Wiedźmin 3 - rozwój postaci (levelowanie głównego bohatera)

+
Ja wolę za mało ekspa niż za dużo szczerze mówiąc.

Piochu twierdzi, że po jakimś wstępnym researchu nie zauważył ekspa za potworki w ostatnich materiałach.
 
To prawda. Zresztą system dawania ekspów za potwory w W1 był całkiem dobry i skutecznie zapobiegał grindowaniu na słabych przeciwnikach.
 
To prawda. Zresztą system dawania ekspów za potwory w W1 był całkiem dobry i skutecznie zapobiegał grindowaniu na słabych przeciwnikach.

Właściwie... jak ktoś chce uparcie polować na utopce i nabijać punkty doświadczenia to niech sobie nabija. Dla mnie to nudne, upierdliwe i gorsze niż chodzenie do pracy, ale jak kogoś to bawi :)
 
@Szincza
Dzięki.
Generalnie widać, ze skilli jest dużo. A jeszcze umiejętności mają po kilka poziomów. Jest w co pakować punkty. A punktów w porównaniu z umiejętnościami aż tak dużo nie będzie, no i jeszcze tylko 12 umiejętności aktywnych. Będzie trzeba podejmować trudne decyzje co wybrać.
 
Panowie, to jak to w końcu jest? Mamy expa za potwory, nie mamy czy mamy, ale mało?
Druga sprawa jaka mi chodzi po głowie - jest jakiś odgórnie narzucony max level postaci?
Przepraszam jeśli ta informacja była pewnie X razy, ale ja nie śledziłem info o W3, żeby nie psuć sobie przyjemności odkrywania gry samodzielnie.
 
Jest exp za zabijanie.
Natomiast oglądając gre na xbox one (przeciek) widziałem, ze nie było komunikatów o zdobytym exp, zadanych obrażeniach itp. Więc albo ta opcja huda jest domyślnie wyłączona w opcjach, albo gracz ją sam wyłączył.
 
Potwierdzam, że ich potwierdzenia nie są nieuzasadnione
 
Potwierdzam powyższe potwierdzenia tym samym potwierdzając moje własne potwierdzenie potwierdzające brak level capu.
 
Trzeba też pamiętać że punkty umiejętności można zdobywać także (oprócz oczywiście lv upa) za odwiedzanie kapliczek/miejsc mocy (czy czegoś co pełni taką funkcje), jednorazowo dostaje się 1 punk umiejętności, a wielokrotnie czasowy buff (jak w W1, czy 2).
Tak więc czysto teoretycznie, zaraz po opuszczeniu Białego Sadu, o ile gra nie ogranicza nas jakoś strasznie w tym aspekcie, można zrobić wycieczkę po świecie w celu odwiedzenia w/w miejsc, co przy wielkości świata powinno nam dać kilkanaście dodatkowych punktów, czyli spory zastrzyk mocy jak na początek, praktycznie za darmo. Oczywiście na początku będzie trzeba szukać po omacku, na co pewnie nie wiele osób się skusi, jednak kiedy pojawią się pierwsze poradniki pojawią się też mapki skarbów itp.
No chyba że kapliczki mają wymagany lv do ich użycia, w tedy i tak trzeba by wbić poziom.
Swoją drogą wiadomo ile punktów umiejętności dostajemy za poziom? Bo wydaje mi się że 1 to trochę mało, patrząc na ilość umiejętności i ich poziomów.
 
Z tego co wiem, kapliczki nie mają wymaganego poziomu, ale potrafią być pilnowane przez różne niemiłe stworzenia.
Na przykład w gameplayu Jesse'ego Coxx'a, jedna w Białym Sadzie jest pilnowana przez mocnego upiora. Niewątpliwie miejsca mocy na pełnej mapie świata też są pilnowane, co zapobiegnie korzystaniu z nich na niskim poziomie.
Kolejną istotną rzeczą jest fakt, że kolejne sloty na umiejętności są odblokowywane na wyższych poziomach. Stąd mnóstwo punktów umiejętności, które możesz dostać wcześnie w grze w kapliczkach (jeśli ci się to uda), nie pomoże ci jakoś specjalnie, bo nie będziesz w stanie ich używać (brak miejsca w aktywnych slotach).
 
Top Bottom