Wiedźmin 3: recenzje [SPOILERY]

+
To dopiero początek.

Tak jeszcze jedna sprawa jaka się nasuwa po przejrzeniu recenzji, sporo wytyka walkę. Podobno nie jest tak trudno i chyba będzie warto wskoczyć o jeden poziom ustawień wyżej niż normalnie.
 
Last edited:
Podobno nie jest tak trudno i chyba będzie warto wskoczyć o jeden poziom ustawień niż normalnie.
Dokładnie, myśle ze każdy fan serii powinien zacząć od przedostatniego poziomu trudności, imersja i radość z gry będzie wtedy największa.
 
To dopiero początek.

Tak jeszcze jedna sprawa jaka się nasuwa po przejrzeniu recenzji, sporo wytyka walkę. Podobno nie jest tak trudno i chyba będzie warto wskoczyć o jeden poziom ustawień niż normalnie.
Dla kogoś kto zawsze gra na najwyższym to może być problemem.
Najbardziej przeszkadzają OP znaki, jak queen, który daje nieśmiertelność do pierwszego (nawet śmiertelnego) ciosu, potem wystarczy odejść na moment, nałożyć znak i powtórka. To samo jest w W2 i mimo iż taktyka jest mozolna (używanie znaków zmniejsza zadawany dmg), to jednak jest mega skuteczna, przez zerowe szanse na zgon.
Dalej OP axi, ulepszona wersja ardu, ogłusza jednego przeciwnika i można włożyć w niego 2-3 ciosy za "darmo".
W połączeniu z energią która ładuje się kilka sekund, daje to w pełni spamowalne znaki, które osobiście zawsze traktowałem jako dodatek, a które są tak niesamowicie mocne.

Dla mnie najlepiej by było, jak by znaki trzeba było ładować celnymi ciosami miecza, a osobny pasek odpowiadał by za wytrzymałość potrzebną do bloków i dalekich uników (rolla).
 
Nie wiem czy było:
http://whatifgaming.com/developer-i...-from-2013-list-of-all-features-taken-out-why

Tutaj jak dev cdp opisuje skąd taka grafa na konsolach, i jest napisane, że zrobili jedną wersję na każdą platformę, i wersja PC nie będzie się wiele różnić, oby było lepiej, bo to wtedy będzie kolejny preorder na który się nadziałem. Czekamy do 19/20 maja, to się dowiemy co będzie i sami możemy wyciągnąć wnioski czy to co dostaniemy będzie nam pasować, na pewno fabuła będzie 10/10 a co z resztą? to zobaczymy.
 
Last edited:
Tak jeszcze jedna sprawa jaka się nasuwa po przejrzeniu recenzji, sporo wytyka walkę. Podobno nie jest tak trudno i chyba będzie warto wskoczyć o jeden poziom ustawień wyżej niż normalnie.

Od tego są właśnie ustawienia trudności
 
Dla kogoś kto zawsze gra na najwyższym to może być problemem.
Najbardziej przeszkadzają OP znaki, jak queen, który daje nieśmiertelność do pierwszego (nawet śmiertelnego) ciosu, potem wystarczy odejść na moment, nałożyć znak i powtórka. To samo jest w W2 i mimo iż taktyka jest mozolna (używanie znaków zmniejsza zadawany dmg), to jednak jest mega skuteczna, przez zerowe szanse na zgon.
Dalej OP axi, ulepszona wersja ardu, ogłusza jednego przeciwnika i można włożyć w niego 2-3 ciosy za "darmo".
W połączeniu z energią która ładuje się kilka sekund, daje to w pełni spamowalne znaki, które osobiście zawsze traktowałem jako dodatek, a które są tak niesamowicie mocne.

Dla mnie najlepiej by było, jak by znaki trzeba było ładować celnymi ciosami miecza, a osobny pasek odpowiadał by za wytrzymałość potrzebną do bloków i dalekich uników (rolla).
Dlatego wyższy poziom trudności to nie tylko większe obrażenia i więcej życia przeciwników, ale i wydłuzony cooldown, i to się chwali, zresztą mi tam OP znaki zwisają ja idę w alchemie, którą znowu wielu uważa za bezcelową jak w W2, a żeby nie wyszło jak w dwójce że alchemia zjadała pozostałe dwa drzewka rozwoju razem wzięte.
 
Widoczki to można podziwiać nawet w dowolnej grze mmo. Będą podobne. Odległe góry, rozświetlone na czerwono i pomarańczowo niebo, gdzieś tam las i rzeczka. Wszystko ładne, póki daleko. Ale gdy już las zamieni się w drzewa, jak spojrzysz pod nogi, jak zniknie pokolorowane słońce, to już się robi mniej uroczo i masz wrażenie, że cofnęło cię w czasie o pięć lat.
Pocztówki może i ładne z tego będą, ale lepiej się tej pocztówce zbyt wnikliwie nie przyglądać.
 


Szkoda, że metacritic się opierdziela.
 
Wie ktoś, ile mamy już łącznie najwyższych not? Nieważne, dziesiątki, piątki czy dwudziestki, byle 100%
 
Wie ktoś, ile mamy już łącznie najwyższych not? Nieważne, dziesiątki, piątki czy dwudziestki, byle 100%
Powinno być 12 najwyższych not (10/10 i 5/5). W sumie dla pewności warto sprawdzić dokładnie i gdzieś zapisywać, bo jestem ciekaw, ile ostatecznie się zbierze tych dyszek :p
 
Ciekawe czy wszystkie z tych maksymalnych ocen będą uwzględnione na metacritic ;)
Też jestem ciekaw, bo od wczoraj nic się nie zmieniło. Pewnie sporo mniejszych serwisów pominą, ale notę Empire'a powinni chyba uwzględnić.

Ciekawe jak się ma teraz średnia ze wszystkich ocen.

EDIT: Sprawdziłem na MC inne gry, m.in. DA:I i tam jest sporo recenzji od jakichś pierdołowatych portali, o których nigdy nie słyszałem. Więc powinni dodawać wszystko jak leci przy W3.
 
Last edited:
Top Bottom