje gry na ps4.
Najśmieszniejsza jest recka na ppe.pl czytając ją nieźle się uśmiałem.
 
Co do recenzji GOL-a - bardzo żałuję, że nie robił jej Kacper Pitala. Gość jest wielkim fanem Wiedźmina, zarówno sagi jak i gier. Wie na co można przymknąć oko i że przy ocenie strony technicznej Wiedźmina nie należy używać GTA V jako punktu wyjściowego. Do tego na pewno dużo bardziej doceniłby nawiązania do książek.

Szkoda :/.
 
Niektóre recenzje piszą o krótkich czasach łądowania, inne o bardzo długich... więc wiadomo jak na to patrzeć no i jeszcze CDAction które poczuło się kiepkso że dostało do recenzji wersje na konsole, gdzie na PC mieliby lepszy framerate a i ocena była by przez to znacznie lepsza.
 
Absolutnie jestem w stanie zrozumieć, że ludzie mają różne gusta. Ale argumenty, jakie stosują GOL i gram.pl przede wszystkim są nie do zaakceptowania. Jakoś błędy (w dniu premiery, a nie przed) w Skyrim czy Unity im nie przeszkadzały.
 
Jednym ze słabszych elementów Wiedźmina 3 jest walka. W ostatnich latach dostaliśmy kilka gier akcji, które miały ten element na naprawdę wysokim poziomie - by wymienić choćby Batmana, Dark Souls czy Cień Mordoru. Polska gra idzie raczej w kierunku serii Assassin's Creed. W ciosach nie czuć siły, nie mamy też przeświadczenia, że panujemy nad zasięgiem i kierunkiem każdego uderzenia. Kamera szaleje, utrudniając orientację i wyliczenie dystansu do wroga. Z czasem, gdy nauczymy się turlać w odpowiednim momencie i odblokujemy kolejne umiejętności Geralta, robi się nieco ciekawiej, ale w żadnym momencie nie czułem szczególnej satysfakcji z walki. Zwłaszcza że wydaje się taka sama na każdym poziomie trudności, a jedyną odczuwalną różnicą jest to, że im wyższy poziom, tym więcej ciosów trzeba zadać rywalowi i mniej samemu wziąć na kark.
"Polygamia"

Pięknie kura, pięknie.....
 
Ale coby nie gadać - najważniejsze, że gra jest doceniana przez zagranicznych recenzentów, bo raczej więcej osób słyszało o portalu Gamespot, niż, dajmy na to, Gry-Online. A narzekanie na błędy techniczne i odejmowanie ocen za bugi... Czy za pojedyncze błędy ortograficzne/gramatyczne obniżylibyście ocenę książki?
 
Wiadomo może, kiedy ukarzą się recenzje wersji na XO i PC? Odnośnie samych ocen jestem bardzo zadowolony, praktycznie wszystko od 9 wzwyż, z naciskiem na to, że na pełne 10 wystarczy poprawić błędy techniczne.

Polacy najbardziej pesymistyczni.
 
@rastamoneq

Problem polega też na tym, że gra jeszcze nie wyszła. Ciągle zostaje Day One Patch. Ale cóż. CDP RED to nie Rockstar czy Bethesda, więc smuteczek.
 
Top Bottom