Wiedźmin 3: recenzje [SPOILERY]

+
Coś mi się zdaje że polskie recenzje niżej wypadają niż internacjonalne. Macie w Polsce już pełna dupę Wiedźmina? ;)
 
Proponuję jeszcze przeczytać podsumowanie tego pana. 70 godzin spędził w grze, praktycznie na samym głównym wątku, a w momencie napisów końcowych czuł smutek/pustkę, że to już koniec.
A gdzies pisali, ze głowny watek starcza tylko na pare godzin, chyba 10 tam podawali :D
 
Proponuję jeszcze przeczytać podsumowanie tego pana. 70 godzin spędził w grze, praktycznie na samym głównym wątku, a w momencie napisów końcowych czuł smutek/pustkę, że to już koniec.
Mówisz o tej recenzji niemieckiej, tak?
Niestety nie władam tak dobrze tym językiem choć w klasie 4-8 miałem lekcje z tego. No, ale to było wieki temu hehe. Pamiętam co najwyżej : "ich bin Slawek, ich wohne in Elbling" ;)
 
9.5 Wiedźmina 2 na gry-online i 8.5 Wiedźmina 3 to jest dla mnie jakaś kpina tym bardziej ze druga część też miała swoje problemy na starcie. :)
 
Widzisz, bo róznica miedzy nami jest taka, ze Ty sie kierujesz gustami i guscikami, a ja wiem o czym piszę. Jesli po 4 latach tak samo W3 bede pamietał jak Skyrim to oznacza, ze W3 to dobra produkcja była... ale jeszcze musimy troche poczekać a nie jarać się 0-hour review.

Są różne gusta, mi Skyrim przykładowo w ogóle nie zapadł w pamięć i jedyne po co grę mi się chciało włączyć to po to by z łuku postrzelać do mamutów albo gigantów. Byłem w kilku gildiach, ale nie porwały mnie te zadania. Kupiłem tylko dlatego bo się siostrze podoba ta seria (kiedyś jak przyniosłem od kumpla Morrowinda to stało się to jej ulubioną grą) Ogółem moim zdaniem Morrowind był ciekawszy.

Za to ja bym dał Wiedźminowi pierwszemu 10/10 + wciskałem tę grę wszystkim moim kumplom mówiąc "Masz! Zagraj, kozacka gra. W lepszą nigdy nie grałem!" a gra w tym czasie nie dostała żadnej oceny 10/10 (dziś Edycja Rozszerzona ma jedną taką ocenę). Ostatnio byłem u kumpla co ma XONE i mi dał pograć w GTA V, grałem około godziny ale nie odczuwałem funu podczas gry. Ogółem GTA mnie mało kręcą, na PS3 miałem GTA IV ale klimat tej gry do mnie nie przemawiał, natomiast gdy pograłem w Mafie II byłem nią zachwycony a gra otrzymywała słabe oceny od krytyków.
 
A ja jakoś nie rozumiem decyzji GOL-a o pisaniu tej recenzji tydzień przed premierą a tym bardziej o wystawieniu oceny końcowej. Bo jak tu rozumieć 8,5 dla Wiedźminia skoro taki Risen 3 dostał taką samą ocenę.
 
Last edited:
Bo GOL to fanboje Gothica :D Na takich żeruje Piranha Bytes. Zapowiedzą "grę dla fanów Gothica" to już wszyscy podjarani, a to po prostu odgrzewany kotlet (albo nawet gorzej, skoro Risen 2 i 3 nawet otwartego świata nie miały).

Oburzają mnie nie nie tyle inne gusta recenzentów, co brak konsekwentności. Na GOL-u recenzja recenzji nierówna. Skoro kilka bugów wystarczy, by ocena spadła do 8.5 w wersji przed premierą, to jakim cudem taki Unity właśnie (wielokrotnie tu wspominany) dostał 9/10?
 
Na razie nasz święty trybunał udobruchała jedynie recenzja Gemespotu, heretykami od ocen 8/10 i tym podobnych zajmiemy się w swoim czasie. Żeby Bloodborne miał taką samą średnią jak Wiesław, bluźnierstwo!
 
A ja jakoś nie rozumiem decyzji GOL-a o pisaniu tej recenzji tydzień przed premierą a tym bardziej o wystawieniu oceny końcowej. Bo jak tu rozumieć 8,5 dla Wiedźminia skoro taki Risen 3 dostał taką samą ocenę.

GOL chciał przygwiazdorzyć.
 
A ja jakoś nie rozumiem decyzji GOL-a o pisaniu tej recenzji tydzień przed premierą a tym bardziej o wystawieniu oceny końcowej. Bo jak tu rozumieć 8,5 dla Wiedźminia skoro taki Risen 3 dostał taką samą ocenę.

Wkurzyli się jak CDA, bo nie mogli wrzucić "pierwszej recenzji" przed innymi jak w przypadku w2.
Nie otrzymali tylu zaproszeń oraz poświęconego czasu co portale zagraniczne (patrz gamespot czy IGN)
Dostali wersje recenzencką na ps4, a nie na PC (już napisali, że będzie osobna recka dla PC - śmiech.. ba CDA nawołuje do bojkotu wersji ps4 - niezły nóż w plecy) Śmieszne są te narzekania na grafikę, bo zachodnie media są mega pozytywnie zaskoczone oprawą wizualną.


Ogólnie to czuć ostry ból dupy w polskiej branży tj. "świętych krów dziennikarstwa"
 
Last edited:
Tak dla przypomnienia Wiedźmin na metacriticu ma 86, Wiedźmin 2 88, teraz Wiedźmin 3 póki co 92. Jak tak dalej pójdzie to WIesiek 5 będzie miał 100 :D
 
Z tego co pamiętam GOL już przy recenzji chociażby DA:I wymieniał same "ochy" i "achy" pomimo tego iż gra również miała mnóstwo błędów, gliczy, krótką fabułę itp. I też wystawił jej 8,5. Czy to nie dziwne?
 
Last edited:
Pamiętacie ten słynny event w tej "wiosce wiedźmińskiej", na której byli czołowi youtuberzy i goście zagraniczni? Wie ktoś może, czy nasi redaktorzy (gry-online, gram.pl) byli tam zaproszeni? Bo jak nie to bym tu upatrywał jakiegoś "focha" na redów...
 
Pamiętacie ten słynny event w tej "wiosce wiedźmińskiej", na której byli czołowi youtuberzy i goście zagraniczni? Wie ktoś może, czy nasi redaktorzy (gry-online, gram.pl) byli tam zaproszeni? Bo jak nie to bym tu upatrywał jakiegoś "focha" na redów...

nie niebyło ich tam
 
Trudno. Może grafika wygląda jak wygląda... Ale ta gra jest obłędna! Dialogi są mistrzowskie, sam mistrz Sapkowski chyba to pisał albo jakiś uczeń, który mistrza przerósł!
 
Pamiętacie ten słynny event w tej "wiosce wiedźmińskiej", na której byli czołowi youtuberzy i goście zagraniczni? Wie ktoś może, czy nasi redaktorzy (gry-online, gram.pl) byli tam zaproszeni? Bo jak nie to bym tu upatrywał jakiegoś "focha" na redów...

Byli zaproszeni tylko youtuberzy.
 
Top Bottom